Na ulici Čejovskou v Humpolci se vrátil běžný provoz

4

d soboty 4. srpna už mohou řidiči projíždějící Humpolcem využívat modernizovanou krajskou komunikaci II/347 v ulici Čejovská. Jedná se o navazující II. etapu rekonstrukce této komunikace v délce zhruba 500 metrů od ulice Sluníčkova po konec města v blízkosti jezdeckého závodiště ve směru na Světlou nad Sázavou. V průběhu srpna budou ještě probíhat drobné dokončovací práce.

Loňská I. etapa zahrnovala kompletní výměnu konstrukčních vrstev v ulici Čejovská v délce cca 400 metrů a také výstavbu nové okružní křižovatky. Ta byla přebudována z velmi frekventované průsečné křižovatky silnic II/347, III/34771 (směr Budíkov) a místní komunikace (směr centrum). „Důvodem této zásadní úpravy bylo zejména zajištění plynulosti a bezpečnosti dopravy vzhledem k poměrně vysokým dopravním intenzitám v této části průtahu Humpolce,“ upřesnil Jan Hyliš, krajský radní pro oblast dopravy a silničního hospodářství.

 

Modernizovaný úsek silnice II/347 je součástí širšího konceptu postupné přestavby celého silničního tahu mezi Světlou nad Sázavou, Humpolcem a dálnicí D1. Na projekt II/347 Humpolec – ul. Čejovská, okružní křižovatka s celkovým rozpočtem 28 milionů korun má Kraj Vysočina přislíbenu finanční podporu z Integrovaného regionálního operačního programu.

silnice

logo

 • Radek Žižka, odbor dopravy a silničního hospodářství
  Krajský úřad Kraje Vysočina

Petr

4 thoughts on “Na ulici Čejovskou v Humpolci se vrátil běžný provoz

  1. Vypadá to na zápis do guinessovy knihy rekordů.Už jsem kontaktoval spolužáka , ředitele Mirka Marka o zápis.
   Humpolec bude zase jednička !!!!!

   Pavel H.

   1. Upozorňuji, že toto nestavěl Humpolec, ale kraj. Brečíte na špatným hrobě. Pokud bude někdo jednička tak odbor krajského úřadu…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Muzejní vycházka - Cestou Gustava Mahlera na prosečskou tvrz

St Srp 8 , 2018
Sobota 11.08.2018 13:00

You May Like

Témata