Autokrosová sezóna začíná povinným testováním speciálů

Každoroční testování autokrosových a rallykrosových speciálů znovu odstartuje novou sezónu, motoristický sportovní rok může začít. Povinné testování speciálů se uskuteční o nadcházejícím víkendu v Humpolci, jezdci budou stroje připravené na sezónu 2010 testovat v sobotu a v neděli 10. a 11. dubna.

Pořadatelé z AMK Zálesí Humpolec vyhradili na testování prakticky celou sobotu od 9 do 18 hodin, v neděli bude stejný program pokračovat od 9 do 15 hodin.


„Toto testování je povinné pro všechny jezdce,“ připomenul předseda AMK Zálesí Humpolec Josef Špaček. Testování v Humpolci se týká  autokrosových a rallykrosových speciálů, naopak chybět zde budou vozy spadající do kategorie Racer buggy. „Ty budou testovány už 9. dubna při prvním závodě v Přibicích,“ doplnil Josef Špaček.


 


Nová auta by mohli představit Marek Stloukal a  Jaromír Štětina. Řada dalších jezdců pak měnila motory a auta repasovala. V Humpolci se znovu zřejmě představí kompletní domácí autokrosová a rallykrosová špička v čele s autokrosovými reprezentanty, které čeká o dva týdny později první závod letošního seriálu Mistrovství Evropy v portugalském Foz Gôa. Domácí autokrosová sezóna začíná o další dva týdny později, první závod letošního Mezinárodního mistrovství České republiky se koná v Nové Pace 8. a 9. května.


 


V Humpolci se v rámci blížícího testování speciálů podle okolností na trati Pod Vilémovským lomem hned rovněž trénuje, zda umožní trať tréninkové jízdy s otestovanými speciály i letos, rozhodnou pořadatelé až v sobotu ráno.


„Vše záleží na počasí, pokud vyschne závodní trať do té míry, aby byla bez problémů sjízdná, budou jízdy povoleny,“ připomenul Josef Špaček.


Klimatické podmínky na Vysočině se na stavu humpolecké závodní trati na prahu jara pochopitelně podepsaly. Pořadatelé z AMK Zálesí Humpolec musí trať určitě připravit na závod třídy Racer buggy, který se zde koná 24. a 25. dubna.


 


Další informace:


www.amk-humpolec.cz


 


 


 

myska

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

IV.Vilémovická 120 – 2010

Po Dub 12 , 2010
Rádi bychom Vás upozornili na připravovanou sportovní akci s názvem Vilémovická 120. Jedná se o štafetový závod dvojic na horských kolech, konaný první květnovou sobotu 1.5.2010. Akce je pořádána občanským sdružením Melechov.

You May Like

Témata