„Jedny pivní slavnosti za 320, prosím…“

46

Dostali jsme od jednoho našeho čtenáře zajímavý příspěvek, který otiskujeme v plném znění. Jméno autora je v redakci.

Již několik týdnů nás straší pohled ošklivého klauna z billboardů a jiných médií v nejen našem kraji. Má nás upozornit, že v Humpolci proběhnou Pivní slavnosti. Čeká nás bohatý program, hojnost všeho dobrého a na závěr poskytne pivovar obecnému lidu i laser show (letos namísto ohňostroje). Stojí nám ale plánovaná akce za to?
Jestli někoho zajímá, jak se na pódiu budou vystupující kroutit, může se na náměstí přijít podívat. Nestačí ale jen chtít. V přístupových uličkách totiž na kolemjdoucí čekají non-smiling hlídači, kteří místního i turistu bez zaplacení na náměstí nevpustí. Před vstupem každý zaplatí tučné vstupné.Ačkoliv jsme zvyklí dostávat tužku, tričko, kšiltovku, půllitr nebo sadu golfových holí zdarma jako propagační dárky, propagační akce s názvem Pivní slavnosti nás rozhodně bezplatně neuvítá. A o vstupném se nesmlouvá. Čeká nás tak ohromující program, a tak laciné občerstvení, že můžeme být rádi za paušální poplatek při vstupu? Anebo je výše vstupného prostě odůvodněna vysokými náklady na uspořádání akce? Program, který přiláká spoustu lidí, je drahá záležitost!Měly by slavnosti každého návštěvníka stát tolik, jako celotýdenní výdaje za obědy? Co teprve tehdy, když je partnerem i město Humpolec? A jsou tu i další partneři, kteří akci považují za svou propagaci…Slyšel jsem několikrát, že o sobě pořadatel tvrdil, kolik na pivních slavnostech ten, který rok PRODĚLAL. Nechá se ale mluvit o prodělku, když pořadatel podniká v určitém oboru a ke svému zviditelnění zorganizuje zábavní víkend? Částce, o kterou převyšují výdaje nad příjmy by se přece mělo říkat CENA REKLAMY! Co bychom si měli myslet o tom, když obdivovaný podnikatel nedokáže uspořádat propagační akci tak, aby na ní neprodělal vlastní kalhoty?

Čtěte dále:   Králík na zelenině, precizně nakrájená mrkvička nebo polévka s kuřecí rolkou - v Humpolci se utkali nejlepší kuchaři českých středních škol


Připadá mi tedy vstupné na Pivní slavnosti drahé?


Ano, zvlášť když vím, že svými penězi platím soukromou propagaci někoho jiného.


 


A co s tím?


Nešetřit na ně a nejít tam!


 


P.N.

myska

46 thoughts on “„Jedny pivní slavnosti za 320, prosím…“

 1. Obávám se že se P.N. dočká odkazu že akce je dobrovolná a že nikdo nikoho nenutí ji navštívit :-). Jako drobného přispěvatele mě mrzí že tu musí být ty ploty a vstupné, ale odpovědí bude jistě že tak kvalitní program stojí tolik a tolik a že vstupné nutné je…o to víc vyniká aktivita „dřevařů“ a jejich červencové slavnosti. Program byl sice bez hudebních hvězd ale jistě zajímavý. Za to bych chtěl zpětně všem firmám které ho již podruhé v Humpolci organizovaly poděkovat.

 2. Už mnohokrát někteří označovali tuto akci jako Bernardovy slavnosti, s čímž naprosto souhlasím. Pivní slavnosti skončily tehdy, když byla zakazána prezentace jiných malých nezávislých pivovarů. Podporuji autora článku – na náměstí mě v daných dnech rovněž nikdo nenajde.

  1. No nevim, jestli zakazal. Proste se nejak rozhadali pote, co si Bernard dovolil fuzovat s Duvelem, coz rozvirilo otazniky kolem malosti a nezavislosti. 🙂
   Jinak souhlas, Pivky jsou pro mne od te doby jen prekazka na ceste pres namesti.
   Bych ty nase radoby hvezdy vymenil za volny pruchod a tu pestrou nabidku piva hned…
   VV.

   1. Plně souhlasím s názorem nechodit na pivní slavnosti.pan bernard by se měl podívat v květnu do třebíče,jak vypadají skutečné slavnosti.Tam člověk rád podstatně nižší vstupné zaplatí.Takže nikam nejdem.Zajímalo by mě,zda pivovar platí nájem z používaného náměstí.

    1. Naprosto souhlasím s autorem uvedeného článku. Za akcí Pivní slavnosti se skrývá poněkud jinačí úmysl, než pouhá propagace pivovaru. A že je to akce „prodělečná“, o tom hovoří i spoluúčast Městského úřadu. Vždyt je to pro pana radního Bernarda, tak proč neoplotit náměstí a nedělat „domácím“ problémy při průchodu městem. Pokud mi i letos bude bráněno v přístupu k bankomatu KB, jsem rozhodnut podat na pořadatele trestní oznámení. P.J.

    2. Řekněme, že po hudební stránce slavnosti v Třebíči stojí – no, spíše nestojí ani za to menší vstupné. Mohl by mi pisatel(ka) tohoto příspěvku osvětlit v čem jsou tak lepší? Murlo

     1. děkuji za ohlas.Slavnosti v třebíči jsou opravdu pivní.Minimálně pět pivovarů,v roce 2005 i za slovenské účasti,dále v sobotu dopoledne se koná sběratelská burza přímo ve stanech na náměstí.Další výhodou je větší náměstí,u nás je málo míst k sednutí.Pokud neobsadíte místo hned v pátek,tak nesedíte.Kulturní program není předmětem hodnocení,neboť pivní slavnosti jsou především o různých druzích piva.Myslím si,že ing.Bernard by měl tyto pivní slavnosti označovat číslicí jinou.Ne 13,protože ty první ročníky měly jiné zaměření,tedy více pivovarů.A souhlasím,že si každý zvolí,zda jít,či ne.

     2. děkuji za ohlas.Slavnosti v třebíči jsou opravdu pivní.Minimálně pět pivovarů,v roce 2005 i za slovenské účasti,dále v sobotu dopoledne se koná sběratelská burza přímo ve stanech na náměstí.Další výhodou je větší náměstí,u nás je málo míst k sednutí.Pokud neobsadíte místo hned v pátek,tak nesedíte.Kulturní program není předmětem hodnocení,neboť pivní slavnosti jsou především o různých druzích piva.Myslím si,že ing.Bernard by měl tyto pivní slavnosti označovat číslicí jinou.Ne 13,protože ty první ročníky měly jiné zaměření,tedy více pivovarů.A souhlasím,že si každý zvolí,zda jít,či ne.

     3. děkuji za ohlas.Slavnosti v třebíči jsou opravdu pivní.Minimálně pět pivovarů,v roce 2005 i za slovenské účasti,dále v sobotu dopoledne se koná sběratelská burza přímo ve stanech na náměstí.Další výhodou je větší náměstí,u nás je málo míst k sednutí.Pokud neobsadíte místo hned v pátek,tak nesedíte.Kulturní program není předmětem hodnocení,neboť pivní slavnosti jsou především o různých druzích piva.Myslím si,že ing.Bernard by měl tyto pivní slavnosti označovat číslicí jinou.Ne 13,protože ty první ročníky měly jiné zaměření,tedy více pivovarů.A souhlasím,že si každý zvolí,zda jít,či ne.

     4. A to já zase nesouhlasím :). S velikostí náměstí už asi nikdo nic neudělá – a jiné vhodné místo mne vážně nenapadá. Co se týče počtu pivovarů – s tím musím souhlasit, také bych raději větší pestrost.Ale co se týče toho zbytku – nějaká burza, to jde naprosto mimo mne. A abych se bavil u hudby, která nestojí za nic, to by mi to pivo pěkně zhořklo…

 3. S autorem článku . pro změnu – zcela NEsouhlasím. Nelíbí-li se Vím slavnosti, jak již bylo řečeno, účast není povinná. Náměstí bude i tak plné což zřejmě svědčí o tom, že většina lidí ve městě se jediné akce v Humpolci ráda zúčastní. Uspořádat jakoukoliv akci stojí dost úsilí, času a námahy – pivovaru tedy patří dík za to, že se snaží aledpoň na chvíli probudit ospalé mamoměsto…

 4. Rok má 365 dní , pivní slavnosti zaberou 2 dny . Zajímalo by mě kolik dní v roce není pisatel v Humpolci a je mu tudíž jedno co se děje na náměstí .Pamatuji když po krádeži nebyl bankomat K.B.v provozu několik dní , pokud je pisatel jednoho z komentářů takový hrdina tak proč nepodal testní oznámení tenkrát?Mám jednu radu,vybrat si peníze ve čtvrtek (průměrně inteligentní člověk si potřebu peněz na 3 dny dovede spočítat).
  Jinak celý článek je pouze o tom , že někteří jedinci mají potřebu neustále něco řešit a kritizovat a tím si léčit nějaké vlastní komplexy a osobní zášť.
  Poslední rada : vyrobte si transparent a postavte se ke vchodu na slavnosti a snažte se přesvědčit příchozí o Vaší pravdě.

  PS: Komu pivní slavnosti asi vadí a ty chápu jsou obyvatelé domů okolo náměstí ,ale k těm asi nepatříte.

  S.

    1. A to já zase nesouhlasím :). S velikostí náměstí už asi nikdo nic neudělá – a jiné vhodné místo mne vážně nenapadá. Co se týče počtu pivovarů – s tím musím souhlasit, také bych raději větší pestrost.Ale co se týče toho zbytku – nějaká burza, to jde naprosto mimo mne. A abych se bavil u hudby, která nestojí za nic, to by mi to pivo pěkně zhořklo…

  1. Ano, člověk si snad dokáže spočítat, kolik peněz potřebuje na 3 dny. Případně může aplikovat Baumol-Tobinův model poptávky po penězích :-).

 5. Bernard na tom neprodělá ani korunu, ba naopak.Vždyť to všechno zaplatí spolusponzoři. A že tu nejsou jiné pivovary?-kdyby tu totiž byly, tak tu Bernardskoou močůvku nikdo nepolkne a pak by Standa neměl z čeho zaplatit ani ty bilboardy.

  1. No to jsou nechutně závistivé plky,fuj…..
   Co se tu vlastně řeší?? Kdo chce tak ať přijde a kdo ne ať je doma..
   no a komu se to nelíbí ať si pr… políbí..F

  2. Vážený-nebo vážená??? Pokud se vám něco nelíbí tak si tady piště třeba romány. S tím názvem „bernardovská močůvka“ ale urážíte mimo ty co tuhle značku mají rádi i poctivou práci všech zaměstnanců pivovaru. Člověka který si neváží práce druhých přísluší poslat na jediné místo – do prdele.

  3. To pivo je opravdu hnus. Ale co jiného zbude člověku pít, když už zaplatil tak tučné vstupné. Chytrá metoda.

 6. Nechápu argumenty typu: „je to dobrovolné, když se vám to nelíbí, nechoďte tam“.
  Uvažte, že i sledování televize je dobrovolné. Je ale přece úplně normální, když někdo kritizuje její program a podobně..

  1. Zcela chápu pochvalné ódy na pivní slavnosti. Vždyť je to pro určitou skupinu lidí jedinečná příležitost, jak se náležitě opít na veřejnosti a víceméně bez negativních ohlasů.Vesele si pořvat po městě a nikomu se nic nestane, vždyť jsou pivní slavnosti! Tedy hurá na pivky a střízlivý nás nedostanou !!! Sosák.

  2. Jasně,jen si poslužte…
   Já osobně si myslím že pivky už mají v Humpolci velice slušnou tradici a k městu už prostě patří,navíc se sem sjíždí lidé z širokého okolí..
   Jejich program se vcelku zlepšuje a letos je to paráda(můj pohled)..
   Berte to tak že jde o pouhé 2 dny v roce,tak to vy nevraživci snad nějak vydržíte..
   No a k těm řečem o penězích- pro Bernarda je to myslím organizačně dost náročné,tak by musel být nahlavu,aby byl ztrátový a ty sponzory si taky musí sehnat sám,jen si to každý zkuste na cokoliv nějakou korunu od někoho získat,ono se to závistivě plácá..

   1. ale vždyť nikdo nepopírá náročnost projektu slavností,ale když tak namastí vstupné,tak aspoň to pivo by mohlo být podstatně lacinější.a nedělejme zase ze slavností událost roku.Někdo už tu zmínil akci DDL,byla míň zastoupená,ale o to pěknější.

    1. Pivky jsou velmi nákladný projekt, zvláště, když učinkují kvalitní umělci. Z tohoto důvodu je vstupné velmi nízké, mělo by být tak 400 – 500 Kč na den! A pivo za 50 Kč,jednotná cena. Konečně, kvalitní kulturní vyžití něco stojí.

     1. jenom mě překvapuje,že prvních asi pět ročníků se vstup neplatil,pivovarů víc a vyžití taky.ostudou bylo,že jihlavský pivovar musel mít stánek u kina.neměl povolení být na náměstí. za 500 na den by se na Bernardovy slavnost každy vy…. takový vstup nemají ani jiné a slavnější pivovary. a na závěr pivo z Humpolce je abnormálně hořké.

     2. Prvních asi pět ročníků se ale programově nedalo vůbec srovnávat např. s letošním ročníkem! Za všechno se platí a je jen na Vás, zda jste ochoten/a si tuto zábavu dopřát.
      A na závěr – pivo z Humpolce je sice „abnormálně hořké“, ale to je podle mého názoru jeho největší plus, odlišující ho od „europiv“ typu Gambrinus. Nebuďte tak „abnormálně zahořklý/á“.:-)

     3. No jo, ono těžko se tady dá o něčem diskutovat a udržet návaznost v momrntě, kdy se skoro nikdo nepodepisuje a nelze tudíž rozluštit, kdo co napsal a podle toho pochopit kontext a význam jeho příspěvků….

     4. Ty jo, ale oni ne :).
      Co se týče podpisu – mě nebaví se pořád někde registrovat…a podpis, to je moc máčknutí do klávesnice, takže na to občas zapomínám,tak se na mě nezlob :).Murlo

     5. Tak se podívej kolik je tam sponzorů, za to by měli ještě lidem u vstupu peníze dávat. A ty účinkující stojej oproti dřívějším úplně za hovno. Ty blbe

     6. No tak na tokovýto „příspěvek“ rádobypolointeligentního pisatele jsme čekali:-)
      Tímto zdravím gorily v pražské ZOO….

     7. No, do blbů si tu zrovna nadávat nemusíme. Každý má snad právo na svůj názor. A že p. Bernard naprodělá, to je jisté. Někomu to pivo chutná, jinému ne. Mě osobně ne, ale tak si dám jiné. Na slavnosti nejdu a tomu kdo půjde taky nadávat nebudu. Zůčastním se jiných akcí, které se třeba nelíbí jiným. A ještě jen dodám, že nealko Bernard se dá pít a na slavnostech prý bude zadarmo. Jirka.

     8. A mě by zrovna zajímalo jací dřívější účinkující byli tak úplně naprosto super – Maxim turbulenc tam přece letos jsou pro Vás zase :D. Murlo

 7. Piváče byly fajn a ačkoliv jsem se účastnil jen sobotního nášupu, byl jsem plně spokojen. Neříkám, že ty peníze za vstup jsou malé, na druhou sranu mi to plně vynahradil program. Koncerty jednotlivých skupin se pohybují ve stejných cenových ralacích a nikdo se nad tím nepozastavuje, tady byly všechny pohromadě za jeden poplatek. Předem upozorňuji, že pivu Bernard nijak neholduji, prostě mi nechutná 🙂 Ale pivní slavnosti byly fajn a těch pár piv á za 22 korun a nebo nealko dokonce zadarmo, mě k mé velké spokojenosti rozhodně finančně nezruinovalo.

  1. vážení, myslím, že plné náměstí jasně ukázalo kde je pravda. A vy zahořklí kritici, tam samozřejmě nemusíte ani příští rok……

   1. Ať si to teda pořádaji na svém pozemku. Lístky měli hlavně sponzoři a zaměstnanci pivovaru. A co mela znamenat ta zahradka VIP? Kdyz uz si člověk zaplatí,tak ať se pohybuje kde chce. Ty blbecku

  2. Byl jsem u jedné šarvátky,kde teklo docela dost krve.Bylo to najednou bum bum a pak nějaký kopance do ležícího asi byl pod vlivem free beer.Pak ho „ochranka vyhodila za plot,no snad to rozchodil i když na to nevypadal.Byl jsem tam se sedmiletým synem,byl docela v šoku(ještě bylo vidět).A dneska odpoledne na náměstí ten bordel to byla nějaká novinka?Jinak kapely super. Petr

   1. pivní slavnosti příště do areálu Zlaté podkovy.náměstí na to není pravé ořechové.malý prostor,hádky kolem bankomatu apod.co vy na to???

    1. Nevím jestli je areál Zlaté podkovy to pravé ořechové. Ale přesunout by to rozhodně chtělo, náměstí už letos bylo zcela nedostačující a ta návštěva se tam nemohla vejít.

     1. No..Akorát si nedovedu představit, jak by se uhlídalo takové množstcí lidí, aby nazasvinilo tak velkou plochu. Takhle jsou odpadky na relativně malé ploše, ve chvíli kdy by byly piváče na podkově, tak mám obavy, že by se kelímky uklízely až v Čejově.

     2. Pořád omíláme stejné.Kdo nechce ať nechodí. Soudný člověk ví,že například Tři sestry hrají v Hořepníku tento týden za 320 Kč. Tady za stejný peníze máme dva dny supr přehlídky.
      Ti co tohle vše chtějí zadarmo ještě žijí v komunismu, tam je vše zdarma podle potřeb, ale toho jsme zatím nedosáhly.Byť jsme se o to dost dlouho pokoušely.A pokud se Vám po tom všem stýská,
      zajeďte si na Kubu tam už to skoro uměji.
      Já poděkuji panu Bernardovi a více než 50 dalším sponzorům za perfektní akci a už se těším na příští.

     3. To pláčete ale pane na špatném hrobě. V těchto příspěvcích na které jste zadal odpověď vůbec nikdo nepíše nic o tom, že by snad měly být slavnosti zadarmo, nebo že by akce nebyla perfektní. Jenom zde vyjadřujieme svůj názor, že letos už prostě náměstí kapacitně na návštěvu nestačilo a že by možná bylo dobré slavnosti přesunout na jiné prostranství.

     4. Já už navrhuji uskutečnit pivní v areálu Zlaté podkovy.Bylo by tam více prostoru ,posezení a jiná kultura.Ale tam by musel p.Bernard zaplatit tučný pronájem.Na náměstí je to zdarna !!!!

      Pavel

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Tip na restauraci: Tour De Hospoda - Restaurace Želivka

St Srp 8 , 2007
Přímo v srdci Českomoravské vrchoviny, nedaleko Humpolce, na břehu řeky Želivky leží stejnojmenná restaurace. Najdete ji na křižovatce několika cyklostezek v sousedství historické vodní elektrárny pod obcí Sedlice. Čtěte dále:   Bernardfest 2023

You May Like

Témata