Pivovar Bernard v Humpolci loni vystavil rekordních 410 000 hektolitrů piva

Rodinný pivovar Bernard vloni vystavil 410 000 hektolitrů piva, nejvíc ve své dvaatřicetileté historii. Sdělil to mluvčí podniku Radek Tulis. V meziročním porovnání se produkce humpoleckého pivovaru zvýšila o tři procenta, v roce 2022 tam bylo uvařeno 398 000 hektolitrů piva.

Výstav piva

Hranici 400 000 hektolitrů převýšil pivovar Bernard poprvé v roce 2019, v následujících letech se prodej piva snížil v důsledku opatření proti šíření covidu. Mluvčí uvedl, že minulý rok měl pivovar rekordní výrobu i přes výpadek ukrajinského a ruského trhu, kam od počátku válečného konfliktu pivo nedodává.
„Těší nás, že se nám podařilo dosáhnout takových výsledků i v době velké inflace a bez důležitých exportních zemí. Nicméně platí i nadále, že velikost prodejů není náš hlavní cíl. Nadále budeme usilovat o co nejvyšší kvalitu piva a služeb,“ uvedl spolumajitel pivovaru Stanislav Bernard v tiskové zprávě. Podle generálního ředitele a vrchního sládka pivovaru Josefa Vávry se pivovaru také trvale daří získávat nové odběratele.
Pivovar vyváží pětinu své produkce, odběratele má ve 25 zemích. Nejvíc piva dodává na Slovensko, do Švédska a do Bulharska.
Rodinný pivovar Bernard, a. s., zaměstnává 260 lidí, dalších 30 lidí pracuje v jeho sladovně v Rajhradě u Brna. Tržby za minulý rok společnost zatím nezveřejnila.

Pivovar roku

Sdružení přátel piva vyhlásilo vloni humpolecký pivovar pivovarem roku. V minulém desetiletí získal pivovar Bernard podle sdružení tento titul pošesté. Od roku 2022 funguje v pivovaru nové návštěvnické centrum s vyhlídkou na pivovarském komíně.*

Axl

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Zlíňaci testují – Hotel Farma - restaurace

Pá Led 5 , 2024
Tentokrát jsme vyrazili kousíček dále od Humpolce. Navštívili jsme restauraci hotelu Farma, která se nachází nedaleko Pelhřimova poblíž hlavní silnice z tohoto města do Humpolce. V této restauraci jsme byli naposledy někdy v roce 2016 a pamatuji si, že tenkrát jsme moc nadšeni nebyli. A jak dopadla naše návštěva po […]

You May Like

Témata