BERNARD táhne

9

V loňském roce dosáhl Rodinný pivovar BERNARD rekordního výstavu a uvařil více než 231 tis. hl piva. Současně s tím však překonal i jiný, neméně zajímavý rekord.

                                                                                              Tisková zpráva

Za posledních dvanáct měsíců navštívilo pivovar v centru Humpolce 8 070 lidí, kteří využili možnosti seznámit se s výrobou tradičního českého ležáku a zároveň nepasterované pivo BERNARD i ochutnat.

„Počet návštěvníků dlouhodobě stoupá,“ říká tiskový mluvčí Zdeněk Mikulášek a dodává: „Velký nápor bývá především v době konání Bernard festu, kdy pivovarem projde za jediný den i přes pět set lidí. Celkový počet návštěvníků byl v loňském roce 8 070, o které se pravidelně starají tři průvodci. Součástí prohlídky pivovaru je degustace nepasterizovaného piva, které je vyráběno tradičním výrobním postupem s použitím pečlivě vybraných surovin. Objednat prohlídku si můžete na www.bernard.cz v sekci exkurze, nebo telefonicky na čísle 565 300 201.“

Výstav Rodinného pivovaru BERNARD od roku 2001 trvale stoupá, meziroční nárůst byl v roce 2013 8,8 procenta (2001 – 94,7 tis. hl, 2012 – 212,8 tis. hl, 2013 – 231,6 tis. hl). Překročením výstavu 200 tis. hl alkoholického piva přichází BERNARD o výhodu diferenciované spotřební daně, kterou před lety Stanislav Bernard vybojoval jako prezident Českého svazu malých nezávislých pivovarů pro malé a střední pivovary.  I díky této dani se podařilo zachovat v České republice větší chuťovou rozmanitost piva, zachránit několik pivovarů a podpořit vznik nových minipivovarů.

Čas prohlídky:

Pondělí –pátek: 8.00–16.00, Sobota: 8.00–12.00

Minimální počet osob na prohlídku je 10, maximálně 20 osob v jedné skupině.

Cena prohlídky:

Dospělý – 150 Kč, Sleva (důchodce, student) – 100 Kč, Rodinné vstupné (max. 2 dospělí) – 300 Kč

A pokud chcete na prohlídku pivovaru ZDARMA, pak ji můžete absolvovat v termínu letošního Bernard festu, který se koná 20. -21. 6. 2014.

Amiroslavpat.JPG

 Průvodce pan Miroslav Paťha.

Zdeněk Mikulášek 565 300 215, zdenek.mikulasek@bernard.cz, www.bernard.cz

Petr

9 thoughts on “BERNARD táhne

 1. Nezbývá než položit si otázku kam až bude vedení česko-nizozemského pivovaru hnát zvyšování výstavu.

   1. A jéje,tady by se zase nějaký komouš chtěl vměšovat do hospodaření soukromé firmy. Je spodivem jaké starosti lidi mají. Kdyby se tady každý staral sám o sobe, to by tu bylo krásně.
    JK

    1. Za vším tady vidí někdo komunisty.To je snad nemoc nebo nevím.
     Takhle opravdu Německo nedoženeme

     1. No mne spíš přijde úchylárna, starat se o to kolik si toho kdo v soukromý firmě vyrobí. A taková starost mi tak trochu totalitku připomíná. Souhlas. Takhle opravdu Německo nedoženeme.

     2. Asi bylo míněno tou otázkou,kam až chtějí hnát výstav,aby se nám zde pomalu neobjevil nějaký velkopivovar plzeňského typu..

     3. No a kdyby objevil, tak co jako ? Opět je to jen a jen věcí majitelů a jejich svobodného rozhodnutí v SOUKROMÉM podnikání.

 2. Já si myslím.že Standa koupí přilehlou frontu domů v Masarykově ulici a vyžene výstav na takových 500 tisíc hektolitrů ročně. To bude paráda, zaměstná další lidi a ten skvělý mok budeme popíjet o stošest.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Jedinečná možnost pro středoškoláky studovat ve Francii

Po Led 13 , 2014
Lyceum Tomáše Masaryka ve Vouziers v regionu Champagne-Ardenne nabízí volné místo studentům a studentkám ze středních škol na Vysočině pro studium ve školním roce 2014/2015 v rámci programu Jeden rok v Champagne-Ardenne.

You May Like

Témata