BERNARD slaví dvacetiny a přichází s novým logem

6

Nové logo Rodinného pivovaru bude představeno při oslavě dvacátého výročí vzniku pivovaru, která se koná 22. 10. 2011 od 13:00 ve vyhřátých stanech na Horním náměstí v Humpolci. Součástí oslav jsou i prohlídky pivovaru ZDARMA.

„Autorem původního loga je Vladislav Horecký, který jej tvořil doslova na koleně. Odvedl vynikající práci a jeho logo nás provázelo po celých dvacet let,“ říká Stanislav Bernard a pokračuje: „Logo si však zasloužilo omladit, aby lépe rezonovalo se značkou. Výborně se jeho úpravy zhostil designer Štěpán Malovec, který citlivě zvýraznil některé detaily.“


26. října 2011 tomu bude dvacet let, kdy Stanislav Bernard, Josef Vávra a Rudolf Šmejkal vydražili zkrachovalý humpolecký pivovar v malé privatizaci. Začali si plnit sen o vybudování pivovaru, který vaří poctivé české pivo. Díky kvalitě piva, servisu a postupném budování značky se podařilo tento sen splnit. BERNARD se stal celostátně známou značkou a pojmem. Současní čeští majitelé pivovaru, Stanislav Bernard a Josef Vávra, však mají další sen – aby se značka BERNARD stala značkou kultovní.

(Tisková zpráva)

Čtěte dále:   Pivovarem roku vyhlásilo Sdružení přátel piva Rodinný pivovar Bernard

myska

6 thoughts on “BERNARD slaví dvacetiny a přichází s novým logem

 1. Pamatuji si tu dobu velmi dobře.Humpolecký pivovar byl třetím v tehdejší ĆSFR,který byl prodán. První byl pivovar Urpín B. Bystrica,druhý Eggenberg Český Krumlov.Třetí byl náš v Humpolci.Oba dva pivovary již změnily minimálně dvakrát majitele a Bystrica možná ani již nevaří.Takže v Humpolci se jedná o raritu,že původní vydražitelé výrobu udrželi a rozvíjí.
  Jinak pivovar Humpolec ještě v srpnu 91 vařil a od března stejného roku nabízel na trh i 12tku Zálesák,bohužel malá zkušenost s vařením 12tky vedla k jeho kazivosti.Pamětníci si jistě vzpomenou na žlutozelenou etiketu tohoto piva.

  K logu současné značky.Můj osobní názor je,že původní žlutý podklad s nápisem soukromý pivovar se mi jevil velice zdařilý a pěkný.Původní etikety se siluetou pivovaru, které majitelé používali cca.rok byly rovněž co sde týče estetiky na vysokém stupni.Současné etikety mi stále i po mnoha létech připadají cizí. Navíc balení hrdla u lahví do celofánu považuji za spíšče luxus,než praktičnost.
  Tolik tedy malý exkurz do historie.

 2. A já mám taky sen,a to aby konečně Bernard uspořádal výstavu k historii pivovaru,jak několikráte sliboval a dosud neuskutečnil.Vždyť pivovar na současném místě vaří pivo již od roku 1752 a ne jen nějakých dvacet let.

  1. Otázkou je,zda se najdou nějaké historické dokumenty k vystavování.A nevím,zda by byl zájem připomenout i éru pivovarnictví za dob reálného socialismu.To přeci my mladí víme,že se v těch dobách nic zajímavého nedalo dělat, nic podnikat, lidé nepracovali a nic v obchodech nebylo,nebo jen jedovaté salámy a sýry.

 3. Dobrý den,
  chtěl bych reagovat na informaci ohledně pořádání výstavy pivovaru. Ano, měli jsme to v plánu, ale vzhledem k tomu, že bylo nutné připravit BERNARD FEST, nezbyl na to čas. V současné době však spolupracujeme s panem Augustou, který připravuje brožuru – historii pivovaru. Zde bude zaznamenána nejenom daleká minulost a budování původního pivovaru, ale i novodobé období po privatizaci po roce 1991.Bude se jednat o dosti rozsáhlé dílo, které si však vyžádá několik měsíců práce. Uvidíme, co vše se podaří shromáždit a zdali bude i dostatek materiálu vhodného pro uspořádání výstavy.

 4. Moc vydařená akce. Pohoda, skvělá zábava, hodně humpoláků, kteří považují pivovar za městské stříbro. A nebylo to jen dvanáckou za deset. Přeji pivovaru pevné zdraví,mnoho spokojených pijáků a ještě minimálně 10x 20 let. Jirka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Rybí hody v Humpolci

Út Říj 18 , 2011
MO ČRS Humpolec co nejsrdečněji zve všechny milovníky rybích specialit na již tradiční RYBÍ HODY, které se konají v pátek 4.listopadu 2011 od 9:00 do 21:00 hodin v prostorách rybárny. Čtěte dále:   Bernard vstupuje do nové sezony zlehka

You May Like

Témata