Policejní cvičení

169

Dnes nám do redakce dorazil následující e-mail.

Dobrý den

Dnes jsem byl svědkem nezvyklé policejní činnosti
v okolí sídliště Na rybníčku. Policie zde pokutovala všechna zaparkovaná auta za stání v
zákazu. (Takto se tu parkuje od počátku co tu sídliště stojí a proto se to dá
považovat za zvykové právo). Této zábavě neušli ani rodiče dětí, kteří dopravují nebo
vyzvedávají děti z místní školky.
Policie se netajila, že tak činní na žádost místního
městského úřadu.

Tak mě napadlo kde asi lze v tomto městě legálně
parkovat.
Rybníček je obestavěn značkami zákaz stání, sídliště
Smetanova je dokonce obestavěna značkou zákaz vjezdu. A neexistuje kapacita
parkoviště kam by se takové množství aut dalo zaparkovat. Snad je možno použít parkoviště
obchodních domů, kteří mohou také v noci nechat řidiče pokutovat za nepovolené
stání.

Neměl by spíš ten úředník, který to objednal a je jistě
placen z daní nás pracujících, přemýšlet o tom jak zajistit lepší podmínky
obyvatel města.
Než testovat odolnost místních obyvatel na šikanu
z pozice moci.

S pozdravem

Petr

Čtěte dále:   Zálesí - podzim 2023

Axl

169 thoughts on “Policejní cvičení

 1. Dovedete si představit, jak si městský úřad objednává STÁTNÍ policii? Pokud státní policie nechce, tak prostě nekoná, i kdyby jí úřad prosil! A pokud chce konat, tak prostě koná a nikdo jí to nezakáže! Na Rybníčku též bydlím a též tu parkuji, ale kde budem parkovat po této akci nevím! Což takhle vybudovat parkoviště místo hromady za Penny Marketem? To by asi neprošlo, kde by cca 10 dětí za zimu bobovalo, co? Mám malé dítě, ale přednost bych dala tomu parkovišti!

  1. Ano dovedu si predstavit jak si mestsky urad objednava policii.
   To same se mi stalo pred mestskym uradem(stavebni úrad).Moje blbost,ze jsem prehledl nevhodne umistenou znacku.Policistou mi bylo receno, ze prijeli na vyzvaní městského úradu.
   Takze jeste jednou dovedu :-))

 2. „Policejní cvičení“ opakovali dnes policisté během 8 hodin 3krát. Osobně jsem mluvil s šéfem dopravní policie v Pelhřimově panem Lhotským, který mi sdělil, že celou akci zorganizoval na popud starosty města Humpolce a že výsledky celé akce zhodnotí do měsíce a předá je starostovi. Údajně budou společně se starostou řešit problémová parkovací místa a navrhnou městu možnosti, jak toto vyřešit. Podobné akce se budou ve městě opakovat 2-3x do měsíce, dokud se nepovede město „vyčistit“. Nejen na sídlištích a v centru, ale všude, kde zaparkujete auto (ať už je v ulici značka či ne) musíte po zaparkování svého vozidla nechat vedle auta šíři vozovky minimálně 6m!!! V rámci místních komunikací to bude dost problém, protože některé vozovky takovou šíři nemají snad ani samy o sobě. Ale vraťme se Na Rybníček. Nikdo už neřeší kam se uklidí konkrétně z Rybníčku cca 60-70 aut (připadně i z jiných sídlišť), která tu mohla dosud bez problému parkovat. Pokud tato místa nebude možno využívat, pak vychází pro jeden panelák o 42 bytech zhruba 5 parkovacích míst před panelákem.

   1. Vážení spoluobčané,
    chápu vaše rozhořčení a dokážu ho pochopiit. Ale na druhou stranu, spousta z vás už privatizovala svoje byty a celé domy a spousta zvás se na to chystá a nyní chce po městu, aby za peníze všech spoluobčanů budovalo nové parkoviště a zajistilo lepší práci policie v našem městě. To opravdu není snadné, ale na druhou stranu je potřeba tuto zoufalou situaci řešit. Jsem zastupitelem tohoto města a zároveň předsedou komise pro dopravu a bezpečnost. Již delší dobu navrhujeme řešení pro lokalitu Rybníček, Skalka, Družstevní, Panský Vrch, Kasalova pila, Cípek a Panský Vrch a to je vyhlásit tyto lokalility jako obytné zóny.
    Pak zde bude automaticky platit režim pro tyto zony tj. max. rychlost 30 km v hod., automatický zákaz vjezdu vozidel nad 3,5 tuny, přednost chodců před vozidly, zjednodušené parkování a další věci a můžweme zrušit spoustu dopraních značek a bude zde platit přednost zprava a město ušetří spoustu peněz za značení. Bohužel jsme jako komise neustále přesvědčováni o tom, že si toto občané těchto lokalit nepřejí. Já jsem přesvědčen o tom, že by to to řešení prospělo všem, a že se na něm shodneme. Proto bych rád znal názor občanů z těhto lokalit ohledně tohoto řešení.
    Cíl je jednoznačný – občan má v obytné zóně přednost před automobilismem, ale i život občanů s auty je třeba dát do souladu.
    Milan Dočkal – zastupitel a předseda komise pro dopravu a bezpečnost

    1. V příspěvku je psáno, že „vlastníci panelákových bytů chtějí po městu, aby za peníze všech spoluobčanů budovalo nová parkoviště“. Ale to není tak docela pravda. Tady se píše o tom, proč po mnoha a mnoha letech zažitého parkování na sídlištích je z ničeho nic parkování na většině parkovacích míst zakázáno a proč je to tak velkolepá akce – několik policejních hlídek kontoluje parkování opakovaně po pár hodinách. To je najednou takové parkování tak nebezpečné? Když do včera nebylo? Nedivte se rozhořčenosti občanů, když denně vidí tolik nepostižených „nepravostí“ a dopravních přestupků, že se jim taková policejní akce kvůli parkování zdá nepřiměřená.

     1. Dobrý den, bydlím v ul. Družstevní a potvrzuji že situace kolem parkování je neuspokojivá.
      JEDNA VĚC JE ALE JISTÁ, LETOS SE MÁ INVESTOVAT DO HŘIŠTĚ V TÉŽE ULICI. Každopádně bych navrhoval při této akci posunot obrubníky silnice tak o 1,5 – 2 metry, aby zde bylo nadále zachováno podélné parkování. Hřiště to nijak neomezí, beztak bude opatřeno plotem a dalo by se zde vykřižovat s protijedoucím autem. To by opravdu bylo záhodné. Honza K.

    2. Po přečtení tohoto příspěvku mi naskakuje husí kůže. Člověk, který správně nedokáže napsat souvislý text, dostal post předsedy komise pro dopravu a bezpečnost. Raději, pane zastupiteli, nejprve dopilujte češtinu, pak o něčem rozhodujte. S pozdravem JR, student.

     1. Musím se připojit k tomuto názoru. Při čtení textu pana Dočkala jsem si také říkal, že bych mu jako češtinář nechal udělat větný rozbor jeho dílka.

     2. JR, zcela si s tebou notuji. Zastupitel a předseda komise Dočkal by se měl vrátit do školy. Rovněž mu doporučuji k nastudování předpisy, jak má správná obytná zóna vypadat a nikoliv přesvědčovat občany o jeho osobních snahách. Z lokality Na Rybníčklu nikdy nemůže taková zóna být!
      Koho jste si zvolili, toho máte! Ten pán nemůže už ani spát, protože stále přemýšlí nad tím, co nového v Humpolci výhodně koupit za odhadní cenu, jako tomu bylo např. u nemovitostí bývalých jeslí. Jako zastupitel města disponuje vyšší informovaností než ostatní.

     3. Ano, také výměna pozemků mezi jeho firmou Servis Partner a městem Humpolec je nevýhodná a zralá k prošetření.

     4. Na každém šprochu pravdy trochu. O problému zastupitele a předsedy komise Dočkala se spánkem otevřeně hovoří jeho paní, bývalá prodavačka z Růže, kterou tímto zdravím.

    3. Cestin pana zastupitele bych neresil 🙂

     Spíš mě v jeho odpovědi zaráží, že jakási komise (či dokonce on sám z titulu jejího předsedy?), na MÚ rozhoduje o tom co obyvatelé Rybníčku chtějí a „kdosi“ zase ví co nechtějí. Nenapadlo Vás, vážení představitelé města zeptat se právě těch obyvatel?

     A druhý podivný argument: bydlím v Humpolci, platím nemalé daně … a zastupitel mi oznamuje, že si na městském pozemku budu budovat parkingplac za své? Vážně? Tímto způsobem se majitelé panelových domů za chvíli dozvědí, že kanalizace potřebuje rekonstrukci a část vedoucí kolem jejich paneláku je bude stát xyz Kč …….

     K tomu, jak město najednou řeší nesprávné parkování – arogance moci, jiný příměr mě nenapadá. Označit problémové lokality, nechat pokutovat PČR a po měsíci se poplácat po ramenou, jakouže to udělali pěknou dopravně-bezpečnostní akci. MÚ se pochválí v Radničních listech, okersní policejní náčelník bude mít co vykazovat „nahoru“ a všichni spokojení 🙁

     1. Tak, Franto nevím. Není to tak dlouho, co se na těchto stránkách brojilo proti špatně a bezohledně zaparkovaným autům. Mnohdy to bylo doplněno fotkami s rozhořčeným komentářem, že policii je to jedno a nic s tím nedělá. Když se policie na popud města probrala a začala to řešit, tak opět čtu histerické komentáře. Např. Na Rybníčku se mačká moře špatně zaparkovaných aut a přitom je na jeho okraji (za garážemi) takřka nevyužívané parkoviště. Jenže to by museli majitelé aut udělat o pár kroků víc a to po nich přeci nikdo nemůže chtít. Karel Kratochvíl

     2. Ale já přeci netvrdím, že si má každý parkovat jak potřebuje. S tím parkovištěm máš trochu pravdu. Jen se z něj zkus dostat třeba k č.p.1317 …. obejít Rybníček a nebo se brodit bahnem 🙁

     3. Karle, mohu opticky potvrdit, že v to dobu je plné. V minulosti kdy nebyl na sídlišti plac na parkování, bylo toto parkoviště plné taky. Skus večer zajet do Penny, schválně jestli zaparkuješ.

     4. taktéž bývá dosti často volné parkoviště před ubytovnou pana Dočkala Na Rybníčku…

     5. Vážený Františku,

      žádná komise ani její předseda nic nerozhoduje, v příspěvku naopak píši, že by mě zajímal názor občanů z těchto lokalit na řešení této situace.

      Taktéž neoznamuji, že si někdo bude na městském pozemku budovat za své parkoviště, to ani není dost dobře možné. Je ale pravdou, že doba se mění a dnes je zcela normální, že u nových bytových domů – viz Kasalova Pila a lokalita Podhrad je okolní pozemek včetně parkoviště ve vlastnictví majitelů domů, tj. vlastníků bytů a oni se o tyto pozemky musí také starat.

      Dále musím uvést, že nikdo neoznačil žádné lokality a nenechal svévolně pokutovat řidiče. Toto byla pouze jedna z akcí, kterou provedlo okresní ředitelství policie v našem městě. Zvýšený dohled v Humpolci bude dle vyjádření vedení Policie pokračovat a nebude se zdaleka týkat jen dopravy, ale hlavně bezpečnosti v našem městě. A po tomto opatření volá většina občanů, včetně přispěvatelů „humpoláka“ .
      Dosud bylo vedení města a policie kritizováno za nečinnost,
      jen se to trochu změní, tak je to hned naopak a označujete to za aroganci moci. Není v pravomoci komise, ani vedení města úkolovat Policii ČR. Pouze můžeme jednat a požádat o zvýšený dohled, ale způsob provedení akcí je plně v kompetenci policie. Lokalita Rybníček je problematická, ale kdyby tam nastal požár v panelovém domě a došlo třeba i k úmrtí nájemníků, protože by hasiči a záchranná služba nemohli včas a kvalitně zasahovat kvůli nesprávně parkujícím vozidlům, všichni by kritizovali, jak je možné, že se to neřešilo.

      Za své večerní vyjadřování se omlouvám, ale měl jsem za sebou již 16 hod. práce. Doufám, že tento příspěvek se bude co se češtiny týče, líbit více.

      Milan Dočkal

     6. 16 hodin práce Vás neomluvá, češtinu je třeba ovládat excelentně i po delším pracovním vypětí!

     7. Tak ale pane Dočkale tady teď mícháte jablíčka s hruštičkami. Má-li být odpovědí na to, že si občané stěžují a bojí se povětšinou z východu přišedších, divokých „nájezdníků“, policejní akce typu „Řádný daňový poplatníku, špatně parkuješ“, tka k tomu opravdu není co dodat…… A jestli město alibisticky pošle PČR, aby řešila to, že za poslední roky mnohonásobně vzrostl počet aut, pokutami, pak to taky ledacos vypovídá o vztahu zástupců města k jejich voličům. Nechcete napříště zavést třeba vyšší daně pro ty, kdož nemají garáž…???

     8. Vážený pane Dočkale,přispěvatelé Humpoláka a další občané našeho města kritizují bezpečnost našeho města ne proto,že se špatně parkuje,ale proto ,že se bojí večer za tmy chodit ven po ulici,že se tu přepadá i za bílého dne,natož večer,kde je policie?jo zapomněl jsem vybírá pokuty na Rybníčku.Pletete hrušky s jabkama!Jako všechno,vysvětlujete to jak potřebujete.Arogance a postup z pozice moci vám je vlastní!Být vámi nevylezu před lidi,za to,co si dovolujete vůči nám občanům!

     9. Jaký učitel, takový žák! Osvětlím blíže: Česká Miss-Topolánek-Dočkal.
      Milánek se učí rychle. Okoukal, jak premiér naznačuje „Kalousku, jsi jednička!“, a v současné době stejným gestem zdraví všechny občany Humpolce.

     10. Dobrý den pane Dočkale,

      25 let jsem bydlela v ulici Panský vrch a nikdo se nás NIKDY neptal na náš názor udělat z ní jakoukoliv zónu. Teď už několik let bydlím v ulici U Sokolvony, jak Vy nesprávně uvádíte na Kasalové pile.
      Zde problém s parkování je, ale opět se nás NIKDO NIKDY na názor ohledně změny zon neptal…

      Nerozumím tedy Vašemu vyjádření, že občané v těchto lokalitách neměli zájem…

      Mohl byste mi to objasnit?

      Děkuji

      Iveta V.

     11. btaining the proper size can be confusing specifically when purchasing online because you can not try the item on. Which it’s on a flat surface area.

     12. Vidíte, když jsem přispívala ke článku informujícím o rozhovoru se starostou a jeho přístupu k otevřené debatě ohledně zavedení trvalého přísunu vody do zahrádek v Cípku, nevěřili jste mi. Nyní se přesvědčujete na vlastní kůži, že vedení je zralé k výměně!

     1. Mimo to „spousta“ není spisovné slovo, tudíž by takový výraz neměl zkušený zastupitel vůbec používat.

    4. Na příspěvek pana Dočkala z pohledu gramatiky bych se nikterak nezlobil, důležité je co píše. Řešení jímž se zabívá je velice logické a z mého pohledu správné. Vůbec by nebylo od věci zavést placené stání (roční), jako to postupně vidíme ve městech celé České Republiky. Aspoň by obyvatelé tamních bytů redukovali svůj vozový park. Když mám sídlištěm Na Rybníčku projet, tak to někdy není pomalu ani možné z důvodu špatného parkování a právě projíždějícího auta v protisměru.

     1. Nedivím se, že se z pohledu gramatiky nezlobíte, neb jste na tom obdobně (zabívá, Česká Republika).
      Dále nevím, proč by obyvatelé měli redukovat své vozové parky…

     2. „“Když mám sídlištěm Na Rybníčku projet, tak to někdy není pomalu ani možné z důvodu špatného parkování a právě projíždějícího auta v protisměru““….. Myslím,že se sídlištěm osobákem „projet “ dá, pokud si ovšem tudy nezkracuješ cestu od „Stromovky“ k „ASU“.Pokud Na rybníčku nebydlíš,ani zde není cíl Tvé cesty,není lépe zvolit jinou trasu??Tím nechci nikoho diskriminovat,je to veřejná komunikace a je fakt,že někteří jedinci,zvláště v zatáčce u trafiky by hasičům v průjezdu asi fakt vadili.

     3. Pardon, to mělo být na přispěvatele o řádek níže. JR

     4. Vy jste taky zastupitel,že neumíte gramatiku?zabývat se- je ve vyjmenovaných slovech neb je to slovo příbuzné od slova být!Sakra když neumíte Češtinu tak snad se podívejte raději do Slovníku spis.slov.

     5. Vhodně použitá implikace! Zastupitel -> neumí gramatiku. Takových je na úřadě více, stačí se občasně podívat na úřední desku města!

    5. Dobrý den. Ono vytvořit obytnou zónu dle daných předpisů a použitých prvků není tak jednoduché. Měl byste si někde najít náležitosti spravné obytné zóny. Situace se neřeší tím, že se na začátek ulice dá značka“ Obytná zóna“ a na konec její opak, bez nějakých dalších úprav (retardéry, úrovňové chodníky, šikany, atd). Divil jsem se, jak někdo může navrhnout obytnou zónu u sídliště ve Lnářské. Prostě se připevní značka a je to, že. To však NENÍ správné řešení. Jestli takovéto úpravy plánujete řešit stejným způsobem i ve zmíněných lokalitách, tak se stala asi někde chyba. To je smutné, když v zastupitelstvu města by měli sedět lidé znalí v řešení daných problémů. LV

 3. Mě nejvíc pobavilo, když se známá jednoho policisty ptala, kde má tedy parkovat, když nemůže před domem, kde bydlí, a on jí odpověděl: „Když jste si zvolili takovéhle radní, tak za nimi dojděte, ať pro vás taky něco udělají.“
  To mi hlava nebere. Nejdříve by se snad měl vytvořit dostatek parkovacích ploch, a pak teprve trestat nepovolené parkování. V opačném sledu nevím, kde by ti lidé měli své vozy odstavit. Za městem na poli?
  PS. Nejedná se jen o Rybníček, akce proběhla téměř v celém městě. Hysterie postižených lidí je, myslím, na místě. A historie zase říká, že se neděje nic nového pod sluncem. Nesmyslná buzerace z titulu vyšší moci už tu byla nesčetněkrát. Co takhle pro smysluplnost zvýšit frekvenci policistů v humpoleckých ulicích v nočních hodinách?

  1. Pravda včera jsem si připadal, jako v jiném městě. Dosud jsme viděl maximálně jednoho policistu co chodil v poledne na oběd do nedalekého paneláku a najednou ejhle. Původně jsem se domníval, že našli kradené auto a proto ho okukují ale pak další a další ….

   1. názory je hezké psát sem, ale hlavní je stěžovat si přímo na městě, tohle si měští zastupitelé nepřečtou ….

     1. Vhodnější je pondělí odpoledne. Dnes tam v 13:00 nebude ani noha. Stejně jako včera. V pondělí je úřední den a odvážní úředníci tam musí sedět do 17:00

     2. Měli by sedět, ale když za nimi člověk jde, je problémem sehnat je i v těch úředních hodinách, protože tu si jdou k lékaři, tu na nákup atp. Chci vidět, jak bude běžnému zaměstanci tato rutina byrokratů, kterých v Humpolci stále přibývá, tolerována!

  2. Přesně, zastupitelé chtějí diskutovat o problému, ale jdou proti proudu. Věřte, nechtějí pomoci nám – občanům, ale sobě.
   Kučera býval dobrý člověk, když zastával funkci ředitele na ZŠ Hálkova. Od té doby, co ovšem vyhrál volby, se signifikantně změnil k horšímu.

 4. Budu reagovat na více komentářů najednou.

  Když už město chtělo konečně začít se zvýšením bezpečnosti v našem městě, dost dobře nechápu, proč začalo od pokutování řidičů parkujících na místech, kde se parkuje, co pamatuji. Pokud by tohle byl nejpalčivější a nejnebezpečnější problém v našem městě (podle způsobu provedení akce to tak vypadá), tak by nám teda mohla všechna ostatní města jen závidět.
  Myslím, že začít se mělo ale od úplně jiných problémů, které trápí obyvatele našeho města daleko víc. Ale to už není tak…

  Proč „Město“ pořád tvrdí, že si tuto akci neobjednalo a policisté zas, že jsou tu na příkaz města…

  A jak si to město představuje dál? Vrátíme se do 19.století a aut se zbavíme?

  A že do téhle doby nikdo nepokutoval to množství aut parkujících opravdu šíleným způsobem, včetně všudepřítomných tiráků a podobně. A najednou vadí auta zaparkovaná před panelákem?

  A k těm hasičům. Na Rybníčku zasahovali během posledních let několikrát a vždy v pohodě projeli, problémem jsou řidiči parkující až u vchodu, kteří by si nejraději dojeli až k výtahu (a to včetně lidí z MÚ). A proti jejich pokutování tady nikdo nic nenamítá.

  A navíc za to, že humpolecké silnice nevyhovují zřejmě určitým parametrům, občané města nemohou.

  Takže příště uvítám policisty raději tam, kde jich je OPRAVDU zapotřebí a kde budou chránit naše životy, zdraví a majetek a ne tam, kde lidem jen znepříjemňují život.

  A ještě k MŠ. Jak to mají dělat rodiče, kteří přivezou dítě do školky nebo jej přijedou vyzvednout? Když tu město provozuje školku, musí zde přeci také umožnit parkování. Nebo má rodič vystrčit dítě z auta říct, ať dál jde už samo?!?

  1. Pokud tohle bude začátek toho, že policie začne ve městě více konat, nemám námitek. Ale jestli tím její aktivita skončí, tak nic moc. Murlo

    1. Když jsme u těch chodníků – že tam víc město nedbá na bezpečnost svých občanů. Během zimy je člověk často svědkem, jak se některý spoluobčan (a bohužel většinou starší, u kterých je to nebezpečnější) svalí na zem na namrzlém a neošetřeném městském chodníku. Letos byla v tomto směru zima naštěstí přívětivá.

  2. Vzhledem k tomu, že jsme měl většinu požárních zásahů přímo „před nosem“ dovolil bych si oponovat o „pohodě“ projetí požárníků. Smekám před nimi, že mají takové nervy k manévrování s tak velkým autem. Když nejde o život, jde o h…o, zatím to vyšlo, otázka je, jak dlouho ještě.
   Na druhou stranu souhlasím s tím, že situace s parkováním začíná být neúnosná a je třeba ji řešit. Možná by nebylo od věci dát celému Rybníčku nějakou novou koncepci, včetně parkování – pěší zóna bez jakýchkoliv úprav nic neřeší.

 5. Ono je těžký když každá rodina má dvě auta a parkování se najde jen kolem náměstí a u marketů!Vemte si přes noc kolik aut stojí u Penny marketu!Myslím že nemít tady zmiňovaný obchod tak se tu zblázníme!

  1. u Penny taktez nesmite stát přes noc, parkoviště je určené pouze pro zákazníky Penny, max. doba parkování je 1 hod. Tam vás policisté též ohodnotí.

 6. Myslel jsem že přemýšlíte o semaforech jako je křižovatka od peny marketu a vy tady mluvíte o zrušení i značek!Docela smutný protože tahle křižovatka je o život!

  1. Názorný příklad toho, jací odborníci sedí v tolika zbytečných komisích jen kvůli funkci např. předsedy.

   1. Odstranění značek by se samozřejmě týkalo pouze vnitřní části obytných zón. Silnice u Penny je silnicí krajskou a ne městskou a je to výpadovka mimo obec, takže tam nemůže být obytná zóna.
    Taková ptákovina by snad nikoho nemohla vážně ani napadnout. A jinak jakékoli změny ve značení a organizaci dopravy na městských komunikacích musí projít schvalovacím procesem přes odbor dopravy a Policii ČR.

    A kvůli funkci předsedy v té komisi opravdu nejsem, v tom mám svědomí čisté. Na rozdíl od většiny ostatních pisatelů jsem se pod vše podepsal a jsem připraven, tak jako pan starosta a určitě i další lidé z MU s občany dotčených lokalit diskutovat jak oni vidí řešení situace v oblasti bezpečnosti a dopravy.

    M. Dočkal

    1. Na diskuzi už je trochu pozdě, když sem starosta poslal policii, tato diskuze měla přijít před zásahem a né až někdo z občanů se ozve.Jinak bych chtěl panu starostovi pogratulovat nasrat v jednom dnu 1/4 Humpolce to se jen tak někomu nepodaří.

     1. Ano, teď by měly přijít komunální volby! Tahle policejní akce městem vyvolaná je poslední kapkou.

     2. Zkušenější, poraďte prosím, jak mohou občané vyvolat předčasné volby.

     3. Komunální volby?Nám je to tady prd platný když jak za komoušů zůstanou lidi ať se rozhodneš pro kohokoliv!

     4. To není úplná pravda. Pojďme najít lidi, kteří nebudou myslet při výkonu funkce jen na sebe. Jsem přesvědčen, že jich je v Humpolci několik. Čerpejme i z mladších obyvatel. Ti ještě nejsou zkaženi.

    2. Takže to znamená že na křižovatce u Lužický a Čejovský musí semafor dát až kraj?Zkuste si někdy třeba pátek ve 2 hodiny jet od centra tak máte kolonu až k Hukovu!Nezlobte se na mě ale tady ty křižovatky kde již bylo několik nehod se měli řešit už dávno!

     1. V pátek ve dvě to tam může okouknout tak někdo z MÚ (mají do jedné), většina ostatních je ještě několik hodin poté v práci. Ale dovedu si to tam představit.

    3. Začínáte používat silnější slova. Ta přijdou u podobných osob jako Vy na řadu vždy, když je dotyčný v koncích.

     1. 1/4 Humpolce? Myslím tak, 40 lidí a to těch řidičů, co dostali pokutu. Ostatní mají škodolibou radost, že oni parkují vzorně. Není kde parkovat? Tak se dnes podívejte z okna na ulici! Na pár výjimek parkují všichni na parkovištích, ha!

     2. Ha …asi mají všichni garáž. Na to, že je pátek večer, je na sídlišti neobvykle prázdno. Normálně zde v tuto dobu nebylo možno parkocvat

     3. tak se podivej pred Penny, tam neni k hnutí. Takhle narváno tam nikdy nebylo, od včera už je.

    4. Hezky používáte frázi „Svědomí mám čisté“. Na tu přichází řada, když člověk právě moc čisté svědomí nemá – např. před soudem. Napříště se naučte další, a to „Vše jsem dělal v dobré víře“.

 7. Koukám že jsem měl asi štěstí, když se mi včerejší „šťára“ zcela vyhnula :-). Pozitivní na uvedené akci bude snad jen to že se konečně „něco“ začalo dít. Volba řešeného problému asi nebude šťastná, mám pocit že většinu humpoláků trápí momentálně spíše bezpečnost ulic a jejich domovů. Asi by se jich mohl na to humpolák formou ankety zeptat. Co na to redakce?

 8. Vážení diskutující…..
  Padlo tu slovo o komunálních volbách.Když tyto volby jsou,většinou kandidují známé politické formace.
  Máte všichni možnost buď zkusit jít s kůží na trh za tyto strany,nebo zkusit založit formaci jinou…a hlavně jít do toho,nebát se,nesedět v hospodě a pak nadávat..nejezdit raději na chatu,ale jít volit.
  Kdysi jsem měl mistra odborného výcviku a ten říkal „Nemusí vám to hned jít,ale chci vidět ZÁJEM…..“. takže až budou volby,vzpomeňte si na to,jak se zlobíte a jděte do toho….Z.Loskot

 9. Výborně ! Spousta komentářů spousta nápadů .Jen to malinko sklouzlo do osobní roviny na pana Dočkala , který se jako možná jediný podepsal.Na rozdíl od jiných odborníků.Na stránkách města je termín dalšího zastupitelstva doufám ,že tam budete své náměty tlumočit.Doufám , že dotyčný autor komentáře o směně nějakého pozemku ,půjde na policii podat oznámení ,když je o nezákonnosti této transakce přesvědčen.J.Maryška

  1. Ruka ruku myje, co říkáte, pane Maryško? Bylo by obdivuhodné, kdybyste šel proti svému stranickému kolegovi a kolegovi ze zastupitelstva. Padl jste však na jeho rovinu…

  2. „Spousta komentářů spousta nápadů“. Vidíte, pane Maryško, schopné lidi najdete na Humpoláku a ne v zastupitelstvu.

 10. A nenechaj se na MU zakoupit značky na vyhrazené parkování. Tak at si každej zakoupí plac a nikdo mu tam nepoleze.

 11. Dobrý den,
  do práce bohužel musím dojíždět, takže auto u mne není luxus, ale nutnost. Někdo by mohl namítnout, ať jezdím autobusem, jenže má pracovní doba to neumožňuje. Vlastní garáž nemám, a nejspíš ani mít nebudu. Když přijedu v noci z práce, jsem rád, že vůbec někdy nějaké volné místo najdu, protože všichni ostatní už jsou ze své práce doma (včetně zaměstnaců všech úřadů). Většinou mne zachraňuje parkoviště nějakého obchodního řetězce. Pracuji 16 hodin, pracuji manuálně a opravdu se mi nechce kolem půlnoci jít přes celý Humpolec (v lepším případě přes půl)……

  Bydlím Na Rybníčku…….

  Velmi rád budu nechávat své auto na nějakém přilehlejším parkovišti, které bude alespoň trochu osvětlené a nebude vzdálené přes půl města…….

  Když bude……

  1. Jen dodat zbytek. Třeba bezpečně, hlídané nebo podobně.
   Normálně se na takových místech nachází auto minimálně ojeté korunou. Policie při řešení ulomeného zrcátka postrádá svižnost včerejšího výkonu.

   1. Tak jsem si přečetl příspěvky k výše uvedenému článku a zjišťuji, že většina diskutujících je pobouřena činností policie. Pouze zastupitelé se zde vzájemně podporují v názorech, jak je vše v pořádku, ale, bohužel, není. Parkovacich míst je nedostatek, to se všeobecně ví, ale nic se s tím nedělá. Každý potřebuje zaparkovat, včetně Milana Dočkala. Pokud někde překáží on, nic se něděje. Pokud ale někdo překáží jemu, je to problém. Pak se použije funce zastupitele a předsedy komise pro dopravu. Prosím tedy, aby jako předseda komise raději loboval za více parkovacích míst na sídlištích. Ale na to asi není čas, neb pracuje denně 16 hod. a více, vedení firem si toto vyžaduje. Kdy tedy vykonávat funci zastupitele? A nebýt v zastupitelstvu města, to by pro takového podnikatele bylo nepředstavitelné, že? Tak tedy, páni zastupitelé, zastupujte a řešte problémy obyvatel města a ne pouze to, co Vám přinese osobní zisk! V příštích volbách totiž zase ty „obyčejné“ lidi s „obyčejnými“ problémy budete zase potřebovat. A doufám, že ti lidé si vzpomenou na Vaše sliby a jednání

 12. Dobrý večer. Konečně jsem se díky Humpoláku dozvěděla, proč bylo v ulicích Humpolce tolik policejních aut. Je to vítaná změna, protože se člověk alespoň cítí trošku „bezpečněji“. Souhlasím s většinou názorů na to, že bych směřovala policejní kontroly spíše na bezpečnost občanů a jejich majetků, protože toto téma je díky novým zaměstnancům (většinou ze Slovenska) velkých společností z průmyslových zón mnohem ožehavějším tématem. Bohužel se stalo skutečností, že nedostatečný počet policistů na humpolecké policejní stanici vede pouze k vzrůstající kriminalitě ve městě. :(( Do nedávné doby jsem považovala Humpolec za velice klidné a bezpečné město, což se ovšem nedá říci v dnešní době. Proto bych spíše uvítala, aby město zařídilo (pokud je to možné) větší počet policistů na stanici, aby mohli vykonávat svoji činnost tak, jak je potřeba!
  Ohledně křižovatek mám jediný problém, a tím je křižovatka v ulici Pražská. Stává se tam mnoho dopravních nehod, dnes jsem byla svědkem toho, kdy dokonce nedal přednost projíždějící kamion, který si zřejmě dané značky STOP vůbec nevšiml a projel jí v poměrně vysoké rychlosti!

  1. Křižovatka u Plusu, tedy na Pražské, kde je STOPka směrem od Čejova… tam nezastavuje nikdo!!! Vždy když jedu směrem od Icomu směrem na Jířice na horu do kopce mam hruzu z toho, že to do mě někdo z prava napere!!! Lépe označit…když už jsme od toho všeho…D.K.

 13. předem: díky všem třem zastupitelům, kteří se zde pod svůj názor podepsali a také všem slušným diskutujícím.

  Pan Dočkal upřesnil svůj první první příspěvek. Takže: parkovat tak, jako posledních 25 let už nelze. Policie to bude (oprávněně) pokutovat. Město nehodlá parkoviště stavět. Stará sídliště nejsou na nápor aut koncipována, takže tamní obyvatelé mají smůlu, protože sami si pomoci nemůžou. TEDY – Vaše řešení?

  Také mě zaráží ona urputná snaha vyvrátit informaci, že akce vzešla z MU. Vážení zastupitelé – pokud jde o nějakou koncepci řešení dopravní situace ve městě-proč ji před námi tajíte? Pokud budeme věřit tomu, že jde opravdu o akci PČR a město ji neiniciovalo – může nás tu někdo ze zastupitelů ujistit, že časem nedočteme o dopravněbezpečnostní akci Městského úřadu Humpolec a PČR Pelhřimov?

  1. Konečně, Franto, smysluplný příspěvek, na který se dá reagovat. Jako místní zastupitel nevím nic o tom, že by město konkrétně tuto akci iniciovalo. Na to ani nemá pravomoc. Vysvětluji si to tím, že město dlouhodobě na PČR tlačilo, aby něco dělala. Samotná činnost policistů je však již pouze v jejich režii, jak to zde již sdělil Milan Dočkal.
   Sídliště Na Rybníčku je velmi nešťastně, v tomto směru, řešené (ostatně jako všechna panelová sídliště v republice) a pokud se policisté zaměřili pouze na toto sídliště, pokládám to za nešťastné.
   Dále bych se chtěl ohradit vůči nejapným narážkám o osobním prospěchu zastupitelů apod. Je to trapné. O činnosti zastupitelstva je možné se přesvědčit buď na webu města nebo přijít na zasedání osobně. Karel Kratochvíl

   1. Jen malá připomínka, mám pocit, že pokud někomu parkování Na Rybníčku nevyhovuje, staví se tu nové domy s dostatečným počtem parkovacích míst a může se tedy přestěhovat a být bez starostí. Pokud se na sídliště stěhoval v posledních letech nemůže nikdo soudný tvrdit, že o problému s parkováním nevěděl, to by musel být slepý. Murlo

    1. No to teda fakt zrovna určitě se budu stěhovat,protože mi to nějakej blázen poradí,seš vůbec normální?co to je za demagoga,stůj na zemi a zkus zapojit MOZEK!

     1. Nesmysl? Na vic se nezmohl nikdo v komentářích? A proč? Postavte si rodinný domek k němu garáž a parkujte si v ní. Proč by ostatní občané Humpolce ( kolik je to ? 90% ?) měli platit parkování někomu Na Rybníčku? Z jakého důvodu? S bytem automaticky vzniká právo na místo k parkování? Odkdy? Na to je nějaký zákonný nárok? Uveďte mi odkaz, poučte mne, já nic takového nevím ani mi nic takového není známo. Parkujte v souladu s předpisy, parkujte na parkovištích k tomu určených ( safra, proč to parkoviště vedle garáží proti ubytovně Na Rybníčku zeje většinou prázdnotou, těch 100 metrů k paneláku je opravdu těžké ujít…) a pak se tu rozčilujte. Udělejte si třeba sbírku na podzemní parkoviště a tak si svůj , zdůrazňuji svůj problém a ne můj ani kohokoliv jiného ( proč by někoho například z ulice Hálkova mělo pálit parkování Na Rybníčku?) vyřešte. Jste malé děti že Vás někdo musí vodit za ručičku? Že za Vás někdo musí stále něco vyřizovat? Ano, vykřikovat tady na internetu je tak snadné, že za to mohou všichni ostatní, jen my chudáčci malí ne… Murlo

     2. Máte opravdu osobité názory! Mohl byste se pod ně podepsat svým jménem a neschovávat se za přezdívku?
      Děkuji. David Váňa

     3. Děkuji za poklonu, ano říká se o mě že jsem svůj. A za přezdívku se neschovávám, je moje již hodně let, to že mne pod ní neznáte…Murlo

     4. Murlo, žijeme ve městě – určité problémy jsou nám společné.

      Viděno Vaší optikou – mě, jakožto obyvateli jiného paneláku nic není po problémech s parkováním Na Rybníčku a také mi nic není po problémech s (fiktivním) havarijním stavem kanalizace v Hálkově ulici. Ať si Na Rybníčku uspořádají sbírku na podzemní garáže, ať si Hálkova ulice vybere prachy na tu svojí část kanalizace ….. mě se to netýká…….

     5. Tak se to pokusím napsat ještě jednou a polopatičtěji – parkoviště Na Rybníčku jsou. A jsou nevyužívaná. Netvrďte mi že ne, pohybuji se tam často. Pokud přijmu Vaši argumentaci o fiktivní havárii odpadu v Hálkové…hmmm…jaksi se to dotkne i dalších obyvatel, ať už proto, že kanalizace je společná pro více ulic a nebo proto, že při opravě se budou muset pohybovat jinudy. Na Rybníčku opravdu parkovat nemusím ani tudy projíždět nepotřebuji. Takže ano – je to jen a jen problém obyvatel Na Rybníčku a nikoho jiného. Všichni vidíme, že při dispozicích tohoto sídliště parkoviště prostě není kde postavit a parkovací plochy je možné rozšířit minimálně a tak nezbývá než? Navrhněte řešení … Murlo

     6. stejně, jako ho*na z rozbité kanalizace jsou věcí nejen obyvatel dotčené ulice, tak i auta z rybníčku budou dříve či později problémem pro nejbližší okolí. Ta auta – pokud je někdo vytěsní z rybníčku – budou parkovat v okolí, z okolí se stane přeplněná oblast a místní budou parkovat dál a dál od domu, až ta vlna dojde do Hálkovy ulice a Murlo najednou zjistí, že to je tak trochu i jeho problém….

      Na dopravní problémy a jejich řešení máme MU, PČR, komise …. To nechtějte po mě.

   2. Moc hezký!moc hezký když to tady čtu!Městskou policii to ne ale rozdávat pokuty za parkování na hrozných místech to jo!Páni radní vy na to máte že?Takže pro vás žádný problém!Místo toho aby jste pokutovali lidi co přes město lítají 70km v hodině to ne ale pokuty za parkování za které můžete vy to jo!

   3. Pane zastupiteli Kratochvíle,nemohu si pomoct,ale přehazujete odpovědnost z města na policii.Teď už nám občanúm ,po této akci, je asi jedno, kdo to způsobil,že se ze dne na den probudila policie a okamžitě vybírá od matek dětí,které vezou své ratolesti do školky.Ale přiznejte si,že situace kolem parkování ve městě je katastrofální,a s tou se prostě nic nedělalo!!Trapné je i to,co lidé píšou o p.Dočkalovi,ale oni si to z prstu nevycucali.Proč to nepíšou o vás?Asi víte sám dobře proč!Ubohé je,že se k tomu vy vyjadřujete,hážete tak do jednoho pytle i ostatní zastupitele,a to není správné!Ne všichni jsou jako Dočkal!!!!!

    1. To je jediné štěstí. Pokud by všichni byli jako M. Dočkal, tak bydlíme v nájemních domech firmy Servis Partner zprivatizovaných za nejvýhodnějších podmínek a platíme neskutečné nájemné.

   4. Karle, okamžitě po zahájení akce (tedy ve čtvrtek po 8. hod. ráno) jsem vyrazil pro více informací a vyjasnit si situaci na MÚ Humpolec a na okresni dopravní inspektorát PČR v Pelhřimově. Mluvil jsem přímo se šéfem dopravky, panem Lhotským, který mi řekl, že akce byla provedena na žádost města, že MÚ chce tímto způsobem (akce budou často opakovány) město „vyčistit“. Z toho pro mě vyplývá, že jde o akci ze strany města a ne policie. A musím se přidat k těm hlasům, které tady volají po tom, že je tu plno ožehavějších problémů (na silnicích i mimo ně), od kterých se mělo začít. Zrovna parkování na sídlištích nebude to, co občany nejvíc ve městě pálí a trápí. David Váňa

   5. No, Karle, to je sice hezké, že jsi Františka pochválil za jeho příspěvek, na který se nechá zareagovat, ale připadá mi to, jak když si pustím televizi – nic jsme se od tebe nedozvěděli. Ani na jednu jeho otázku jsi KONKRÉTNĚ neodpověděl. Mohl bys to zkusit znova? 1) Jak bude město řešit nedostatek parkovacích míst, chce-li chybné (neoprávněné) parkování postihovat? (Zdůrazňuji, že se nejedná pouze o lokalitu Rybníčku.) 2) Můžeš nás ujistit o neprovázanosti MÚ Humpolec a policejní akce údajně iniciované PČR Pelhřimov?

    1. Miso, musim se Karla zastat – jako zastupitel nemusi vedět o vsem co rada a predstavitele mesta konaji. Co by ovšem vedet mel, je že rada mesta mimo jiné muze ukolovat PCR pri zajistovani poradku – pravomoc k tomu spustit akci maji.

     Takze: najde se radni, ktery by cetl Humpolaka a dokazal by odpovedet??

     1. No dovolte pane Františku?to si děláte legraci?Jako že pan zastupitel Kratochvíl nemusí vše vědět?no ano to je možné, že vše nemusí vědět,ale potom v žádném případě na tomto fóru nemůže jako zastupitel takto reagovat a informovat když neví jak to skutečně bylo!!!!Je to od něj krajně nezodpovědné!Po jasných zprávách od lidí z policie,tato akce byla organizována na popud města,které si chtělo udělat dobře u lidí,když si stěžují na práci policie!!!!jenomže nám tolik neleží na srdci parkování letité na Rybníčku,ale bezpečnost a pořádek ve městě,tak už to proboha K.K. a vy ostatní pochopte,co lidem vadí!!!Humpolec bylo krásné klidné městečko,a dneska?člověk se bojí vystrčit večer paty z baráku!!!
      No a dyž chcete vědět jak dopadla policejní razie na parkování ve městě,zeptejte se Dočkala,jak chodil za dopravákama a děkoval že to je ono,že tak se to musí dělat!!!No a v zápětí dostal pokutu sám 500 Kč jelikož stál v zákazu!No to je ale prča….!!!!a totální ostuda…je nenapravitelnej….!

     2. Dočkalovi patřili vždy mezi profesionály v udávání. Vzpomeňte si, jak madam Dočkalová házela klacky pod nohy holkám, které od ní z cestovky odešly a otevřely si vlastní agenturu s názvem Hliník Humpolec! Doufám, že se také manželé Dočkalovi po „zásluze“ dočkají.

     3. Omlouvám se, to jsem přehnal. Psal jsem příspěvek s horkou hlavou! Promiňte prosím.

     4. Vsadím botu, že nenajde. Co by z toho dotyčný měl? Je u korýtka, proti kolegům a kamarádíčkům nepůjde – typický jánabráchismus.

   6. Koukám, že jste patrně nešťastný člověk. Minimálně podle toho, jak často toto slovo používáte. Takhle se vyjadřovat Vás učí na zasedání zastupitelstva?

 14. A nestačilo by na rybníčku udělat jednosměrky aby se mohlo parkovat na kraji už tak uzké ulice.

 15. jako třeba jak dlouho stojí u Penny marketu ta bílá nabouraná škodovka nikoho nezajímá!A hlavně že rozdávají pokuty!Pánové a dámy ta škoda 120 bílá nabouraná tam stojí bez hnutí minimálně půl roku!

 16. Páni zastupitelé, nesnažte se dělat z lidí hlupáky nebo snad i vy věříte že ta šťára PČR byla bez vědomí MÚ? Tak, jak vám jde velmi úspěšně likvidace té nejlepší zeleně ve městě tak by stím měl být řešen problém a to je parkovací místa.Je ubohé trestat a nemít k tomu důvod tz.vytvořím podmínky a nebudou-li tyto dodržovány mohu přistoupit k sankcím jinak je to arogance moci.Souhlasím s příspěvkem nač slouží ta šílená hromada za PENNY, když máte peníze na firmy které provádějí obnovu parkových ploch tak tento problém rovněž někomu zadejte pakliže na to ,,vaši odborníci,, nestačí.
  Miruna

  1. Nic bych nedal za to, že celou akci vyvolal právě Dočkal. Jen zkuste zaparkovat před jeho firmou u Billy a uvidíte, jak bude reagovat.Je to taková korouhvička, kam vítr, tam Dočkal.

   1. No samozřejmě,a chodil za nima a děkoval jim,a akce se prý musí opakovat!!!a ještě dostal pokutu sám…

  2. Ano, narážíme na další problém – a děkuji Mirunovi. Proč byl poražen strom – ta krásná borovice – v parku u dětské polikliniky? Když běžný občan potřebuje pokácet strom na vlastním pozemku, úředník F. Kocman zamítne. A ejhle, v ulici Masarykova bez problémů.

 17. Pobavil mě příspěvek pana Dočkala. Že prý spousta z nás zprivatizovala svoje byty a teď chceme po městu, aby se za peníze všech spoluobčanů budovala nová parkoviště. Jestli se nemýlím, tak pan Dočkal si koupil ubytovnu, udělal z ní byty které teď pronajímá za slušný peníz a město mu tam vybudovalo parkoviště z peněz všech spoluobčanů. A u bývalých jeslí, které koupil a nyní přestavuje na byty to dopadne úplně stejně. Město mu tam zase postaví pěkný parkoviště,aby měli nový nájemníci kde parkovat. Holt mi nejsme ty vyvolení pro které se budují parkovácí místa.
  Martin

  1. No právě,to jsme si dovolili moc,koupit si státní byty!Takhle má Dočkal vztek že je nemohl zprivatizovat sám!Mohl mít větší vejvar!ono se mu to vrátí jinde!!!Říká se :Boží mlýny melou pomalu ale jistě!!!

  2. Viz příspěvky výše. Podstatné je, že areál jeslí koupil za hubičku. Lukrativní nemovitost přece město neprodá každému za odhadní cenu.

 18. Je zajímavé,že sem pan Dočkal píše spoustu komentářů a sám v ulici V Cípku neustále PARKUJE NA CHODNÍKU!!! Pokud má redakce Humpoláku zájem mohu doložit fotografiemi jeho Suzuki i Octávie. Karel

 19. Plně souhlasím s p.Váňou město se pořád vykrucuje buď z si z nás dělá srandu policie nebo MěU, mohl by sem konečně někdo napsat z MěU, ale po pravdě jak to teda bylo nebo tady budou všichni kličkovat okolo problému a jeden na druhého házet vinu.P.Vaněček

 20. Vyzývám zastupitele a předsedu komise pro dopravu a bezpečnost Dočkala, aby se vyjádřil ke klíčovým příspěvkům v této diskuzi. Reagoval pouze dvakrát, nyní nastalo z jeho strany ticho po pěšině! Nejspíše ví, že lidé mají pravdu, a bojí se.

   1. Jsem velitelem uniformovaných policistů v okrese Pelhřimov a po přečtení příspěvků k činnosti policie v Humpolci jsem nucen reagovat.
    S politováním musím konstatovat že z Vašich příspěvků je patrná velká nervozita, agrese a osobní invektivy, což mi připomíná chování řidičů v silničním provozu. Toto vše je z velké míry umocněno ještě tím, že Vaše názory jsou převážně anonymní. V zásadě však nejsem proti anonymnímu upozornění na věc ,kterou je třeba řešit.
    Seskupím několik termínu, či přirovnání, které se ve vašich reakcích objevovaly nejvíce a pokusím se věc uvést na pravou míru. policie pracuje na žádost městského úřadu, Lhotský zorganizoval akci na popud starosty, policisté na příkaz města, starosta poslal policii a nasral ¼ Humpolce&& jistě i více podobných reakcí na to proč bylo v centru města více policistů. Pravda je opravdu někde jinde. V nedávné době se na obvodním oddělení v Humpolci slavnostně otevírala recepce, což je pracoviště, které zajišťuje první kontakt policie s veřejností a tohoto slavnostního aktu se zúčastnili jak pracovníci vedení města, tak i vedení policie. Na tomto setkání jsme se shodli na skutečnosti, že bezpečnostní situace ve městě z pohledu veřejného pořádku a dopravy vyžaduje řešení. Několik málo dní poté jsem se dohodl s vedením města na schůzce a ta se dne 25.2. 2008 uskutečnila u pana starosty. Této schůzky jsem se za polici zúčastnil já a za vedení města byl přítomen starosta, místostarostové, tajemník a předseda komise pan Dočkal. V žádném případě nemohu souhlasit s tím, že by z této schůzky vyplynul nějaký pokyn ke konkrétní činnosti policie. Osobně jsem na této schůzce prezentoval dosavadní činnost policie a seznámil přítomné s možností efektivního nasazení prostředků a sil s ohledem na celé teritorium okresu Pelhřimov. Jako stěžejní však bylo zjištění skutečného stavu v oblasti veřejného pořádku, dopravy a jiných rizikových oblastí v Humpolci. Na schůzce došlo k vzájemné shodě v tom, že bezpečnostní situace, převážně zmiňované obavy ze zvýšeného nápadu násilné, případně majetkové trestné činnosti není výrazně riziková. Osobně jsem se několikrát setkal s občany Humpolce,kteří mi popisovali některé konkrétní případy trestné činnosti, o kterých měli velmi zprostředkované informace a všichni dobře víme, jak taková informace upravená o subjektivní názor a někdy i sdělovaná v restauraci může být zavádějící a jak rychle se dokáže šířit mezi veřejností. Považuji za důležité vás alespoň rámcově seznámit s tím jak policie v současné době ve Vašem městě pracuje a k jakým změnám dojde. Již třetím rokem se periodicky vykonává činnost, kterou pracovně nazýváme uzávěra města. Prakticky jde o činnost, která spočívá v tom, že několik hlídek (většinou tři až čtyři) zaujmou pevná stanoviště na hlavních příjezdových silnicích a jedna až dvě hlídky mobilně pracují v centru. Tato činnost je prováděna převážně v nočních hodinách se zaměřením na kontrolu osob, jízdu pod vlivem alkoholu a v neposlední řadě na kontrolu vozidel převážejících věci z trestné činnosti. V průběhu běžného týdne, v denních i v nočních hodinách se převážně dopravní policie zaměřuje na dodržování pravidel silničního provozu. Pokud bych se měl vyjádřit k četnosti těchto běžných kontrol, tak musím říci, že tomu tak je minimálně dvakrát v týdnu. Co se týká výkonu služby Obvodního oddělení v Humpolci, toto prioritně řeší nápad trestné činnosti, řeší přestupky ve veřejném pořádku a v dopravě a v rámci možností se podílí na preventivní činnosti. Již třetím rokem se nahodile provádí noční kontroly provozoven se zaměřením na podávání alkoholických nápojů mladistvým a nezletilým. K operativní činnosti služby kriminální policie na Humpolecku se v tuto chvíli vyjadřovat nebudu, jelikož tato forma není příliš vhodná. V žádném případě nechci, aby tato rekce vyzněla tak, že policie je bez chyb a že není co zlepšit. Velmi dobře chápeme, že policie je ve městě opravdu neviditelná. Právě vzájemná komunikace mezi policií a veřejností, mám na mysli veřejnost odbornou i laickou, je tím, co může přispět k lepší spolupráci. Nyní ke zmíněným změnám. Jsem přesvědčen, že každá činnost v jakémkoli oboru se musí čas od času přehodnotit a pokud to situace vyžaduje, tak efektivně inovovat. V předchozích letech jsem pracoval jako vedoucí dopravního inspektorátu a právě na tomto úseku je potřeba inovací v činnostech velmi častá. Nejen v Humpolci, ale i v jiných městech okresu Pelhřimov jsem proto nastavil změnu týkající se periodického provádění výkonu služby ve sloučených hlídkách, konkrétně jde o součinnost dopravní policie a obvodních oddělení. To co nazýváte policejní cvičení, velkolepá akce, policie se probudila, šikana z pozice moci &.., není nic jiného, než to, že ve čtvrtek 28.2. 2008 v době od 07.00 do 11.00 hod. vykonávala svoji činnost jedna dvoučlenná hlídka dopravní policie a od 12.00 do 17.00 hod. dvě dvoučlenné sloučené hlídky dopravní policie a obvodního oddělení, což je celkem šest policistů za celý den. Vaše reakce jsou pro mě velmi významné a v tomto případě se naplnil i jeden z důvodů proč tyto součinnostní akce i nadále provádět. Mnohokrát jsem z různých míst slýchal, že policie není vidět a že nic nedělá, problém v dopravě se jistě týká každého z nás a často jsem byl na tento problém od Vás občanů upozorňován. Dosavadní stav, kdy se policie dopravě věnovala cca dvakrát v týdnu jedna hlídka byl neefektivní i z pohledu tzv. viditelnosti policie v ulicích. Je třeba si uvědomit, že pokud policie provádí činnost například v dopravě, tak svoji přítomností eliminuje další potencionální rizika ve veřejném pořádku apod. Jeden z příměrů který si zaslouží reakci je uvítám policisty tam, kde budou chránit naše životy, zdraví a majetek a ne tam, kde lidem znepříjemňují život. S první částí tohoto výroku nemohu než souhlasit a dokonce všechny ujistit, že právě proto tu policie je a aby byla vždy tam kde jí je zapotřebí, potřebuje vzájemnou spolupráci s širokou veřejností. Bohužel někdy platí i ta druhá část výroku. Policie musí znepříjemňovat život těm kteří nerespektují zákon v jakékoli oblasti právě proto, aby ti co ho respektují nebyli handicapováni. Nemohu reagovat na všechny články, ale některé si to jistě vyžadují. nepostižené nepravosti, okresní policejní náčelník bude mít co vykazovat nahoru, příště bude na řadě nepovolené shromažďování, policie se zaměřila pouze na sídliště, policie se probudila a okamžitě vybírá od matek dětí, které vezou své ratolesti do školky&. Pokusím se alespoň o malou reakci. Policie není hodnocena za to co vykazuje nahoru, současná transformace policie je dokonce v rozporu s hodnocením na základě statistických výstupů. Nelze ovšem pominout to, že čas od času je třeba zhodnotit číselně nejen policii, ale převážně veřejnost, pokud chcete, tak v tomto případě účastníky silničního provozu v daném teritoriu. Jelikož osobně hovořím o vzájemné spolupráci, budu tak i konat a seznámím Vás s výsledky z výše uvedeného dne. Policie zkontrolovala přes 300 osob a udělila 31 pokut na místě, 27 řidičů dostalo předvolání k projednání přestupku a 24 přestupků bylo řešeno napomenutím. Zde se jednalo převážně o Vámi zmíněné matky převážející ratolesti do školky, o seniory, popřípadě o osoby ze sociálně slabších vrstev, přičemž i jim bylo sděleno, že v opakovaném případě dojde k udělení sankce finanční. Je třeba objektivně přiznat, že některé lokality si opravdu zaslouží odborné posouzení stavu a jsem přesvědčen, že dojde ke změně. Proto možná i toto policejní opatření bude iniciátorem řešení problému, na kterém se policie jako dotčený orgán bude podílet. Věřím, že si uvědomujete, že policista vykonávající činnost v ulicích není oprávněn tuto situaci řešit mávnutím ruky, přijmout argument, že porušovat zákon je zvykové právo, nebo jak někdo z vás uvedl odkazováním na někoho koho jste si zvolili. Pokud se tomu tak stalo, tak přijměte moji omluvu a mohu vás ujistit, že budu po policistech vyžadovat pouze důsledné plnění svých povinností bez nevhodných subjektivních názorů na věc. Poslední moje reakce bude na tento vážný problém, který jeden z Vás pojmenoval takto člověk se bojí vystrčit hlavu z baráku. Právě toto bylo tím zásadním a do budoucna jistě bude předmětem dalších jednání mezi vedením města, policí a v neposlední řadě Vás občanů, kteří se chtějí aktivně podílet na bezpečnosti ve městě. Chtěl bych touto cestou požádat o více vstřícnosti, opravdové snahy k řešení problémů, méně agresivity a osobního napadání. Věřím, že si uvědomujete i to, že policie Vám nemůže v nočních hodinách dávat najevo svoji přítomnost tím, že bude jezdit po městě se zapnutým majákem. Byl bych velmi rád, pokud bych Vás dokázal přesvědčit o tom, že Vaše oprávněné požadavky policie dostatečně vnímá a že současný stav v Humpolci není takový, jak se někdy říká. Věřte, že si uvědomujeme možná rizika spojená s výrazným nárůstem osob žijících v Humpolci z důvodu pracovní příležitosti. Je to opravdu stav, který je třeba monitorovat a v případě že se vyskytnou skupiny, které budou jakýmkoli způsobem narušovat klidné žití spořádaných občanů, je důrazně řešit. Nezůstávejte pasivní a komunikujte s policií, ochrana Vás není pouze záležitostí policie. V poslední větě bych na vás apeloval, aby jste si uvědomili, že i když Vy budete někdy tím komu bude udělena sankce, není to proto, že by policie dokazovala pozici síly, či moci, ale prostě proto, že má za povinnost kromě spousty preventivních činností vykonávat činnost represivní. Každý z nás dělá chyby, ale ten kdo si umí chybu přiznat je schopen věc řešit.
    Přeji nám všem, abychom se cítili bezpečně, abychom neměli obavy z toho že naše děti budou obětí nějakého lumpa, nebo že až nebudeme mít dostatek sil fyzických nebo psychických, nás někdo okrade. Zároveň Vám všem přeji, abyste se s policií setkávali jen při příjemných situacích.
    S pozdravem
    mjr. Mgr. Martin Souček
    tel.: 974 274 290

    1. Pan mjr. Mgr. Martin Souček sice obsáhle vylíčil bezesporu vítané plány v činnosti Policie ČR na území našeho města, ale pokud jsem předchozí příspěvky dobře četl, diskutovalo se zejména náhlé pokutování řidičů parkujících vozidel Na Rybníčku, kde stejným způsobem vozidla obyvatel parkují pro neexistenci jiných parkovacích míst od zrodu této ulice. Odpověď k jádru problému mi nějak chybí. Dosud v Humpolci nikdo nevěděl, že se tam parkuje, nebo je nyní již někde v dosahu zbudováno vhodné parkoviště a nám se to tají?

    2. Pane Součku – díky za příspěvek. Mnohé osvětlil a doufám, že tuhle diskusi posune o kus dál.Jakožto šéf_redaktor Humpoláka Vám nabízím prostor pro Vaše vyjádření – formou článku. A nemusí se to týkat jen tohoto případu – rádi uveřejníme Váš text kdykoliv v budoucnu. Kontaktní mail je redakce@humpolak.cz

     Ještě si Vás dovolím požádat o mailový kontakt. Mám několik dotazů, které nechci pokládat prostřednictvím fóra. Samozřejmě, že výsledek poskytnu čtenářům Humpoláka.
     Dotazy vznesu, coby aktivní člen o.s. OSBID – http://www.osbid.org [www.osbid.org]. V rámci cílů sdružení nás takovéto kauzy velmi zajímají. Děkuji předem – můj mail je uveden v hlavičce příspěvku.

    3. Vážený pane majore magistře Martine Součku, tiskový mluvčí by toho k danému tématu neřekl více a obsáhleji. Vy jste prokázal tímto vyjádřením celému vedení MÚ ,,medvědí službu,, nebo nám chcete tvrdit, že z daného jednání vzešel nápad pro vás jak,, Rybníček,,vyčistit od špatně parkujících aut? Pane majore, vždyť někdo musel předložit toto téma a na tomto základě vznikla uskutečněná akce!! Nám, obyvatelům, je jasné, kdo byl tím aktivním iniciátorem, a že,,TO,, velmi spěchalo dokazují pouhé DVA dny na přípravu celé akce. Hezky se čte co děláte a chcete dál dělat pro naši bezpečnost, ale promiňte mi skutečnost je ,,kapánek,, jiná. Stačí si nakoupit v marketu, vyjet s vozíkem na parkoviště, vtom přistoupí několik obyvatel od východních hranic, pod různou pohrůžkou si s vámi vymění vozík za prázdný a……..tak to jede dál. Další příklad – průjezd městem jak na motocyklech tak v autech šílenou rychlostí(ul. Pražská, Na Kasárnách, 1Máje atd…) A toto vše se dozvíte pokud budou vaše hlídky v terénu, a ne, že vám o tom bude někdo vyprávět u kulatého stolu. Opravdu vás jetě čeká hodně práce, jak jste sám, pane majore, uvedl. K tomu vám přeji méně přehmatů než doposud. Miruna

     1. je to nespravedlivé vždyť některé rodiny mají dokonce 2 nebo 3 auta a ti chudáci nemají kde parkovat, protože co kdyby se něco stalo, přece nebudou volat sanytu. Nedej bože kdyby opravdu musela přijet, ale v protisměru by si zrovna někdo jel nutně koupit 5 rohlíků a litr mléka, dvě auta nemají šanci se vyhnout. Přikláním se k názoru udělat jednosměrku a částečně bude po problému. P. Novák

    4. Velmi se mne dotýká,když si pane Mgr.Součku myslíte,že stav bezpečnosti v našem městě je v pořádku jenom proto,že lidé si o tom či onom JENOM POVÍDAJÍ,respektive,že jednotlivé AKCE(loupeže,přepadávání u bankomatů atd..) na policejně nehlásí!Opravdu si myslíte,že to je to nejdůležitější?Kdyby jsme věděli,že takové přepadení a poté nahlášení má smysl,tak to uděláme!!!Ale co tím vyřešíme?dvě hodiny strávíme na služebně, vše se zapíše,a to je tak max. všechno!!!!Vždyť to je fraška,co tady se píše!Začněte s hlídáním bezpečnosti na ulici a ne s rozdáváním pokut!Potom nenaštvete lidi….!

   2. Pane Souček vy se lidem divíte,že tady takhle reagují.Ono když se ráno probudíte a někdo vám strká lístek za stěrač s pokutou, když v těchto místech se parkovalo co tady lidé bydlí a potom odjedete do práce a když se nevečer vracíte a auto nemáte kam zaparkovat tak ho dáte půl km od bydliště když se vám to samozřejmně povede.V noci se může stát něco v rodině chcete s dítětem, manželkou odjet do nemocnice a než se dostanete na parkoviště tak to může dopadnout ,že místo do nemocnice pojedete na hřbitov, protože ta cesta která trvá na parkoviště vaše příbuzné může stát život to je jenom příklad.Lidé nemají na to, aby šli a postavili si dům s garáží.Parkování na sídlišti je problém a lidi kteří tam bydlí budou po MěU, požadovat tento problém vyřešit vždyť kvůli tomu jsme je taky volili, aby řešili naše problémy.Jinak jsem rád,že se našel alespoň jeden člověk,který tady napsal jak to doopravdy bylo.P.Vaněček

 21. Vážení občané !!!
  Divím se nad Vaším rozhořčením nad činností policie. Pokud tyto dopravní akce jsou začátkem změn v systému služby policie ve městě Humpolec, pak práci hlídek policie vítám a zároveň se těším i na další změny, které jsou zajisté připraveny. Jde přece o bezpečnost a pořádek ve městě tak proč nezačít zrovna u té dopravy. A to , že před školkou v ul. Na Rybníčku je značka za to přece nemohou policisté , kteří vykonávali službu. Pokud mám být objektivní tak jsem si zvýšené aktivity hlídek a to nejen dopravních všimnul na celém území města a ne jen v hustě osídlené lokalitě Na Rybníčku. Jsem pro, proč ne takhle dál ?????

  p. Bříza

  1. Ano,určitě všichni chceme ve městě pořádek,bezpečnost!Proti tomu nemá nikdo námitek!??!

   p.Javor

  2. Rovněž jsem překvapen nad rozhořčením nad příspěvkem p. Dočkala. Myslím si , že pisatelé by se napřed měli informovat nad činností komise , které p. Dočkal předsedá a poté kritizovat. Dále je velice jednoduché kritizovat někoho, kdo něco dělá, nebo snaží se dělat. Ono totiž toho kdo nic nedělá dost dobře kritizovat nejde že ano.

   p. Bříza Karel

    1. i když nejsem sympatizantem strany,za kterou p.Dočkal je zvolený,musím říci,že kritikou jeho osoby tady opravdu nic nikdo nevyřeší.Možnosti jsou jasné,chodit na zastupitelstvo města a všem zvoleným své připomínky servírovat…jinak to nepůjde.A připomínky i problémy lze tlumočit i přes členy všech komisí..Pokud to budou občané provádět,nemusíme se hádat na tomto serveru. Z.Loskot

     1. Nesouhlasím,umíte si představit,že všichni ti lidé co se tady vyjádřili,půjdou ve středu na zastupitelstvo a tam budou tlumočit své názory a problémy?no tě bůh!To tam budou do soboty!!!!a pane Loskot přijde vám normální,že to ani vlastně prakticky nejde,protože prvně nám musí milostivě někdo dát prostor,dovolit nám to a pak možná nás někdo ze zastupitelů třeba vyzve a ostatní budou poslouchat?nevykládejte tady lidem bludy.že každý má možnost se vyjádřit na zastupitelstvu!Aby zastupitelé na vás náhodou neudělali nátlak,protože k večeru budou potřebovat chvátat domů!!!!Naopak od toho je tady diskuze na Humpolákovi,Lidi si řeknou co je bolí a trápí,a pak budou volby a každý si zvolí své lidi,kterým věří!!!Takhle to je!!!!A když zvolí Dočkaly dobře jim tak!!!!Nikdo se tady nehádá,jen se zlobí a píše své názory!
      Jediné co jste napsal rozumně je ,že své názory můžeme říkat zastupitelům,to ano!Ale to už je o něčem jiném!Pokud příspěvky nezavání vulgaritou,potom nechte laskavě na ostatních zda píší,či ne!Je to jejich čas,do kterého je vám prd!

     2. Vážený pane neznámý….Já nebráním tady diskutovat.
      Jen je jasné snad každému,že svůj problém či návrh může přednést přímo některému ze zastupitelů,pokud nechce čekat na jednání …Nebo využít některého ze členů dopravní komise,kontolní a podobně…člen komise,nebo správně výboru to na schůzi přednese,a připomínka míří na zastpitelstvo.TY CESTY JSOU…..Jen se nebát a své zastupitele je třeba s těmi problémy třeba i zatěžovat…Od toho svou funkci mají,do které jsme je zvolili….Otázkou zůstávázda-li jsme dobře vybrali….Snad jsme se pochopili….
      Z.Loskot

    2. Je chvályhodné, že policie začala vyvíjet v našem městě aktivitu, bohužel však nešťastně a na úplně jiném konci. Prioritou je, aby se utlumilo „řádění“ cikánů, které sem natahalo Valeo. Abysme nemuseli každý týden v Humpoleckém týdeníku číst, že byl někdo ve Stromovce či před Billou přepaden, okraden, zbit….
     Aby na hřištích určené pro děti se nepoflakovali přerostlí cikánští výrostci a nenechávali na přilehlých lavičkách tuny odpadků, které pak vítr roznáší po celém sídlišti. Zkrátka, aby z Rybníčku se nestal jednoho dne druhý Chanov….

     To, že Na Rybníčku jsou dopravní znakčy zakazující parkování podél silnice je pravda. Ale zamysleme se nad jejich smyslem?? Tyto značky by měly být tam, kde případné parkování při kraji vozovky zamezí vjezd nebo výjezd jiným vozidlům. Tomu zde není! Něco jiného je to, když auta parkují u dětských pískovišť nebo na zelené ploše, kde se koly boří hluboko do bahna. A pokud se mýlím a značky jsou zde oprávněné, tak potom by měly být v každé ulici ve městě, protože ta Na Rybníčku není o nic užší než kterákoliv jiná.

     To že v 70. letech 20. stol. architekt, tvořící naše sídliště, neodhadl nárůst aut, za to nikdo nemůže. Není divu, když v té době měl auto jen málo kdo a na auta byly pořadníky….

     Je třeba přednést konstruktivní návrhy a řešení a né unáhleně, jak blesk z čistého nebe, pokutovat.

  3. Jo Jo, pořádek a bezpečnost. Nejvíc nebezční jsou ty chudáci řidiči co večer někam dají auto aby mohli jít po práci domů nebo si dokonce dovolí dovést děti do školky (Jasný důkaz kapitalismu).
   Ty co pod návalem alkoholu a hrdintsví , mu to auto pošlapou a olámou mu anténu a zrcádka, tak Ti jsou společensky neškodní. Takové policie ani nehledá a ihned je označuje statutem „pachatel je neznamý“. Tito hrdinové se s takovým rozsahem policejní aktivity ani nepotkají. Večer si policie maximálně stoupne před ADORES aby je každý viděl a včas je objel (okolo). Jde o tu kameru, aby činnost byla v záznamu. Zkuste ráno volat policii, že Vám někdo vysklil okno a ukradl rádio, maximálně se dovíte, že technik je mimo a proto to nelze vyřešit. Když na tom trváte tak s Vámi znuděný policista sepíše poviný zápis a je to. Pak pošlou dopis. Ve čtvrtek tu řádilo 5 policejních aut. Kolikrát v noci tu jezdí aspoň jedno. Mám pocit, že ty kilometry na hlídku najíždí po dálnici, tam to jde nejlépe, a pak se spí až do rána.

   1. Navrhuji:řeště parkování jako pan Bernard.Ten svá firemní vozidla parkuje na Horním a Dolním náměstí:)
    Snad se tam také ještě zaparkujete,pokud to zrovna nemá oplocené.

     1. No aby ne,když stojej v křižovatce,u zrcadel!!!to zase pardon,pivovar ne pivovar,všem stejně!příkladem šel předseda dopr. komise na úřadu náš spoluaktér pan Dočkal,dostal pětikilo!!!!ve čtvrtek!!!to máslo mu teklo po hlavě až do pátka!

     2. So as you sit, stand or move [4inchessoff.weebly.com] whichever way, it guides your back to the correct position.
      Waist trainers should be worn everyday in order to get the best results within a month. But not all waist trainers can be worn comfortably.

 22. Já nechapu co křičíte?Máte demokracii a co jste si odkývali to máte…a že se tam kolikrát nedalo ani projed kvuli autum…a nebylo ani vidět jestli někdo přechází silnici…to už je vám jedno…já si myslím že lidi jsou pohodlný až dost,tak udělaji pár kroků navíc…parkovat se da i jinde…a ten bordel v Humpolci,tady snad lidi nedodržují jedinou značku a srovnejte to např. s Havl.Brodem,Jihlavou,Pelhřimovem tam by vás nikdo nevaroval a dal vám rovnou botu….P.S. Tvářim se vesele,bude hůř!!!!!

  1. parkovat se dá jinde??? A kde??? Na větších parkovištích a podél silnic, kde se parkovat smí, stojí kamiony a jinde není místo. V těch městech, co jsi jmenoval, mají narozdíl od nás MHD a tím mají alternativu k mobilitě, takže nejsou vysloveně lidé závislí na vlastním voze.
   A mimochodem, ve slově “ projet“ se nepíše na konci „d“. Vypadá to hrozně – hůř než parkování na sídlištích:-)

   1. Projed je fakt děsný,kam se dotyčný vlastně propapal?no tak to nic,už je to fakt fraška,někdy číst komentáře!
    Ale teď vážně!Kde je p.Dočkal?už nic nenapíše?to je vše co nám tady sdělil?Vyzývám zastupitele Dočkala,aby reagoval na další příspěvky na Humpolákovi,je nám to dlužen!nebo on se snad bojí?srab!

    1. Ani se mu nedivím , že nic nepíše nad tak trapnými narážkami a plakáním a závistí………….. se tak akorát může obracet žaludek. Co se trochu zastydět. Přijďte jednat na město zjistěte si kdy má komise zasedání. Co když s tím právě p. Dočkal chce něco dělat. Ne to jen si stěžovat a nejlépe anonymě a plakat a plakat a plakat ……

     1. A jaká síla pár dotazů – dobrý. Zbytek jen ublížení fňukalové vždyť todle není ani pořádná diskuze.

    2. Pan Dočkal není srab, kdybych jím byl, tak jsem nemusel podepisovat žádný svůj příspěvek. Jen nemám potřebu odpovídat pisatelům, kteří nemají tu odvahu se ani podepsat a místo věcné diskuze o problému, píší závistivé, urážející a pomlouvačné reakce. Asi spoléhají na to, že když přispívají jako anonymové, tak si můžou dovolit cokoliv.

     s úctou M. Dočkal

     1. Díky pane Dočkal,mohou si dovolit anonymně cokoliv!To máte pravdu,je to hrozné!že?

 23. Ve čtvrtek 6.3.2008 se policisté zaměřili na kontrolu řidičů v Pelhřimově. Od ranních hodin do 15,00 hodin kontrolovali správné parkování ve městě, dodržování stanovené rychlosti, technický stav vozidel a všeobecně dodržování silničních pravidel.

  Celkem se po městě pohybovalo pět hlídek a ty zkontrolovaly 316 vozidel. Při této akci bylo zjištěno 109 přestupků. 82 řidičů mělo svá vozidla špatně zaparkovaná, jeden řidič nebyl při jízdě připoután, u pěti vozidel policisté zjistili špatný nevyhovující technický stav a tři řidiči byli pod vlivem alkoholu. U jednoho řidiče policisté zjistili, že nemá řidičský průkaz, protože mu byl vyloven zákaz řízení motorových vozidel. V tomto případě se tedy řidič dopustil trestného činu – maření výkonu úředního rozhodnutí a řízení motorového vozidla bez řidičského oprávnění.

  S těmito akcemi budou policisté i nadále pokračovat, a to nejenom v Pelhřimově. I v ostatních větších městech se mohou řidiči připravit na to, že zde budou probíhat kontroly na správné parkování nebo dodržování rychlosti ve městě.

  Zdroj: http://www.pelhrimov.info/

  1. Dovoluji si přeposlat několik článků ze stránek jiných měst, týkající se parkování. Takže páni radní, pozorně čtěte, že to jde, když se chce a není to žádný luxus zbudovat lidem parkování:

   Vážená občanko, vážený občane,
   město Klášterec nad Ohří již několik let aktivně řeší problematiku parkování v jednotlivých částech města. Díky konkrétním investičním akcím spojeným s regenerací města je patrné částečné zlepšení situace. Počet parkovacích míst na území města postupně přibývá. Celkový stav ale zůstává neuspokojivý a na městský úřad se neustále obracejí občané města se žádostmi o možnost parkování. Město Klášterec nad Ohří chce řešit aktuální situaci dalším významným krokem. Obracíme se proto na Vás s tímto dotazníkem.

   1. část dotazníku (otázky 1 – 8):
   Věnujte svůj čas vyplnění následujícího dotazníku. Vaše náměty budou zpracovány a následně použity při přípravě dalších investičních záměrů týkajících se rozšíření parkovacích míst ve městě.

   2. část dotazníku (otázky 9 – 15):
   Otázky pro statistické údaje – NENÍ NUTNÉ VYPLŇOVAT!!! Tato část ankety slouží jen pro získání statistických údajů. Data nebudou nikde zveřejňována a nežádáme po Vás ani osobní údaje (jméno, adresu atd.). Je jen na Vás, zda tuto část dotazníku vyplníte a pomůžete nám tak zjistit, kterou kategorii občanů našeho města trápí problém s parkováním nejvíce. Děkujeme za pochopení.

   http://www.muklasterec.cz/cs_anketa.php?id_anketa=5

   Na sídlišti Špičák vzniknou nová parkovací místa
   Formátuj pro tiskDoporučit stránkuRada města Česká Lípa odsouhlasila doporučení komise pro hodnocení nabídek na veřejnou zakázku malého rozsahu Parkovací stání ulice Norská, Česká Lípa a dále přidělení zakázky firmě INGSTAV Doksy. Rada města zároveň odsouhlasila uzavření smlouvy o dílo s výše uvedeným vybraným uchazečem.

   Odbor rozvoje, majetku a investic připravil poptávku na veřejnou zakázku malého rozsahu na realizaci výše uvedené akce. Odbor vyzval k předložení nabídek pro realizaci akce celkem 3 dodavatele specializující se na provádění obdobných stavebních prací. Komise posoudila předložené nabídky a doporučila přidělit zakázku uchazeči INGSTAV Doksy z důvodu nejnižší nabídkové ceny. Nabídková cena zní na cca 1.250.000- Kč včetně DPH, termín dodání je 7 týdnů. V rámci realizace této akce dojde v ulici Norská k vybudování celkem 26 nových parkovacích stání.

   http://www.mucl.cz/aktualni-zpravodajstvi/z-uradu-a-organizaci/odbor-rozvoje-majetku-a-investic/na-sidlisti-spicak-vzniknou-nova-parkovaci-mista-.html

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

''Policejní cvičení'' II.

Po Bře 3 , 2008
Pondělí 3.3. 2008 ráno. Akce postihující nesprávně parkující řidiče má pokračování …. Čtěte dále:   Humpolecké farmářské trhy

You May Like

Témata