Opraváři do Humpolce, kováři do Světlé. Školy čeká akce kulový blesk

1

Zemědělská akademie v Humpolci je jednou ze škol, které Kraj Vysočina hodlá v nejbližších letech opravit. Zároveň tam plánuje přemístit pobočku ze Světlé nad Sázavou, určenou pro opraváře zemědělských strojů.

„Nabízí se centralizace výuky v Humpolci, a to i s odkazem na umístění školního statku zřizovaného Krajem Vysočina. V Humpolci by to znamenalo postavit nový nebo rekonstruovat některý ze stávajících objektů,“ sdělila mluvčí kraje Jitka Svatošová.

Opraváře zemědělských strojů ve školní budově ve Světlé nad Sázavou by poté měli vystřídat kováři a kameníci z Lipnice nad Sázavou. Tamní pracoviště odborné výuky spadá pod Akademii Světlá nad Sázavou a záměrem kraje je soustředit veškerou výuku do jednoho místa. Areál v Lipnici nad Sázavou chce poté kraj prodat.

 

Čtěte dále:   Vánoční výstava patchworkového klubu HaBa z Havlíčkova Brodu

Axl

One thought on “Opraváři do Humpolce, kováři do Světlé. Školy čeká akce kulový blesk

  1. Pořád lepší než si nechat postavit silo na ŠS s dosoušením na plyn z polského plechu za 70 milionů a návratnost nikde. Tohle má aspoň smysl.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Oznámení o přerušení dodávek elektrické energie

Út Čvn 6 , 2023
Na dny 12., 14. a 19. června v různých oblastech. Čtěte dále:   Zemětřesení z jižních Čech cítili lidé i v Jihlavě a na Pelhřimovsku

You May Like

Témata