AUTO: Audi Pikes Peak půjde do výroby

1

Audi chystá výrobu čtyřkolky Pikes Peak, která byla jako koncept jedním z hlavních lákadel detroitského autosalonu.


Podle posledních informací se tak příznivci automobilky se čtyřmi kruhy ve znaku mohou již v roce 2006 dočkat konkurenta luxusních „eS-U-Víček“ typu BMW X5, Mercedes třídy M, nebo Porsche Cayenne.Podle posledních informací se tak příznivci automobilky se čtyřmi kruhy ve znaku mohou již v roce 2006 dočkat konkurenta luxusních „eS-U-Véček“ typu BMW X5, Mercedes třídy M, nebo Porsche Cayenne.Poté co mateřská automobilka VW na loňském pařížském autosalonu představila model touareg chce další značka koncernu vstoupit do stále lukrativnějšího segmentu off-roadů. I přesto, že nové Audi bude využívat některé komponenty právě z touaregu (například systém pneumatického odpružení) dá se předpokládat, že bude přeci jen o stupínek výše, alespoň co se velikosti, nabízeného luxusu a z něj vyplývající ceny týče.
Prozatím prý není rozhodnuto ani o jménu ingolstadtského „teréňáku“. I přesto, že jej od lednového autosalonu v Detroitu automobilový svět zná pod jménem Pikes Peak, automobilka se rozhoduje nezůstane-li u obligátního íselného označení svých modelů. V tom případě by budoucí zájemci chodili do autosalonů pro „sedmičkové“ Audi – A7.
O pohodlí, které hodlá nový model pasažérům nabídnout, se není nutné příliš rozepisovat. Za povšimnutí však jistě stojí předpokládané tři řady sedadel, které pravděpodobně uvítají především severoameričtí zákazníci.
Odborníci zatím nepředpokládají, že by Audi Pikes Peak disponovalo hliníkovým prostorovým rámem, kterým se momentálně chlubí nová A8. Dá se však očekávat, že v zájmu minimalizace hmotnosti bude hliník hojně využíván.


V otázce pohonných jednotek se hovoří především o pětilitrovém desetiválci. Rozumnější řidiče, kteří se se svým pikes peakem nebudou chtít vyšplhat na strom, však bohatě uspokojí šestiválec o objemu 3,2 litru, případně 4,2 litrový osmiválec.
Ti, kteří preferují úspornější jízdu s dieselovým motorem, si budou moci vybrat z třílitrového šestiválce, či čtyřlitrového osmiválce.


Dle dostupných informací však ingolstadtská automobilka nehodlá modelem pikes peak kapitolu terénních vozů uzavřít. Audi údajně připravuje malý offroad postavený na bázi omlazené „á-trojky“, který by měl prohánět, na příští rok připravované, BMW X3, které jsme měli možnost obdivovat na autosalonu v Ženevě.

Axl

One thought on “AUTO: Audi Pikes Peak půjde do výroby

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Nemáte práci? Důvod: jste příliš kvalifikovaní!

So Dub 19 , 2003
Firmy šetří i na lidech. Dávají přednost méně kvalifikovaným, ale levnějším.

You May Like

Témata