30 let programu Interreg – 30 výletních cílů

Program přeshraniční spolupráce oslavuje v tomto roce 30 let.

Objevte 30 zajímavých výletních cílů programu Interreg Rakousko – Česká republika. Projděte se nedotčenou přírodou česko-rakouského příhraničí, projeďte se na kole a prohlédněte si hrady a zámky, navštivte zajímavé tematické výstavy, poznejte historii i přírodní krásy regionů na naučných stezkách, přijďte pozorovat divoké kočky do národního parku a užijte si mnoho dalšího – objevujte kulturní a přírodní dědictví. Navštivte nejkrásnější projekty programu Interreg Rakousko – Česká republika! Je pro vás také připravena fotosoutěž, kde budou oceněny nejlepší fotografie z navštívených cílů.

„Mezi 30 výletními cíli z česko-rakouského příhraničí najdeme mimo jiné Muzeum Josefa Hoffmanna v Brtnici, Centrum tradiční lidové kultury v Třebíči, naučnou stezku v Rohozné, Ekocentrum Chaloupky v Kněžicích, či kompostárnu v Náměšti nad Oslavou, které se nachází v našem kraji.“, uvádí náměstek hejtmana Pavel Pacal, který má program přeshraniční spolupráce s Rakouskem ve své gesci „Jsou to opravdu zajímavé tipy na výlety nejen po Vysočině, ale i po sousedních regionech,“ dodává Pacal. Bližší informace najdete na stránkách programu.

V rámci programu Interreg Rakousko – Česká republika je v současné době podporováno 72 projektů, kterých se účastní 324 partnerů, od univerzit přes školy, muzea až po obce a spolky, a to v regionech Dolní Rakousko (oblasti Mostviertel-Eisenwurzen, St. Pölten, Waldviertel, Weinviertel, Wiener Umland – Nordteil), Vídeň, Horní Rakousko (oblasti Innviertel, Linz-Wels, Mühlviertel, Steyr-Kirchdorf) a v Jihočeském kraji, Jihomoravském kraji a Kraji Vysočina. Všechny projekty vznikají v rámci přeshraniční spolupráce mezi Čechy a Rakušany a mají pozitivní přínos pro rozvoj regionů. Program je realizován v rámci Evropského fondu pro regionální rozvoj (EFRR) Evropské unie. V letech 2014–2020 je k dispozici částka přes 97 mil. eur. Podpora probíhá ve čtyřech tematických oblastech: výzkum a inovace, přírodní prostředí a zdroje, lidské zdroje a udržitelné sítě/spolupráce mezi institucemi.

brtnice

brtnice

interreg

inter

  • Iveta Fryšová, odbor regionálního rozvoje
    Krajský úřad Kraje Vysočina

Petr

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Z deníku Policie

Pá Srp 21 , 2020
srpen

You May Like

Témata