Po pokusu o vraždu v Humpolci volá tamní radnice po snížení počtu cizinců.

17

Humpolec stále žije víkendovým útokem. Mladý opilý cizinec tam po hádce píchl druhého mladíka nožem do hrudníku a ten jen díky rychlé pomoci přežil. Humpolec je průmyslové město, ve kterém žije velká komunita zahraničních dělníků a z té pochází také víkendový útočník. Radnice proto bude požadovat snížení počtu těchto dělníků. Zda bude úspěšná, zatím ale není jisté.

„Myslím si, že zásadní je, aby se stabilizovala ta pracovní síla. Aby těch agenturních pracovníků bylo minimum,“ řekl Českému rozhlasu starosta Humpolce Jiří Kučera (ODS).  

O bezpečnosti zejména v noci lidé velmi hojně diskutovali na sociálních sítích. Obzvláště po nedělním útoku, který policie označila jako pokus o vraždu.  

Čtěte také: Sobotní zábava v humpoleckém klubu skončila pokusem vraždy. Údajný pachatel je v rukách policie

Městská policie zatím nebude 

Ozývají se hlasy, že by jedenáctitisícové město mělo mít svou vlastní obecní policii. Myslí si to i provozovatel jednoho z podniků Pavel Valenta. „Humpolec je vyhlášenej. Já mám v Havlíčkově Brodě ještě jednu provozovnu a tam je relativně klid. Jsou tam ti měšťáci, oni obchází, hledí si nočního klidu v těch deset hodin večer. Když se něco děje později a není to ohlášené, tak po tom jdou,“ dělí se o zkušenosti Pavel Valenta. 

V Humpolci funguje pouze státní policie a její příslušníci nejsou podle Pavla Valenty schopni obsáhnout celé město a okolí. „Když se nám něco stane na baru, opilec napadne obsluhu nebo rvačka, tak zavoláte na ústřednu a oni jsou vyjetí a přijedou za hodinu a to už je po boji,“ dodává.  

Starosta Jiří Kučera je se státní policií spokojený a městskou alespoň v tomto volebním období neplánuje. „Takovouto události to neřeší. Budou tu dva lidé, opijí se a porvou, tak to městská policie nezachrání.“  

Kriminalita klesá, násilí ale stoupá 

Počet trestných činů v posledních letech na Vysočině klesá. Stoupá ale počet násilných trestných činů, pokračuje mluvčí policie Dana Čírtková. „Loni jsme vyšetřovali 269 těchto skutků, což bylo o 47 více než v roce předchozím.“  

Mluvčí Čírtková současně řekla, že personál policie v Humpolci se posilovat nebude.  

Město pro byznys  

Humpolec je po několikáté městem pro byznys, jinými slovy dobře se tam podniká, existuje infrastruktura, dopravní napojení apod. Druhou stránkou tohoto úspěchu je ale nutnost vysokého počtu dělníků do továren. A najaté agentury často zaměstnávají právě cizince. Radnice to chce změnit, chce, aby firmy s těmito agenturami přerušili spolupráci.  

Autor:  Kristina Lamperová, Milan Kopecký

Petr

17 thoughts on “Po pokusu o vraždu v Humpolci volá tamní radnice po snížení počtu cizinců.

 1. Kučera je starosta z pravicové ODS a jako člen této strany by měl první vědět a ctít, že soukromému subjektu, zvláště nadnárodnímu nikdo nesmí nařizovat koho má zaměstnávat. To je realita dnešního systému. Soukromý vlastník je přece nedotknutelný a pán. Něco nakazovat vlastníkovi je prý doménou levicových politiků, ti však na radnici zatím schází

  Je jistě více jak zřejmé, že Městská policie by v Humpolci své místo rozhodně našla.

  1. Puste si ten záznam na českém rozhlasu a uslyšíte co starosta skutečně řekl…… určitě nic o nařizování soukromým vlastníkům….pak můžete komentovat.

   1. Tak za 1)
    Doufam, ze zadne dalsi volebni obdobi tohoto pana jiz nebude
    za 2)
    Kdyby mel na radnici nekdo jen trochu zdraveho rozumu, tak by tu mestaci chodili uz minimalne 2 roky
    A za 3)
    Toto byl jen dalsi pr…r pristehovalcu a agenturnich pracovniku. Jdete se projit kolem 18:00 po meste, jdete do parku nebo na detske hriste. Budete honem rychle zdrhat domu, aby jste vy nebo nekdo z vasi rodiny nedostali pres tlamu. V lepsim pripade pocastuji Vasi manzelku nechutnymi a oplzlymi recmi, ktere se uz dokazali za tu chvilku tady naucit.
    Mesto Humpolec uz davno neni tim cim byval. Je to zumpa, kde se clovek boji o svuj vlastni zivot a bezpeci rodiny.
    Nastesti jsou zde neumerne drahe pozemky a nemovitosti, tak ze odliv lidi s trochou zdraveho rozumu je cim dal tim vice patrny.
    I ja patrim mezi ne a davam teto parodii bezpecneho mesta rychle sbohem.

    1. 1. když mizíte, tak vám to může být jedno kdo bude nebo nebude starostou
     2. ještěže ho maj a měšťáci tu zbytečně nebuzerujou za kraviny
     3. nikam nezdrhám, nikdo mne ničím nečastuje, dokonce ani strach nemám – tak nevím co dělám špatně

     Odliv lidí s takto zdravým rozumem bude Humpolci jen ku prospěchu. Adios amigo.

     1. Mno soude z Vasi reakce jsem opravdu rad, ze podobne spokojene Humpolaky uz nebudu potkavat.
      Evidentne nemate deti a evidentne jste mimo realitu nebo mate klasicky klapky na ocich, kdyz nevidite, jak se mesto za posledni 2 roky zmenilo, ale nikoli tam, kam by melo, ale k uplnemu loji.
      Ja chapu, ze tu jsou zapotrebi delnici do prumyslove zony, ale nechapu, proc tu mohou delat bordel, obtezovat, urazet a napadat mistni.
      Z jakeho duvodu si myslite, ze by mestska policie obtezovala s nesmyslama? Vase bezpeci je nesmysl? Vam asi vadi, kdyz parkujete na prasaka u Pennace, ze by Vam mohli dat flastr, ze?
      Ale co, nebudu se hadat a dohadovat. Vy jste evidentne spokojen tak at Vam to vydrzi.
      Hezky vecer

  1. ano, souhlasím, je to opravdu síla vyjít k večeru ven, člověk se bojí, stále se ohlížíte a raději jdete rychle domů než Vás někdo napadne. Je to asi týden jsem 2 dny po sobě viděla zástup asi tak 50 lidí před pracovní agenturou ve Lnářské ulici. A věřte, bílých tam bylo opravdu pomálu. . . . takže co chceme. A že by toto všechno nějak hnulo s těmi pány na radnici ? Ne, tomu asi nikdo nevěříme a jen doufám, že tito panáci už fakt zvoleni nikdy nebudou. Jejich zájmy už jsou někde jinde a hllavně jiným směrem, jako tím malá domů, že.A ty kecy starosty v radiu ? Výsměch nám všem .

   1. Starosta to řekl celkem správně, nechápu proč jej stále hloupě urážíte. Ale má hoch jednu vážnou chybu, nechce a nechce zřídit městskou policii a to je věc kterou mu nemohu odpustit!

     1. Jsem velmi zvědavý na kandidáty o volbách 2018, kdo se odváží, kdo zase kam přestoupí, kdo přibude nový…

     2. No právě. Není třeba dělat politiku, ale poctivě řídit chod města, bez ohledu na přání a prospěch politických stran. Jak jednoduché…….. Jenže lidé kteří by toto dokázali většinou nejsou ani učitelé, ani lékaři ani známí sportovci a podobně a tak je naši spoluobčané nepreferují. Oni tito lidé totiž ani neslibují sociální a jiné výhody….no a po úřednících a dalších zaměstnancích městem zřizovaných institucí by chtěl takový starosta aby makali….. takže opět problém. A těchto lidí je ve městě cca 300 k tomu jejich rodinní příslušníci a už si můžete spočítat šance na zvolení……..

     3. To jsou jen řeči kolem. Když je možnost kandidovat,tak nikdo nikde a všichni jen kritizují kdo kandiduje. Kde jsou tedy ti dobří a správní? Mají obavu vystoupit? Žádná z politických stran se nebojí pozvat ty správné a dobré,pokud oni projeví zájem. Mohou říci těm stranám své názory a postoje. Strany uzavřené nejsou, ale ruku na srdce kdo z obyvatel Humpolce + místních částí ví kdo je předsedou či místopředsedou ODS, KDU, ČSSD a pod?

      Schválně dáte to někdo dohromady?

     4. Přesně, velký svinstvo a kdo má rozum tak se neušpiní. Zvláště ta oranžová banda, to je žumpa.

 2. „Radnice to chce změnit, chce, aby firmy s těmito agenturami přerušili spolupráci.“

  Kdo s kým o tom jednal nebo bude jednat? Nejsou to jen pohádky pro uklidnění? Bude město iniciovat vnitrozemskou migraci z krajů s vysokou nezaměstnaností?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Rumuni se pokusili znásilnit dívku a zavraždit mladíka.

Po Čvc 4 , 2016
Jihlava, Humpolec – Agenturní pracovníci z Rumunska představují v poslední době pro Humpolec na Pelhřimovsku zvýšené bezpečnostní riziko

You May Like

Témata