Tipy na víkend na Pelhřimovsku. Humpolec oživí trhy, do Pelhřimova jede Krajčo

27

Do Pelhřimova míří Richard Krajčo se svou ženou Karin. Přiváží rodinnou talkshow Kecičky a Písničky. Humpolecké trhy zaberou Horní náměstí a v pelhřimovském kulturním domě se budou degustovat vína.

PELHŘIMOVSKO

Kecičky a Písničky
Kdy: pátek 19. dubna od 19.00
Kde: Pelhřimov, kulturní dům
Za kolik: vstupné 890 korun
Proč přijít: Známá režisérka a spisovatelka Karin Krajčo Babinská a její manžel Richard Krajčo přijíždí do Pelhřimova s rodinným talkshowrecitálem o tom, jak to vidí ona, aneb on to vidí často jinak. Půjde o pokec, zábavu, domácí pohoštění, akustickou kytaru, kopák a další písně kapely Kryštof. Volných posledních pár vstupenek.

Humpolecké trhy
Kdy: sobota 20. dubna od 9.00 do 13.00
Kde: Humpolec, Horní náměstí
Za kolik: vstupné zdarma
Proč přijít: Humpolecké Horní náměstí oživí trhy. V nabídce budou sýry, pečivo, koření, zákusky, medové výrobky, dětské oblečení, kosmetika, drogerie, košíky, sádrové výrobky a mnoho dalšího. Na místě budou k dostání Dobroty přímo z pece a doprovodný program obstará dílnička pro děti i harmonikáři.

Degustace českých vín
Kdy: sobota 20. dubna od 19.00
Kde: Pelhřimov, KD Máj
Za kolik: vstupné v předprodeji 400 korun, na místě 500 korun
Proč přijít: Na milovníky vína čeká v pelhřimovském kulturním domě na malé scéně degustace českých vín se someliérem Martinem Markem. V ceně vstupného bude i malé občerstvení. Večerem provede Martin Marek, someliér z firmy Alifea. Zajímavou prezentaci zpříjemní ochutávka dvanácti vín od českých vinařů.

JIHLAVSKO

Den proti úložišti
Kdy: sobota 20. dubna od 10.00
Kde: vrchol Čertova Hrádku
Za kolik: vstupné zdarma
Proč přijít: Den proti úložišti je v plánu v sobotu 20. dubna na Čertově Hrádku. V místě uvažovaného hlubinného úložiště s sejdou občané dotčených obcí lokality Čertův Hrádek, aby společným happeningem se symbolickým přehazováním horkých brambor, dali najevo, že zodpovědné je vychladnout a nespěchat. Nespěchat s nákladným hlubinným úložištěm a vše udělat poctivě.

Maker Faire Jihlava
Kdy: sobota 20. dubna od 10.00 do 17.00
Kde: Jihlava, Modeta
Za kolik: vstupné do 50 do 200 korun
Proč přijít: Celosvětová přehlídka kreativity, tvořivost a inovací přichází do Jihlavy. Půjde o nevšední projekty a experimenty z oblastí nových technologií, řemesel, 3D tisku, ale i vyšívání, elektorniky, designu, dronů, modelářství a mnoho dalších. Akce je vhodná jak pro rodiny s dětmi, tak i pro studenty, kteří se zajímají o technologie a inovace, tak pro odborníky v daných tvůrčích odvětvích.

Petr Kolář v Třešti
Kdy: pátek 19. dubna od 19.00
Kde: Třešť, kulturní dům
Za kolik: vstupné 490 v předprodeji, 550 korun na místě
Proč přijít: Zpěvák Petr Kolář přijede do Třeště s novým turné nazvaným Tajný místa Tour. Zpěvák s nezaměnitelným hlasem neuvěřitelného rozsahu a barev přijede pohladit duše svých posluchačů. Koncert se koná k desce, která vyjde v příštích týdnech. Zazní i nový singl Tajný místa. Hostem bude Olinka Rumlová.

Mineral-Expo
Kdy: sobota 20. dubna od 9.00 do 17.00
Kde: Jihlava, DKO
Za kolik: vstupné základní 80 korun, děti do 15 let 30 korun
Proč přijít: V jihlavském DKO se uskuteční prodejní výstava minerálů, šperků, fosílií a přírodnin s programem pro celou rodinu.

Bublinkový karneval
Kdy: sobota 20. dubna od 13.00 do 14.00
Kde: Telč, Panský dvůr
Za kolik: vstupné 150 korun
Proč přijít: Divadlo Kejkle si pro děti v Panském dvoře připravilo horu zábavy s bublinami. Balónky, bublinky, dobrá nálada. Hodinové bublinkové představení pro děti se už chytá. Masky i kostýmy na akci jsou vítány.

HAVLÍČKOBRODSKO

Bouřlivá Taškařice
Kdy: sobota 20. dubna od 12.30
Kde: Sázavka u Světlé nad Sázavou, bývalé fotbalové hřiště
Za kolik: vstupné dobrovolné
Proč přijít: Bouřlivé Taškařice Dobytí Paříše, tak se jmenuje akce, která se koná v sobotu od půl jedné na bývalém fotbalovém hřišti v obci Sázavka. Návštěvníci se mohou těšit na pohádkovou bitvu nejen o boji mezi dobrem a zlem. Budou souboje mezi hrdiny a Vikingy, dále kouzelné show ve světě magií, alchymie a ohně a také pohádkové dílny. Bude kreativní tvoření pro malé i velké. Akci pořádají Synové Bouře.

Stamicovy slavnosti
Kdy: pátek 19. dubna od 19.00
Kde: Havlíčkův Brod, kostel svaté Rodiny
Za kolik: vstupné 200 korun
Proč přijít: SPS Jasoň a pěvecký sbor Gymnázia Havlíčkův Brod se představí s programem nazvaným Hudba lidu blízká. Půjde o akci v rámci Stamicových slavností, které začaly před dvěma týdny a budou pokračovat až do půlky května. Akce se uskuteční v kostele svaté Rodiny a sbormistry budou Jana Lstibůrková a Josef Secký.

Čtěte dále:   Uzavírka ve Větrném Jeníkově: začala oprava silnice zničené při modernizaci D1

Tlapková párty v Brodě
Kdy: sobota 20. dubna od 15.30
Kde: Havlíčkův Brod, Kulturní dům Ostrov
Za kolik: vstupné 200 korun
Proč přijít: Oblíbená Tlapková párty míří do Havlíčkova Brodu. Půjde o diskotéku plnou tance, bublinek a pohádkových kamarádů. Tento den bude patřit všem dětem. Na zájemce čeká taneční program, hudba z pohádek a celá parta. Součástí bude diskotéka s bublinkami, oblíbené pohádkové postavičky, autogramiáda s maskoty nebo stánek s malováním na obličej. Prostor se otevírá ve tři odpoledne a konec je o půl šesté.

TŘEBÍČSKO

Farmářský a řemeslný trh
Kdy: neděle 21. dubna od 9.00 do 13.00
Kde: Bransouze, kulturní dům
Za kolik: vstupné zdarma
Proč přijít: Farmářský a řemeslný jarmark v Bransouzích nabídne návštěvníkům mnoho dobrot. Půjde o sýrové pokušení, medy a marmelády, čokolády, přírodní kosmetiku, dřevěné výrobky a minerály či výrobky z levandule. Nebudou chybět ani dobroty z řeznictví nebo Kramolínský ranč s Food Truckem zvěřinových specialit. To je jenom krátký výčet toho, co na návštěvníky čeká.

Street Food festival
Kdy: sobota 20. dubna od 10.00 do 19.00
Kde: Třebíč, Podzámecká niva
Za kolik: vstupné zdarma
Proč přijít: První ročník street food festivalu v Třebíči se blíží. Už v sobotu mohou lidé na Podzámecké nivě zažít moderní i nemoderní gastronomii a zažít, co je to street food. Bude k dostání mix světových kuchyní, ale i té české, dorazí food trucky. Zahraje a zazpívá Devanil Dos Santos. Pochoutky se budou připravovat přímo před zraky přítomných.

Fashion show
Kdy: pátek 19. dubna od 17.00 do 2.00
Kde: Třebíč, Galerie G34
Za kolik: vstupné dobrovolné
Proč přijít: Menší módní fashion show čeká na návštěvníky třebíčské Galerie G34. Galerie se otevírá v pět večer a od šesti zahrají Tomáš Štefka a Marek Vaňkát. Po jejich vystoupení bude od půl sedmé Art workshop a malování pro veřejnost. Budou se tvořit umělecká a originální díla. Dále bude na programu dražba obrazů pro Svaz neslyšících a nedoslýchavých osob v České republice. Ve čtvrt na devět začne přehlídka Sorelle Mondo s kolekcí Jaro/léto. O afterpárty se postará DJ Orkus a DJ J. M. Blex.

ŽĎÁRSKO

Žďárský farmářský trh
Kdy: sobota 20. dubna od 8.00 do 11.30
Kde: Žďár nad Sázavou, náměstí Republiky
Za kolik: vstupné zdarma
Proč přijít: Farmářský trh zabere žďárské náměstí, lidé si mohou přijít ráno na čerstvou snídani, poslechnout si živou hudbu a u toho nakoupit spoustu farmářských produktů. Trhy začínají v dubnu a budou každý měsíc až do října. Na trzích nejde jen o nakoupování, ale i o setkávání. Kdo chce prodávat produkty, může kontaktovat organizátory: zdarskeft@zdarns.cz.

Svrateckou horninou k rozhledně Horní les
Kdy: sobota 20. dubna, od 10.00 do 17.00
Kde: Rovečné, rozhledna Horní les
Proč přijít: Nadšenci do turistiky se mohou v sobotu 20. dubna vydat k rozhledně Horní les u Rovečné. Jde o hvězdicový pochod, každý účastník obdrží pamětní list a na místě bude i drobné občerstvení. Na místě bude k zakoupení turistická vizitka, magnetka, igelitová taška, propiska nebo reflexní samolepka.

Otevřené památky v Bíteši
Kdy: sobota 20. dubna od 12.00 a od 14.00
Kde: Velká Bíteš, kostel svatého Jana Křtitele, městské muzeum
Za kolik: vstupné volné
Proč přijít: Zájemce čekají ve Velké Bíteši volně zpřístupněné památky. Komentovaná prohlídka kostela svatého Jana Křtitele je na programu v sobotu 20. dubna od 12.00. Sraz zájemců je před vstupem do areálu kostela, u hradební věže. Bude možnost nahlédnout také do sakristie a vystoupat na kostelní i hradební věž. Zájemci se dozví spoustu zajímavého. Městské muzeum bude zpřístupněné od 14.00 do 18.00. Některé expozice bude možné prohlédnout individuálně, pro zájemce bude v každou celou možná prohlídka s výkladem pracovníka muzea.

Axl

27 thoughts on “Tipy na víkend na Pelhřimovsku. Humpolec oživí trhy, do Pelhřimova jede Krajčo

 1. Konečne inteligentní využití náměstí na farmářské trhy, pořádané městem v sobotu.
  Škoda hen toho počasí, ale jinak vše super.
  Vedení města jsou podceňovaní borci, kteří myslí a dělají něco pro lidi.
  👍👍👍👍👍👍👍👍

   1. Ale poprvé někoho chytrého napadlo, trhy uspořádat v sobotu, kdy můžou přijít všichni, včetně pražských chalupářů a chatařů.

    Machek a spol, myslí na lidi a za to jim dík.

    Myslím, že v dalších volbách HumpolecGo, ANO, Piráti a možná STAN (bez Hraly) bude jasná koalice.

    ODS, KDU a STO naopak ukazují svojí bezzubost a nulovou fantazii. S každým dalším rokem to bude jen více a více vyčichlejší partička lenivých důchodců, žvatlajících prázdnou slámu viz Jirka Kučera.
    Král je metev, ať žije král.

    1. Celkově politické strany,hnutí, uskupení v Humpolci nemají lidi. A to platí o ANO, Pirátech, lidovcích, socdem, STAN i HuGO. Jen úzká špička,ale jinak pusto. V ODS to samé, silní tažní koně napříč spektrem chybí.
     Často si pokládám otázku,proč občané už dávno volby neberou tak jak krátce po převratu, proč chybí větší angažovanost,zájem o to třeba i vstoupit do politické strany a pod.
     Proč občané raději po návratu z práce zalezou domů, proč majitelé firem se o politiku nestarají víc,proč se neangažují.
     Není něco špatně v tom českém politickém rybníčku??

     1. Řekl bych, že spousta podnikatelů se zde angažovala, ale prosadil se jediný pan Bernard, které mu šlo jen a jen o výhody pro jeho pivovar. Bohužel ti, kteří chtějí něco pro Humpolec, tak je občani Humpolce ani nezvolí.

      Jsem rád, že je zde HumpolecGo, ktere je příjemným osvěžením na zdejší zatuchlé scéně.
      Věřím, že jejich mladá energie bude několik volebních období vést Humpolec bez protekce, arogance a nadřazenosti. Vzdělaní a pracovití lidé jako Machek, Alenka, Voplakal jsou opravdovou budoucností pro naše město.

      Otázkou je co na to volič, jestli opětovně zvolí smedý myši z ANO, které nemají ani vzdělání aní chuť pracovat, je věc druhá. Bohužel žijeme v dělnickém maloměstě, kde vyhralvají lidi, kteří se těm voličům co nejvíce podobají nebo se nechají koupit kuřetem a pivem viz poslední volby a mega akce místní ODS.

 2. Tak od mladejch bejčků plnejch testosteronů furt očekávám víc.

  Na druhou stranu vždycky bude platit staré moudro, že kdyby volby něco změnit měly, dávno by je zakázali.

  1. Je vidět, že důvěru v demokracii máte nulovou, pak i chápu, že nevidíte rozdíl v současném vedení města oproti tomu minulému.
   Žijte si svůj smutný život se zavřenýma očima a hlavou plnou nesmyslů o různých konspiracích, je mi vás upřímně líto,

   1. Rozdíl je vidět v parku Stromovka. Někdo odstranil cedulky že tam nesmějí čoklové. Asi nové vedení bude dělat studii jestli hovna v parku nevaději.

    1. Pasivitu lidí pár jedinců na radnici nezachrání. Humpolec je žumpa, kde buranství vítězí. Kdo může a má na to, ten zdrhá.
     I ten Rýzner už to tady vzdal a zdrhnul do Prahy, zůstanou jen pasivní remcalové.

     1. A kam jako zdrhnout, aby to nebyla jiná, další žumpa? Kde je to místo zaslíbené?

 3. V Humpolci se vůbec nic nezměnilo k lepšímu, ba naopak. Kde je Štěrbová? Kde je Hrala? Kde je Rýzner? Kde je HuGo? Kde je Městská policie? Kde je zpoplatněné parkování na náměstí? Atd., atd, atd., atd…… Hm, tak co? Máte tam něco? Kde je ta super garnitura? Máte odpověď? Nebo budete odpovídat urážením, jako vždy dosud? No tak, sem s tím!!!!!

  1. Jen hlupák či neznalý se ptá. Štěrbová to zabalila, víme proč. Hrala je zastupitelem, že není v koalici je normální vývoj, koalice se mění nejen v Humpolci. HUGO funguje, policie ještě není vyřešená, o zpoplatnění náměstí se nikdy nijak hlasitě nemluvilo, možná jen tady na humpolaku.Nikdo neuráží, ale hůře se ve městě nežije.
   A volič rozhodne koho tam zvolí příště.

 4. Zkrátka! V čem konkrétně, je život v Humpolci lepší pod novým vedením města? Předem děkuji za smršť argumentů!

  1. Hlavně je klid od těch neustálých chytrolínů, co jen kritizovali minulé vedení jak je všechno špatně, netransparentní, uplacené apod…. teď když mají nové vedení musí držet hubu a krok, protože mají co chtěli….

   1. Kdyby tady bylo vše v pořádku, křišťálově čisté a férové tak sedíte na radnici dodnes.
    Holt si většina lidí myslela, že už to s váma stačilo. Pápá.

  1. V minulosti patřil Humpolec Bernardovi a jeho politickým loutkám, co udělaly co jim bylo z pivovaru přikázáno. Bernard je velice dobrý v PR a veřejném vystupování, když balamutí lidi stejně jako Babiš. Ti dva jsou z úplně stejného komunistického těsta.

   Jsem rád, že dnes není humpolecká radnice nikomu poplatná a rozhoduje se na základě faktů.

   Uvidíme v příštích volbách, koho si zvolí lid humpolecký.

   1. nechci se nejak vymezovat, ale mohl byste prosim hodit nejakou tu ukazku toho PR a balamuceni? At to mame podeprene konkretnim tvrzenim. Dekuju. Jinak totiz lze anonymne prohlasovat cokoli. Napriklad si uplne lehce muzu vymyslet, ze soucasny starosta balamuti lidi studiemi a ty ani realizovat nechce, jenom tim dava praci svym znamym…..Zni to realne? A pritom jsem si to uplne vymyslel…..

    1. Babiš rozdával koblihy, Bernard kuřata a pivo.

     Před šesti lety se Bernard dušoval na zastupitelstvu (můžete dohledat), že se v centru města nechce rozšiřovat, že půjde za město a město mu prodalo velice velice levně pozemky. Skutek utek nejen, že za město nejde, ale pořád se chce rozšiřovat v cenru, jen díky novému vedení pivovarník ví, že to nemá šanci protlačit.
     Kolik vystoupení a slibů zaznělo, že bude mít firemní parkoviště a parkoviště pro Návštěvnické centrum. Kolik slibu a termínů porušil s dokončením aenarobní čistírny, jak lhal že nestaví černý stavby, jak se dlouhodobě snaží získat kontrolu nad pitnou vodou z pramenišť nad Humpolcem (opětovně mu v tom vycházelo vstříc ODS/KDU vedení a společnost VOKA).

     Bernard kouká jen na vlastní prospěch a spousta lidí nemá paměť a pod hezkým PR a mu to většina polyká i s navijákem.
     Babiš a Bernard jsou si rovni. Úžasní podnikatelé, ale morál a zásady žádný. Odchovanci zrůdného komunistického režimu, vždy chtějí tahat za nitky a pomáhat tak věci ovlivňovat ve svůj prospěch.

     Jsem rád, že v Humpě vládne současná koalice, která se nenechává opít laciným pivovarským mokem. Městu to je ku prospěchu.

     Tolik lží a machinací, co má Bernard v Humpolci na triku, jen ukazuje co je to za člověka, žádný stud, všechno se přebije hezkým marketingem a PR a lidem se v den voleb rozdá PIVO a KUŘE, KUŘE a PIVO.

     Přesně jak v té pohádce Čertí brko. Koukněte se na ni, úplnej Humpolec.

     Lidi se rádi nechaj uplácet,

     1. Také se mi nelíbí chování SB, ale zároveň oceňuji obrovský kus práce všech kdo pivovar do dnešní podoby posunuli. Škoda té hořké pachuti, co SB svým skrblíkovským přístupem vytvořil. Současné vedení by si mělo rychle uvědomit, že lidé nejsou tupí a vidí všechny podivné útraty města. I za ty studie do šuflíku. Navíc tu pořád čeká na šanci k návratu minulá zhrzená parta.

 5. Nechte už toho porovnávání kdo byl lepší. Je naprosto normální, že po 30 letech je jiná garnitura a strana či hnutí na radnici a bývalá garnitura je v opozici. Příznivci nové asi měli více očekávání a příznivci staré zase dodnes nelibě nesou tu porážku,že museli odpochodovat.

  V roce 2026 budou občané sčítat a zvažovat komu hlas dají .

 6. Existuje nějaký jedinec, kdo nějakou změnu k lepšímu v HU díky novým kormidelníkům zaregistroval ?
  Zná ho někdo vůbec ?

  1. Je to stejný, pro obyčejného občana se nic nezměnilo.
   Pro ty navázané na minulou garnituru mnohé.
   A ta současná si zatím totožné kruhy vytváří.
   Někde už jsou, jiné budou vznikat.

   Rozkoš je lakmusový papírek.

   To to furt nechápete…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Tip na výlet - Údolím řeky Doubravy (REPOST)

Pá Dub 19 , 2024
Nedaleko od Humpolce se mezi Chotěboří a Bílkem vine úzký a strmý kaňon řeky Doubravy. Ten je zmenšeným obrazem obřích kaňonů nacházejících se jinde ve světě. Údolí je však neméně krásné, romantické a tajuplné. Doporučujeme návštěvu tohoto krásného údolí. Obzvlášť v horkých letních dnech je ideálním místem na výlet. Čtěte […]
Údolím řeky Doubravy

You May Like

Témata