Autokrosaři se těší do Humpolce na mega závod

51

Již za necelé dva týdny, 26. – 28. dubna, zahájí autokrosaři svoji novou sezonu úvodním podnikem Zóny Střední Evropy, Mistrovství České republiky, České trofeje a kartcossového MASCOM Cupu. „Momentálně evidujeme téměř stosedmdesát přihlášených. Jsem z toho úplně na prášky. Hlavně tajemnice je na pokraji sil a o Pavlovi, vedoucím depa, ani nemluvím (smích). Rozjeli jsme tedy další velkou akci zemních prací v depu a deset dní před závody máme co dělat. Každopádně na všechny se těšíme,“ neskrývá spokojenost a zároveň se vůbec nenudí Josef Špaček, předseda pořádajícího AMK Zálesí Humpolec, který již tradičně na trati Pod Vilémovským lomem sezonu otevírá.

Mezi adepty na nejvyšší příčky v královské divizi SuperBuggy patří Jakub Kubíček. „Samozřejmě jedu a na začátek sezony se jako každoročně těším. Je vidět, že humpolečtí pořadatelé opět připravují mega závod nejen pro nás závodníky a týmy, ale i pro diváky. Ti se, doufám, zase sejdou v hojném počtu. Pochopitelně jsem zvědav, kdo s čím novým přijede a kdo bude jak připraven,“ neskrývá natěšení rakovnický pilot, který právě na trati Pod Vilémovským lomem zakončil loňskou sezonu vítězstvím na BERNARD CUP Setkání mistrů. „Také nyní doufám v co nejlepší výsledek. Loni se finále Setkání mistrů jelo na mokru a tak by mi nevadilo, kdyby zase trochu sprchlo (úsměv). Hlavně si však chci víkend užít a se všemi se po dlouhé zimní pauze potkat a pokecat.“

Setkání mistrů Humpolec 2023 | 14. října 2023 | Tomáš Němec | www.AUTOKROSAR.cz |

Jednou z dívek, zatápějících v kategorii JuniorBuggy chlapcům, je Hana Doubravová. „Já se těším hrozně moc. Zimní pauza byla hodně dlouhá a autokros mi už chyběl. Humpolec navíc patří k mým nejoblíbenějším tratím, takže na rozjetí je pro mě úplně super. Jelikož však moc časově nestíháme, buginu zřejmě dochystáme na poslední chvíli, a tak si konkrétní výsledkové ambice nedávám. Prioritou je, aby vše fungovalo, a dobře jsem si zajezdila,“ plánuje uničovská závodnice.

Čtěte dále:   DIVIZE V TŘETINĚ: Humpolec září, Speřice se zvedají, nováčka čeká těžká šichta
Setkání mistrů Humpolec 2023 | 14. října 2023 | Jan Pilát | www.AUTOKROSAR.cz |

Chybět nebudou populární kategorie cestovních vozů. Zde patří v divizi Touring1600 dlouhá léta k těm nejrychlejším Milan Purma. „Na první letošní závody se každopádně těším, až do toho člověk zase naskočí po zimní pauze. Ambice jsou samozřejmě vítězné (smích). Nicméně vyhrát v té konkurenci není snadné a tak budu spokojen s jakýmkoliv pódiovým umístěním. Když jsem viděl počet přihlášených, očekávám hodně velké závody. Humpolečtí pořadatelé navíc tradičně hodně pracují na trati a zázemí a zajímavý bude určitě i doprovodný program,“ těší se autokrosař z východočeské obce Skřivany u Nového Bydžova.

ZSE a MMÈR v autocrossu Humpolec 2023 | 22. a 23. dubna 2023 | TomᚠNìmec | www.autokrosar.cz

text: Vlastimil Resl

foto: Autokrosar.cz

Seznam přihlášených jezdců po 1. uzávěrce přihlášek

Program

Sobota 27. 4. 2024
8:00 rozprava s jezdci
8:30-11:00 1. oficiální měřený trénink
11:45-14:15 2. oficiální měřený trénink
14:45-16:30 I. série rozjížděk pro všechny divize
17:15-18:00 II. série rozjížděk pro divize RB, CrossCar a Kartcross

Neděle 28. 4. 2024
8:00-9:00 II. série rozjížděk mimo divize RB, CrossCar a Kartcross
9:45-11:45 III. série rozjížděk pro všechny divize
13:00-17:00 semifinálové a finálové jízdy
po skončení každé finálové jízdy neoficiální vyhlášení

Axl

51 thoughts on “Autokrosaři se těší do Humpolce na mega závod

   1. Absolutně zbytečná akce pro pár nadšenců ze všech koutů republiky, kteří se sjedou, aby nakrmili město prachem a hlukem.

    Déšť by aspoň tu prašnost brzdil.

    Skleněnou kopuli na vás, jak v Simpsonech. 😉

    1. To by se dalo napsat o každé akci počínaje Bernardfestem a Zlatou podkovou konče.
     Nezbývá než doufat, že jednou zvítězí lidská zášť a netolerance a nic z toho se už nebude nikdy konat.
     Na ulicích si přestanou hrát křičící děti, přestanou štěkat psi, zvonit kapličky a možná přestane i tráva růst, takže se zbavíme hluku sekaček 🙂 Mír voe! 🙂

     1. Jo a ještě sousedovic kohout, ten mi doslova pije krev 🙂

  1. Díky pořadatelům za skvěle zvládnutou akci. Počasí se povedlo. Byla to pěkná podívaná.

  1. Tak nám, Edo, prozraďte, co není zbytečná akce, ať si rozšíříme obzory? Já Vám naopak přeji, aby Vám přálo počasí o dovolené. Protože kdyby Vám propršela, kdo by s takovým žlučovitým kokotem pak měl vydržet.

   1. Sory ale tahle akce sere hodně lidi,Humpolec je město které žije stále v 90satkach v kterých takové akce byli nejvíc!!!!!doba se mění,lidé také a už je sere hluk od vejru kteří jezdí dokola po blátě😉

    1. Tak oni pořadatelé třeba žijí v mylné iluzi, že to tady všichni chceme. Možná by bylo dobré vědět, kolik lidí z Humpolce tato akce baví, a kolik nebaví. Za mě nebaví a jsem pro přesun kamkoli dál od města. Střelnici na asfaltové holuby tady také nemáme a nechybí. Atd. Jasně, pro tu úzkou komunitu je to bomba. Ale pro ostatní je to třeba opruz.

 1. Autokros má v Humpolci dlouholetou tradici nejméně od počátku 80.let. Byla by jistě škoda přijít o tak mnohaletý projekt.
  Chápu však zejména občany Rozkoše, že to poslouchat po celý víkend je náročné. To je bez debat.

 2. Využití areálu na bydlení (viz vedlejší pozemky studie OKPlan) by asi bylo pro většinu obyvatel smysluplnější. Autokros by se mohl přestěhovat jinam.

  1. A nebo se muzou upichnout potencionalni obyvatele potencialni zastavby jinde a autokros muze zustat tam, kde je. !)

   Frrrr

   1. Přesně, zástavba by měla být pouze tam, kde uzná a hlavně nakreslí Frrr… Třeba v Jihlavě… Humpolec stavební pozemky nemá a protože je nemá, tak je ani nepotřebuje.

 3. Dal jsem si tu praci a dohledal jsem si navrh zadani noveho uzemniho planu. Na jednu stranu budete potesen/ na, ze plochy na parcely pro bydleni v Humpolci dle vseho budou, na stranu druhou budete zklaman/na, ze ve zcela minimalnim poctu nad autokrosem :)))
  Vystavbe zdar.

  frrrr

 4. Vám se to, ale nějak hodí do krámu pane Frrr ….

  Ale souhlasím s Vámi minimálně s tím, že Rozkoš se jen tak nehne z místa. Ti co to tam řeší mají tak akorát dobrý nápad, ale chybí jim ,, lidská,, síla na zastupitelstvu a taky asi nemažou :-). Jinak si to nedokážu vysvětlit.

  Takže výstavbě nazdar.

  Mimochodem ten ÚP byste sem hodit nemohl? Nebo aspoň napsat v jakých lokalitách budou parcely?

  1. Ale no tak. Takovy odpornik na urbanismus a neumite na webu mesta najit zadani noveho uzemniho planu??

   frrrr

 5. Ať se na to dívám z různých směru, tak jediná Rozkoš byla aspoň nějak veřejně odprezentována a pak teda ještě Plačkov. Jestli jsou ještě další lokality, sem se nikde nedočetl, ale dočetl sem se, že byla snaha o lepší komunikaci že strany města, ale zas chápu, že jsou okamžiky a situace, kdy není vhodné o tom moc kecat.

 6. Ježíši a co řešíte.
  System je jeden a v něm se točí lidi, kdo čekal změnu, tak dobré ráno a vstávat.
  Jestli to tam chtěli stavět na ty Rozkoši, tak měli někomu něco nacpat stejně jako ti co stavět budou, vždyť je to furt dokola.

 7. Číslo dvacetšéééést na start, opakuji, čííslóóó dvacééétšééést na start
  Cele dny, pořád dokola.
  Do toho prach a fakt kravál. Vstupné pro rodinu nezaplatitelné, výhody pro místní nebo dokonce Rozkošáky či Vilémáky nulové. Kdyby jim alespoň hodili dva volňásky do schránek, třeba by se šli podívat a méně se prudilo.

  1. takže vlastně potvrzujete že je to celé pro úzkou skupinu místních plus většinu mimohumpoleckých

   proč tedy třeba nenalákat nějaké pořadatele mega technoparty aby se Humpolec ještě víc zviditelnil

   tuc-tuc-tuc-tuc-tuc-tuc-tuc

  2. Takže vlastně prudíte jen proto, že Vás tam nikdo nepozval zadarmo. A já si doteď myslel, že je to mimo spektrum Vašich zájmů a ono je to zase jen o lakotě a závisti.

 8. Na těchto základech stojí celý Humpolec.
  Otázkou je zda pro ty nelakotné je město nezávistivé.

 9. Tady básníte o nějakých nových domech na Rozkoši, jak by to byo přínosné a pod. Ale je tu i mnoho otázek technických. A jako hlavní viidím stav vodovodní sítě.
  Má případný investor, developer nebo kdokoliv jiný představu, zda by VODAK povolil napojení tolika baráků na síť vody? O tom tu nikdo neuvažuje.
  Znám případ v jiné místní části, kde už novostavby napojit nechtějí, protože nemá voda patřičný tlak. A šance na posílení a vybudování sítě jsou nulové, protože projekt cca 6 milionů.

  Nevím jak by se občané centrálního Humpolce dívali na to,až by jim třeba hůře tekla voda v síti po napojení těch hypotetických rozkošských baráků..
  Prostě šance na novou masivní zástavbu na zelené louce jsou pro Humpolec už iluzorní. Není kam se rozšiřovat. Nebo opravdu minimálně a žádný nový ÚP to nevyřeší

  1. Dovolil bych si poopravit. Vami zminena problematika je presne soucasti uzemniho planu, ktery ma za ukol ji vyhodnocovat a resit. Tzn. nez udelam lokalitu tu a tu, melo by byt z uzemniho planu zrejme, co pro to musim udelat. Navic jsou prislusne subjekty ucastniky projednavani a mohou vznaset pripominky, ktere je nutno vyporadat.
   V obecne rovine vsak spravna poznamka.

   frrrr

  2. A to jako renomovaná projekční kancelář věděla a přesto klientovi nakreslila sídliště?
   Není to trochu levá?

   1. Není. Máte tam jasně uvedenu předběžně předpokládanou spotřebu vody a předběžné technické řešení s tím, že je nutno návrh dále projednat a odsouhlasit s příslušným správcem. V tomto směru žádnou botu nevidím.

    frrrr

    1. takže to reálné je, což nesedí se zasvěceným komentem že tu není možná další výstavba kvůli nedostatečnému připojení města na zdroj vody

     1. Ale takový komentář zde, dle mého, není – přečtěte si původní text, na který reagujete. To zda, to jde/ nejde, není součástí studie a odpověď byste nalezl/ nalezla teprve v navazujících krocích. Vše, co do této doby v diskuzi proběhlo, bylo zcela na obecné bázi. Dokud nemáte v ruce vyjádření správce sítě a dalších zaintresovaných, Vy můžete tvrdit, že to jde a autor jiných příspěvků klidně, že to nejde.

      frrrr

     2. ale je, tady straší Vodakem:

      „21. 4. 2024 (22:26)

      Tady básníte o nějakých nových domech na Rozkoši, jak by to byo přínosné a pod. Ale je tu i mnoho otázek technických. A jako hlavní viidím stav vodovodní sítě.
      Má případný investor, developer nebo kdokoliv jiný představu, zda by VODAK povolil napojení tolika baráků na síť vody? O tom tu nikdo neuvažuje.
      Znám případ v jiné místní části, kde už novostavby napojit nechtějí, protože nemá voda patřičný tlak. A šance na posílení a vybudování sítě jsou nulové, protože projekt cca 6 milionů.

      Nevím jak by se občané centrálního Humpolce dívali na to,až by jim třeba hůře tekla voda v síti po napojení těch hypotetických rozkošských baráků..
      Prostě šance na novou masivní zástavbu na zelené louce jsou pro Humpolec už iluzorní. Není kam se rozšiřovat. Nebo opravdu minimálně a žádný nový ÚP to nevyřeší“

     3. Pokud s tím chcete něco udělat, pomoci prosadit výstavbu na Rozkoši, napište to přímo zastupitelům. Pokud lidé chtějí, město by mělo jejich volání vyslyšet. Tady je to jen plkání. Za mě je Rozkoš jedno z posledních míst, kde by to ještě šlo a to nemluvím o dalších benefitech pro město (občany)z toho plynoucích.
      Jediný kdo z se k tomu řekněme veřejně vyjádřil byl asi před rokem p. Voplakal.
      Ten se zdá asi jako jediný z nich opravdu rovný, tak zkuste třeba jeho.

 10. Taky je možnost, že to mají ověřené a připojitelní jsou, nevím.
  Takhle můžeme přemítat i o dalších věcech jako je zábor kvalitních půd pro zástavbu a mnohé jiné.
  Sám za sebe si myslím, že je to přefouklé a nikdo si neuvědomil, že na to potřebuje jó kapitál. Poloviční rozsah a necpal bych to dolů až na silnici, ale nejsem z oboru.
  Na druhou stranu když se už dělá novej územák, proč to tedy neověřit.
  Pravdou je, že míst kam ještě ubývá a další nebudou

 11. Vodak ? Pred lety na mne pri schvalovacce SP taky arogantni hvezda Kucirkova machrovala jak to nepodepise, ze voda nema tlak a dalsi kecy. Dal jsem postrk a 25 let bez problemu. Takze vis co ?

  1. Milý diskutující.
   Pokud autonesmysl vyrušuje občany Rozkoše a Vilémova, proč tamní osadní výbory tedy jasně nenapíší stížnost na základě žádosti obyvatel a nepošlou ji Automotoklubu a městu?
   Případně,pokud jste z Rozkoše tak proč petici nezačnete organizovat. Občané zatím mlčí a asi jim to nevadí.

  2. Co si myslíte že víc zajímá mladé bez bytů? Autonesmysl nebo bydlení? Jestli tam Rýzner měl navržené desítky nových bytů, tak proč to město blokuje? Kvůli autonesmyslu?

 12. Nikde sem se nedočetl, že by město záměr blokovalo….!
  Je to akorát o házení špíny na starostu a oba místostarosty.
  Kdyby to tak bylo, opozice by se toho jistě chytla, pro ně to jsou politické body zdarma a možná i druhý dech do voleb. A taky nemyslete si, že se sem nedívají, co lidi trápí nebo co a kde chtějí.
  Upřímně píšu, že mě překvapuje takový zájem o Rozkoš, dokonce tolik, že se tam snad odpoledne půjdu projít.
  Pěkný den

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Tipy na víkend na Pelhřimovsku. Humpolec oživí trhy, do Pelhřimova jede Krajčo

Pá Dub 19 , 2024
Do Pelhřimova míří Richard Krajčo se svou ženou Karin. Přiváží rodinnou talkshow Kecičky a Písničky. Humpolecké trhy zaberou Horní náměstí a v pelhřimovském kulturním domě se budou degustovat vína. Čtěte dále:   HraniRun pozvánka

You May Like

Témata