“Policejní cvičení“ II.

47

Pondělí 3.3. 2008 ráno. Akce postihující nesprávně parkující řidiče má pokračování ….

Ráno jsem cestou do práce míjel pár aut s rozmoklým oranžovým papírem za stěračem. Protože šlo o auta odstavená u paneláků, nedalo mi to a u jednoho jsem zastavil. Tušení mě nezklamalo, nešlo o vlezlou nabídku s extra slevami od obchodního řetězce, ale o upozornění TS Humpolec.

Text zněl takto: "Vážený řidiči, parkujete tak, že znemožňujete zimní údržbu zeleně. Pokud zde Vaše auto najdeme i příště, budete odtažen a náklady na odtah si uhradíte". Přesné znění bohuhžel nemám.

Nezkoumal jsem dopodrobna všechna takto ozančkovaná auta, ale letmým pohledem šlo o všechna auta stojící mimo "vyznačená" místa. S tím, zda porušují pravidla silničního provozu si zřejmě nikdo hlavu nelámal (minimálně dvě stála zcela v souladu s předpisy i se zdravým rozumem), s umístěním přenosného značení také ne. Představa, že kdosi z TS či MÚ roznáší takto "adresně" upozornění a pak sleduje, zda informovaný řidič parkuje jinde a zároveň, zda jeho místo nezabral řidič "neinformovaný" se mi jeví dost mimo realitu.

Nezbývá, než se domnívat, že jde o druhý krok k vyčištění města od parkujících aut. Údržba zeleně je zajisté činnost bohulibá a hlavně celoroční – v zimě prořezy, v létě sečení trávy, na podzim a zjara úklid ….. pokud nedojde k totální změně klima a v Humpolci se nezačne střídat období dešťů a sucha, je záminka k odtahu stálá.

Dostali jste taky za stěrač dopis? Popište do komentářů kdy a kde, jak jste stáli, zda Vás odtáhli, jaká proběhla údržba zeleně ……. 

Čtěte dále:   Prodejní trhy

47 thoughts on ““Policejní cvičení“ II.

 1. Obávám se takový odtah je
  ad 1 nezákonný
  ad 2 asi MU nemá kdo by to a kam odtáhl. Mám pocit, že po odtahu zodpovídá za stav auta odtahující. Bylo by vcelku komické kdyby po odtahu někam za město, našel majtel jen vrak na špalku.

  1. Město opravdu otevřelo Pandořinu skříňku tím, že dalo podnět k těmto policejním akcím ( jak jsme se dočetli v předchozí diskuzi ) a mělo by začít vymýšlet, jak tuto situaci řešit, protože pokuty nic nevyřeší. Ti lidé opravdu nemají kde parkovat. Když MěU může dát peníze církvi na opravu kostela sv. Mikuláše nebo dát peníze na opravy fasád domů v centru města ( a nejen v centru města!!! ), tak proč by se nemohlo postarat o parkovací místa na sídlištích. Na ty fasády se přispívalo minimálně 30 000 Kč, ale i mnohem více. A prospěch z toho měl jeden vlastník resp. jeho rodina. Na Rybníčku je v jednom osmiposchoďovém domě 42 rodin. To znamená, kdyby MěU mělo být spravedlivé, tak pro jeden panelák by mělo vybudovat parkování za milion a čtvrt. Je krásné mít hezké náměstí, ale je krásné mít i hezké sídliště. Samozřejmě, že to není povinností města, ale je to v jeho zájmu, protože jde o prospěch velké části obyvatel Humpolce.

   1. Když už je tu příklad fasád…město pouze spolufinancuje, tj. částečně se na úhradě nákladů podílí, neplatí celou částku. Budou se všichni občané dotčených paneláků finančně spolupodílet na vybudování parkovišť? Murlo

    1. Pokud město financuje „fasády“, tak z toho má prospěch pouze vlastník dané nemovitosti. Pokud zafinancuje parkoviště, tak z toho má prospěch ten šťastlivec, kterému se zde podaří zaparkovat!! Takže prosím pane Murlo neplést hrušky s jablky.

     1. Nechápu proč by si ten šťastlivec který si parkoviště bude financovat/ spolufinancovat ho nemohl mít pouze pro sebe? Tato možnost přece existuje. Zkuste přemýšlet než mi budete odpovídat. A Ovoce zeleninu přenechte Hujerovi, děkuji. Murlo

     2. Pokusil jsem se zamyslet nad Vaší odpovědí, jak jste doporučil mému předchůdci a nemůžu si pomoct, že prostě nemáte pravdu. Pro každý byt, aby měl své parkoviště tam prostě není místo. Proto je efektivnější, aby se lidé o parkovací místa mohli dělit. Nikdo nestojí na parkovišti celý den. Někdo potřebuje místo teď a někdo za chvíli. Myslíte si, že je správné, aby člověk měl vyhrazené parkoviště, byl s autem v práci a nikdo by si nemohl na jeho volné místo zaparkovat???

     3. Někdy mne berete doslova :). Co takhle modrá zóna a autíčka s povolenkou k parkování za sklem? Možností jak to řešit je přece mnoho. Ale mě se spíše zdá, že nehledáte řešení, jen chcete aby to NĚKDO a NĚJAK ( a pokud možno zadarmo) vyřešil za Vás. Tímto za sebe diskusi končím a přeji hezký den. Murlo

     4. Murlo, jste fakt asi magor, jednou vas nebereme vážně podruhé zase moc docela vážně. Příště se snad k daným věcem ani nevyjadřujte. Miruna

     5. Děkuji za zhodnocení mého psychického stavu, Psychologií se zabýváte laicky či profesionálně? Já jen že bych Vám za můj psychologický profil dal číslo svého pojištění aby jste na tom netratila. Murlo

     6. Murlo má naprostou pravdu. Téměř stejný princip jsem již popisoval v předchozím článku o SPRÁVNÉM postupu policie. Kdyby to někoho zajímalo, tak iniciativa ze strany města k pokutování za špatné parkování byla mimo jiné proto, že na sídlišti poškodili popeláři právě jedno ze špatně zaparkovaných aut.

     7. No to je dost, že konečně víme, proč sídliště Na Rybníčku přišlo o cca 50 parkovacích míst. Takže páni popeláři díky a jen tak dále a za chvilku bude lepší auta prodat a jezdit taxíkem neboť chodit v mrazivém počasí 20 minut na kraj města pro auto bude jen pro otrlé!!!

     8. Není nad pohodlí. Ještě by mohlo město vybudovat garáže přímo před vchodem a zdarma předat uživatelům paneláků

     1. Město, resp, stát (tzn. my všichni), postavil byty. Byty se provozovaly a opravovaly za „netržní“ nájemné. Pak se za „netržní“ cenu prodaly nájemníkům. Když se nájemníci rozhodli pro opravu, město jim na zateplení, fasádu a nová okna přispělo nemalou čístkou (750.00 – 1.250.000,– Kč – viz. zápisy ze zastupitelstva).
      A když nemají nájemníci kde parkovat opět volají z plna hrdla – město zaplať, město udělej, zastupiteké postarejte se!!

      Jak k tomu přijdou ostatní? Před dvaceti lety jsem si postavil dům, na stavbu jsem si pljčil, dodnes splácím. Město (ani nikdo jiný) mi na provoz ani opravu nepřispělo ani korunou, až budu měnit okna a opravivat fasádu, bude to zrovna tak.
      Když nebudu mít kde parkovat – postaví mi město parkoviště? Jak byste se tvářili vy všichni spravedliví, kdybych takový požadavek jenom vznesl?
      Postarejte se, prosím, sami o sebe – koupím-li si auto, musím se postarat o parkování. Nevymlouvejte se na to, že musíte všichni parkovat hned před vchodem, protože kdyby „náhodou: musela manželka nebo dítě k doktorovi, deset metrů by bylo daleko (když jsme u toho – jak myslíte, že by tam přes Vaše plechové miláčky proskákala sanita?).

      Pan Dočkal Vám nabídl řešení – klidovou zónu s jednodušším parkováním, omezením rychlosti apod.
      Na místo debaty o tomto návrhu jste se na něj sesypali jako vosy. To je diskuse? Léčením si osobních mindráků toho moc nevyřešíte. Kdyby bylo ve městě více pánl Dočkalů, nemuseli bychom řešit tyhle problémy.
      Díky Murlovi, Erice a pár dalším – nemusím si myslet, že u nás žijí jenom samí nesvéprávní, kteří jen křičí kdo by jim měl čím ulehčit).

     2. V době, kdy se stavěli panelové domy, tak město dávalo nenávratné půjčky manželům ( tehdy 200 000 Kč ) na stavbu rodinných domů. Soukromým lidem státní peníze! To je podle Vás spravedlivé??? Na opravy fasád žádné městské peníze nešly. Pokud myslíte státní příspěvek zastřešený grantem EU pod názvem: revitalizace panelových sídlišť, tak to s městem nemělo nic společného. Ba naopak z městské kasy šlo 20 milionů na znovupostavení zimního stadionu, který nám tak neblaze spadnul a město místo toho, aby hledalo viníka a vymohlo z něj nápravu, tak do toho dalo městské peníze. Peníze všech humpoleckých lidí na stadion, který využívají jen bruslaři a hokejisté. Jak k tomu příjdou ti, co nefandí bruslení????…. když už se mám na to dívat vašima „spravedlivýma“ očima….

     3. Všichni, kdo mají rodinný dům, tak mohou ( až na pár vyjímek ) parkovat při okraji vozovky před tímto domem. Mám namysli rodinné domy na Jihlavské, v Litochlebích, Panský vrch, Skalka….. Žádné značky o zákazu stání. Tito lidé směle využívají městský pozemek na své parkování. My tu bohužel znakčy o zákazu stání máme. Co kdybych si přijel zaparkovat zrovna před Váš barák??? Měl bych na to právo stejně, jako Vy…..

     4. Měl sis počkat na stavební parcely pod tratí nad zimním stadionem. Tam město zbuduje pro každou parcelu parkovací plochy podél silnice. Je to patrné z projektové dokumentace: Komunikace a chodníky, kterou vypracoval Ing. Martin Liška. Mimo jiné jim tam MěU zbuduje okrasnou fontánu a dominantní architektonické dílo…. A to je spravedlivé??????

     5. Nauč se číst projektovou dokumentaci – parkovací místa tam, a na náklady města už vůbec ne – nebudou. Kyselý hrozny:-)
      Ale asi by budoucí majitelé domů měli o nějaké parkovišťátko požádat. Co když nebudou mít kde zaparkovat? Jak by k tomu přišli?

     6. Diskutuji tu v přátelském duchu, nikoho neosočuji, neurážím. Máme svobodu slova a tak jí využívám.
      Možná jsem kyselý, možná jsem hrozný. Ale rozhodně nejsem slepý a projektovou dokumentaci umím číst velice dobře. A proto, když v mnou popisované mapě je v legendě uveden fialový obdélníček s popisem: parkovací plochy – zámková dlažba, tak s jistotou typuji, že se tam bude smět parkovat. K parcelám uprostřed jsou (budou ) na městském pozemku zbudovány vjezdy, na kterých taktéž možno odstavit vůz…. O parcely nad zimním stadionem jsem se zajímal, když se rozprodávali a proto to vím…. Takže tamní majitelé budoucích baráku o nic potupně žádat nebudou muset. Již na to bylo myšleno a naprojektováno. Já jim to ale nezávidím, ikdyž jsem ten kyselý a hrozný. Vy byste jim to ale měl závidět s Vaší povahou 🙂 Nechápu, že někdo může psát na veřejném portálu o něčem, o čem toho nejméně ví….

     7. Netrpělivě čekám, který rejpal se do tebe naveze, že jsi místo “ kyselý hrozny“ přečetl “ kyselý hrozný“. Nehledě na to, že správně je “ Kyselé hrozny“ B-)

     8. Až ti ten tvůj barák, který dodnes splácíš, začne hořet, vůbec bych ti tam neposílal hasiče. Hasiči spadají pod město a nemají podle tvýho osobitýho názoru sebemenší důvod ti přijet napomoc hasit soukromý objekt. Has si to sama třeba kýblem a starej se tak sám o sebe.

      Možná si to ještě nezaregistroval, ale lidstvo za tu dobu co existuje, vytvořilo společnost, do které každý z nás přispívá prostřednictvím daní. A v určitém čase na určitém místě se tyto peníze použijí pro prospěch určité skupiny. A jindy zase ve prospěch skupiny další a další.
      Takže čas od času se stane, že zdravý přispívá na léčbu nemocnému, hloupý na studium chytrému, nesportovec na sportoviště, necyklista na cyklostezky, bezdětný na děti cizích,…..
      Můžeme o tom vést spory, můžeš s tím nesouhlasit, ale to je tak všechno, co s tím můžeš dělat.
      A jestli se ti to nelíbí, tak za jednu ruku chytni Eriku, za druhou Murla a zajděte do Adoresu. Tam si kupte cestu na pustý ostrov, klackem v písku si vytyčte útočiště, kam nikdo jiný nesmí a starejte se tam sami o sebe!

     9. Já systém daní chápu trochu jinak. Buď je neplatím vůbec – a pak se nesmím divit, když mi přijde domů složenka za úklid chodníku nebo odevzdávám státu, resp. městu, celý svůj plat a očekávám, že se o mě postará zcela kompletně – možná i včetně večeře.
      Já jsem rád, když mi naše vrchnost nechá trochu samostatnosti. Tedy, když platím menší daně – s tou výhradou, že o věci, o které se nezbytně musí starat vyšší instance, se holt musím postarat sám.
      Hasiče a záchranku tedy přenechám povolanějším, ale o věci, o které se můžu postarat sám, se rád sám postarám. Vyberu si ingredience na vlastní večeři, koupím si auto dle svého vkusu, zařídím si byt dle svých možností a zařídím si pro své auto parkování. Boty pro svoje děti taky (alespoň někteří) nepožadujeme po „někom“ (a když jo, myslíme si o některých z těchto spoluobčanů svoje).
      Zubním kartáčkům na příděl už – zaplať bůh – odzvonilo. Je tristní, že i po těch letech všichni čekají, až se NĚKDO postará. Hlavně, aby jsme se nemuseli starat sami, že?

     10. Netuším, jestli pracujete jako pozemní stavitel se specializací na silnice, ale já opravdu vyasfaltovat nebo vydláždit parkoviště neumím. Prošel jsem si také předchozí diskuzi “ Policejní cvičení I “ a dole jsou odkazy na stránky jiných měst, kde je patrné, že je naprosto samozřejmé, že tuto potřebu lidí bere na sebe město. jedná se o veřejné parkoviště na veřejných místech pro širokou veřejnost. Tak to tedy chápu já. Nejde mi o jedno parkoviště třeba na Rybníčku. Jde mi o řešení globální parkovací politiku v Humpolci. Abych, až někam přijedu na návštěvu nebo někdo úplně z jiného města přijede sem, měl kde zaparkovat. To je vizitka města! V centru klidně placené! Jsem i proto, aby se dávaly pokuty řidičům, kteří stojí na zeleni nebo na úpatí chodníků k panelákům ( pro možnost zásahu sanitky,…).
      Pisatel si patrně myslí, že na Rybníčku bydlí samí neplatiči, flákačí, kteří nechtějí pracovat a mají jen natažené ruce. Toho se možná také dočkáme, až cikání, kterým se u nás zalíbilo a slušné lidi vyštvou pryč…. A domnívám se, že tento problém byl počátkem obou diskuzí o „Policejních cvičení“. Lidé chtěli vidět policii v akci, aby se ve městě nebáli a takhle to dopadlo…

    1. Člověk aby brečel nad tím, jak z některých pisálků (pokud možno anonymních) sálá jen lidská nevraživost a závist. Jejich slepota je omezuje na jediné tvrzení:
     „Máš-li, člověče, více peněz než zbytek kolektivu, můžeš město třeba pozlatit a stejně tady Tebe a Tvou rodinu propereme. Aby ne, je to zadarmo (opomeneme-li ty kapitalistické poplatky za net) a nikdo na nás nepřijde.“

     Místo podpisu radši kritizujeme háčky, čárky či syntaktickou skladbu.
     To, že paní Dočkalová, kterou tímto zdravím, kdysi pracovala jako prodavačka, znamená jen to, že kdybyste neseděli na vavřínech a na zadku a něco (užitečného) dělali, nechytali se zbytečně každého slova, které se řekne či napíše, Váš selský rozum (alespoň nějaký) by Vám nedovolil tu ze sebe dělat takové utrápené chudáky, co nemohou popojít pár kroků ke vchodu paneláku. Ovšem o ty kroky tu vůbec nejde, a právě to bohužel většina z Vás nepochopila. Zbytečně bych opakovala slova kolegy, který Vám tu psal o strachu, že se společnost přestane starat (to znamená, že nebude za Vás platit město, ale Vy sami) a už Vás za ručičku nikdo vodit nebude.

     PS: Snad Vám tento text poslouží jinak než jako materiál na opravování pravopisných chyb, syntaxe nebo upozorňování na překlepy.

     Erika

     1. Potvrď, zda jsi Erika Marešová. Kvůli ní bych rozhodně reagoval, v opačném případě by příspěvek ztrácel smysl.

     2. Erika Marešová je inteligentní holka a určitě by se neponížila psát sem podobné nesmysli. Otec by jí asi taky musel přerazit, kdyby se to dozvěděl, že jeho dceruška zbrojí prosti majitelům automobilů, kteří čas od času potřebují novou baterii a tím by vlastně štvala proti nemalému počtu potencionálních zákazníků. Čím víc aut tím lépe pro Marešovi. A protože jsou chytří, tak to moc dobře vědí. Takže vyzývám, aby se tu nikdo neotíral o Marešovu rodinu a neházel na jejich dceru, že sem píše tak naprosto ubohé články!!

      Petra

     3. Souhlasím, že někteří pisálkové to fakt přehánějí, ale nemůžu souhlasit s tím, že za mě město něco platí-já platím městu- a život mě naučil samostatnosti, takže žádné vodění za ruku a kdybych se spoléhal na společnost aby se o mě starala tak určitě nebudu sedět u počítače ale někde pod mostem, nebo si myslíte Eriko,že je vše tak jak má být?Vždyť jen gauner, mafián a 30letý milionář ovládají tuto společnost.Tak jako já se chovám slušně, totéž očekávám od zástupců města,bohužel je moc moc případů kdy někteří zástupci či zastupitelé jednají pouze ve svůj prospěch a ještě k tomu arogantně.Proto jsem přesvědčen, že město v tomto konkrétním případě nepostupovalo fér.A proč vznikla taková odezva? No protože město v tomto směru neudělalo vůbec nic pro řidiče a pak na ně vyrukuje s policií.Vždyť zastupitelé maji prosazovat a řešit komunální politiku a ne jak vidíme – a to i jinde -koketují s parlamentní politikou a to je jak vidno zlé. Miruna

     4. Za to ty,milá Eriko,jsi férová a podepsala ses,díky !anonymní Eriko!díky za podpis

      Pepa

     5. Naprosto souhlasím s Mirunou. Slovo zastupitel je odvozeno od slova zastupovat. A zastupovat má lidi, kteří mu dali ve volbách svůj hlas. Občané ho mají zajímat nejen měsíc před volbami, ale po celé volební období. Parkovací místa ve městě je veřejný problém, který trápí veřejnost a město, které funguje z našich daní by mělo navrhnout nějaká řešení.
      Hřistě ve Stromovce a ve Smetance si platili také lidé???
      To zachvíli někdo může říct, že chodníky u paneláků by si měli asfaltovat sami občané a vedení města budeme mít je proto, aby měl kdo pokládat věnce k pomníkům a památníkům. Platíme a máme dva místostarosty. není to zbytečné?? Na ně peníze město má a na veřejně prospěšné věci nikoliv…..

      Jirka

     6. Milá Eriko!hodně roztržité a nesrozumitélné nicneříkající blábolení o naříkání neschopných lidí,kteří si jen stěžují?omyl!sam tu melete něco o p.Dočkalové že byla prodavačkou a co to jako dohromady má za pointu?můžete to znovu vysvětlit,co jste chtěla vyjádřit?hodně chaoticky napsané —zkuste to znovu!

     7. Přečtěte si předchozí úříspěvky, pochopíte…

 2. Někdo tu psal, že je zbytečné diskutovat na serveru, že je nutno hovořit na MU. Taži se tedy těch, kteří to radí, zda již někdy zkusili vznést dotaz na zasedání zastupitelstva. Není to totiž nic jednoduchého. Přijít, zvednout ruku pro přihlášení do diskuze, to neexistuje. Vyber si svého zastupitele, ten přednese návrh na projednání dotazu, zastupitelé hlasováním zváží, zda je dobré o dotazu jednat. Pokud nezaujmou kladné stanovisko, je věc vyřízena a mužeš jít domů. Takto to fungovalo před několika málo lety, když jsem se chtěl dotázat v zastupitelstvu. Pokud se něco změnilo, pak je to O.K. Ale nevěřím tomu. Takže nevím, který zastupitel bude ochotný přednést věci, které se dotýkají jich samotných a zda budou ochotni veřejnou diskuzi připustit. Pak se tedy ještě dá diskutovat zde, třeba se páni zastupité „chytí za nos“.

  1. Když se tu mluvilo o p. Dočkalovi, jeho pracovní činnost je rozsáhlá. Daporučuji zhlédnout článek v archívu z října 2006, Fotoreportáž z předváděcí akce BMW v želivském klášteře. Má pan Dočkal vskutku široký rozsah svých kamarádů. Někteří prý mají i velmi pestrou minulost! Hold vrána k vráně sedá, …..

  2. Toto jsem psal už několikrát,že není jednoduché vznést dotaz na zastupitelstvu a hotovo,to se MUSÍME PĚKNĚ DOVOLIT,a když se budeme líbit a budeme hodní tak nám třeba dají milostivě slovo!!!to už tady bylo!!!!nemá smysl někam chodit,pokud se musím doprošovat o slovo ať si políbějí ….a volit je prostě nebudu!co mi jiného zbyde?

   1. Tak se můžete nechat pozvat na schůzi komise,nebo přes člena komise vznést připomínku.není problém si zjisti členy,a zastupitele znáte…máme jich 8 z ODS,4 z ČSSD,a mnoho jiných…Tak tady netvrďte,že nejde s nimi problém projednat…

    1. Škoda, že jste se nepodepsal. Mám pocit, že patříte k zastupitelstvu a mohl by jste tedy pro to něco udělat. Když tu vysvětlujete, jak je to snadné.

     1. Bohužel nejsem v zastupitelstvu,tam právě pronikají učitelé,doktoři,vlastníci pivovarů apod.Normální lidi se tam nikdy šanci dostat nemají,protože normální lidi volí tzv.známé osobnosti,kteří mají tisíc a jednu aktivitu a pak tady diskutujeme pouze na tonto serveru

 3. Az vam v tech krabicich bude horet, nebo bude potreba rychly zasah hasicu, jsem zvedavy, jak budete kricet, proc ty auta zabranily zasahu. Jeste jsem si napr. v Praze nevsimnul, ze by se mesto zajimalo o to, jestli ma kdo, kde parkovat. A pokud zaparkuji na zakazu, okamzite mam predvolani, popr. hledam auto na odtahovem parkovisti. Takze nevidim duvod, proc by to v Humpolci melo fungovat jinak. Auto je nadstandard, tak se o nej postarejte sami. Pro notoricky priblble prispevatele, kteri uvazuji v intencich podnikatel=tenista, ap., nemusite reagovat, mne vase vylevy za straveny cas s odpovedi nestoji.

  1. Je naprosto ubohé, jak se k celé situaci (ne)postavila samotná rada města. Zkrátka a dobře „proč si dělat u lidí zle, ať si to náš Milan „VYŽERE“ sám“

   Hlavně, že všichni víte, kdo jsou Ti ŠPATNÍ a kdo Ti, co se staženým zadkem seděj na židlích. |Falešněji už to nejde. 🙂
   Viz, mrkněte se na ty HVĚZDY sami:

   http://www.mesto-humpolec.cz/vismo/o_utvar.asp?u=4932&id_org=4932&id_u=1169&p1=4708

   PS. Milane, nedej se!!!!

 4. Navrhuji zbourat jeden z paneláků a namísto něj udělat parkoviště. Šťastný panelák ke zboření bych vybral třeba losem:) Jinak se situace vyřešit nedá. Na parkoviště na trochu odlehlém místě určitě nebudou chtít obyvatelé paneláků docházet – i nyní je dost volných parkovacích míst v dosahu pěti minut chůze.

 5. Komunalni politika mesta se tyka krome jineho verejne komunikace a i problemu parkovani,pac to je taky komunalni politika a politika rozvoje a planovani mesta.
  Mesto pomohlo dotacemi soukromnikum pri rekonstrukcich domu na namesti,atd – V PORADKU,jde o verejny zajem,aby bylo mesto udrzovane.
  Nejsem si jist,ale mesto nejspis prispelo i u zatepleni a rekonstrukce panelaku – V PORADKU,jde o verejny zajem,pac panelovych domech a bytovkach zije velka cas obyvatel Humpolce.
  Stejne tak je verejny zajem, a proto zajem mesta,vyresit problem parkovani.Naprosta vetsina obyvatel panelaku jsou normalni,slusni a pracujici lide,kteri plati dane za oplatku za mestske sluzby a rozvoj mesta.Jelikoz je jasne,ze sami tito obyvatele nemaji financni moznosti problem parkovani vyresit,tak potrebuji zastitu mesta,stejne jako v uvedenych pripadech a proc?Jde o verejny zajem.Pokud mesto vyresi problem s plochami (planovani mesta spada do politiky mesta),pak at navrhne moznosti financovani (napr.: projekt zafinancujou z casti mesto,eu dotace a obyvatele,kterych se to tyka-to je napr. CELY Rybnicek a to je celkem dost lidi,nemyslite?) a tento problem vyresit…Samozrejme si nemyslim,ze mam pravdu jen ja,takze pokud nekdo prijde s lepsim a INTELIGENTNIM navrhem,sem s nim :o).Jinak se tento problem bude jen odddalovat a zhorsovat.Naprosty nedostatek parkovacich mist totiz neresi pouze Rybnicek,ale i jina sidliste (napr.Družstevní).Prijde mi,ze tato diskuze a tento problem je pouze zaminkou k reseni osobnich sympatii (spis antipatii :o)…),ale neresi nic.Od nikoho zadny poradny a soudny navrch,jak to resit.
  PS: Jsem pravicove zamereny obcan se smyslem pro solidaritu.

  1. V celku souhlasim,ale jen pro upresneni:Pokud lide na sidlisti pouzivaji sve garaze a neparkuji pred panelakem a pocet parkovacich mist legislativne odpovida poctu bytu,nemel by teoreticky tento problem ani nastat.Pokud jsou tyto podminky splneny a presto se neda zaparkovat (parkuji zde napriklad auta „odjinud“,kamiony,atd…),melo by to resit mesto- napr.nove parkoviste,z duvodu spatne reseneho uzemniho planu,atd.Pokud je problem v tom,ze lide maji prazdne garaze a auto nechavaji pred panelakem a tim „zabiraji“ misto tem,kteri garaze nemaji,meli by si to obcane vyresit sami ci ve spolupraci s mestem (nejaka vyhlaska).

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Vítězství Humpolce v Moravských Budějovicích

Út Bře 4 , 2008
Každý školní rok v únoru pravidelně probíhá regionální kolo soutěže v odborných vědomostech a dovednostech pro žáky 3. ročníků maturitního oboru Obchodník. Čtěte dále:   Statek v Humpolci má novou sušku na obilí. Mohutné věže se staly dominantou celého podniku

You May Like

Témata