Alkohol na slavnostech jen pro plnoleté? Opravdu?

17

Právě dnes začíná 13.ročník Pivních slavností v Humpolci a my vám zprostředkovaně přinášíme rozhovor se spolumajitelem rodinného pivovaru Bernard Stanislavem Bernardem, zveřejněný v Pelhřimovském deníku.

Celý rozhovor si můžete přečíst zde:


http://pelhrimovsky.denik.cz/zpravy_region/20070809_pe_stanislav_bernard.html


 


Konkrétně tu ocituji pouze pasáž, kde se hovoří o podávání alkoholu nezletilým.


DOTAZ: „V souvislosti s podobnými akcemi se často skloňuje etika prodeje alkoholických nápojů. Kladete důraz i na tuto problematiku?“


ODPOVĚĎ: „Striktní zákaz prodeje alkoholu lidem mladším osmnácti let samozřejmě platí i na Pivních slavnostech. Pro letošek jsme připravili další vylepšení, s jehož pomocí na první pohled zjistíme, zda se jedná o plnoletého člověka, či nikoliv.“


Co jsem se tak doslechla, mělo by se snad jednat o zakupování jakýchsi žetonů na pivo po prokázání příslušné věkové hranice úředním dokladem (obč. průkaz, pas) u vstupu. U samotných stánků by pak mělo být pivo vydáváno pouze oproti těmto žetonům. Pokud je moje informace pravdivá, připadá mi toto řešení jako krajně nespolehlivé a na druhou stranu poměrně obtěžující pro lidi, kterým „náct“ bylo někdy hodně dávno. Myslím si, že bude pramalým problémem zakoupení těchto žetonů osobou plnoletou a jejich následné předání osobě nezletilé (anebo předání přímo konečného výsledku transakce). Co by kamarád pro kamaráda neudělal, že? De facto tedy dojde ke stejné situaci, ke které docházelo i bez žetonů – tj.zakoupení piva osobou dospělou a vypití piva osobou nedospělou. Tak jaképak „vylepšení“?


Možná se ale k mému sluchu donesly zprávy mylné a pivovar zvolil nějakou neochvějnou geniální strategii. A pak jsem strašně zvědavá, jaká že to bude a bude-li skutečně účinná. Tímto prosím všechny neplnoleté čtenáře Humpoláka, jsou-li nějací, aby nám po slavnostech napsali ohlas, zda měli či neměli na akci nějaké potíže s konzumací alkoholu. Můžete psát pochopitelně anonymně.

Čtěte dále:   Kuchařky z Vysočiny o titul BernardChef

myska

17 thoughts on “Alkohol na slavnostech jen pro plnoleté? Opravdu?

 1. Pokud jsem já četl jiný článek tak by měli lidé pod 18 let mýt jinou barvu vstupní pásky na ruce a podle toho by obsluha měla poznat komu nalít a komu ne .
  Jinak se také psalo o čepování nealko piva zdarma.
  Somdis

  1. Hmm. Páska nebo žeton – výsledek bude stejný. Mladším to koupí ti starší. Nealko pivo zdarma – a co jako? Když mi bude šestnáct a budu se chtít udělat na plech, tak budu pít nealko pivo? To asi těžko… Ale pivovar je z obliga, a to je to hlavní.

     1. Nemám problém s chápáním textu. Mám problém s chápáním myšlení lidí, kteří nadávají na všechno, zejména něčí aktivitu ve městě. Já jsem moc rád, že se v souvislosti s Humpolcem nemluví jen o Hliníkovi (na němž nemá nikdo z Humpolce sebemenší zásluhu), ale o výborném pivu a značce Bernard, které jsou velmi hmatatelné. Mimochodem, ten nápad s barvou pásku je fajn. Nevyřeší to daný problém stoprocentně, ale určitě ho výrazně eliminuje.
      Karel (systém mě uvedl jako anonymního)

     2. Pak jsi ale, Karle, umístil svoji reakci pod jiný článek než by se spíš patřilo. Tady se totiž na nějaké aktivity v Humpolci nijak nenadávalo. Nebo ty jsi tu něco takového četl?

    1. Asi máte problémy s chápáním psaného textu. Já jsem ani nenastínila něco ve smyslu rušení slavností. Když se budou konat třeba každý měsíc, bude mi to šumafuk.

     1. :))) Axle, co to máš za cenzuru? Já jsem nenapsala F-U-C-K, ale jen F-U-K.

     2. Stejně to dopadne jak na diskotéce v Zálesí každej kolem toho dělal kovbojku a teď nalejou i 12letýmu!

     3. Tak jsem včera osobně viděl, jak se alkohol nedostane k mladistvím. Ta parta holčiček a chlapečků se asi motala a zvracela po nealkoholickém pivě. A ta síla kolektivu! Ale chybička se vloudí. Myslím, že bylo mnoho povyku pro nic. Jirka.

     4. Vždycky se pilo a pít se bude. Pivovar se zařídil jak mohl a nemá to cenu dál rozebírat. Nevidím problém ve slavnostech, ale v rodičích. Pokud má někdo nad tím primárně dohlížet, tak jsou to právě oni.

     5. Presne, ale maji strach, ze je ditka poslou nekam, tak to hazeji na ucitele a dalsi „zodpovedne“ osoby … Pritom vetsina z nich si alkohol zamlada obstarala take, ale dneska uz zapomneli.

     6. myslím, že na náměstí dětičky nic nedostaly, ale měla Policie řádně zkontrolovat okno z obchodní školy. Je smutné že paní ředitelka školy je za peníze z pronájmu ochotna trpět nalévání dětem !!! To letos nebylo poprvé !!!

     7. Takže nejen, že je za chování cizích dětí zodpovědný provozovatel, ale i pronajímatel? To znamená, že ona, jako zástupce vlastníka měla stát u okna a kontrolovat občanky kupujícím??? A co takhle tam poslat starostliveho rodiče, který by to svojí ratolesti vysvětlil osobně, když má o ní takový strach. To by ale nesměl sedět u Novy, lemtat lahváče a během reklamy v TV psát na net výlevy o tom, jak se nikdo o jejich potomky nestará. Některé názory snad ani nepochází od rozumně uvažujících jedinců …

     8. Jasně,je to hlavně o rodičích..ale jestli se nepletu,tak provozovatel tohoto „bufetu“ je stejná osoba co provozuje Večerku naproti Bille,no a tam přece chodí pro tvrdej chlast omladina z celého okolí,tak čemu se pak všichni můžem divit..!!?? Frankie

     9. nic jste nepochopili. samozřejmě, žeona není přímo zodpovědná, ale ten alkohol se tam nezletilým podává již několik let a to ona by měla vědět / a také určitě ví / , ale kvůli penězům to neřeší. Pokud to náhodou neví paní ředitelka, tak to určitě ví někdo z pracovníků školy, protože tato skutečnost je veřejným tajemstvím.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Kde v sobotu pily naše děti (názor humpolecké občanky)

Po Srp 13 , 2007
Jako každý zábavychtivý občan města Humpolce jsem i já vyrazila alespoň v sobotu okouknout Pivní slavnosti a ochutnat zlatavý mok zdejšího pivovaru. Tradičně tu vypiji třetinu ze svých deseti piv za rok a pak pozvolna přejdu k tanci a limonádám, které – nutno přiznat – mi zde letos chyběly. Inu, […]

You May Like

Témata