Město Humpolec připravuje mezinárodní soutěž mladých varhaníků

Podle informací Českého rozhlasu město Humpolec připravuje mezinárodní soutěž mladých varhaníků. Akci, která se uskuteční pravděpodobně na podzim příštího roku, inicioval humpolecký mecenáš Stanislav Kotyza. V tuto chvíli probíhají jednání a celý záměr posoudí také zastupitelstvo. Soutěž proběhne v kostele svatého Mikuláše a zřejmě se jí zúčastní mladí varhaníci z Čech a Slovenska.

Organizátoři v čele se Stanislavem Kotyzu a pražským varhaníkem Jaroslavem Tůmou počítají i s dalšími ročníky. Ceny pro vítěze věnuje Kotyzova nadace a podle jeho vyjádření to budou peněžní částky. Po sečtení všech nákladů se jeden ročník soutěže vyšplhá ke třem stům tisícům.

Axl

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Next Post

Štědrovečerní večeře na stole našich předků

Pá Pro 17 , 2004
Podle informací Českého rozhlasu město Humpolec připravuje mezinárodní soutěž mladých varhaníků. Akci, která se uskuteční pravděpodobně na podzim příštího roku, inicioval humpolecký mecenáš Stanislav Kotyza. V tuto chvíli probíhají jednání a celý záměr posoudí také zastupitelstvo. Soutěž proběhne v kostele svatého Mikuláše a zřejmě se jí zúčastní mladí varhaníci z […]

Témata