Jak jsme volili v Humpolci?

65

Výsledky voleb do zastupitelstev obcí 2014 – Humpolec

zdroj: http://www.novinky.cz/volby/volby-do-zastupitelstev-obci

Čtěte dále:   Zubařka v Humpolci spouští pro své pacienty registraci. Známe ceník služeb

Petr

65 thoughts on “Jak jsme volili v Humpolci?

 1. Děkuji všem voličům, kteří mi odevzdali hlas v letošních komunálních volbách. Vážím si této podpory, byť na získání zastupitelského mandátu pro místní část to nestačilo. Díky a všem zvoleným dobrou vůli. Zbyněk LOSKOT, Hněvkovice

 2. Takto jsem to očekával, jsem zvědavý, kdo s kým nakonec co vyjedná. Ukáže se, jestli opravdu nikdo nebude chtít se Štěrbovou, jak to předesílali před volbami. Ten chytrý pivovarník pan Bernard by měl převzít zodpovědnost na sebe a ukázat nám všem, jak se to dělá a jak skvěle dokáže vést město. Věřím, že zastupitelé přihlédnou k naší občanské volbě a do vedení zvolí ty se silným mandátem. Pan Janeček v TOPce je velké překvapení, ale není to člověk na správném místě. Komunisté naštěstí 2 křesla. KDU asi jako obvykle. Vidíme, že lidé chtějí jen částečnou změnu, tak přeji hodně štěstí všem. Pan Jirků snad vždy pošetří veškerou svou mozkovou kapacitu na jednání, jinak se dozvíme zřejmě zajímavé věci.

   1. Tak to tedy je velkej hnus, co tady píšeš, si měl pivovar zprivatizovat ty sám a předvést se co umíš ty, blbečku. Je mi z Tebe blivno.
    Michal Marek

  1. Pan pivovarník a jemu podobní, využijí nastalé situace k dalšímu plnění, již tak plných koryt a za libozvučného chrochtání se v radničním chlévě udrží ještě dlouho…

   1. Vážený nespokojený, pan pivovarník a jemu podobní možná plní řadu let i Tvé korýtko. Pokud jsi tak silně nespokojený se situací v tomto městě, proč jsi nebyl na volební kandidátce? A pokud snad byl, proč o Tobě a Tvých programech nebylo víc slyšet?

    Jemu podobný.

    1. Nemá cenu se rozčilovat s podobnými názory a reakcemi. Kandidáti se hledají vždy těžko a kritiků se po volbách objeví tisíce.
     Pravdou je ovšem také to, že podobní uchazeči jako pan spolumajitel pivovaru mají vždy lehčí pozici ve volbách než Pepa z dílny,i kdyby byl sebešikovnější.

 3. Pro mě je výsledek rozhodně zklamáním. Nicméně respektuji demokratickou volbu a jsem zvědav, kam nové zastupitelstvo posune naše město. Za stávajících okolností by měl p. Kučera kandidovat opět na starostu.

     1. Mate pravdu… P. Kucera by mal opet kandidovat za starosti. Bylo by to logicke…

     2. Starostkou snad bude i za této konstelace pí Štěrbová,ANO volby byhrálo na počet hlasů,věřím že to tak dopadne !

     3. A můžete mi říci, kdo půjde s p. Štěrbovou do koalice? Zatím toho moc nenasvědčuje

     4. Tak jednoduché,koalice ANO ČSSD a KDU má 13 zastupitelů a je vymalováno !!

     5. Nebo udělají koalici všichni ostatní a ANO se s celým „vítězstvím“ může zase nechat hezky vymalovat a vylepit po celém Humpolci.

     6. Jsem také smutný z výsledku voleb.Lidé volí jen známé jména.
      Měli by si někdy zajít sednout na zastupitelstvo a zažít jeho jednání.Škoda,že nemůžeme sledovat online jednání !!!!!Jistě by to ovlivnilo činnost některých zastupitelů .

     7. V jiných městech už on-line přenosy existují, případsně záznamy na internetu jsou k dispozici v nesestříhané formě. Viz. Brno-Líšeň, co by tomu bránilo u nás….???

     8. Nic,jen zájem radních.Bylo by moc vidět na jejich názory.Peníze by se jistě našli.Jsou na jiné …-)

     9. Jsem nadsen uspechem pani Sterbove je nejlepsi a musi byt starostka moc ji fandim ma zkusenosti a je ferova zena. konecne zmeva na radnici uz dost ODS a ostatnich Parada konecne ANO a novy lide!!

     10. Jak čtvrtá nejlepší, tady se nehraje na pořadí jednotlivců ale volebních stran víme ! A tak ANO pokud to nepodělá vytvoří koalici s ČSSD a KDU a konečně vystrnadí ODS z radnice !!

     11. Ano, až čtvrtá. Mluvíme-li o ní jako o kandidátovi volební strany. Bezpochyby volební strana ANO 2011 získala nejvíce hlasů a zvítězila. Nikoli však nezávislý kandidát. Ale o ostatních úspěšných z kandidátky ANO, jek je v těchto volbách zvykem, nepadlo ani slovo. Přesto jim blahopřeji ke zvolení do zastupitelstva města!

     12. Její strana vyhrála! Ale to patrně nic neznamená! ODS se s ČSSD berou kolem ramen, rozdělují si funkce a říkají: „musíme se hlavně spojit proti Štěrbové“. PROČ? Co soudruzi skrývají?? Asi pozůstatky jejich skvělé spolupráce z posledního volebního období.

     13. Anonisté postavili agresivní a někdy až lživou kampaň na pomluvách předchozího vedení. Jenže koalice ODS a ČSSD získala 5 + 5 = 10 hlasů a ANO pouze 5. Obyvatelé města Humpolce rozhodli tak, že k žádné změně opět asi nedojde, a že současné vedení radnice bude pokračovat. Tým kolem Štěrbové udělal velkou chybu. Kampaň byla moc agresivní, moc byly vidět peníze a vykreslit její osobu do role mesiáše, který sestoupil z pater nejvyšších, aby konečně vyvedl z temnoty a zapomnění ten ubohý lid humpolecký a osvobodil jej od tyranie současného starosty a jeho 20 němých a vlastního názoru nemajících pohunků, také nebylo nejštastnější. Občané to takto prostě necítili a jak tu již někdo napsal, někdy méně znamená více. Štěrbová sama o sobě měla potenciál vyhrát volby s výrazným rozdílem a pravděpodobně by byla i dobrou starostkou, personální zastoupení ANO také bylo dobré, jen ta cesta, po které se Šterbová vydala – nebo na kterou ji někdo svedl – prostě k výraznému vítezství nevedla.Škoda promarněné šance i peněz.

     14. Rozdíly mezi ČSSD a ANO byly minimální, takže konečný součet mandátů je takový ,že je stejný, tudíž monopol vítěze na starostku je diskutabilní

 4. Děkujeme všem, kdo nás podpořili v těchto mimořádně těžkých volbách. Přijímáme svá místa v zastupitelstvu s velkou zodpovědností a pokorou.

  Zastupitelé za Občanskou demokratickou stranu v Humpolci

  1. A těšíte se jak budete opět bez rozmyslu rozhazovat naše společné peníze! Předpokládám, že postavíte další lanové centrum, další tenisovou halu, revitalizujete další sídliště a to vše vždy podstatně dráž, než si necháte v počátku schválit a bez pořádné kontroly kvality. A hlavně také nezapomeňte všem těm nespolehlivým stavebním firmám odpouštět penále a pokuty a tak dále……

   1. Na slušné poděkování může podobně urážlivě zareagovat jen někdo, kdo nemá moc slušného vychování.

     1. Pokud jsou to skutečnosti, jak píšete, asi máte i jasné důkazy, předpokládám.
      Podejte trestní oznámení a není co řešit. Pokud máte jen nějaké dojmy a osobní zášť, nechte si to od cesty a smířte se se svobodnou volbou občanů města Humpolce, kterou vyjádřili v demokratických volbách. Někteří vyjádřili touhu po změně a volili ANO a ti ostatní holt žádné výrazné změny nechtějí a těch druhých je jednoznačně víc.

     2. A není už vlastně jedno, zda TI DRUZÍ – TEDY podle Vás VĚTŠINA, volí ČSSD nebo ODS?? Od jisté doby tyto dvě strany vládnou ruku v ruce a to nejprve na celostátní úrovni („OPO-SMLOUVA“) a v posledních letech i na úrovni komunální. Ruka ruku myje!! To je důvod, proč já osobně už ODS nevolím – nechci TÍM podporovat ČSSD!!

 5. – Máňo, koho budeš volit?

  – No asi Dalíka…to je ten „pančitel“, co tak hezky vypráví,noo o tej histórii, víš, jak se chodíme vzdělávat na tu školu, ..jo gympl se to menuje…

  – jo počkej, ten učí naší mladou …ta ho miluje..on je pan Dalík asi vtipnej, …ale rozumí von financím?

  – to je jedno, hlavně že je slušnej a neni pr…, to stačí.

  – tak jo,…hele, kde se to vůbec škrtá na tom listě?

  -tady a bacha šedá obálka, píšou to tady, žlutá je senát, to je pro Štěcha.. to je ten co nám dal růži..

  – aha, tak šedá Dalík, žlutá …chápu. Šup 🙂

  …berte jako recesi, a gratulaci všem, co se do toho nebáli jít, ať z kterékoliv partaje; není to útok 🙂

  1. Smutné je to, že zase o takovou recesi nepůjde, protože řada voličů tímto stylem opravdu volí. Je zřetelně pozorovatelné, že kandidáti jako učitelé, lékaři apod. dosahují díky (nebo spíše vinou) obecného povědomí lepších výsledků. Město přitom potřebuje ve vedení ekonoma, který by dohlédl na investice, jako sůl. A to nikdo od učitelské katedry nebude…

   1. Ano podilet se na vedeni mesta je zamestnani jako kazde jine. Z rad dobrych ekonomu neni o tuto pozici zrejme zajem a tak se musi pracovat s materialem, jaky je k dispozici. Ostatne jako vsude jinde. Zkratka mesto je firma.

    1. Zvolení odpovídají volbě občanů, tak čemu se pořád divíte?
     Dobrý ekonom se raději do politiky nežene, umí se uživit jinak a lépe, proto je těžké je ve větším počtu na kandidátky dostat.
     Je to ve všech regionech stejné, podívejte se na výsledky v jiných městech.
     Nad některými názory výše by jeden zaplakal. Proč to nejdete zkusit, když víte, jak na to?

     1. Souhlas ekonom se přece nebude hrnout do městské politiky. Jestli si myslíte že tam jsou ohromné platy a zlaté padáky, tak jste na omylu.

 6. Za pana Bernarda jsem rád, za paní Štěrbovou také, ale s ní do koalice asi nikdo nepůjde, protože ona se nechce podvolit humpolecké podnikatelské klice, která léta řídí Humpolec. Přeji všem zvoleným hodně úspěchů a snahu spolupracovat pro blaho VŠECH občanů Humpolce.

  1. :D, projděte si její stránky, kde mimo jiné uvádí: „placku paní Štěrbové si můžete vyzvednout v ADORES, v hotelu FABRIKA, v prodejně PROFIL a v prodejně PROTECT“.

     1. V Adores, Fabrice a Protectu? Tak to jsem měl vědět před volbami a žádný hlas by nebyl!

     2. Chce to příště sledovat důkladněji a nenechat se zbulíkovat..

 7. Pouze 7 zastupitelů pro levici je pro mne překvapením. Při nízké volební účasti jsem čekal mnohem větší zisk komunistů i o něco více hlasů pro ČSSD. Komunisté už asi pomalu ale jistě vyklízejí pozice, soudě podle výsledku v tradičních baštách Čejově a Budíkově. V malých obcích je vůbec patrný trend ukončení identifikace s politickými stranami a kandidování coby nezávislí. Možná je to dobře, protože ve většině stran na komunální úrovni zcela chybí kontakt na celostátní nabo alespoň krajskou politiku. V podstatě jde o jakési „Fankluby politických uskupení“. Hrajeme si na pravici, levici, střed – ale je to jenom hra…To, co by mohlo přispět ke zlepšení stavu politiky na komunální úrovni je podle mne větší míra kontroly ze strany nezávislých médií. Potíž je v tom, jak to zařídit aby mohla skutečně nezávisle fungovat a nebyla buď odsouzena k papouškování tiskových zpráv, nebo nebyla ve vleku sponzorů sledujících určité cíle. „Uživit“ skutečně nezávislé sdělovací médium na regionální úrovni je za současného stavu prakticky nemožné. Větší transparetnost by ale měla být zájmem nás všech, zmizely by podivné věci, nejrůznější nedorozumnění a třecí plochy. Názory nikdy nebudeme mít všichni stejné (díky Bohu), ale lépe by se hledal přijatelný kompromis. Více lidí by vystupovalo veřejně a v důsledku by to podpořilo rozvoj občanské společnosti.

  1. Uvádět Čejov jako nelevicovou vesnici je katastrofální neznalost. Ano komunisté tam mizí.Ovšem je vidět i práce starosty Ježka, terý byl v období 2010-2014 ve funkci a dokázal spolupracovat i se zastupiteli KSČM. O tom to je především. Ježek je členem ČSSD.
   V těchto volbách vyhrála ČSSD zcela zdrcujícím způsobem právě v Čejově, má 7 zastupitelů proti dvěma za KSČM.

   1. Napsal jsem že levice ztrácí pozice v Humpolci. A že komunisté ztrácí své bašty Budíkov a Čejov. V Budíkově za komunisty nikdo nekandidoval. V Čejově samozřejmě obě kandidující strany představují levici, to nikdo nerozporuje. Chce to pozorněji číst 😉

  2. To mi připomělo jeden starý vtip , jak se Husák nechá v roce 2020 rozmrazit a shání se po komunistech. Nikdo o nich neví až jeden starý pán povídá. Ty už najdete jen v rezervaci. Ale jsou hrozně plachý a tak už si moc nezastřílíte……..
   Ale to je jen černý humor, protože vše časem zařídí moudrá paní příroda.

 8. Mám takový divný pocit,že vše zůstane při starém. Hoši se znovu nějak domluví a Štěrbová ostrouhá. Prsty v tom bude mít zejména ČSSD. Škoda,možnost změny zde byla velká.

  1. A proč by se něco mělo měnit? ANO=5, ODS a ČSSD (to stávající vedení, vůči kterému se ANOY vymezilo) =10.
   Kdo je vítězem voleb?
   Starosta udělal IMHO velmi správný a chytrý tah, totiž kandidovat z nevolitelného místa a nechat se vykřížkovat nahoru = jasné potvrzení pozice. Voliči ho skutečně chtějí (to je prosím konstatování stavu, nikoliv moje osobní preference).

   Navíc, pokud se ke mě doneslo, tak ani ČSSD, ani ODS nijak neskrývali, že s ANO do koalice až nakonec, že o ANO nestojí.

   Tedy je vše v pořádku, ne?

 9. Zase volby proběhly.
  Lidé hlasovali.
  Jedni výsledky slavili,
  druhým se nezdály.

  Jsou občané spokojeni?
  Nad výsledky mohou
  si možná tak zanadávat
  a trhnout si nohou.

  Nejznámější kandidátka
  si nechala zadní vrátka.

  Přála si být rektorkou,
  nakonec však není,
  a tak jinde hledala
  funkce, uplatnění.

  Předvolební plakáty
  město zaplavily.
  Někomu se líbily,
  jiné odradily.

  Síly jsou dost vyrovnané,
  radnice se hádá.
  Jak sestavit koalici?
  Drahá každá rada.

  Nejste s to se domluvit,
  tak si hoďte kostkou!
  Ať to stojí, co to stojí,
  JÁ CHCI BÝT STAROSTKOU!

 10. Kdo bude starostou či starostkou ?Zatím jsou to všechno jen spekulace ! Těch cca 19 zvolených/mimo KSČM/ se určitě intenzivně scházejí a tuto věc řeší. My ostatní, kteří se o to také zajímáme/tipuji, že je to tak jedna třetina voličů v Humpolci/se to dozvíme na prvním zasedání zastupitelstva začátkem listopadu, kdy se starosta bude volit. Myslím si, že stále jsou ve hře varianty Štěrbová či Kučera. Možná, že nejlepší by byla ta, kdy by na radnici byli oba dva na pozicích starosty a jeho prvního zástupce. Od stávajícího starosty to ovšem vyžaduje trochu nadhledu a méně ješitnosti.

  1. V první řadě budou proti sponzoři pí.Štěrbové, to by se jim vložené prostředky vracely těžko.

   1. Nad čím tady vedete dlouhé řeči, v kuloárech bylo již dlouho před volbami jasné, že stávající starosta odejít nemíní,ale protože byly na něj tlaky veliké, nastrčil místo sebe paní Kukrechtovou,aby zmátl opozici. Změnu to chtělo, to je jasné ,ale bohužel o tom až tak lidé z veřejnosti rozhodnout nemohou, jak je vidět. Čím více se o dohadování stran dozvídáme, tím nám je z toho všeho více špatně. Potvrzuje se opět pravidlo o „špinavé politice“…….

 11. Uplynul čtvrt rok od voleb a je patrno jak špatně volby skončily. Starosta se bude čtyři roky jen na radnici povalovat a do ničeho nového se pouštět už nebude, pokud z toho nebude mít samozřejmě osobní profit. Starostování by se mělo v městech nad 5 tisíc obyvatel omezit jen na dvě funkční období.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Kdy bude otevřena věž na hradě Orlíku?

Po Říj 13 , 2014
Pavel Koubek – kastelán na hradě Orlík: V posledních dnech velice často dostávám otázku, jak to je s otevřením rozhledny na věži hradu Orlík? Čtěte dále:   Strategická poloha u dálnice, velký počet firem i bytová výstavba – Humpolec je znovu krajským Městem pro byznys

You May Like

Témata