7. ročník silničního cyklistického závodu Kolem Melechova 2010

Tato akce má mezi sportovně-cyklistickou veřejností poměrně slušné renomé a pravidelně se jí zúčastňuje cca 70-80 cyklistů a početná skupina doprovodu. Trasa hlavního závodu je proti předchozím ročníkům zásadně upravena, a to zejména z důvodu úplné uzavírky silnice II. třídy v úseku Dolní Město-Kejžlice. Celková délka hlavního závodu je 69 km, účastníky čekají strmé sjezdy do údolí Sázavy a k hladině přehrady Želivka, stoupání po úbočí vrchu Melechov a na nově zařazenou vrchařskou prémii na vrcholu kopce „Zahrádka“ (30. Kilometr, 626 m.n.m). Z trasy musel být vypuštěn kvůli uvedené uzavírce rovinatý úsek Světlá n/S-Humpolec. Start a cíl bude opět v obci Meziklasí.

 


Organizační pokyny a propozice pro amatérský silniční cyklistický závod „Kolem Melechova 2010 memoriál JZ“


 


Místo a datum závodu :


Místo startu a cíle Meziklasí (osada u Dolního Města)


Datum konání neděle 18.07.2010


Prezentace od 9:00 do 10:30


Instruktáž v 10:45


 


Start hlavního závodu: v 11:00


Kontakt na organizační team Josef Jukl email: jukljosef@seznam.cz mobil: 602665837


Aktuální informace, přihlášky www.melechov.cz


 


Pravidla závodu :


Závod jednotlivců je organizován v kategoriích:


· muži do 40 let


· muži nad 40 let (veteráni)


· ženy


· v případě, že se presentují více než 3 účastníci ve věkové kategorii do 18-ti let bude organizována i kategorie junioři


Každý účastník musí absolvovat závod sám bez cizí pomoci. Doprovodné vozidlo je povoleno za hlavním polem.


Časový limit 2 hod. 45 minut.


 


Dobrovolný příspěvek na organizaci hlavního akce činí 60 Kč.


KAŽDÝ ÚČASTNÍK SE AKCE ÚČASTNÍ NA VLASTNÍ NEBEZPEČÍ!


 


Organizátor akce nenese odpovědnost za škody vzniklé účastníkům akce ani škody způsobené třetím osobám, případně na majetku třetích osob. Účastníkům doporučujeme sjednat individuální pojištění. Akce není pojištěna.


Závod se jede za plného silničního provozu – dodržování pravidel silničního provozu je povinné. Směrníci nemají oprávnění zastavovat a omezovat silniční provoz, po celou dobu trvání závodu a zejména při odbočení musí účastníci respektovat pravidla silničního provozu.


Doporučené vybavení – silniční kolo


Povinné vybavení – cyklistická přilba


 


Ceny :


Vítěz hlavního závodu se stává do dalšího ročníku závodu Kolem Melechova držitelem putovního broušeného poháru.

Čtěte dále:   Tři góly a dvě červené. Fotbalisté Slovanu si poradili s Humpolcem

Věcnými cenami a medailemi jsou dále odměněni nejlepší tři závodníci z každé kategorie a první závodník na vrchařské prémii V Horách (30 kilometr vrchol kopce „Zahrádka“ 626 m.n.m.).


První tři místa v kategoriích obdrží diplom.


Po vyhlášení je losována tombola pro všechny účastníky závodu.


 


Trasa závodu pro rok 2010


Délka závodu: 69 km po silnicích II. a III. Třídy


Pro rok 2010 jsme museli výrazně zasáhnout do trasování závodu, protože v dotčené oblasti existují dopravní omezení, která budou trvat i v době konání akce. Pro veškerý provoz je zavřena komunikace II. třídy č. 347 v úseku Dolní Město – Kejžlice.


 


Popis trasy:


Závodníci odstartují na návsi v osadě Meziklasí a vydají po silnici III. třídy směrem Smrčensko, Františkodol do Světlé nad Sázavou kde odbočí doprava na silnici II.třídy Světlá n/S. – Humpolec. Po této komunikaci pokračují do obce Dolní. Za obcí odbočí vlevo a stoupají směr Rejčkov, z Rejčkova pokračují sjezdem přes Kouty do Kamenné Lhoty a odbočují vlevo na silnici č. 130 směr Humpolec. Zhruba po 4 kilometrech odbočují opět vlevo


a stoupají na kopec Zahrádka na jehož vrcholu v nadmořské výšce 626 metrů je umístěna vrchařská premie. Odtud pokračují směr Kaliště a sjezdem do města Humpolec. V Humpolci odbočují doprava na silnici II. třídy č. 130 směr Koberovice – Ledeč n/S., po které jedou až k obci Kamenná Lhota. Zde odbočují doprava na silnice III. třídy a jedou směr Bojiště, za obcí Bojiště uhýbají prudce vpravo na obec Veliká, následuje prudké stoupání na Pinkasák a pokračují směr Trpišovice a Meziklasí a přijíždí do cíle závodu, který je za obcí Meziklasí ve


stoupání na Dolní Město.


Trasa závodu je na komunikaci vyznačena bílými šipkami s nápisem KM.


Návěští horské prémie a cíle 500 metrů před.


Před čelní skupinou závodníků projíždí trasu označené doprovodné a zaváděcí osobní auto, závodní pole uzavírá další vozidlo se zdravotníkem. Na místech křížení silnic jsou přítomni směrníci, kteří závodníky směrují. Křižovatka Světlá nad Sázavou zabezpečena přítomností Městské policie Světlá n/Sáz.Veškeré další informace najdete také na internetových stránkách www.melechov.cz.

myska

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Dálnici na Prahu na dvě hodiny zastavila hromadná nehoda kamionů u Humpolce

St Čvn 30 , 2010
Dálnice D1 ve směru na Prahu byla včera před pátou hodinou večer u Humpolce na 98. kilometru zcela neprůjezdná. Srazilo se tu několik nákladních aut. Jeden člověk byl zraněný. Dálnice byla přes dvě hodiny uzavřená. Před sjezdem na 112. kilometru se vytvořila asi čtyřkilometrová kolona. Čtěte dále:   Humpolecká třicítka […]

You May Like

Témata