Zachraň planetu. V humpolecké Stromovce ochránili ježka i zajíčka

V Humpolci minulý čtvrtek lidé zachraňovali planetu. Zábavný program pro děti připravilo Městské kulturní a informační středisko v Humpolci. Během odpoledne měli malí i větší návštěvníci v parku Stromovka možnost absolvovat řadu aktivit zaměřených na ekologická témata.

Vyzkoušeli si, jaké to je sedět za volantem popelářského auta, prověřili svoje znalosti o třídění odpadu na stanovišti společnosti EKO-KOM a taky si užili bojovku o záchraně planety.

„Rozdali jsme během necelých tří hodin celkem 196 herních karet na bojovku. Dokonce jsme tím pádem o pár kousků překonali rekord z letošní velikonoční bojovky,“ komentovala zájem dětí o zapojení do hry ředitelka Městského kulturního a informačního střediska v Humpolci Vendula Marešová. Úspěšní luštitelé si odnesli drobné odměny a v rámci slosování i ceny v podobě knih, omalovánek a pracovních sešitů o záchranně mořských želv nebo lístků na dětské filmy do Kina Humpolec.

Na dětském dni nechybělo ani oblíbené malování na obličej, skákací hrad, soutěže a hry. Na památku si mohli návštěvníci odnést fotku z fotokoutku, který obsluhovali v rámci odborného výcviku studenti Střední školy informatiky a cestovního ruchu SČMSD Humpolec. Velkému zájmu se těšilo i stanoviště Záchranné stanice Pavlov – jediné záchranné stanice pro živočichy v Kraji Vysočina. Děti se zde setkaly nejen s pracovníky, ale i se zvířecími klienty záchranné stanice, které si mohly pohladit nebo zkusit nakrmit. Zábavnou formou se dozvěděly, jak jsou jednotlivé druhy zvířat ohrožené a jak je můžeme chránit, nebo co dělat, když najdou ptáče, zajíčka nebo třeba malého ježka.

Ani na jídlo a pití se nezapomnělo – na Den dětí nově otevřela přímo v parku Kavárna Stromovka, která nabídla mimo jiné výbornou zmrzlinu. Dále si mohli návštěvníci vybírat ze sladkých i slaných palačinek. Zkrátka nepřišli ani vegetariáni, vegani a celiaci, kteří si mohli pochutnat u stánku Bistra 269.

 

Humpolecká Stromovka zažila den plný zábavy a ochrany přírody.

Humpolecká Stromovka zažila den plný zábavy a ochrany přírody. | Foto: Vendula Marešová

Axl

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Opraváři do Humpolce, kováři do Světlé. Školy čeká akce kulový blesk

Út Čvn 6 , 2023
Zemědělská akademie v Humpolci je jednou ze škol, které Kraj Vysočina hodlá v nejbližších letech opravit. Zároveň tam plánuje přemístit pobočku ze Světlé nad Sázavou, určenou pro opraváře zemědělských strojů.
Jubilejní jízda zručnosti a výstava zemědělské techniky ve Světlé nad Sázavou

You May Like

Témata