Výstav rodinného pivovaru z Humpolce se za letošní první pololetí meziročně mírně zvýšil

18

Rodinný pivovar Bernard vystavil v letošním prvním pololetí 199 130 hektolitrů piva, o něco víc než v posledním roce před epidemií, kdy měl zatím nejvyšší produkci. V porovnání s prvními šesti měsíci roku 2019 byla letošní výroba humpoleckého pivovaru vyšší o 5029 hektolitrů, tedy o 2,6 procenta. Vyplývá to z údajů, které poskytl mluvčí pivovaru Radek Tulis. Meziročně výstav pivovaru stoupl o 17,4 procenta. V první polovině roku 2021 uvařil 169 660 hektolitrů piva.

V prvním pololetí roku 2019, kdy pivovar ještě nebyl zasažený opatřeními proti šíření koronaviru, vystavil 194 101 hektolitrů piva. Podle generálního ředitele podniku a vrchního sládka Josefa Vávry je předčasné odhadovat, jestli se pivovaru letos podaří překonat také zatím nejvyšší celoroční výstav z roku 2019, kdy prodal přes 400 000 hektolitrů piva. „Není to ani naším cílem. Naším zájmem je co nejlepší chuť a nejvyšší kvalita piva. Nicméně v historii našeho pivovaru jsme za první polovinu roku dosud nezaznamenali tak vysoký výstav,“ uvedl k výsledkům za první polovinu letoška. Produkce humpoleckého pivovaru řadu let pravidelně stoupala, snížila se až v roce 2020, kdy začaly být kvůli epidemii zavírané i hospody a restaurace. Pivovar dlouhodobě dodává na trh většinu piva v sudech. V České republice a na Slovensku odebírá pivo z Humpolce 3850 restaurací a hostinců, uvedl mluvčí. Podotkl, že podle Českého svazu pivovaru a sladoven se v ČR v roce 2021 naopak prodalo 75 procent piva v lahvích a plechovkách, zbývající část v sudech. Letos v červnu otevřel pivovar Bernard ve svém areálu v Humpolci nové návštěvnické centrum s rozhlednou kolem funkčního pivovarského komína. Jde o investici za víc než 150 milionů korun. Stavba byla dokončena minulý rok. Zahájení provozu centra společnost odložila kvůli epidemii. Spolumajitel pivovaru Stanislav Bernard novinářům před otevřením centra řekl, že očekává roční návštěvnost v řádu vyšších desítek tisíc lidí.*

Čtěte dále:   Kuchařky z Vysočiny o titul BernardChef

Axl

18 thoughts on “Výstav rodinného pivovaru z Humpolce se za letošní první pololetí meziročně mírně zvýšil

 1. Vyšší výstav piva -> vyšší spotřeba podzemní vod na Humpolcem -> vyšší objem odpadních vod -> vyšší vytížení čističky odpadních vod -> vyšší investice do čističky -> vyšší cena stočného pro obyvatele Humpolce
  Hloupí volí a pijí Bernarda…

   1. Proč by musel kritizovat Bernarda jen někdo z opozice?Vodné a stočné platí všichni.
    Modernizace čističky je nevyhnutelná, kapacita přestává stačit a pivovar na tom má zásadní podíl viny.
    Ptejte se na radnici, jestli nevěříte.

    1. Tak na radnici se lze na toto ptát asi až po volbách, ne? Teď tam jsou přeci všude jen Bernardovi poskoci. Je to tak správně?

 2. A právě proto udělá pan Bernard úplně všechno proto, aby radnice a koalice zůstala bez změn. Pro pivovar jsou jemu naklonění lidé v našem zastupitelstvu naprosto klíčové.

  Vůbec bych se nedivil, kdyby občanům Humpolce začali naši vykukové doporučovat, koho volit bez ohledu na politickou příslušnost.

  Příklad pro méně chápající: Balnohová, Namyslo prověření a oddaní budou určitě vždy loajálně hlasovat jak pivovar potřebuje. Naproti tomu Krbec, Loskot, T. Jůzl, nikdo neví co od nich čekat budou s opozicí, či zvednou ruku pro pivovar? Zároveň je dobré si uvědomit, že všichni zmínění jsou lidé z ČSSD!!!

  Letošní volby jsou o pivovarském pokračujícím klientelismu, nebo změna, úklid a návrat k normálu zde v Humpolci.

  1. Je to jako s ruskou propagandou. Změnit bílou v černou a zaplavit mediální prostor velkým množstvím úplných blábolů. Je mi vás líto.

  2. Hloupí pijí a volí Bernarda. Prostě jak říkají Hugisté, humpolecké tupé ovce.
   Podle těch prodejů tedy nemá politická konkurence žádnou šanci.

   1. Předložte důkaz, že tohle řikají lidi z Hugo! Jinak jste manipulátor a lhář. Nikoho z Hugo jsem neslyšel vymezovat se proti pivovaru. Určitě předhodíte causu trubky, ta je ale o něčem úplně jiném, ne primárně o pivovaru.

    1. Ale tak uklidnete hormony a emoce a ctete pozorne. Bylo uvedeno Hugiste, nikoliv primo clenove spolku HuGo. A dukazy o tom, ze titul tupa humpolecka ovce nevoli HuGo tady zaznely xkrat jiste dohledate. A mozna skoda ze se proti tomu clenove spolku nevymezili ihned. Treba byly ty vyrazy s jejich tichym souhlasem, mozna to podcenili a neprikladali jim takovou dulezitost. A treba je uvedli sami. Kdo vi….

     1. Ještě, že se volí lidé na kandidátce a ne anonymové. 😉😂😉

      Je pravda, že leckteří podporovatelé jsou někdy za čárou na všech stranách politického spektra.🤮🤮🤮

      Je ale faktem, že Kratochvíl, Brukner, Kukrechtová, Bendl, Mikulášek, Kostřicová, Arnotová, Hrdlička, Vystrčil, Namyslo,Balnohová, Čáp, Dvořáková, Jirků a Bernard jsou prvními zastupiteli Humpolce, kteří byli zažalováni za pomluvu a difamaci. A to je neoddiskutovatelná pravda!

      Bohužel to něco o našich představitelích vypovídá. 🐑🦕🐑

      Tak snad se to s podzimem změní k lepšímu!✌️✌️✌️

     2. Pravdou ale také je, že jsme tu nikdy neměli takto movitého psychopata

     3. A) kdo je ten movitý psychopat

      B) jistě to můžete doložit lékařským posudkem

      C) obávám se, že je to jen další plivanec od hlupáka, ať už podporuje kohokoliv

    2. Nikoho z HUGO jste neslyšel vymezovat se proti pivovaru? Tak to máte krátkou paměť, já si živě pamatuji na výstup pana Rýznera (v době, kdy byl členem hnutí HUGO) na zastupitelstvu. Skoro to vypadalo, že usiluje o cenu Thalie.

  3. Tak udělejte ve volbách krok a Balnohovou nebo Namysla nevolte, nic jiného s tím nelze vymyslet. Na kandidátce ČSSD je dost lidí k výběru.

 3. Volič má krátkou paměť. Většina již zapomněla jak pan Bernard v dubna 2021 vyhrožoval, že zalažuje Rýznera a Voplakala, za to že upozornili na porušování zákonů pivovarem Bernard. Ano máte pravdu, je to jak ruská propaganda. Hugo upozorní na porušování zákonů, dodá i důkazy, ale vystoupí Bernard a řekne, že se bude bránit soudní cestou a jeho 15 oddaných zastupitelů mu zatleská. Jaké je ovšem překvapení, když dva týdny po této Bernardově populistické fake news, podá Rýzner trestní oznámení, které mimochodem policie šetří do dnešních dnů. Bernard zaleze a od té doby mlčí, ale jeho přisluhovači budou na humpoláku neustále opakovat, že nejhorší je Hugo atd atd.

  Fakta mluví jasně, je zde 5 zastupitelů (hugo, stan), kteří se snaží vyšetřit pomoci forenzního auditu, jak se věci opravdu mají, oproti 16 zastupitelům ( ods, kdu, ano, čssd, ksčm), kteří se to snaží zamést pod stůl.

  Proč asi. V čím zájmu jedná těchto 16 zastupitelů. Rozhodně to není v zájmu města Humpolec.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Obchvat chtějí všichni, nikdo ale blízko domu. Brod řeší, kudy dopravu vést

St Čvc 13 , 2022
Vedení Havlíčkova Brodu chtělo mít do prázdnin jasno o trase jihozápadního obchvatu. Narychlo se konala série jednání, výsledek však nepřinesla. Budoucí propojení výpadovek na Jihlavu a na Humpolec se tak Havlíčkovu Brodu čím dál víc vzdaluje. Čtěte dále:   Králík na zelenině, precizně nakrájená mrkvička nebo polévka s kuřecí rolkou […]
Jihozápadní obchvat Brodu může být kratší, Šmolovům se nejspíš nevyhne

You May Like

Témata