Kaufland místo nádraží v Humpolci nebude. Další investoři jsou ale ve hře

30

Obchodní centrum s hypermarketem Kaufland v Humpolci na místě stávajícího autobusového nádraží nebude. Českému rozhlasu to potvrdil zástupce investora, společnosti RC Reinvest, který chtěl plochu nádraží s odstavným parkovištěm využít pro stavbu.

Humpolec, prostor kolem autobusového nádraží - Foto: Milan Kopecký

Humpolec, prostor kolem autobusového nádražíFoto: Milan Kopecký

 Narazil ale na odpor řady místních a od svého záměru ustoupil. Celá věc ale není uzavřená, dodal humpolecký starosta Jiří Kučera (ODS).

Velké emoce, petice, diskuse na sociálních sítích, velký rozpor mezi lidmi vyvolal v minulosti záměr města Humpolec prodat parkoviště vedle autobusového nádraží a změnou územního plánu umožnit v místě postavit obchodní centrum.  

Proti se postavili odpůrci z řad místních občanů, vzniklý spolek a řada podnikatelů. Pro stavbu byli na druhé straně někteří občané, část zastupitelů včetně starosty Jiřího Kučery. Ten aktuálně řekl, že popsaný projekt je minulostí, to ale podle něj neznamená, že nemůže přijít nový investor. 

„Je to variabilní, je to otevřené. Mrtvé to je z hlediska realizace jednoho developera, RC Reinvest. Jinak je ale prostor otevřený.“  

Pozemek u nádraží 

Z pohledu radnice byl ve hře pozemek – současné parkoviště u autobusového nádraží, které patří městu Humpolec a podle katastrálních map je veliké 1847 metrů čtverečných. Dále to byla změna územního plánu v daném místě tak, aby bylo možné stavět obchodní zónu s parkovištěm.  

Humpolec, prostor kolem autobusového nádraží - Foto: Milan Kopecký

Důležitou roli v celém případu hraje také dopravní společnost ICOM Transport. Té patří plocha autobusového nádraží, podle map velká 12030 metrů čtverečných. Developer, společnost RC Reinvest, ho chtěla také koupit.  

Záložní plán firmy ICOM, hned po možném prodeji nádraží, bylo zřízení odstaveného parkoviště pro kamiony. Podle ředitele Zdeňka Kratochvíla z toho také sešlo. „My chceme v Humpolci podnikat, chceme tam s obyvateli vycházet a nechceme dělat žádné naschvály.“ Kratochvíl narážel na fakt, že i parkoviště pro kamiony bylo místními lidmi několikrát rozporováno.  

Humpolec, autobusové nádraží - Foto: Milan Kopecký

Stěhování nádraží 

Dopravní firma ICOM i přesto plochu nádraží se svými autobusy opouští a buduje nové nádraží o pár stovek metrů dál na okraji vlastního areálu. Otevřít ho má asi za rok. Naráží ale na další odpor, mimo jiné neziskové organizace NIPI, která upozorňuje na špatné podmínky pro vozíčkáře a méně pohyblivé.  

převzato z : www.rozhlas.cz

Petr

30 thoughts on “Kaufland místo nádraží v Humpolci nebude. Další investoři jsou ale ve hře

 1. Díky všem, co tento nesmysl zastavili. Humpolec má být především město pro svoje obyvatele, ne pro byznys někoho kdo tu ani neplatí daně, natož aby přispěl na kulturu, společenské akce, spolky a sport. A všichni voliči ČSSD, dobře si pamatujte jak se zachovali zastupitelé zvolení za sociální demokracii. Prý nestraníci. Snad bude mít místní organizace šťastnější ruku při tvorbě příští kandidátky, a podobné šibaly už na ní nezařadí.

  1. To zřejmě myslíš ty podnikatele ze spolku, že ! Já a spolu se mnou nejméně 90 % obyvatel Humpolce naopak věří, že se časem podaří ten velmi dobrý záměr o výstavbě mnoha obchodů na tomto místě realizovat. Dnes je to mrtvá zóna !! A kvituji i to, že ICOM zde nechce parkoviště kamionů, což by těm hujerům ze spolku zřejmě vůbec nevadilo.

   1. Jen bych chtěl vědět, jak si můžete dovolit napsat, že 90% lidí z Humpolce má stejný názor jako Vy! Jak to víte?

     1. Taky osobně nikoho neznám, kdo by trval na zachování nádraží. Zrovna jsem byl v Třeboni a mají tam nový Kaufland a to Třeboň menší…..

     2. Já neznám zase jediného,který schvaluje likvidaci tak výhodně umístěného nádraží a zastavění obchodním centrem

     3. Já jsem za poslední rok nepotkala nikoho, kdo by horoval pro další německou stodolu. Jako třeba ta partička lobbistů, co to tu pořád udržuje při životě. Asi potkávám samé divné lidi, a to jich jsou stovky s kým se bavím. Parta kamarádů ovládající „Město“ naprosto rezignovala na jakýkoli průzkum zájmu občanů, což je také signál.

    1. Za sebe, a to je asi tak poměr 1:11000 obyvatel Humpolce prohlašuji, že je mi zmařené investice líto. Ale co se dá dělat. A tak odpoledne vyrážím na nákup do jihlavského Cityparku.

   2. ICOM slíbil,že postaví autobusák.To,že mu do toho někdo kecá, je jeho problém,( Asi špatný projekt ).To,že nedokázal prodat původní autobusák je jen jeho problém.Je to soukromý objekt.

  2. Kladu si otázku, čím kdo přispěl zmařením realizace této investice do chybějící obchodní infrastruktury ve městě? Nějak mi smysl přispění pro „svoje obyvatele“ uniká! Škoda, že se záměr nezdařil, pak by to jistě volebním preferencím ČSSD naopak výrazně pomohlo. Škoda.

   1. To vypadá, že v Humpolci není kde nakupovat a až bude postaveno nové nákupní centrum, tak konečně budeme v Humpolci šťastní a už nám nebude vůbec nic chybět. Štěstí ze života je tedy o nákupech!!!

    1. A tím, že tu chybějící obchody obuvi, sportu, zahradní techniky apod. nejsou, a asi ani nebudou, jsme šťastnější a město krásnější? Zkuste použít i hlavu!

     1. Milí diskutující
      Jestli si někdo myslel, že by tu vznikly obchody s obuví a zahradní technikou je na omylu. Tyto obchody měly stát v prostoru DH Dekor u komína. DDL ale pozemky rovněž neodprodalo, tudíž naděje koupěchtivých tím padly.

      Řešení je jasné. Jednat s Icomem o modernizaci stávajícího nádraží.Bylo by to technicky i finančně méně náročné než stavět krcálek u benzínky. Snad nové zastupitelstvo bude mít více štěstí a nebude pod tlakem monopolu

     2. A kolika procentům obyvatel chybí „ty vaše“ obchody obuvi, sportu a zahradní techniky? Opět 90%, nebo ještě větší číslo? Ta vaše hlava je naprosto mimo realitu, tak laskavě neraďte druhým co mají používat. Proč si myslíte, že Weirichovi zavřeli sport? Protože tu byla vysoká poptávka? Kolik věcí jste si koupili u Sáviho „ve sportu“, že nic? Je vám malá nabídka zahradní techniky u Falta nebo Bártla? Že musíte kupovat jen u nadnárodních řetězců? Jste takový blb, že si fakt myslíte že do Humpolce přijde třeba Sportissimo? A kvůli komu?

     3. Blbem bych se neodvážil nazvat ani větší blba než jste vy!

     4. Zkuste ukázat jak jste odvážný a otevřete si tu obchod s tím co vám tak strašně chybí.
      Na to ale také nemáte odvahu, není-liž pravda?

     5. Ty jo…. Jestli nebyly lepší ty spamy…. Františku, Míro, nechcete si to s tou konverzi humpolaka ještě rozmyslet??

  1. No přece na těch zachráněných 1.800 m2 parkoviště ve Lnářské! Ale vlastně ne, to potřebují pro parkování zaměstnanci okolních firem, když nebude parkoviště před obchoďákem!

    1. Celou problematiku kolem nádraží už bude doufám řešit nové zastupitelstvo z voleb 2018. Při současném rozložení sil celá kauza řešení nemá. Nechme to na nové reprezentaci.

     1. Doufám, že bude rozumná a pomatený Kratochvíl ji neuplatí….!

     2. Prijdou zase nejaky bonzacky zmrdi a ta hruza , ktere se dnes rika an nezmizi nikdy.

     3. No a právě proto potřebujeme „nebonzacky nezmrdy“, jako jste Vy. Hned by se tu žilo líp. Tak šup šup, kandidujte, až Vás, Vaše morální zásady a program poznáme, jistě budete zvolen/a.

     4. Tak mi tu prosím vy chytří napište jak by měl vypadat budoucí zastupitel, starosta/tka města, aby se zavděčil drtivé většině města a místních částí…. Rád bych si to přečetl…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Perníkovou chaloupku bezdomovců zničil oheň. Může to být její konec

Út Čvc 18 , 2017
Populární „perníková chaloupka“, pestře pomalovaná chatka v lese na okraji Humpolce, v noci na neděli vyhořela. Požár poničil půdu chatky, střecha v jednom místě prohořela. Bude to nejspíš konec bizarní stavby, která i s jejími obyvateli tvořila místní kolorit. Město ji chce nechat zbourat.

You May Like

Témata