Majáles 2016 – Humpolec

10

Sobota 14.05.2016

Místo konání: Humpolec, Horní náměstí

MěKIS v Humpolci a Město Humpolec vás zve na 17. ročník městských jarních slavností. Program bude jako každý rok pestrý a vybraný tak, aby si na své přišly všechny generace. A jako každý rok, i letos bude něco navíc z oblasti sportu a adrenalinu. Na přelomu června a července 2016 se v Novém Městě na Moravě chystá Mistrovství světa v horských kolech  a právě k této akci je připravená roadshow, která na vás čeká také v Humpolci na Majálesu, od 15 do 18 hodin. Je připravený doprovodný program biketrialistů,  kteří předvedou show na kolech a je připravený  i  program pro děti. Bude zde možné také vyhrát vstupenky na MS nebo různé hodnotné ceny.  

 

Začínáme ve 2 hodiny odpoledne a to programem pro nejmenší. Vystoupí Pavel Novák  se svým programem pro děti. V humpoleckém kině vystupoval již mnohokrát a vždy měl nabitý sál, malí diváci z něj jsou nadšení. Není se čemu divit. Pavel je velký sympaťák, miluje děti a děti milují jeho. 

V 15:30 dostane prostor humpolecká kapela, která však zdaleka přesahuje hranice města. Peatless (blůzarok) . Sami o sobě říkají: " Kapela je hlouček starších pánů co zažili hudbu šedesátých let – dnes říká se jim kmet. Byli tou hudbou odkojeni a souhrou osudu propojeni. Prošli už mnoha kapelama a ví,kde se chleba lámá (podobně jako Dalajláma)…. Bítlsy,Santány,Claptony – blízké i vzdálené na hony, zkoušej hrát pro radost sobě…jí…jemu…i tobě. Snad je to škatulka "rock-blues",možná jen takovej pokus. Při hraní lidi však "jaří" – mladí,střední i staří. Tancují,pištěj a mnohá dáma vzlyká – a to je ta největší odměna pro hudebníka"

Od pěti hodin odpoledne přijde na řadu Pozdní sběr  – Výběrová sestava muzikantů napříč žánry … rock, folk, jazz, blues, country, funky.…. vše elegantně propojené v aktuální sestavě kapely. Autorský přístup frontmana kapely Jiřího Pařeza – zpěv a akustická kytara, doplněný osobitým rukopisem jednotlivých hudebníků, Michael Vašíček (ex Vlasta Redl a Čechomor) –  elektrické kytary, lap steel, mandolína a zpěv, Jiří Meisner (ex Druhá tráva a Kamelot) – baskytara a zpěv, Karel Macálka (ex KDJ, Rangers) –  elektrické, akustické kytary a zpěv,  Štěpán Baloun – klávesy a zpěv a Tomáš Hanke (ex Katapult) – bicí, dozrál z hlediska vinařského do stadia výběr z bobulí.  

Rocková lahůdka s kapkou nostalgie vás potěší v 18:30. Vystoupí kytarista a zpěvák Milan Schelinger s vlastní tvorbou a určitě se dočkáme i písní z repertoáru jeho tragicky zesnulého bratra Jiřího. 

Dvacátá hodina jistě potěší náctileté, a ty, kteří chtějí pořádně "zapařit". Přijede kapela Nebe Kdo ji zná, tak teď určitě zajásal, a kdo ji nezná, pozná na Majálesu. Kluci o sobě říkají mj. tohle: "..Po mnoha letech práce, koncertech a dvou změnách názvu se nás v roce 2011 ujal Richard Krajčo, který nám s Borisem Carloffem produkoval desku Legosvět a vydal ji na svém labelu Richmond Records. V tu chvíli se začaly věci obracet, začali jsme obrážet festivaly, odjeli jsme pár turné, ať už festivalové, klubové nebo halové (právě s Kryštofem), byli jsme nominovaní v anketách jako Žebřík nebo Český Slavík na objev roku, slyšeli jsme svoje písničky v rádiu a tak dále… Dnes jsme už podepsaní pod Universal Music a 30. května 2014 jsme vydali nové studiové album Než se rozední, které jsme natočili s Dalíkem Cidlinským. Z něj jste určitě slyšeli některý ze singlů jako Vteřina, který se půl roku držel v Top 10 nejhranějších cz/sk písniček nebo jeho následovníka, singl Než se rozední, který byl několik týdnů 2. nejhranější skladbou v českých rádií či Padáky. S deskou Než se rozední jsme odjeli spoustu koncertů, ať už jako support Mandrage, nebo na spoustě letních festivalů, včetně úspěšných Kryštof kempů. Začátek roku 2015 byl ve znamení velkého Nebe & Jelen Tour 2015, kdy jsme spojili síly s kapelou Jelen a naši společnou show přivezli do 11 měst po celé ČR, z nichž bylo 8 beznadějně vyprodaných. Mezitím jsme začali intenzivně pracovat na nových písních a na jaře jsme vyrazili znovu do studia natočit první singly."

Kapela s tajemným názvem  Mydy Rabycad   vás ohromí v  půl desáté večer. Neznáte? Tak to si přijďte poslechnout, to je nářez! Mydy Rabycad je sestava čtyř hudebníků v čele se zpívající frontmankou Žofií Dařbujánovou. Mikuláš Pejcha obstarává saxofon a flétnu, Jan Drábek obhospodařuje baskytaru a kontrabas, elektronické prvky pak jdou na vrub Nèro Scartche. Ten čaruje se samplery a syntetizátorem. Skupina je to skutečně mladá. Svůj první koncert odehráli teprve v říjnu 2012. Stačí se však podívat na reakce fanoušků a hned je jasné, že úspěch se už dostavuje a nejen na domácí půdě, ale také v zahraničí. Hráli již v Německu, Rakousku, Lucembursku, Slovensku atd. a čekají je koncerty ve Švýcarsku, Rakousku, Anglii, Německu atd.

Čtěte dále:   Čistý řez. Lípy Na Skalce v Humpolci ochrání odborník s pilou

Závěr Majálesu patří Doktorovi P.P., který už tu byl loni a roztančil a nadchnul celé náměstí. Už loni jsme věděli, že ho letos musíme pozvat zase! Doktor P.P. vyrazí na podium ve 23 hodin

Přijďte se pobavit, zapařit, pokecat s přáteli, pojíst dobrého jídla a popít dobrých moků. Vstup je jako každý rok zdarma. 

zdroj: www.infohumpolec.cz

Petr

10 thoughts on “Majáles 2016 – Humpolec

 1. K zamyšlení, …. Bohužel se stalo přesně to, co jsem čekal a zřejmě se v této společnosti muselo stát. Nemluvím o nějaké tragédii, jak by se mohlo zdát, ale přes noc někdo zlomil nově zasazený okrasný stromek v Rašínové ulici. Příště si ho mládeži pod vlivem normálně vytáhněte i s kořeny a zasaďte, ale proboha ho neničte tím, že ho zlomíte a odkážete na místní kompostárnu. Je to škoda a stejně to zaplatíme všichni.

     1. Pokud už občané – potažmo studenti nemají o majáles zájem a Měkis není schopen uspořádat ani volbu krále a královny, tak je lepší tuto akci zrušit ! A místo toho uspořádat např. Májovou veselici, ale nazývat toto torzo Majálesem je opravdu úsměvné….

     2. Měkis by třeba volbu krále a královny uspořádalo, ale školy o ní pravděpodobně nemají zájem.. proto možná zůstává i název a čeká se na iniciativu studentů či občanů tuto tradici obnovit. Tak proč to svádět na Měkis, který se stará, aby v Humpolci kultura byla? 😉 Nevědět fakta a soudit je smutné 🙁 Buďme rádi, že z části je tradice udržena.. Sám/sama můžete oslovit školy s prosbou o navrácení se k tradici volby krále a královny Majálesu 😉

     3. Asi je dobře, že se nějaká akce pořádá, a je navštěvovaná. jestli se nazývá Majáles nebo jinak, tak to asi není podstatné.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Nová brožura HUMPOLECKO NA KOLE

St Kvě 11 , 2016
Připravili jsme pro vás 6 tipů na cyklovýlety kolem Humpolce Čtěte dále:   Bezdomovci v Humpolci. Moc jich prý není, ale jsou vidět

You May Like

Témata