Okružní ulice se brzy změní

Už příští rok by se měla Okružní ulice dočkat rekonstrukce. Nové prvky na vozovce prý výrazně zpomalí dopravu, zlepší bezpečnost chodců a v kritických oblastech bytové zástavby se sníží hluk a vibrace. Především hluk je věcí, která zdejší obyvatele obtěžuje, protože v některých místech už řadu let překračuje povolené limity.

Vozovku čeká kompletní rekonstrukce v úseku od křižovatky, kde se napojuje druhá část ulice Okružní směřující k autobusovému nádraží až po křižovatku s ulicí Jihlavská. Po celé délce budou umístěny dopravně zpomalovací prvky a na křižovatce s Okružní ulicí se vybuduje kruhový objezd, který by měl být hlavním zpomalovacím prvkem vozidel přijíždějících ve směru od dálnice.
„Komunikace se navíc zúží a odtlačí se od bytových zón zhruba o čtyři metry na pravé straně silnice ve směru na Pelhřimov,“ přiblížil místostarosta města Tomáš Křišťan první etapu plánované akce, která by měla zpříjemnit život obyvatelům bydlícím přímo u silnice první třídy.
Druhá etapa bude u křižovatky Okružní navazovat a povede až k dálničnímu sjezdu. Zde budou vybudovány i chodníky pro pěší, aby se po této jinak poměrně nebezpečné silnici mohli bez problémů pohybovat i lidé, kteří každý den docházejí do zaměstnání do Central trade parku.
V druhé etapě by se podle Křišťana měla v nejkritičtějších místech také vyměnit okna bytů za speciální protihluková a uvažuje se i o protihlukových stěnách.

Čtěte dále:   Oznámení o přerušení dodávek elektrické energie

Axl

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Šťastlivci ponesou z plesu domů pěkného sumce

Čt Led 22 , 2004
Dlouholetou tradicí se mohou pochlubit Rybářské plesy pořádané Místní organizací Českého rybářského svazu. Ten letošní se uskuteční 6. února od 20 hodin ve Spolkovém domě. Na pódiu se vystřídají dvě hudební skupiny, Vysočinka a J+ J. Pro účastníky plesu je také připravena bohatá tombola, ve které mohou vyhrát mimo jiné […]

You May Like

Témata