Areál tenisových dvorců LTC Humpolec 2/2

11

Představujeme Vám dvě studie řešení tenisového areálu za rybníkem Cihelna v Humpolci. Obsáhlý text a obrazová dokumentace je rozdělena do dvou částí.

V levé části objektu je v přízemí navržena klubovna s barem a zázemím pro přípravu jednoduchých pokrmů. Dále jsou zde dva příruční sklady např. pro umístění venkovního nábytku. Klubovna je orientována tak, aby bylo možno přes prosklené stěny pozorovat provoz na všech dvorcích tenisového areálu. Před klubovnou se nachází krytá terasa. Dále je z boku objektu navržen venkovní gril s ohništěm a možností posezení.


V pravé části přízemí objektu jsou umístěny tři šatny s odpovídajícím zázemím (WC, sprchy). Celková kapacita šaten je 52 míst. V této části objektu je také navržena sauna (potní místnost, sprchy, whirpool – vířivá vana a odpočívárna s možností masáže). Šatny jsou v objektu umístěny tak, aby je bylo možno využívat jak pro venkovní kurty, tak pro provoz v tenisové hale. Hlavní objekt je propojen s tenisovou halou spojovacím krčkem.


Po vystoupání dvouramenného schodiště se ocitáme na chodbě druhého nadzemního podlaží. Po pravé straně schodiště se nachází sociální zařízení s úklidovou komorou. V levé části objektu je navržen byt správce areálu (zádveří, sprcha s WC, kuchyňský kout, ložnice a obytný prostor). Dále je v této části umístěna zasedací místnost s přístupem na krytou terasu a výhledem na celý areál. Na zasedací místnost navazuje kancelář předsedy oddílu. Zbývající plocha patra objektu je určena pro šest pokojů pro ubytování návštěvníků. Každý pokoj má odpovídající zázemí (zádveří se šatními skříněmi a sociální zařízení se sprchou, WC a umyvadlem).


Hala se dvěma tenisovými dvorci má navrženu hlavní nosnou konstrukci střechy z dřevěných lepených vazníků zakotvených do betonových patek. Konstrukce haly je přiznána a je dominantním prvkem fasády objektu, svislé stěny jsou obloženy dřevem, je možno halu přirozeně osvětlit přes prosklené štíty. V hale budou umístěny dva tenisové dvorce s antukovým popř. umělým povrchem. Hala je propojena spojovacím krčkem s hlavním objektem se šatnami.


Naproti hlavnímu objektu areálu jsou navrženy dva nové tenisové dvorce s antukovým povrchem. Na západní (levé) straně dvorců bude vybudována tribuna pro diváky. Konstrukci tribuny budou tvořit ocelové profily s dřevěnými plochami pro sezení.


U původních kurtů budou odstraněny stávající objekty zázemí, bude zachován pouze zděný objekt, který bude nadále využíván jako zázemí a sklad pro provoz areálu a pro údržbu kurtů (popř. bude zhodnocen stavební stav objektu a na stávajících základech bude vystavěn nový objekt zázemí areálu s fasádou řešenou v podobném stylu jako hlavní objekt areálu). Za stávajícími kurty bude opravena cvičná zeď – přístup ze stávajících dvorců popř. z průchozí cesty areálem přes dřevěný můstek přes potok.


Parkoviště u hlavní budovy areálu bude mít kapacitu cca 20 míst a stejně jako hlavní příjezdová komunikace bude mít živičný povrch. Průchozí cesta areálem bude určena pouze pro pěší a bude od příjezdové komunikace oddělena sloupky, které zabrání průjezdu areálem (možnost sklopení pro příjezd záchranné služby). Průchozí cesta bude mít zpevněný povrch vysypaný štěrkopískem. Můstky přes potok budou mít celodřevěnou konstrukci v jednoduchém stylu.


Celkové náklady na tenisový areál dosahují výše cca 25 mil. Kč bez DPH

VArianta B ... denni pohled.


Varianta B ... noční pohled.


Varianta B ... pohled na budovu.


Varianta B ... interiér pokoje.


Varianta B ... letecká situace.


Zdroj: Za poskytnutí materiálů děkujeme panu architektovi Beranovi z Humpolce.

olaf

11 thoughts on “Areál tenisových dvorců LTC Humpolec 2/2

 1. já bych hlasoval pro variantu č.1 , ale stejně si asi rozhodne ten kdo to bude platit , takže jen názor…

 2. ja bych byl taky asi spis pro variantu c. 2, i kdyz jediny zasadni rozdil vidim v hlavni budove, jinak orientace celeho arealu atd. mi prijde uplne stejna. Alespon podle tech obrazku.
  Ale chtel bych tady vznest jeste dve pripominky, ktere se spis nez tenisovych kurtu tykaji koncepce vystavby v Humpolci.
  1. Predstavuji si, ze takovyto areal bude stat v nejake klidove zone. Nebo, ze takovyto projekt je soucasti nejake koncepce na vybudovani takove klidove zony. A okoli cihelny si o to vylozene rika. Pak me ale teda zarazi, ze takovato zona by mela byt vybudovana v tesnem sousedstvi cehosi co muzu s jistou nadsazkou nazvat prumyslovou zonou – druha strana rybnika. Myslim, ze mesto (resp. odpovedni urednici) by mely o takovychto vecech premyslet, a to hodne dopredu. Ted uz je pozde resit co s tim prostorem. Bud mismas jaky se – zda se – prave chysta (park vedle fabriky), nebo proste zadna koncepce rozvoje cihelny a okoli neexistuje (ani bych se nedivil) a nebo ja nevim co se s tim da jeste asi tak udelat.
  A vec druha je urcita roztahanost techto „sportovne-zabavnych“ arealu. A z toho vyplivajici nasledne vyssi naklady na vybudovani odpovidajiciho zazemi a na bezny provoz. A tedka tim myslim to, ze na jedne strane humpolce se buduje koupaliste a areale okolo neho a na druhe strane u Cihelny novy tenisovy areal. Mohlo by mi to byt celkem jedno pokud by se jednalo o soukrome investory, ale do techto projektu (at uz vystavby nebo provozu) „tecou prachy z mestske kasy“. A to mne vlastne vraci zpet k uvaze o nekoncepcnosti pri budovani nejake „odpocinkove zony“. Ale mozna kecam, mozna to vsechno ma nejaky duvod (namatkou mne napada treba tradicni umisteni kurtu na stavajicim hristi, ke koupalisti uz se nic nevejde, …)
  Docela bych byl rad kdyby na tento komentar odpovedel nekdo kdo ma o techto vecech vetsi prehled.

  1. teda sorry byl bych pro variantu c.1. Ta plocha strecha mi k takovehlemu arealu tak nejak vic „sedne“. Ale ty obrazky mi moc nerikaji jak to tam bude vypadat ve skutecnosti. Chybi mi tzv. „zakresy do fotografii“.
   Ale jinak je to celkem jedno. Mnohem zajimavejsi by bylo kdyby bylo predstaveno vic koncepci reseni (treba od ruznych architektu), tohle jsou kosmeticke upravy jednoho navrhu.

  2. na otazku proc jsou sportoviste rozstrkana po humpolci si odpovidas sam – koupaliste je koupaliste, tenisti se taky nechteli stehovat ……
   Zakresy do fotek 🙂 to je v humpolci mozne v jedinem „nejmenovanem“ a neoblibenem atelieru, navrhy od vice architektu – ten samy duvod.

 3. Po přečtení příspěvků vidím, že nikdo z Vás se nevyvaroval ukvapených úsudků, aniž by byl zasvěcen do problematiky rozšíření. komentáře jsou pěkné, ale nekoncepční (je pěkné psát o tom že řešení sportovišť ve městě má být koncepční, ale je potřeba k tomu mít nejdříve informace). Všem lidem, kteří mají opravdový zájem o toto připravované rozšíření tenisového areálu velmi rád podám konkrétní informace na osobní schůzce v tenisovém areálu nebo prostřednictvím emailu.
  muj mail pro zasílání dotazu je:
  firma@mikohb.cz
  těším se na Vás Libor Novák
  člen výboru tenisového oddílu LTC Humpolec

  1. S panem Novakem jsme zacali pripravovat kompletni sadu informací, co a jak se na kurtech chystá, bohuzel mi prestal odpovidat na maily – dovolena? takze snad pozdeji.

 4. Jsem pro variantu A. Nevím, jakou funkci by mělo podkroví na tenisovém kurtu. Podkroví by se, dle mého názoru, mělo aplikovat spíše na rodinných domech na vesnici, alt. při rekonstrukcích. Městské prostředí snese daleko více než venkov, kde by případná plochá střecha nebo pultovka prostě neseděla. Nehledě na to, že podkrovní prostor neposkytuje plnohodnotný interiér, který je v tomto případě omezen šikmými plochami podhledu. Zdá se, že stále převládá názor, že ploché střechy tečou… Netečou!! Dnes existuje daleko širší spektrum materiálů, technologií a hlavně specializovaných firem na danou problematiku, takže žádné akce Z jako dříve a kus IPY na střechu navíc… Co se týče více architektonických návrhů, městu se ještě nenaučilo, opět dle mého mínění, vyhlásit kvalitní acrhitektonickou soutěž , kterou by motivovalo více účastníků. Třeba i mimoměstských. Co třeba zapojit i studenty fakult architektury, stavebích fakult, atd. Je to nevyčerpatelná studnice nápadů na dané téma, a rozhodně za laciný peníz. Dokud se veškeré dění týkající se významějších staveb v Humpolci bude točit okolo jednoho projekčního ateliéru, budou vznikat třeba zajímavé věci, ale například za neopodstatněně větší finance. Je třeba vytvořit kvalitní konkureční prostředí s odpovídajícími podmínkami a pravidly a budou vznikat na 90% kvalitní věci odpovídající svému prostředí za odpovídající cenu. Město na tom může jenom vydělat!! Nejen po stránce finanční, ale i po stránce vizuální. Vždyť za kvalitní architekturou se dnes pořádají i turistické zájezdy!!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Radniční listy - červenec 2004

Čt Čvc 22 , 2004
Občasník, který vydává Městský úřad v Humpolci a je zdarma distribuován v tištěné, papírové formě do každé rodiny si můžete přečíst v elektronické podobě.

You May Like

Témata