Fotbal a basketbal na Humpolecku

Reportáž (včetně fotografií) ze zápasu SK Přibyslav – Rovnost Budíkov vám přináší náš nezávislý zpravodaj Pierre. Samozřejmě nechybí i výsledky ostatních týmu z Humpolecka z tohoto víkendu, včetně tabulek jednotlivých soutěží. A na závěr pro vás máme výsledky basketbalového dorosteneckého týmu Humpolce.

Krajský přebor, 13. kolo:

Žirovnice – H. Brod 3:2 (3:1), Žďár n. S. – Pelhřimov 1:2 (0:0), Náměšť – Hartvíkovice 1:3 (1:1), Třebíč B – Humpolec 1:2 (0:2), Chotěboř – SFK Vrchovina 2:1 (1:1), Ledeč Bedřichov 6:1 (5:0), Světlá – Bystřice 5:1 (1:0).

SK Pribyslav-Rovnost Budíkov 4:3 (1:1)

Budíkov urazil fotbalového boha (by Pierre)

To bude asi jediné vysvětlení neuvěřitelně smolné podzimní sezóny tohoto týmu v I.A třídě . Když už se budíkovským útočníkům podařilo protrhnout střeleckou smůlu , která je provází celým podzimem , narazili na soupeře který stejně dokázal vstřelit o už klasickou jednu branku navíc . První půle nabídla oboustranně nezáživný fotbal (promiňte kopanou) se spoustou nepřesností a zbytečných faulů . Ty rozhodčí velkoryse přehlížel , zvláště penaltový zákrok na Lukáše Kafku v první čtvrthodině . Po již klasické chybě budíkovské zálohy – neobsazování rozehrávajících hráčů – šli domácí šťastně do vedení 1:0 . To se ale nelíbilo Lukášovi Kafkovi , který zařídil nerozhodný stav po první polovině . Druhá půle navázala co do úrovně hry na tu první , jen góly začaly padat dříve . Další školácká chyba budíkovské obrany znamenala znovu vedení domácích , a následující čtvrthodinku Přibyslav mohla i vedení zvýšit . Pak ale přišly další velké okamžiky Lukáše Kafky , který nejdříve vyrovnal na 2:2 a vzápětí zařídil penaltu . Tu také typickým „angličanem“ proměnil a šokoval domácí diváky . Budíkov , který byl v těchto chvílích na koni ale nedostal více prostoru . Postaral se o to hlavní sudí , který zastavoval jeho akce výroky kterým nikdo na hřišti ani na tribuně nerozumněl…Svoji pravdu neváhal vysvětlit budíkovským smrští žlutých karet , korunovanou i červenou kartou pro „Ozzyho“ Richarda Pokorného .  Ještě deset minut před koncem zápasu vedli budíkovští 2:3 , ale nápor ofenzivy domácích v čele s rozhodčím nevydrželi a nakonec opouštěli trávník s prohrou 4:3 . A tak asi jedinou radostí jim může být hattrick , který na závěr sezóny zaznamenal smutný hrdina zápasu Lukáš Kafka .

Fotografie (by Pierre):

Ostatní zápasy: Lípa – Habry 0:1 (0:0), N. Ves – Janovice 2:0 (1:0), Čejov – Rozsochy 1:2 (1:1), Doubravník – Věžnice 4:1 (2:0), Pacov – V. Bíteš 4:2 (3:1), Speřice – Svratka 3:0 (2:0).

1. B třída – skupina A, 13. kolo:

Chotěboř B – Lukavec 2:2 (2:2), Vrchovina B – Jiřice 0:2 (0:0), Herálec (HB) – Okrouhlice 4:2 (2:1), Ledeč nad Sázavou B – Bohdalov 0:1 (0:0), Lučice – Radostín nad Oslavou 1:3 (0:2), V. Žďár – Černovice 4:0 (3:0), Humpolec B – Herálec (ZR) 3:0 (2:0).

1. Herálec HB 13 10 3 0 43:16 33
2. Černovice 13 9 2 2 28:15 29
3. V. Žďár 13 7 3 3 35:23 24
4. Lukavec 13 6 4 3 28:18 22
5. Bohdalov 13 6 2 5 20:21 20
6. Radostín 13 5 4 4 21:15 19
7. Jiřice 13 5 2 6 19:27 17
8. Herálec ZR 13 4 4 5 14:16 16