Demolice mostu uzavře na 12 hodin dálnici D1 mezi Jihlavou a Humpolcem

1

První velké dopravní omezení kvůli modernizaci dálnice D1 je tu. Na celou noc ze soboty na neděli se dopravní tepna v obou směrech uzavře v úseku mezi exity Humpolec a Jihlava. Během dvanáctihodinové uzavírky stavebníci sundají most na 107. kilometru. Objížďka pro oba směry povede přes Havlíčkův Brod.

Most107.JPG

foto: Petr Lemberk, MAFRA

Dálnice bude v obou jízdních směrech kompletně uzavřena od sobotních 20 hodin, otevřít by se měla v neděli v osm hodin ráno. Veškerá doprava bude na exitech Humpolec a Jihlava odkláněna na silnice první třídy přes Havlíčkův Brod.

Důvodem citelného omezení je demolice mostu na kilometru 107,3. Kvůli rozšíření dálnice musí být nadjezd nedaleko Smrčné sloužící pro lesní cestu snesen a vybudován znovu.

"Noční a víkendová varianta byla zvolena s ohledem na hustotu provozu tak, aby se minimálně dotkla řidičů," konstatoval mluvčí Ředitelství silnic a dálnic Jan Studecký.

"Řidiči projíždějící po dálnici budou zatíženi pouze na nezbytně nutnou dobu," dodala mluvčí policie na Vysočině Dana Čírtková.

Objízdná trasa přes Havlíčkův Brod bude pro řidiče o dvanáct kilometrů delší a zhruba o 20 minut pomalejší. Použita byla proto, že je obousměrná a že celá vede po silnicích první třídy a je tak vhodná i pro těžkou nákladní dopravu.

Omezení před a po uzavírce D1

Už v pátek od 6 hodin ráno se bude před mostem ve směru na Prahu postupně uzavírat stoupací pruh, po 15. hodině se uzavírka přesune na levý jízdní pruh.

Směr na Brno, opět před mostem na 107. kilometru, bude od pátečních 19 hodin zcela uzavřen, jezdit se bude jedním pruhem v protisměru. V takovém režimu bude dálnice fungovat i po celkové uzavírce, od nedělního rána až do 13. června

Zdroj: http://ekonomika.idnes.cz/uzavirka-dalnice-mezi-jihlavou-a-humpolcem-f26-/eko-doprava.aspx?c=A130606_163744_jihlava-zpravy_mv

Čtěte dále:   Pozor na změny v Brodě. Kvůli novému obchvatu mění město dopravní značení

Petr

One thought on “Demolice mostu uzavře na 12 hodin dálnici D1 mezi Jihlavou a Humpolcem

  1. To je pěkný, ještě, že na Pelhřimov začali frézovat silnici to aby jim tam náhodou nikdo nejezdil

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Coca-Cola Školský pohár 2013 - ZŠ Hálkova Humpolec je ve finále

Pá Čvn 7 , 2013
ZŠ Hálkova Humpolec postoupila mezi osm nejlepších chlapeckých týmů v celorepublikovém turnaji Coca-Cola Školský pohár 2013. Čtěte dále:   Česká ruční výroba skla je zapsaná na seznamu UNESCO - slaví i Vysočina

You May Like

Témata