Jak napsat Santa Clausovi a Ježíškovi

Problémem českých Vánoc trochu je, že nikdo nikdy Ježíška při obdarování neviděl a tak vlastně nemáme představu, jak vůbec vypadá (pokud si ho nepředstavujeme jako Jezulátko v Betlémě). Za to Santa Claus má jasnou podobu a dokonce i přebývá na určitém místě.


Účastníci santaclausovského kongresu, který se konal v roce 1991 v Kodani, totiž rozhodli, že sídelním městem štědrého muže bude město Nuuk v Grónsku, kde byl zřízen i speciální poštovní úřad, kam chodí na adresu Santa Clause psaníčka od dětí z celého světa. On na ně odpovídá krátkým blahopřáním v angličtině, dánštině či grónštině. V posledních letech však stále více blahopřání vyřizuje po internetu – přece jen je to rychlejší. Chcete-li i vy obdržet milé vánoční přáníčko, zkuste ho kontaktovat prostřednictvím internetu například na adrese: http://www.santas.net. Anebo to zkuste na poštovní adrese: Santa Claus, Santa House, Box 509, G 100 Nuuk, Grenland.


Ovšem napsat můžete i Ježíškovi! Již jedenáctý rok na poštovním úřadě v Božím Daru v Krušných horách přijímají různá přání, žádosti o dárky apod. A pokud by jste chtěli své blízké překvapit takovým přáníčkem od Ježíška, stačí zaslat na adresu: Ježíškova vánoční pošta, 362 62 Boží dar pohlednici s vyplněnou zpáteční adresou (pochopitelně ofrankovanou) a “Ježíšek” na určenou adresu pohlednici zašle s originálním “ježíškovským” razítkem, letos v podobě sněhové vločky. A pozor – toto razítko je ceněno filatelisty!


Jestli chcete, aby Ježíškovi nebo Santa Clausovi váš dopis došel ještě letos včas, neměli by jste váhat ani chvilinku!

myska

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Next Post

Informace z městského úřadu

Čt Pro 9 , 2004
Problémem českých Vánoc trochu je, že nikdo nikdy Ježíška při obdarování neviděl a tak vlastně nemáme představu, jak vůbec vypadá (pokud si ho nepředstavujeme jako Jezulátko v Betlémě). Za to Santa Claus má jasnou podobu a dokonce i přebývá na určitém místě. Účastníci santaclausovského kongresu, který se konal v roce 1991 […]

Témata