Světlá nad Sázavou obsadila podnikatelský trůn na Vysočině. Humpolec stříbrný

64

Vítězem letošního ročníku výzkumu Město pro byznys se na Vysočině stalo město Světlá nad Sázavou. Na druhé příčce se umístil Humpolec a na třetí Velké Meziříčí. Srovnávací výzkum zpracovává analytická agentura Datank a hodnotí v něm všech 205 obcí s rozšířenou působností v České republice a městské části Hlavního města Prahy.

Světlá nad Sázavou exceluje v přístupu veřejné správy
Sedmitisícové město má v rámci Vysočiny vůbec nejvyšší skóring úředních hodin, tedy nejdelší dobu, během níž si podnikatelé mohou vyřídit vše potřebné pro své podnikání. Radnice udržuje na velmi nízké úrovni daň z nemovitosti a má velmi kvalitní webové stránky, podnikatelé na nich najdou v přehledné podobě vše potřebné pro komunikaci s veřejnou správou a mnoho dalšího. S výjimkou druhého Humpolce dosáhlo město rovněž nejlepšího výsledku v testu elektronické komunikace. Nové podnikatele může k usazení se ve městě přilákat v rámci kraje nízká průměrná mzda. Pokud jde o ekonomické ukazatele, může se místní radnice pochlubit především velmi vysokou likviditou, dostatečné finanční prostředky putují zejména do oblasti sociální péče a také do oblasti sportu a kultury.

„Jsme potěšeni. Byl bych rád, kdyby se nám také a základě tohoto úspěchu podařilo přilákat další investory a podnikatele. Máme už delší dobu připravenou podnikatelskou zónu směrem na Havlíčkův rod o rozloze deseti hektarů. Město Světlá nad Sázavou je postaveno ve velké míře na sklářském průmyslu, takže by bylo ideální, kdyby se budoucí průmyslová zóna osadila firmami, které vyrábějí například nábytek pro potřeby obchodních řetězců, aby ta struktura byla pestřejší. Nebo například lehčí strojírenská výroba, protože v kraji je k tomu tradice, jsou tu i pracovní kapacity“ říká starosta Světlé nad Sázavou František Aubrecht.

Humpolec je nejlepší v testu elektronické komunikace, ve Velkém Meziříčí se výrazně staví
Stříbrný Humpolec dosáhl nejlepšího výsledku v mystery testování, které prostřednictvím fiktivních podnikatelských dotazů ověřuje rychlost a kvalitu odpovědí živnostenských úřadů. Město zaznamenává v rámci regionu největší změnu počtu obyvatel, podíl dlouhodobě nezaměstnaných je přesto jeden z nejnižších. Velmi výrazný je také nárůst počtu ekonomických subjektů, právnických osob je v Humpolci v přepočtu na počet obyvatel dokonce nejvíce v celém kraji. Stejně tak je tomu s podílem firem s více než 250 zaměstnanci. Radnice města, které bezpochyby těží rovněž ze skvělé dopravní dostupnosti, se může pochlubit velmi vysokým podílem kapitálových výdajů na celkových výdajích. Třetí Velké Meziříčí má v rámci Kraje Vysočina nejnižší index stáří, tedy poměr lidí ve věku nad 65 let ku lidem mladším 15 let, což nabízí skvělý výhled do budoucna. Podíl dokončených bytů je zde rovněž nejvyšší v rámci celého regionu. Město myslí na udržitelnost, alespoň o tom svědčí vysoce nadprůměrný počet dobíjecích stanic pro elektromobily.

Axl

64 thoughts on “Světlá nad Sázavou obsadila podnikatelský trůn na Vysočině. Humpolec stříbrný

 1. Za pobyt napracovišti sice nizká mzda, ale zase se nepředreš, odpovědnost nula, domu chodíš s čistým květákem.A pokud nemáš přehnané nároky tak značka ideál.

  1. Rozhodně v minulém týdnu byla na MÚ v kanceláři pana starosty opět kriminálka s další sadou dotazů a poté šli do místních firem. Na úřadě je atmosféra čím dál horší, už i tajemník hodil flintu do žita.

   Zachraň se kdo můžeš, krysy opouští potápějící se loď vždy jako první.

    1. To není nic tajného, ani šetření kriminálky a ani odchod tajemníka. Mezi 50 zaměstnanci toto nelze utajit. A proč taky.

     To není nic proti ničemu, jen holé konstatování faktů.

     Příští středu si můžete informace ověřit osobně na zastupitelstvu od pana starosty.

    2. Proč hned nedoceněný. Třeba jen slušný člověk. Ano, i úředník může být slušný člověk.

     1. A co je akce dozimetr ? Clovek se ve vsech tech narcenich, lzi, polopravd a dezinformaci trochu ztraci.

 2. Pravá stoka, jsou tady ty paranoidní komentáře. Moc by mě zajímalo, co za vzorek společnosti má tak naděláno v palici, že je schopen na takové nesmysly vůbec pomyslet. No co, ubožátek a hovádek je všude vůkol. Tak jen houšť. Hezky si v těch vašich sračičkách porochněte svými lačnými rypáčky. Páč určitě jinou kapacitu nemáte, co?

   1. Touha je touha, ale nesmí to být za hranou zákona. Pak už je to velký nezákonný problém a vidíme to dnes kolem pana Hlubučka.

 3. Jsem zvědavý jak zde šetřeni policie dopadne.

  V Praze to trvalo od podání trestního oznámení, po razii na magistrátu dva roky.

  V Humpolci je podáno trestní oznámení přesně rok, jen mi přijde, že všichni politici humpolecka, jsou dlouhodobě upozorňováni Rýznerem, že se zde dějí nezákonnosti.

  Smutné je, že krom HumpolecGo a STAN, nechce nikdo ze zdejších politiků nic dělat.

  Uvidíme co na to Policie ČR
  Nejvyšší čas humpoleckou Stoku vyčistit.

  1. Doporučení lékaře: Přes den Lexaurin – neurol – lexaurin vše po jedné tabletě – případně při potížích navýšit na 2 a v noci raději jen na krátkou procházku před spaním, aby se hlava trochu odpařila. Pokud by se stav nezlepšil, bude nutná hospitalizace v HugoPsychitricClinic Osmička.

   1. Jj chápu Hlubuček a spol byli též arogantní zmetci, který až při nasazení klepet, zjihli.

    Znám Rýznera, to není střelec, ten má vždy vše vyfutrované argumenty a důkazy. Pochybuji, že by plácal jako Standa Bernard, který mlátí prázdnou slámu. Při pohledu na současnou pražskou kauzu, se nelze ubránit určitým paraelám.

    Nezbývá než čekat na finální výrok Policie ČR, a tak je to dobře alespoň utichnou arogance, které tady člověk vidí od obhájců vedení města.

    Přitom by všem mělo jít o efektivní nakládání s finančními prostředky města. Bohužel opozice je zde neustále ostrakizována, že dělá co je povinností všech zastupitelů.

 4. Po další aféře, kterou bařtipáni ze STAN mají v Praze se stává tento spolek zcela nevolitelným, a to i přesto, že je mnoho starostů, kteří odvádí poctivou práci. Viz Vlček v Pacově.

  1. viz Vlcek v Pacove? Tak to ho viditelne neznate….Jeho majetekove priznani hovori o vecech, na ktere v zivote z platu starosty nemoh nasetrit. Plus se k nekterym vecem nemohl jako „normalni“ obcan dostat. Tj. pozemky na liberecku atd. Jenze to je neprokazatelny. Takze drazi, ani ten Vlcek ne.

   1. Podejte trestní oznámení, když je to tak jasný. Plácáte zde nesmysly. Poslanec Vlček, poslankyně Decroix, nebo Lisová, jsou pro mě jistou nadějí slušných, pracovitých politiků.
    Naopak jsem velice zklamán z pana Kukly z ANO, ten jen papouškuje totální babišovské nesmysly.

    1. Berte to tak, že pražská aféra je nábojem pro opozici a ta bude pětikoalici mlít za tuto aféru co to půjde. Být to opačně tak Pekarová Adamová křičí s Gazdíkem ještě víc.

  2. V Brně byla Stoka vedená ANO a ODS. V Praze máme Dozimetr napojený na STAN.
   V každém městě po dlouhém vládnutí se nachází několik mafiánů a politiků, kteří si myslí, že si můžou dovolit vše.
   Díky Bohu za humpoleckou opozici HUGO a STAN, kteří se neustále snaží poctivě vykonávat svojí opoziční práci.

  1. Rýzner rozumí číslům a když si poskládal všechny čísla a informace, ke kterým se dostal ve finančním výboru, tak mu nezbývalo nic jiného než podat trestní oznámení.
   Čímž si proti sobě poštval úplně všechny místní papaláše a jejich podržtašky.

   Věřím tomu, že se během krátké doby ukáže, že zde bude několik obviněných a rozjede se humpolecká korupční aféra, ve který se budou koupat místní arogantní politici, úředníci a podnikatelé.

   Nevěřím tomu, že odcházení tajemníka úřadu Jiřího Fialy, nesouvisí s trestním oznámením. Tajemník byl a věděl v našem městě o všem podstatném.

  1. Jediný kdo tady dlouhodobě ovládá radnici a chce v tom pokračovat, je spolumajitel pivovaru Stanislav Bernard. Pro tento účel nechal své poskoky zmobilizovat a zformovat kandidátku TOP 09 s naprosto loajálníma lidma vůči pivovaru, aby mu pomohli sestavit koalici s ODS a KDU. A tak Anoista a zaměstnanec pivovaru Mikulášek nebo levičačka a dodavatelka pitné vody do pivovaru Bára Kaňová kandidují na této pivovarské listině.

   Prohlédne to humpolecký volič? Co myslíte?

   Zájmy pivovaru jsou věčné a silnější než zájmy lidu humpoleckého.

   1. Vy chytrolíne. Top 09 kandidovala už kolikeré volby. To není nic nového. Nové je jen to, kam jdou političtí turisté

    1. Kam a proč tam jdou? Když ANO vyhodilo Mikuláška, Kostřicovou, Jirků a Dvořákovou za jejich podrazácké a klientelistické chování, čirou náhodou se z nich okamžitě stanou pravičáci a kandidují za TOP 09.

     Pivovarský skladník, pivovarský manažer, dodavatelka pitné vody do pivovaru, atd. Pro expanzi pivovaru je nutno udělat cokoliv.

     TOP 09: (Tajtrdlíci Ovládaní Pivovarem)

     Lidé bděte!

     1. kde se to dá najít? (kandidátka těch politickejch turistů)

     2. U ODS by jim Mikulášek byl prd platnej. Aby mohli dál vládnout, tak musí sestavit koalici a k tomu je výhodné vedle ODS, KDU sebrat známé, ale velice loajální lidi jako Mikulášek, Kostřicová, Kaňová zabalit je do hávu TOP 09 s podporou nezávislých a čekat, že humpolecký volič se zaraduje za nové tváře a vyšle je do tastupitelstva.

      Standa Bernard je dobrý stratég, ten si vliv v Humpolci nenechá nikým vzít. A lidi ho zde přeci milujou.

   2. Humpolecký volič to neprohlédne, je přeci tupá ovce. Vás osvícených bohužel chodí po světě málo.

    1. Jen si prosim poznamenejme, ze volicum do tupych ovci nenadava nikdo z Huga, jak se zde casto traduje, ale prichazi to z druhe strany z barikady.

     1. Máte pravdu. Je to taktika současných dlouholetých zastupitelů, jak si udržet svoje korýtka. Největší žumpu tady předvádějí právě oni, aby odradili voliče od změny.

     2. Já si prosím poznamenavam, že po několikaměsíčním anonymním hulvátském osočováni všech okolo najednou hugofans že sebe dělají svatousky, ba co více-neopominaji zdůrazňovat jak se samozřejmě jen blázen rozhodne podle anonymních příspěvků a doporučí samozřejmě ty správné profily na xichtoknize (pomineme fakt, že mnozí oprávněně považuji FB za zlo) a už zcela zapomněli, že zatímco oni pravda anonymní byli, jejich odpůrci zhusta nikoliv. Ale tím si legendu o bojovnicich za pravdu, lásku a spravedlnost nebudeme kazit.

     3. Ono se musí trochu brzdit, i radikálové v HUGO pochopili (nebo byli instruováni), ze teď není čas urážet ty, od nixhz budou za chvíli chtít hlasy. Nezbývá než doufat, že mají úroveň a pokud by volby nedopadly dle představ, nebude humpolecký volič zase zván ovcí. Já tomu pevně věřím – jsou mladí, progresivní, vzdělání a rychle se učí, taková rétorika by byla pod jejich úroveň.

     4. Kdo z HUGA takto voliče tím hanlivým označením nazývá? Buďte konkrétní. Já totiž s nima při sběru podpisů mluvil a vyjadřovali se velmi kultivovaně. Mé otázce na odkaz na Humpolák se jen vysmáli.

     5. Kdo z HUGA takto voliče tím hanlivým označením nazývá?

      Prosímvás, přečtěte si znovu předchozí příspěvky a neptejte se na věci, které nikdo netvrdí. Jinak se vám vysmějí i zde na Humpoláku.

    1. Rok 2014 je nyní už prehistorie. Ty volby dopadly tehdy kuriozním způsobem, kdy tři strany získaly po 5 mandátech.. To už v nyní bude jen těžké zopakovat.

  1. Hale hodně lidí zde kydá na Hugo, ale za poslední čtyři roky to jsou jediný lidi co zde otvírají témata a poukazují na špatnosti, jako poslední ukázka otevřený dopis ohledné spolkového domu.
   Pokud je to tak, jak je popisováno, je až neuvěřitelný jak velký prachy se zde utrácí.
   Hugofans mi jsou u zadele, ale lidi co jsou politicky aktivní kolem Hugo, maj tah na branku a jsou rozhodně pracovitý. Za posledních 20 let si nepamatuji v komunální politice v Humpolci nikoho, kdo by byl tak aktivní, dokonce ani Štěrbová ne a to je co říct.
   I kritici Huga musí uznat, že Hugo je nejaktivnější opozice ever.

   1. Já uznávám, že otevření tématu bezpečné jizdy na Okružní samotným ZR byl majstrštyk. Smíchy jsem tenkrát spadl ze židle.

    1. A co je špatnýho na úsekovém měření na Okružní, kterou projede 10-15.000 aut/denně.

     Jiná města takto frekventovanou silnici mají dávno pod kontrolou.

     1. Špatného na tom není nic, naopak, je řada dalších humpoleckych ulic kde je nutné rychlost kontrolovat permanentně. Závazek Hugen řešit dopravu v Humplu, od dodržování předpisů po systém parkování, by jim mohl přinést významný počet hlasů ve volbách.

     2. Co je špatně na úsekovém měření? Toho je tolik, že jen suchý popis zdaleka přesahuje možnosti komentáře pod článkem. Takže hodně zkrácená osnova:

      !úsekové měření nevyřeší rychlou jízdu

      !rychlá jízda nerovná se nebezpečná jízda

      !úsekové měření už vůbec nevyřeší nebezpečnou jízdu

      !není doloženo, že by úsekové měření někde přispělo k bezpečnosti, nebo plynulosti dopravy

      !ve více případech je doloženo, že po zavedení úsekového měření došlo ke zvýšení počtu nehod v měřeném úseku

      !je prakticky jisté, že úsekové měření a výnosy z něj pouze protečou rozpočtem obce která měří a větší část vybraných prostředků skončí v těch správných kapsách soukromých společností. Jsou zaznamenány případy, kdy zuřivý obhájce měření za každou cenu na postu starosty skončil v kriminále, protože jednak měřil v rozporu se zákonem a výnosy si se soukromými provozovateli radaru dělil do své, nikoliv městské kasy.

     3. Rychlost prekracujici zakonem dany limit nebo neprimerena rychlost jsou jednou z nejcastejsich pricin nehodovosti.

      Kdyz ne kontrola rychlosti a pripadna nasledna sankce, co primeje ridice rychlost dodrzovat ?

     4. Prekroceni zakonem dane rychlosti a neprimerena rychlost jsou dva naprosto odlisne pojmy, popisuji naprosto odlisne situace v doprave.

      Pricinou nehod je drtive vetsine pripadu prave to druhe – neprimerena rychlost. Usekove mereni ji nepostihuje, ale postihuje prvni variantu-prekroceni zakonneho limitu.

      Kontrola rychlosti a nasledna sankce (automaticka sankce!) nesnizuji nehodovost. Rad se pokocham priklady, kde to funfuje – pred radary „n“ nehod za rok, po instalaci usekovky zlomek „n“ za rok.

     5. Dobre Frantisku, je to vec osobniho nazoru. Jak tedy v ramci prevence chcete ridice primet zakonny rychlostni limit dodrzovat ?

     6. To neni vec nazoru – vse co pisi Vam rad podlozim tvrdymi daty. Za tech 18 roku, co se tomu venuji uz nejaka mam.

      Jde o pohled na vec. Je pro Vas snazsi jet linii primitivnich poucek BESIPu a oficialnich vyjadreni odborniku na dopravu, podanych novinarskymi zkratkami. Ale to je Vase vec, ja ji pojmenuji, ale menit to nebudu.

      V ramci prevence nechci ridice nutit VUBEC K NICEMU. Pravidla silnicniho provozu mame dana zakonem 361 a dohlizet nad jejich dodrzovanim by mohla – moment – tadaa, treba policie?

      Ne automaticka krabicka na spravedlnost, ktera vyfoti auto, posle vyzvu k platbe odpustku osobe zapsane v registru vozidel a realne se nic jineho nestane. Nikdo neresi pachatele, zavineni a trest jako nasledek (a i tu Vasi prevenci) nejakeho zakonem popsaneho nezadouciho jednani.

      „Zaplat a vec skonci“. Cisty odpustek, nic vic.

 5. Mam 2x po 50ti € z IT a A behem pul roku. Loni 500 u nas. Pokazde do +7 km/h. Zaplatil jsem, ale pro mne to neskoncilo. Davam si vetsi bacha. Zadny odpustek. Jen poplatek za debilitu.

  1. Ale o tom preci vubec neni sporu.

   Pokud mate pocit, ze jste neco spachal, tedy nedodrzel nejake narizeni ci nekoho ohrozil, nebo jinak poskodil a ze Vam prislusi trest ve vysi 100€+500Kc, v poradku. Zaplatte. A vezmete si ponauceni, jake jen chcete.

   A neodpustim si dotaz – ta Italie? Ono to vlastne neprislo z Italie, ze? Spise z Prahy-Podoli, firma UAI Ceska s.r.o, ze? nebo mozna LogiCall? Tam tech vykuku bylo vice 😉

   1. Ne bylo to primo z Italie, anglicky, regionalni odbor dopravy . Ucet italsky. Kdyz jsem koukal na mapu vedel jsem kde to bylo, protoze jinak jsme IT prejeli jen po dalnici. Oboji bylo ne kontrola na miste, ale z pevneho radaru a pak domu.Jinak asi nejhorsi je FR. +3 km/h si ceni na 100 €. Budou dovelene bacha na to, nejsme v CR. Radeji si venku dejte jeden obed navic. Casove neusetrite nic. Na druhou stranu tam naucili lidi jezdit vetsinou na pohodu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Next Post

Píšou o Humpolci: Pomáhá druhým jako záchranář. Po požáru domu ale potřebuje pomoci sám

Po Čvn 20 , 2022
Záchranáři Zdravotnické záchranné služby Kraje Vysočina jsou tady proto, aby pomáhali těm, kteří pomoc potřebují. Nepřetržitě, 365 dní v roce, 7 dní v týdnu, 24 hodin denně. Jsou ale chvíle, kdy se i oni sami dostanou do tíživé životní situace a je nutné jim podat záchrannou ruku. Právě do takové […]
Záchranáři na Vysočině budou k pacientům vyjíždět novými sanitkami s designovými světly na střeše

Témata