Píšou o Humpolci – .newstream.cz: Na pivo netradičně. Hospoda v Humpolci vypadá jinak než typická česká hospoda

27

Vařilo se v ní pivo, dnes slouží jako pivnice. Architekti v ní zachovali původní klenby z cihel i členitá okna. Industriální minulost podtrhují i měděné detaily.

Zrekonstruovaná budova v areálu humpoleckého Pivovaru Bernard má lákat nejenom místní, ale i zahraniční turisty. Pivnice, která vznikla podle projektu ateliéru B² Architecture, vypadá rozhodně jinak než jako typická česká hospoda. Vévodí jí černá cementová stěrka, moderní dubový nábytek, ocel, měď a designová světla.

Industriální minulost kromě zmiňovaných detailů připomínají i původní členitá okna.

 

 

Pivovar Bernard se měl stát turistickou atrakcí

Čtyřpatrové návštěvnické centrum je součástí areálu pivovaru v centru Humpolce. Je v místě budovy, v níž dřív byly štoky (vany, ve kterých se pivo chladilo vzduchem). Ty pak nahradilo strojní chlazení.

V centru je kromě pivnice s restaurací také například kinosál, expozice s modelem pivovaru nebo zimní zahrada.

Rekonstrukce vyšla na více jak 150 milionů korun.

Čtěte dále:   Dialogy v čase

Axl

27 thoughts on “Píšou o Humpolci – .newstream.cz: Na pivo netradičně. Hospoda v Humpolci vypadá jinak než typická česká hospoda

  1. Alespoň každý vidí, že s tím s čím přišli bratři Rýznerové u rekonstrukce 8smičky, před 13 lety, černá barva, tak už i pivovar se inspiroval a udělal interiéry moderně s černou barvou. Sledujte Rýznera a jeho vizionářství, chytří ho rádi koírují a napodobují, ostatní jen zlostně nenávidí.

   1. nebo Ryzneruv barak v Nerudovce, co? Ten je taky moderne ….. bilej, vcetne tasek. Tam ale musim konstatovat, ze uz je to pro me za hranou

 1. Pivo se vařilo na varně. Štoky sloužily k chlazení mladiny, co se pak spouštěla dolů na spilku. Kde probíhalo kvašení. Chystám se tam někdy podívat, protože jsem ty dvě chladící kádě drhnul jako malý kluk každý víkend

 2. Škoda jen toho názvu restaurace. To měla být tradičné Pivovarská hospoda Bernard. S guláši, dršťkovou polívkou, jítrnicema, jelity a tlačenkou. Dlouhý stoly, holky s pulitry v nařasených sukních a v rohu harmonikář.
  Takto je to sice pěkná, ale víceméně obyčejná restaurace. Ale, budova má i jiné podlaží, tak třeba ještě něco přijde 👍

  1. Vyražte do pivovarské restaurace do pivovaru v Kamenici nad Lipou. Tam je to přesně takové. Harmonikář tam tedy nebyl, ale gulášek a skvělá ovarová polévka ano. A ty holky byly taky moc pěkný. 😉

     1. Je takové řidší,ale neznamená,že je horší jak místní

  2. Obyčejná restaurace?

   Za mě je to malé zjevení uprostřed konce světa zvaném Vysočina.

   – nápaditý interier

   – a hlavně skvělá kuchyně. O parník před tím, co se v Humpolci dá potkat. jen pár okolních podniků snese srovnání.

     1. Trochu bych seznam upravil – Mahler Kaliště, Bistrot de Papa Horní Dubenky, Tři knížata Jihlava, Bernard, Zámecký hotel Třešť. Českou korunu bych já osobně vynechal.

      frrrr

     2. upravil bych poradi, Bistrot, Bernard, tri knizata, trest a pak mozna Mahler. Ten me 2x za sebou zklamal.

     3. Tak já měl na mysli řekněme bližší okolí. Jinak mi vždycky chutnalo v Quattro Cani, ale to je v Drážďanech:-)

     4. Naprostý souhlas. Bistrot de Papa je úplná pecka. Akorát je docela problém se tam dostat. 😉 Česká koruna je za mě také takový normální průměr.

      Jé to je sranda. Na spousty tady zmiňovaných restaurací připravuji právě postupně recenze ….. Tedy moje subjektivní. Takže se můžete těšit? Možná tedy ….

     5. V Humpolci suverénně nejlepší Konzoom. Kdo neochutnal o mnoho přišel.

   1. Hodnocení kuchyně bude vždy velmi subjektivní. Ale jako pivař co jde do české pivovarské hospody nebudu asi jídla asijské nebo italské kuchyně, blahořečit. Byť jsou připravena na slušné úrovni. K takové hospodě patří tradiční jídla české nebo německé kuchyně. Jak říká nejeden guru gastronomie, nejhorší v hospodě je, chtít se zavděčit všem.

 3. Humpolec a okolí:

  Konzoom
  Tři knížata
  Na Štokách
  Bistro de Papa
  Café 8smička

  Mahler lepší průměr.
  Ostatní restaurace, bez fantazie a péče. Do deseti let se propadnou do zapomění.

  1. Použijte google; konzoom Humpolec.
   Nebuďte tak nesamostatnej. Hejkáte tady jak lidi na radnici jsou k ničemu a sám si neumíte vyhledat bistro v Humpolci.
   Inteligence místních přispěvovatelů je opravdu tristní.
   Vy tam raději ani nechoďte, jelikož tam musíte platit penězi nebo kartou a nabídku si budete muset sám přečíst. Nebo tam pozvěte i vašeho asistenta, který se o vás stará😂😂😂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Filmový klub: Gran Torino

Po Kvě 15 , 2023
Přijďte si užít do našeho moderního kinosálu tento americký film režiséra Clinta Eastwooda, který zároveň hraje hlavní roli. Příběh vypráví o Waltu Kowalskim, ovdovělém veteránovi z korejské války, který se odcizil své rodině a je naštvaný na celý svět. Poslední volné lístky Čtěte dále:   O Stavbu roku Kraje Vysočina […]
Filmový klub: Gran Torino

You May Like

Témata