Sněžení komplikuje život řidičům

2

Následky nedělního a nočního sněžení komplikují život řidičům i železničářům. Na řadě míst jsou silnice pokryté sněhem či sněhovou břečkou. Silničáři doporučují maximální opatrnost. Během dne se sice má oteplovat, večer však hrozí náledí.

Na Vysočině čekají na řidiče sněhové přeháňky. Na hlavních tazích leží vrstva rozbředlého sněhu po chemickém ošetření. Na vedlejších silnicích je ujetá a místy nová vrstva sněhu krytá posypem.

Fotogalerie

Dohlednost je vlivem přeháněk snížená. Všechny silnice jsou sjízdné, řidiči však musí jízdě věnovat maximální pozornost. "Po celou noc bylo venku 116 sypačů a 66 traktorů s radlicemi," řekla Jiřina Wölzlová z krajského dispečinku Správy a údržby silnic.

Zdroj: http://zpravy.idnes.cz/nasledky-nocniho-snezeni-0hu-/domaci.aspx?c=A121210_065355_domaci_wlk

Aktuální situace na D1 – Vysočina

D188km.JPG

D1112_km.JPG

D1101_4.JPG

Nehoda:

D1Nehoda_zeliv.JPG

http://mapa.dopravniinfo.cz/

Petr

2 thoughts on “Sněžení komplikuje život řidičům

  1. No přišla zima, a v zimě je sníh a mrzne. A jsou řidiči kteří to jen pomaleji chápou. Takže když dlouho neprší tak s prvním deštěm přijde nehoda na D1 a dálnice stojí. Pak přijde sníh a je to samé.
    A jen je slyšet „silničáři zaspali…“ ať se někdo jede v zimě podívat třeba na Slovensko. Já si myslím, že silničáři dělají co můžou.

    Dyť se stačilo podívat včera okolo 15:00. Nějakej trouba s kamionem se vydal po Jihlavský nahoru. No jasně D1 nejela tak to prostě musel zkusit.
    Ale zacpal to tak, že se skoro nedalo jet i ze shora dolů. Normálně bych mu dal náklady s vyproštěním proplatit aby to příště ani nezkoušel.

    1. Na druhou stranu např. v ul. Hálkova křižující ul. Lnářská je to jedna ledovka a i když člověk jede krokem, je problém to tam ubrzdit..

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

V Humpolci během několika minut chytili zloděje

Po Pro 10 , 2012
Rychlá a kvalitní spolupráce policistů v Humpolci přinesla své ovoce.

You May Like

Témata