Do parku architekti navrhují síťový tunel i mobilní ledové kluziště

45

Novou podobu by za dva roky mohl získat humpolecký park Stromovka. Konečná podoba jeho revitalizace už se rýsuje. V současnosti průchozí park by se měl proměnit v prostor pro odpočinek a relaxaci, odkud by lidé tak rychle neodcházeli. Jeho součástí se mají stát i třeba dětské hřiště a kavárna.

Zdroj a více zde: http://jihlava.idnes.cz/architektonicky-navrh-parku-stromovka-v-humpolci-fsr-/jihlava-zpravy.aspx?c=A170116_2299191_jihlava-zpravy_mv

Čtěte dále:   Humpolecký zázrak. Rodinná firma Profil nábytek proměnila zdevastovaný brownfield na moderní a přívětivý výrobní areál

Petr

45 thoughts on “Do parku architekti navrhují síťový tunel i mobilní ledové kluziště

 1. Prosím stávající vedení města,ať už nevymýšlí další hokus pokus a nechá podobné úvahy na nové zastupitelstvo.
  Na Stromovce stačí drobné úpravy dřevin a ponechte park parkem.

  1. Nevěřím, že po volbách bude zas tak nové zastupitelstvo, tak budozery vpřed a hlavně spoustu hrbolatých a klikatých stezek.

    1. Že je třeba z gruntu obměnit zastupitelstvo a hlavně vedení města s vámi souhlasím. Ale na druhou stranu si ten park nějakou modernizaci a zlepšení taktéž zaslouží. A je dobře, že se na tom budou podílet domácí firmy. Takže za mně omladit zastupitelstvo i Stromovku ! P.

     1. Možná by to chtělo také drobnou opravu a dořešení předchozích akcí. Na rybníčku až se sype místy chodník a ty nedomyšlené zídky co brání otevření kontejneru jsou taky něco

     2. Lepší by bylo, kdyby se o prostranství starali sami majitele bytů a ne spoléhat na daňové poplatníky, že jim to zaplatí. My co máme RD si všechno platíme ze svého. Pak by to bylo košer 🙂

     3. Máte recht, ale jestli se už teď sype chodník a do kontošů se nelze dostat, tak to asi místní nevyřeší. To bude spíš nedomyšlená konstrukce v případě zídky a kvalita od projekce po zpracování v případě chodníku… Možná reklamace?

     4. Tak to se musíte obrátit na pana místostarostu Namysla. Ten to měl na starosti jak v minulém, tak v současném vedení města. A vždy vybíral tu nejlevnější firmu bez ohledu na kvalitu a reference. A hlavně pak všem vždy odpustil všechny penále, ať už měly být za termíny nebo za špatnou kvalitu. Jeho heslo je – Hlavně že to „dobře“ dopadlo a je to „nějak“ hotovo…… a tak to bylo i v Rašínce a i jinde….prostě z cizího krev neteče a pan místostarosta podepisuje faktury, které hradí z peněz daňových poplatníků a to je dle jeho názoru o nečem jiném, než když platíte faktury z vlastních peněz…..z vlastních peněz totiž je normální, že se oprávněné penále vymáhají třeba i soudně , ale nikdy se dobrovolně neodpouštějí ! A nekvalitu každá soukromá firma požaduje napravit a ne že nad tím mávne rukou….. A to nemluvím o spadlém stadionu, kde město zahučelo cca 25 mega a jede se dál. Že vše pos“““al předseda TJ je městu jedno. Všechno se zamázlo a ani trestní oznámení nebylo na činovníky TJ podáno. To jsou holt naši vzorní učitelé, v kterých naši spoluobčané vidí mnohdy spasitele a nejsou s to pochopit, že to jsou naopak ti nejhorší správci veřejného majetku, tak jako doktoři a další veřejní zaměstnaci…….

     5. Když už zde někdo nakous Z. stadion. Jak to dopadlo se zaplacenim dalšího stadionu. Zustalo to na městu, nebo se našel viník?

     6. Aniž bych chtěl kohokoliv obhajovat, už vidím nějakého dobrodruha (dnes/ v budoucnu), který dobrovolně nevybere nejnižší cenovou nabídku. Nezlobte se, ale podobné výkřiky jsou naprosto směšné – byť zákon o veřejných zakázkách umožňuje výběr firmy s jinou, než nejnižší cenou, v podstatě je to z mého pohledu využíváno minimálně. Protože stejně tak, jak píšete, že se jedná o „nejhorší správce veřejného majetku“, najde se jiný jouda, který bude úředníky popotahovat za to, že upřednostnili vyšší cenu, když mohli ušetřit.
      Přál bych Vám, abyste si v našem legislativním guláši zkusil nějakou veřejnou zakázku realizovat, včetně toho, že se Vám podaří sehnat kvalitního projektanta, zhotovitele, splníte všechny termíny, kvalitu díla, většinou ještě podmínky dotačního titulu/ jeho kontroly a nebude Vás u toho někdo navíc popotahovat po soudech, nebo alespoň veřejně pomlouvat.
      Jo a k tomu soudu – to je ve stavebnictví také fajn záležitost. Opět doporučuji vřele vyzkoušet!!

      frrrr

     7. Dodavatele tenisove haly take vybrali jen podle nejnizsi ceny nad kterou ostatni kroutili hlavou. No samozrejme, ze ty nase „manazery“ z radnice vojebal jak sykorky. Ale byl nejlevnejsi.

     8. No jasně. Kdybyste tam byl/a Vy, dostali bychom tenisovou halu za sto tisíc i se zastávkou metra a Bajkonurem, dva měsíce před termínem 

     9. no vono v dobe zadavani zakazky na tenisovou halu byl zakon takovy ze jina nez nejnizsi nabidka nebyla ani mozna. a to i pres opakovane spatne zkusenosti se zhotovitelem. nyni se to trochu poposunulo ale drive to tak proste bylo. Tj. vybrat sla pouze nabidka s nejlepsi cenou. Ostatni bylo okamzite napadeno nebo rozporovano. Pak se ale najdou taci co o tomto nemaji ani tucha a kritizuji at je vybran jakykoliv dodavatel. V tomhle ohledu zadavajicimu vubec nezavidim.

     10. Zadavatel veřejné zakázky vždy měl a má právo soutěž zrušit. Nikdo Vás nemůže přinutit stavět s někým, komu nedůvěřujete. Zvláště když se hala stavěla 100% za peníze města. Nelžete nám už víc. Je to trapné, a nedůstojné dokonce i Vás.

     11. Jestliže uchazeč splní všechny požadavky a předloží nejvýhodnější nabídku, tak soutěž zrušíte proč? Nebuďte trapný a nesnažte se nám vnutit, že jste informovaný, když viditelně nevíte! I když od Vás se to čekat dá.

     12. Proč tedy sám uvádíte: „pres opakovane spatne zkusenosti se zhotovitelem“??????

      Kdo si něco objedná od někoho, kdo opakovaně zklamal??????

      V archivu veřejných zakázek Města Humpolec je možné si prohlédnout online zadávací podmínky soutěže, ve kterých se píše že zadavatel má právo soutěž zrušit. Takže trapně lžete…

     13. Ze se tady s temi blby zahazujete, to je hazeni perel svinim, v hlavne prazdno a plkat z gauce. Uz to, ze se naucili psat prispevky na Humpolak, dosahli sveho konstrukcniho maxima.

     14. Nejlepší perla za poslední dobu je LANOVÉ CENTRUM. Ale Vy ji ještě jistě překonáte. Takoví odborníci město neřídili ani za bolševika.

     15. Pokud si dobře pamatuji, investorem stavby zimního stadionu byla TJ Jiskra Humpolec, potažmo tehdejší ČSTV z dotací ministerstva školství. Město uvolnilo pouze část peněz na dofinancování 100% hodnoty stavby. To, že se pak město ujalo financování nové haly bylo pro nás hokejisty jenom záchrana činnosti oddílu! Těžko by TJ Jiskra podávala sama na sebe žalobu! Odsouzen byl stavbyvedoucí a tím potvrzena vina dodavatele! Město nakonec i uvolnilo finance na soudní spor s dodavatelem, sehnalo právní zastupování a donutilo ČSTV vést soudní spor. Naše soudnictví však opět „zapracovalo“ a firma byla před zahájením soudního řízením záhadně vypsána z obchodního rejstříku a nebylo se s kým soudit! Nejdřív si sežeň veřejně dostupné informace a pak nepruď a zamysli se hlavou, než vypustíš tyto bláboly! Ale na tyto úsměvné pindy jsem tady již zvyklí!

     16. Říkal jsem si tolik názorů na podobu parku? A ono se tady zase pere špinavé prádlo!

     17. Vážený pisateli, než něco označíte za bláboly, tak si sežeňte informace radši vy. Předseda TJ porušil vůči Městu co mohl a rada Města to přikryla. To se nechá lehce dohledat v usnesení, co vše dostal za úkoly a co vše nesplnil. A kdyby vše splnil, tak Město nemuselo vyndat z kapsy 25 mega na opravu !

     18. Tak šup sem s tím usnesením! Ať to z vaší strany nejsou opravdu zase jen bláboly!

     19. To vám asi ulít rozum! Jak volený orgán města může něco ukládat samostatnému subjektu TJ Jiskra Humpolec, natož jeho bývalému předsedovi? Dejte se vyšetřit a nelžete!

     20. orgán bývalému předsedovi asi skutečně nic ukládat nemůže, kor když spolu dlouhá leta pili na Mlejnku

     21. Město se podílelo, takže ukládat mohlo a také ukládalo, ale pan předseda nic neplnil a všem to bylo jedno a pak tam město zahučelo…. a zcela zbytečně, neboť pokud by předseda splnil zadání, tak to město nemuselo sanovat z rozpočtu !

     22. Zadání znělo jasně! Muž s koženou brašnou….! Tak nám to zadání poodhalte, když jste tak dobře informován a pravděpodobně jste se v centru dění pohyboval. A přesto jste vymáhání ani případné trestní oznámení neinicioval!“

     23. soudruh učitel Namyslo dělá vše nezištně a pro veřejné blaho 🙂

 2. Já jsem s podobou navrhovaných úprav parku včetně částečné zástavby velmi spokojen, nyní je to o ničem. Jen je mě záhadou proč jsou v plánu v ulici Jana Zábrany parkovací stání příčná a město je má v plánu budovat podélná ? Že by nějaký šotek zapracoval v myslích pana místostarosty a úředníků.

  1. Realista nemůže být spokojen se změnou parkovacích poměrů před mototechnou a sci-fi nápadem kavárny. Kavárna v kině byla uzavřena a změněna na múzeum Hliníka. Proč? Protože to nikdo nechtěl provozovat.

   1. Park před lékarnou bráníme všichni jak nevím co, přitom je to k ničemu a tady budeme tzv.částečně zastavovat Stromovku… Tam se půda nechrání… Kaváren a hospod je tu dost, ani ta hrozná EET jim neblížila.

    A výsledek bude, že ubude zase parkovacích míst před Kuchařovem.. A nové nevzniknou

    1. Hlavne aby se jiz konecne zmenily parkovaci pomery na namesti.
     Zatim to vypada, ze neschopnost nasich radnich je zamerna.

     1. Na náměstí se dá parkovat dobře, ještě se mi nestalo, že bych nezaparkoval.
      Nejsem líný dojít i z boční ulice

     2. No konečně ! Takové uvědomění by měl mít každý zaměstnanec radnice, a bylo by parkovacích míst na náměstí habaděj.
      Jen se silně obávám, že jeden stačit nebude.

     3. Škoda, že není nějaký architekt pro naše ostudné zastupitelstvo. Už aby tandem Jyrka a Květák táhli do …

     4. Jen se nerouhej. Aby za cas nebylo mesto cely zrezively ….

     5. Lepší zrezlý, než plný úzkejch uliček a antirozvoje, křesťane 😀

     6. Až dokážete to co OK Plán, tak můžete kritizovat, Do té doby je ale můžete pouze obdivovat…..

     7. Omyl. Kritizovat můžu všechno, co mi přijde hnusný .
      A samozřejmě i hnusné věci mohou býti obdivuhodné.
      Takže obdivuji, obdivuji a nestačím se divit takovým podivu-
      hodným podivnostem.

     8. OK plan to asi až tolik nedokázal, protože na jeho doporučení naši zastupitelé hromadně dlabou.

     9. Park má zůstat parkem. Jenže v Humpolci je všechno naruby… bohužel

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Novoroční pohár v lovu ryb na dírkách

Čt Led 19 , 2017
ČRS MO Humpolec pořádá dne 29. ledna 2017 Čtěte dále:   Humpolec vylepší prostor mezi kinem a obchodním domem

You May Like

Témata