Humpolecké Mládí dalo opět po roce znát svou sílu

„Jedno je v obtížném hodnocení jisté, absolutní vítěz si prvenství rozhodně zaslouží,“ řekl Zdeněk Mikulášek z pivovaru Bernard a pogratuloval vítězi desátého ročníku soutěže Humpolecké Mládí Martinu Kutišovi.

Jistá je i další věc. Při pohledu na narvané kino a atmosféru v něm by Komenský musel minimálně uznale pokývat hlavou a přijmout fakt, že současné české školství má i velmi světlé stránky.


Galavečer měl spád a svým provedením si nezadal s těmi, které sledujeme v hlavních vysílacích časech našich televizí. Zpěv a tanec se hbitě střídal s vyhlašováním vítězů různých kategorií.


Osmák ze Zš Hradská, Martin Kutiš, nasbíral v celoročním snažení nejvíce bodů. Klání v matematice, zeměpisu, angličtině nebo soutěž eurorébus jasně prokázaly všestranost mladého studenta.


„Soutěž je výborná motivace pro žáky. Ještě víc se snaží. Myslím, že Humpolec si ve vzdělávání stojí velmi dobře,“ zmínil Kutiš. Přestože situace ve školstvtí není zrovna utěšená, Martin chce být pedagog. A zdá se, že má nejlepší předpoklady.


Je si totiž vědom problémů dnešního světa i jejich odrazu v chování lidí. „I k jeho zlepšení bych chtěl jako učitel přispět. Je to však hlavně o jednotlivcích,“ řekl talentovaný osmák. Ekonomická krize, kácení pralesů a dále, jmenoval Martin. Mladistvá naivita, řeknou si mnozí životem ošlehaní. Bez ní by však naděje na lepší zítřky byla pouhou frází. Organizátoři a sponzoři Mládí Humpolec to vědí.

Převzato z Pelhřimovského deníku, autor Jan Cihlář: http://pelhrimovsky.denik.cz/zpravy_region/20101115_mladi.html 

myska

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Next Post

Student se na Vysočině nakazil prasečí chřipkou

Út Lis 16 , 2010
„Jedno je v obtížném hodnocení jisté, absolutní vítěz si prvenství rozhodně zaslouží,“ řekl Zdeněk Mikulášek z pivovaru Bernard a pogratuloval vítězi desátého ročníku soutěže Humpolecké Mládí Martinu Kutišovi. Jistá je i další věc. Při pohledu na narvané kino a atmosféru v něm by Komenský musel minimálně uznale pokývat hlavou a […]

Témata