Jak napsat Santa Clausovi a Ježíškovi

Problémem českých Vánoc trochu je, že nikdo nikdy Ježíška při obdarování neviděl a tak vlastně nemáme představu, jak vůbec vypadá (pokud si ho nepředstavujeme jako Jezulátko v Betlémě). Za to Santa Claus má jasnou podobu a dokonce i přebývá na určitém místě.


Účastníci santaclausovského kongresu, který se konal v roce 1991 v Kodani, totiž rozhodli, že sídelním městem štědrého muže bude město Nuuk v Grónsku, kde byl zřízen i speciální poštovní úřad, kam chodí na adresu Santa Clause psaníčka od dětí z celého světa. On na ně odpovídá krátkým blahopřáním v angličtině, dánštině či grónštině. V posledních letech však stále více blahopřání vyřizuje po internetu – přece jen je to rychlejší. Chcete-li i vy obdržet milé vánoční přáníčko, zkuste ho kontaktovat prostřednictvím internetu například na adrese: http://www.santas.net. Anebo to zkuste na poštovní adrese: Santa Claus, Santa House, Box 509, G 100 Nuuk, Grenland.


Ovšem napsat můžete i Ježíškovi! Již jedenáctý rok na poštovním úřadě v Božím Daru v Krušných horách přijímají různá přání, žádosti o dárky apod. A pokud by jste chtěli své blízké překvapit takovým přáníčkem od Ježíška, stačí zaslat na adresu: Ježíškova vánoční pošta, 362 62 Boží dar pohlednici s vyplněnou zpáteční adresou (pochopitelně ofrankovanou) a “Ježíšek” na určenou adresu pohlednici zašle s originálním “ježíškovským” razítkem, letos v podobě sněhové vločky. A pozor – toto razítko je ceněno filatelisty!


Jestli chcete, aby Ježíškovi nebo Santa Clausovi váš dopis došel ještě letos včas, neměli by jste váhat ani chvilinku!

Čtěte dále:   Zaměstnavatel roku. V soutěži letos uspěly i firmy z Pelhřimova a Humpolce

myska

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Informace z městského úřadu

Čt Pro 9 , 2004
Na stránkách městského úřadu si můžete přečíst následující informace: Program 15. zasedání zastupitelstva města, které se koná 15. 12. 2004 Usnesení ze 14. zasedání zastupitelstva města z   10. 11. 2004 Zápis z 23. zasedání rady města ze dne 24. 11. 2004 Čtěte dále:   Faktory úspěchu společnosti Pepco. Oblíbený řetězec […]

You May Like

Témata