Bernard chce rozšířit pivovar v centru Humpolce, čelí rozezleným lidem

159

Rodinný pivovar Bernard neuspěl s úmyslem navýšit výrobu.

Humpolecké zastupitelstvo neschválilo změnu územního plánu, která by umožnila rozšíření areálu. Proti záměru se postavila část obyvatel. Bernard však snahu nevzdává.

Majitel pivovaru Stanislav Bernard je zastupitelem Humpolce, při hlasování se zdržel.

tředeční zasedání humpoleckého zastupitelstva, které se změnou územního plánu zabývalo, bylo místy velmi emotivní a vyostřené. Kontroverzní bod se týkal změny využití pozemků v těsném sousedství Rodinného pivovaru Bernard, který se nachází v historickém centru města. Podnik tam plánuje vybudovat ležácké a kvasné tanky.

 

Zdroj a více na: https://www.idnes.cz/jihlava/zpravy/pivovar-bernard-humpolec-zastupitelstvo-uzemni-plan-petice-protest-vysocina-ekonomika.A191122_515853_jihlava-zpravy_mv

Čtěte dále:   Bernard Fest 2024 bude

Petr

159 thoughts on “Bernard chce rozšířit pivovar v centru Humpolce, čelí rozezleným lidem

 1. Průmysl tam kam patří, na průmyslové pozemky za město, které si pivovar pro tyto účely koupil. Centrum je pro bydlení. Toto musí i nenasytný spolumajitel pivovaru pochopit!!

   1. To sice ano, ale v určitém rozsahu a na určitém pozemku. A tento stav si Bernard kupoval. A navíc stav domů, domků i řadovek tam byl už v době koupě pivovaru. Bernard chce „svůj“ majetek rozšířit a zhodnotit. A co majitelé uvedených nemovitostí? Těm může Bernard tímto zásahem majetek znehodnotit?

    1. I ti lidé stavěli domy s rizikem potravinářské firmy za plotem. Dnes křičíte vystěhujte podniky za město, ale jak k tomu přijdou ti co tam mají domky, zahrádky ? Proč obětovat ornou půdu ? Myslíte že centrum bez lehké výroby je živé ? Spousta otázek…

     1. Ne, tady jde o to že najednou přijde nějaký Bernard, a pomocí jakéhosi vlivu chce najednou z domů v obytném prostoru dělat průmyslovou zónou. Jde tady o znehodnocení stávajících domů a pozemků. Aby tady jeden vydělal musí někdo jiný prodělat. Nebo si snad někdo myslí že Bernard je tak křišťálový aby byli spokojeni i ostatní? Na pozemcích které koupil jako pivovar a jsou jako pivovar, ať si dělá co chce. Ale spekulací vykupovat obytné a následně z nich předělat průmyslové je tak docela dost za hranou vůči lidem kteří zde za své celoživotní úspory zbudovali bydlení a najednou díky nějakému Bernardovi mají mít znehodnocené investice??? To snad ne! Není to tak dávno, 3 roky, když přišel za majiteli stávajících domů, např. Jiráskova a chtěl po nich souhlas s převodem na průmyslové pozemky. Zajímalo by mne kvičení všech těch pochlebovačů Bernarda, kdyby jim chtěl znehodnotit jejich majetek. To by byla čina.

     2. Nikdo ornou půdu neobětovává, pivovar za městem pozemky určené pro průmyslovou výrobu již vlastní, stačí jen začít stavět. V centrum měst je vždy a všude problematické rozšiřovat průmyslovou výrobu, neznám město, které by dávalo přednost průmyslu a bourání rodinných domků. Takhle bezohledně se chovali komunisti, po nás potopa. Předpokládám, že jsme v roce 2019 přeci jen vyspělejší společnost.

     3. přesně tak, a i když pivovar vlastní pozemky za městem. Jedná se skutečně o ornou půdu, kde dnes hospodaří Školní statek. Tedy o oběť orné půdy by se jednalo… Možná ne na papíře, ale ve skutečnosti ano…

   2. Kdo by neznal Standovy PR pohádky o tom, jak koupil za děsivé peníze v dražbě děsivou ruinu, a pak z ní svojí genialitou teprve vytvořil funkční pivovar…Až by se při tom líčení, v jak hrozivém stavu pivovar byl člověk zamyslel, proč vůbec tu ruinu pořizoval a následně těžce opravoval? Vždyť mohl postavit chemičku na zelené louce. Kdyby mu došlo, že všechno má své meze, tak by rozjel bez té současné tragikomedie přesun výroby na periferii, a v centru ponechal jen zákaznické centrum se skanzenem rukodělné výroby. Tou se vždy v PR pohádkách oháněl, i když to byla samozřejmě lež. Dělat ze svých sousedů závistivé ubožáky, kteří mu brání ve štěstí? To je ten svatý Bernard, co rád káže národu? Ten co mění politické názory jako ponožky, rád si hraje na něco, co není? Prý by rád byl „kultovní“. Zatím je na nejlepší cestě vše pozitivní, co ve městě vykonal, přebít svojí arogantní snahou jít VLASTNÍ CESTOU bez ohledu na okolí. I ti malí obyčejní lidé z okolí mají právo na svojí cestu, pokud ještě žijeme v demokracii.

 2. A tak kvasné tanky nebudou, nic se neděje. Alespoň budou mít zaměstnanci pivovaru konečně firemní parkoviště a nebudou to válet po městě a zabírat místo.

  1. Na parkování chce Bernard jednosměrku z ul Jihlavská, tam budou parkovat autobusy i auto. Prostě město posluhuje pivovaru

    1. Z dopravní studie, náhodička že i ze zálivem pro autobus, jj město se ohýbá a tancuje jak pivovar píská

     1. Hele ja jestli sem poslouchal zaznam ze zasedani spravne tak Standa uz preci chtel v tomhle ohledu neco protokolovat do zapisu nebo sem slysela kolenem?

     2. Tak tam bude jednosměrka. No a? V Rašínové ani Na rybníčku s tím problém není.

     3. Jo at tam treba je. Ale ne kvuli prani pivovaru. Kde je moralka a odpovednost?

     4. Mesto je prvni na rade s parkovanim svych obcanu a navstevniku mesta az se bude misto druheho starat o to o co ma bude zivot v Humpolci snesitelnejsi

     5. pivovar o žádné jednosměrky nežádal, je to aktivita města

     6. jojo aktivita města ve prospěch pivovaru. není to poprvý ani naposled. ale je nutno aby si konšelé uvědomili že je nevolí pivovar ale občani města

   1. Lepsi nema zed pivovaru nezli cinzak plny rumunu kdo nezazil nepochopi a co radni parkovani ve meste blokuji hlavne urednici mesta a prodavaci

 3. První v Humpolci byl pivovar, vždyť má číslo popisné 1. Když Bernard slíbil, že je to poslední akce a potom bude stavět v průmyslové zóně. Tak bych mu vyhověl. Pro Humpolec toho udělal dost.

  1. Nemate pravdu!! Pivovar nevyl prvni. Jenom v dobe kdy se zacalo s cislovanim budov byl vzat za vzor a proto mu daly cislo 1. Nesouvisi to ale vubec vubec s poradim vystavby jako takovy.

   1. Už někdy kolem roku 2010 se Standa na zastupitelstvu dušoval, že teď už se bude rozšiřovat jenom za městem. Je to nahrané na audiu a dá se to doložit – na městě je vše archivované. Takže nám opět veřejně lže a je to opravdu pan „čistá hlava “ …..

  2. Můžete mi prosím napsat, co pivovar udělal pro město? Bohužel si nemůžu vzpomenout na nic, co udělal pro město. Děkuji

     1. Platí tu daně, zaměstnává lidi, podporuje sportovní kluby, zviditelnil Humpolec po celé ČR. Co přesně by měla firma dělat pro jakékoliv město a můžete uvést příklad firmy, která to dělá ?

 4. V Jihlavske by to naopak chtelo dat zakaz stani v obou smerech.
  Stejne tak v Masarykove od namesti k Tescome.
  A zakaz vjezdu nad 7 tun vsude.

  1. Stačí tam dát značku zákaz zastavení a nemusíte v Jihlavské dělat jednosměrku. Ale to jsme opět u toho město se může přetrhnout, aby vyšlo vstříc záměrům a nápadům pivovaru.

   1. Chtěli jste roku 1989 kapitalismus? Máme ho. Bylo otázkou času, kdy velcí soukromí hráči s kapitálem za zadkem budou ovlivňovat podobu měst a celé republiky.

   2. Zkusím úvahu na jednosměrku zavést trochu někam jinam. Podotýkám, že ze záměru pivovaru (rozšíření) nijak unešený nejsem, ať se zase s některými jedinci zbytečně necyklíme na blbostech a neodbíháme od tématu.
    Ta úvaha zní, že se celou dobu volá po tom, aby se do centra „vrátil život“. Můžeme se bavit o provedení návstěvnického centra pivovaru, byť i toto je vcelku subjektivní věc, ale nemůže se mu upřít to, že je to jeden z mála subjektů, který do jinak polomrtvé lokace láká lidi a to docela ve velkém množství. A rozhodně to není o tom, že tito lidé navštíví pouze pivovar – mám vyzkoušeno osobně a může si to ověřit kdokoliv z humpoláků. Ve chvíli, kdy podobné množství lidí v centru máte, automaticky na sebe váže další služby, protože se to zkrátka někomu provozně vyplatí.
    Samozřejmě a to bych rád zdůraznil, je to o míře. Na druhou stranu pokud pivovaru zcela znemožníte jakýkoliv rozvoj a to ve prospěch turismu, nemluvím vůči výrobě, nevím, jak tím městu prospějete, popř. město samo sobě. Prospěch bude mít pouze pár jedinců, kteří škodí z principu, nikoliv proto, že by to mělo nějakou hlubší myšlenku (nemluvím rozhodně o lidech, kteří bydlí vedle pivovaru apod.).

    P.S. S Bernardem jsem se nikdy nepotkal/ neznám se s ním/ nepiju ho, s tchýní o politice nemluvím, ODS nevolím a ano, v Humpolci mám pár projektů….

    frrrr

    1. Mnoo ja se na namesti pohybuji kazdy den a ze by potrebovalo
     „vratit zivot“ rozhodne nevnimam. Naopak, mnohdy by potrebovalo spis uklidnit.
     Pokud by se melo udelat neco pro navstevniky centra, tak jsou to
     hlavne a predevsim mista pro kratkodoba parkovani. Situace s kratkodobym parkovanim v centru je tragikomicka.
     A jiste by se naslo pobliz centra i misto, kde by autobus mohl
     turisty vylozit, odjet zaparkovat a pak je tam zase prijet nalozit.
     A zase to neni nic noveho, deje se tak bezne i jinde. Navic tech busu s turisty je zde skutecno malo a hlavne v letni sezone. Jiste neni potreba zbytecne znehodnocovat ulici jednosmerkou, na ukor mistnich obcanu, kteri ji denne spokojene vyuzivaji. A rozhodne to nelze chapat jako snahu o omezovani turistickeho ruchu v nasem meste. Ale osobni prospech par jedincu nesmi byt nadrazovan prospechu spolecnosti. Obecne.

     P.S. Mistni pivovar vari dobre pivo a zaslouzi si uznani. Tak hlavne aby si to nepokazil.

    2. Rozhodně nikdo nechce šlapat nikomu po štěstí, ale není normální, aby jakýkoliv subjekt řešil své podnikání a místní úředníci, jako zázrakem neřeší již více než 20 let, parkování zaměstnanců a návštěvníků pivovaru a to podotýkám, že se jedná tak o cca 100-150 parkovacích míst ( pivovarští zaměstnanci, návštěvnické centrum). Nemůžete přeci chtít přivézt do centra 50000 lidí ročně a nemít v době výstavby tohoto projektu zajištěny parkovací místa a snažit se to vyřešit v budoucnu ex post rozhodnutím na pozemcích, které podle současného ÚP slouží naprosto něčemu jinému. A stejně tak je to i s expanzí, v roce 2015 p. Bernard na zastupitelstvu garantoval, že se v centru již nebude rozpínat a že jeho budoucí expanze bude již jen za městem v průmyslové zóně, kterou si pro tyto účely začal v té době vykupovat. Tak proč mu město opět prodávalo pozemky a měnilo ÚP ze zemědělské půdy na průmysl, když 4 roky poté se tam pivovaru nechce a vymlouvá se na to , že to bude drahé. To tuto výši investice nevěděli předem hahaha.
     Mám takové tušení, že pravda bude naprosto prozaičtější, pro uklidnění veřejného mínění v roce 2015 pivovar skupuje a buduje průmyslovou zónu, která slouží jako dobrá vějička, mezitím salámovou metodou se opětovně vrací k myšlence, kterou nikdy neopustili, postupné vykoupení pozemků a s městem v zádech v určitém čase změna ÚP a rozšířeni pivovaru v centru. Průmyslová zóna za městem, investice, kterou v budoucnu prodají nějakému developerovi např CTP.
     Mimochodem proč Bernard se nesnažil diskutovat s obyvateli již před zářijovým zastupitelstvem? Nebýt HUGA a arch. Rýznera, tak už to prošlo v září. Je to celé hodně za hranou a všichni musíme akceptovat ekonomické zájmy spoluvlastníků pivovaru a je nám to podsouváno jako něco co Humpolci prospěje. Budeme naprostý unikát a to nejen v Čechách, kteří místo aby průmysl vysouvali z centra, tak mi ho necháme expandovat. Je to nelogické a jde to proti zájmům všech občanů Humpolce, nejen nejbližších sousedů.

     1. HUGO se stále zlepšuje ve finesách svého mentora a guru ZR. Především v hodu vidlemi. Jde jen o
      zástupné a zveličené problémy.

     2. doporucoval bych teto osobe aby se sel bratričkovat s vyseuvedenym hugem a zachrancem mesta panem Liznerem a nabral si do nevymachane huby nejližsí sousedy sam jsem se presvedcil v cirkuse za kominem kolik se tam projevilo sousedu a kolik jejich radoby ochrancu pardon stvacu

     3. Karle? Jsi to ty vid? Jako starosta by ses mohl klidně podepsat. Ten tvuj jazyk stejně hnedky člověk pozná.

 5. Humpolecká spravedlnost, je jedno jak velkou křivárnu, podraz či lež udělá p. Bernard, vinný je stejně ZR.

 6. Taky vás štve, že po městě jezdí hodně pivovarských kamionů a není kde zaparkovat? A kdo za to může, asi ZR!

  1. Můžou za to lidé, protože si kupují auta a ještě s nimi jezdí. Taky chtějí mít zboží v obchodech.To je šlendrián. Já bych na náměstí udělal velké parkoviště je tam velká plocha kde nic není.

 7. Stačilo by dát za parking nad hodinu 40,- a bylo volných míst dostatek.
  Nechápu proč se tomu konšelé tak brání.

  1. Protože to využívají zaměstnanci úřadu a hlavně zaměstnanci pivovaru z blízkého sousedství. Že se ten Rýzner nestydí, taková nehoráznost!

    1. Rýzner je ten, který může za vše špatné v našem malebném městečku. ZR je příkladným exemplářem toho nejhoršího, co si dokážete vůbec představit. Ještě, že tu máme osvícené vedení města a v neposlední řadě nebojácného a pravdomluvného p Stanislava Bernarda, kteří to vždycky zachrání.

  1. Město pro lidi tu už taky máme. Copak Kratochvíl, Kukrechtová, Bendl, Mikulášek, Brukner, Bernard a Vávra nejsou lidi? A my ostatní můžeme mít dobrý pocit, že pivovar umí prodat pivo i do Švédska. A pokud tomu nevěříte běžte zítra v 16:30 do Divadla Za komínem on vám to Standa vysvětlí a potvrdí. Paleček nahoru!

 8. Jděte všechny připomínky říci Bernardovi do očí zítra na besedu, kterou pořádá.. Nebojte se a argumentujte proti němu věcně, slušně, otevřeně. Žádné vřískání podobné tomu, co na zastupitelstvu předvedla ona paní. Tak se neargumentuje. Buďte lépe připraveni.. Fakta a jasná..

  Tady se vypisovat a rozčilovat nemá cenu. Zítra je možnost a těžko se bude opakovat.

  1. Jak to myslíte, že se ta možnost bude těžko opakovat? To vypadá jakoby dával pan B poslední šanci vyřešit to s povstalci po dobrém..? Tak to snad zatím není, ne? Já to vnímám jako začátek kampaně, třeba i s rozdáváním lahváčů, jako kdysi jeden kolega, co si nárokuje nejen město, ale rovnou celou republiku, rozdával koblížky… Nechápu jednu věc – proč představitelé města podporují různé debaty, studie… o využití Zichpili apod, když tam nakonec možná bude zrát pivko… To mohli kluci říct rovnou…😁

   1. To je právě ten problém, oni kluci a holky z radnice nevěděli co pivovar potřebuje, jelikož oni vždycky v minulosti pracovali jen na jasných zadáních. No a teď úkol zní jasně pivovar potřebuje skladovat více piva na export a za město jak sliboval se mu nechce. Tak proto ta Zichpil

    1. To opakovane predlozeni zameru zmenit uzemni plan zralo dost dlouho. Dost dlouho na to aby si nekteri mysleli te se zapomelo na prislib jisteho pana B. Prislib toho ze dojde k prestehovani casti zavodu. A ejhle. Ono se to porad vi. A presti se zkousi salamova metoda. Tohle preci ale neni o pivovaru ale o koncepci jako celku. Koncepci estli chceme v centru dalsi kamiony hluk atd. Soudni musi pochopit. Tohle nejni o zavisti jak se nekteri ODsaci snazi vnuknout tady na humpolakovi

  2. proč bych někam chodil? něco chce on, tak ať přijde on.. já když budu něco chtít, tak si mám taky udělat besedu? 🙂

 9. Pořád tady chcete vsugerovat lidem, že stavba haly pro ležácké tanky na pozemku pivovaru nějak ohrozí či přímo zdevastuje Zichpil. Lžete a dobře to víte. Se Zichpilí to vůbec nemá co do činění. Hala má stát na místě dvou domů, které kdysi spadaly do židovského města,nikoliv na Zichpil. Navíc toto území je zdevastováno výstavbou řadovek,které jsou zde jak pěst na oko. Takže tento argument neplatí. Architektonicky hala samozřejmě také nic moc, ale stávající domy nemají žádnou historickou hodnotu. Takže jediným relevantním argumentem je nárůst dopravy, to by měli zástupci pivovaru vysvětlit. Co se týká parkování, tak hlavním problémem se zdá být návštěva nového centra, který se v pivovaru buduje. Ale to se dá přeci řešit docházkou návštěvníků ze stávajících parkovišť. Daleko větším problémem je, že v centru města není parkování rozumně zpoplatněno. Víc myslet a méně emocí !

  1. A lidi,co bydlí v řadovkách,vystěhovat na ulici? To je,panečku,demokracie! A když se chce Bernard expandovat,tak proč do šířky? Existují i stavby do výšky.

 10. Jen malý dotaz. Nemusí náhodou provozovatel vybudovat na své náklady
  odpovídající počet parkovacích míst pro své zákazníky resp. návštěvníky, zaměstnance ?
  A to se nechci bavit o tom, že je to přinejměnším slušnost.

  1. Pustte si zaznam z jednani MZ. Je to tam. Arch. Ryzner se divil jak pivovar vubec mohl stav povoleni ziskat kdyz parking nezajistil. Nikdo z pivovaru neodpovedel.

   1. prostě všichni Standovi závidíme. (tečka) já už to nemůžu ani vydržet… 😀 zvlášť, když se snažím neúspěšně zaparkovat ve městě, tak cítím pouze a jenom závist

    1. V němém úžasu čtu komentář výše, zmiňující se o tom, že pivovar měl koneckonců číslo popisné jedna. A to ho má jako k něčemu opravňovat nebo co? Na základě toho, si může jako dělat co chce? Tak to myslíte? Neuvěřitelné a přinejmenším, značně přiblblé! Argumentace na úrovni úspěšně vykonaného přijímacího řízení na pobyt v léčebně pro choromyslné.

     1. Myslím, že většina lidí souhlasí s tím, že pitná voda začíná být i v ČR strategickou surovinou a bude hůř. Humpolecký pivovar – během pár let bude už plně v belgických rukou – nám už dnes většinu podzemní kvalitní pitné vody vysává ve svůj prospěch a my začínáme být většinově závislí na chemicky upravené vodě ze Želivky, která ale za pár let bude také nedostatková, protože se na ní připojují další odběratelé. A toto vše umožnila vláda ODS v Humpolci. A navíc, dlouhé roky pivovar ničí kanalizační potrubí a čističku odpadních vod tím, že vypouští to co nesmí přímo do kanalizace a díky tomu ČOV ze 70 % slouží jen pivovaru. Toto vše na úkor všech občanů a rozvoje města, protože dnes je ČOV na plné hranici výkonu, takže naše město se nyní díky tomu nemůže dále rozšiřovat, ač její kapacita měla původně stačit ještě mnoho let dopředu. Vedení města by mělo na svých stránkách zveřejnit studii, kterou si v roce 2017 zaplatili u společnosti Hydrotech a kde je vše prokazatelně popsáno. Ovšem o této studii nevědí ani zastupitelé a skončila v šuplíku, aby se o ní náhodou někdo nedozvěděl……takto se hospodaří s veřejnými prostředky v našem městě.
      Pane starosto, zveřejněte tuto studii na stránkách města, ať občané vědí, jak je pivovar pro město „prospěšný“…vždyť jsme tuto studii zaplatili my všichni. Jmenuje se takto :
      Posouzení a zhodnocení ČOV Humpolec ve vztahu k nárůstu odpadních vod od významných producentů a vliv na provoz ČOV.

     2. nesmysl pivovar spotřebovává jen cca 20% městské vody… bylo to i na besedě. A proč by měl být za pár let v rukou belgičanů?

  2. to oni chtěli, proto žádali o změnu územního plánu v plném rozsahu, aby tam mohli zajistit parkovací místa. Jenže tu jim zamítli. Tak zmenšili rozsah… Hezky to říkali na té besedě

   1. Vždyť tohle je demagogie, co píšeš. Ze strany Bernardu pouze zástupné manévry. Proč nemají vyřešeno parkování, když už dostali stavební povolení a staví návštěvnické centrum? Není to ohýbání pravomocí na stavebním úřadu?

 11. Příspěvek ze 26. 11. 2019 (20:29) vychází zřejmě z tvrdých dat. Starosta města by měl dostat ultimatum do konce roku, aby studii zveřejnil. Jinak to není na nic jiného než na jeho demisi a předčasné volby!!‘! Nechť pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí

  1. Autor v příspěvku žádná tzv. tvrdá data neuvádí, jen samé možná, kdyby atd.Na dnešní prezentaci zástupci pivovaru jasně zodpověděli na ta data týkající se vody i kanalizace. Ať si autor tato data nejdříve zjistí a pak tady teprve plká.

 12. Na dnešním jednání zástupců pivovaru s občany města, které bylo mimochodem velmi kultivované a mělo dobrou úroveň, se naši milí podnikatelé Rýzner s Hendrychem naprosto odkopali. Když už neměli jiných argumentů, tak neustále operovali s jakýmsi příslibem S. Bernarda z roku 2014. Z celého jejich vystoupení čišela snaha zabránit rozvoji pivovaru za každou cenu. A nejvíce pobavil zastupitel Hrala otázkou co bude s pivovarem za 10, 20 a více let. Chytrý chlapec.

  1. Vážený pane, Vámi zmiňovaným byste měl líbat ruce, že se ve svém volném čase starají o situaci ve městě. To, že na ně za to ještě útočíte, je vrchol drzosti. S. Bernarda bychom nikdy na takovéto akci neviděli, ten řeší jen zájmy svého pivovaru. A ano, mluví ze mě závist a samozřejmě píši z trollí farmy sponzorované Z.R. Ještě jednou: styďte se za sebe!

   1. Pro mě byla včerejší diskuze velice zajímavá a děkuji všem za její kultivovanost.
    Ovšem nejzajímavější informací pro mě bylo, že pivovar vydělává 220.000.000 korun/ročně 266.000.000 korun má v hotovosti na účtech a dělá ze sebe firmičku, která si nemůže dovolit investici na jeho pozemcích za městem. Jsem zvědavý jak s touto informací budou pracovat naši zastupitelé, až se budou opětovně k tomuto tématu vracet.

    1. Bez urážky – 266 mega je z hlediska výstavby nového pivovaru jako když „plivnete“. Daná částka Vám nebude stačit pomalu ani na budovu/y jako takovou/é. Hlavní balík bude za technologii a od boku si troufnu říci, že bude dělat min. 1/2 – 2/3 celkové ceny nového závodu.

     frrrr

     1. Fajn, ale stěmito parametry finančních ukazatelů není pro pivovar problem si v klidu šáhnout na úvěr u každé komerční banky.
      PS: sám pan Bernard tvrdil na minulém zastupitelstvu, že jejich propočet je 350 mil korun, tzn. S úvěrem jsou úplně v klidu během 4-6 let toto splatit

     2. přesně tak těch 350 mega to byl projekt lahvovny před pár lety…
      celý pivovar by stál miliardy…!

    2. Sorry jako ale obrat a zisk jsou uplne jine polozky. A Pivovar 100% nema zisk 220 mega. Ani konsolidovany.

     1. Tak se podivejte do veřejně dostupných závěrek, tam to máte černý na bílým. Obrat 774 mega
      Zisk 177 mega a 266 mega na účtech info k 31/12/2018

     2. a ze zisku posílá půlku do Belgie!
      a ten nový pivovar jak jim to pořád předhazujete pane Rýzner by stál další alespoň 3 miliardy!

   2. Souhlasím s Vámi, já jsem byl včera velice překvapen, když jsem slyšel, že Hranipex dává ročně 13 mega na všechny projekty v Humpolci. Třeba včerejšek bude mít ten efekt, že pivovar se nebude chtít nechat zahambit a svých 1,3 miliónu výrazně navýší. Není nic lepšího než když všichni podnikatelé budou víc myslet na svoje město a spolky, které v nich působí

    1. Jestli je to včetně 8smičky tak tomu věřím, ale ta je jeho majetek a není to žádný sponzoring nebo charita.

  2. Za sebe se opravdu těším, jestli Rýzner splní svůj slib a dodá nahrané vystoupení pana Bernarda Ze zastupitelstva 2015. Pokud takový záznam vůbec existuje, jelikož město záznamy pořizuje až od r 2016. Uvidíme komu můžeme víc věřit Rýzner nebo Bernard.

  3. Musím se Pavla Hraly zastat, zřejmě jste nepochopil co bylo jeho otázkou myšleno. Pan Vávra to pochopil a ve své reakci velmi důrazně potvrdil. NIKDO NEVÍME CO BUDE ZA 20 LET A TÍM PÁDEM ANI SLIB NA VĚKY NEMÁ ŽÁDNOU CENU. Proto platí jediné, a to: CO JE PSÁNO TO JE DÁNO. Proto se dělá územní plán a proto se rozhoduje o jeho změně. TO JE TO CO PLATÍ.
   S pozdravem Martin Kaman
   p.s. p. Hendrych a p. Rýzner pouze konstatovali fakta, pivovaru nikdo v ničem nebrání

   1. Samozřejmě, že platí v Humpolci územní plán !! O tom žádná. Ale to pořád nevysvětluje proč se p. Hrala tak hloupě ptal ! A samozřejmě že mu p. Vávra s nechápavým pohledem nad nesmysnou otázkou odpověděl “ nevím „. Nevíme co bude zítra a natož za x let a jestli bude někdo chtít udělat v pivovaru či s pivovarem něco jiného nežli co určuje územní plán tak to jistě narazí.Nakonec to i p. Bernard také vysvětloval.K samému problému uvažovaného rozšíření pivovaru o 700m2 je nutno poznamenat, že majitele řadových domů v bývalém židovském městě to vůbec v žádném směru nemůže ohrozit, spíše majitele cca dvou domů vedle bývalého domu Siberových, ale i to je otázka. Tolik fakta.

   1. NEVOLTE onoho pána do zastupitelstva. O tom to je. Nadáváte tady všichni,ale všichni mlaskáte nad jeho pivem. V zastupitelstvu je už od roku 2002. To je skoro dlouho.

     1. Změna ÚP není potřeba, ať si pivovar za svý prachy posTaví za městem klidně dva pivovary a nerozšiřuje se v historickém centru. Hlavně je smutný, že si tady v Humpě Standa hraje na chudáčka a přitom se koupe v milionech, tak teď je alespoň má možnost trochu rozfofrovat

 13. Tady v Humpolci pořád žijeme v nějakém poblouznění, že jedině místní pivovar umí vařit pivo a že jedině tato značka je snad nejlepší v republice. Tak to rozhodně není.

  1. Jaké je v Humpolci historické centrum? Je zajímavé , že lidem nevadí jaké hrůzy jsou postavené na Zichpili.

 14. Je to prostě všechno tím, že pivovar leží v místě, kde už jeho současný výstav daleko překonal možnosti lokality a dopravy v 21-století. Nikdy, ani v době panství, ani později, ani v období 1,republiky to nebyl velký provoz. Dnes je z něho už v uvozovkách skoro druhý Gambrinus. Gigant Vysočiny.
  A nějakou hranici produkce by i dnešní majitelé měli akceptovat. O tom není žádná.

  Doufám, že zastupitelé si zachovají zdravý rozum a nadhled a ani v budoucnu nepovolí změnu UP. Není to o nenávisti a závisti. Je to o rozumu.

  1. to je blbost, vždyť ten gambrinus je asi 30x větší!
   taky doufám, že si zachovají zdravý rozum a nedají na podobné voly jako jste vy, co jen závidí a nedokážou druhému přát úspěch.

 15. Vážení. Tady se peskuje neustale Standa Bernard a vedle par metrů ve starých strojirnach majitel Pruša lepí a buduje hruzným zpusobem ubytovny a různé obchody sluneční kolektory které nemá povolené. Stavby které přeďelává buduje v rozporu z dřívějším rozhodnutím kde každé nové povolení mělo být schváleno pouze až bude odstraněna ekologická zátěž. A to se nestalo protože každá kontrola která tam proběhne je benevolentni. Jsou tam stavby komplet na černo postavené. Konkrétně ubytovna vedle bývalé chromovny. Tam kde je Vietnamec tam byla chromovna kde nebyla zlikvidovana ekologická zátěž. Je to zasypana casovana bomba uprostřed města. Stacilo by pár vrtů v těchto mistech a vše by vyšlo napovrch. A pivovar který proslavuje Humpolec Vam vadí jen proto, že majitel chce dělat vše průhledně a poctivě. Je to fakt smutné když jdu od Škodovky k městu a pohledem doleva koukám na casovanou bombu pozemků Pruši a pohledem doprava firma která udělala kus práce. Stando drž se.

  1. Takových firem a firmiček je hafo…… Už pro ně neplatí náš zákazník náš pán! Chtěli jsme si u MH-plastu nechat opravit žaluzie a oni že ne. Vůbec s tím nechtěli mít nic společného! Prý si to máme opravit sami! Takže lidi – dejte si na tuto podezřelou firmu,která nechce brát zákazky jak jim přijdou,velký pozor! A ještě mají drzost se ptát,kdo nám ty žaluzie dělal?! Co je jim do toho? Takže pozor na ně,berou zřejmě jen zakázky,co jim hodí! Takže nic solidního!!!!!!!!!

   1. se jim nedivim. Si lidi koupej nejlevnejsi sunt vod cinanu a pak to chtej opravit. To fakt nikoho nezajima a nema to nic co delat se solidnosti. Spis s blbosti tech co koupej smejdy a pak hledaj kdo by to opravil.

    1. Zadnej sunt jsme nekupovali od číňanu,bydlíme v paneláku. A ty žaluzie jsme tedy ovlivnit nemohli. Kvůli silonovým šňůrám nebudeme kupovat nový žaluzie!!!

   2. Nevím, proč by měli mít povinnost opravovat výrobek, který není od nich. Jestli si myslíte, že si ty žaluzie koupíte na internetu a on vám ty šmejdy bude někdo opravovat, tak to jste na omylu. Mimo to se většinou ta oprava ani nevyplatí a je lépe si pořídit nové.

   3. T firma není vůbec podezřelá, jak píšete, ale velmi rozumná. Ono totiž začít opravovat něco co je od anonymního výrobce a nemám k tomu díly, tak to je o tom, že potom by jste teprve na ně nadávali a vyčítali jim, že když tomu nerozumí, tak se do toho nemají pouštět.
    Apropo, jak jste došli k názoru, že výrobce oken má povinnost opravovat žaluzie které nedodal ?

    1. To je to samý,když donesu k ševci boty na opravu a on vám řekne,že opravuje jen ty,co je vyrobil on sám. Taky se ozvete.

   4. „Berou jen zakázky, co jim hodí“ Tak to je, vážení, citát měsíce. Měli by podle Vás brát zakázky, na nichž prodelají? To by asi museli mít Vaši schopnost uvažování…

  2. Ano zátěž tam je. To máte pravdu. Otázkou je, proč už za X let od odkoupení pozemků do rukou soukromníků nedošlo k ekologickému vyčištění. Prostě na to soukromníci kašlou z vysoka a pokud by stát něco vyžadoval, bere se to hned za šikanu živnostníků a podnikatelů.
   Je velikou chybou, že město zde nějaký pozemek nemá ve vlastnictví, parkovací dům by tam byl potřeba jak vyšitý, zvláště v této lokalitě. Parkovat není kde a díky nesmyslnému zahuštění dopravy spojené se zužováním komunikací je celá Masarykova i Hálkova trvale plná.
   Ale je vidět, že na podobný projekt nemá radnice zatím zájem nebo v minulosti neměla.
   Černé stavby? Pláčete na špatném hrobě.. Kdo to kolaudoval? Kdo vydával stavební povolení? Tam se ptejte.

   1. Citace ze seznam.cz k černým stavbám apod. :
    ….Zaměříme-li se čistě na dennodenní strasti starosty, teprve Novotného široce medializované pistolnické výkony z pražského předměstí ukazují, že český stát selhává v samotných základech své existence. Následkem jsou mizerně napsané zákony a minimální vymahatelnost práva, které zásadním způsobem ztěžují fungování obcí a znemožňují účinně řešit sebemenší problémy obyvatel i na té nejnižší, lokální úrovni…..

   2. Bohužel neni se kde zeptat, když se staví na cerno. Konkrétně jedna stavba vedle chromovny kde bylo odsavani chromovny. Dnes ubytovna. Dalsi postaveno na satnach chromovny dnes byt. Jako zamestnanec vim jak to tam vypadalo. A vše postaveno na casovane bombe.

   3. Meyto melo svuj pozemek naproti mlicnaku smer Lidl. Mohl tam byt parkovaci dum. Jenze mesto to diky Kucerovi prodalo Lidlu. Zrovnatak jako parkoviste u stareho autobusaku. Jo Kučera prodal co mohl. Vlastně od samého začátku se k němu prestehovalo i trocha materialu ze spolkače.

   4. A díky oplocení pozemku vedle radnice už je téměř neprujezdná i Hradská… Jsem zvědav, zda to bude odbor dopravy v dohledné době řešit.

 16. Jak tady nekteri uvadeli, ze maji blizko k zastupitelstvu, neni take navrh v dohledne dobe udelat kryty 25 m bazen? Misto prolezacek u zimaku by to slo ne?

  1. Do bazénu můžete jezdit do třech měst v dosahu. Stejně tam za doktory jezdí mnoho z nás. Ještě bazén cpát sem.

 17. Otázka je, jak by to tady vypadalo, kdyby se změna ÚP dělala na míru každému, kdo by o ní požádal.

  1. No to by nemusel být žádný územní plán, ale každému by se povolilo co si umane. Právě proto je územní plán, aby reguloval co kde má stát a změny by v podstatě vůbec neměly být ! A navíc měnit v centru města území pro bydlení na průmyslovou zónu, to je unikát který nemá obdobu v celé republice a to mají v jiných městech taky pěkné vykuky. O toto může požádat jedině úplně prázdná hlava, to přece nemůže soudného člověka ani napadnout. Vždyť tím by se okamžitě drasticky znehodnotily všechny nemovitosti občanů nejen v tom území ale i v dalším okolí. Jak vůbec o tomto mohou zastupitelé ještě diskutovat ? To měli smést ze stolu hned po přečtení toho bodu !!!

     1. Humpolecka ODS taky nema zadne lumeny. Vsak se staci podivat na jejich zastoupeni v MZ. .

     1. Jo, to je pravda. Perfektní promoakce pivovaru na úkor chudáků občanů z okolí jeho provozu. Proč se neudála taková akce už před zářijovým zasedáním MZ? Protože si koalice myslela, že jí projde každý nesmysl, co předloží, jako tomu bývalo za pana Jiřího k.? Haha, tyhle čas jsou tatam. Konečně má město STAN a HUGO. Ty jediní hájí zájmy občanů.

   1. Můžete nám laskavě sdělit jak se změnou 700 m2 ze zóny obytné na průmyslovou, obé ve vlastnictví pivovaru, drasticky znehodnotí všechny nemovitosti občanů nejen v tomto území ale i v dalším okolí. Prosím o konkrétní fakta ! Navíc nepište nepravdy, toto území vůbec neleží v centru města, jestli tam projde za den 10 lidí, tak je to hodně.

    1. To je zcela jednoduché vysvětlení. Změnou ÚP okamžitě padnou hodně dolů ceny nejen nemovitostí uvnitř té zony, ale i v okolí. Nebo vy by jste si snad chtěl koupit za plnou cenu nemovitost v blízkosti průmyslové zóny a v blízkosti vysokých staveb, kde hučí čerpadla a chlazení a v budoucnu i třeba další rušivé vlivy ?

     1. No pokud by se změnil celý ten prostor o který pivovar původně žádal, tak by zcela jistě byli výrazně poškozeni i obyvatelé na druhé straně Jiráskovy ulice a částečně i domky v Poděbradově. A to nemluvím o řadovkách u Jihlavské, které už dostaly ťafku teď a bude hůř. Stačí se dojít podívat na tu novou trafačku, kterou pivovar přestěhoval blíže k řadovkám. Zřejmě obyvatelé té první vůbec netuší, jakému působení elektromagnetického pole jsou nyní vystaveni. A ten vzhled, to je opravdu šílená hrůza……

     2. ta trafačka je docela pěkná, určitě hezčí než ta původní…

     3. pivovar nový návrh na změnu dost upravil a vyšel vstříc doporučením ze strany architektonické komise, tak jak to nyní prezentovali na besedě už k žádným pádům cen nedojde…
      a když vezemete, že se jedná o tichý provoz, kde zraje pivo… bude to v pohodě…

 18. Jen hlupák by druhému nepřál úspěch a prosperitu, radost, zdraví a štěstí.
  Je tedy hlavní problém celé věci v tom, že bude více smradu a více kamionů po městě ?
  A má pivovar alternativní řešení nebo se jedná o patovou situaci ?
  Může to ohrozit jeho existenci ?

  1. Druhý problém asi je, že se může jednat do budoucna o precedens. Z UP se pak může stát trhací kalendář.

  2. zaznělo to na besedě, pivovar může ty sklepy postavit na zelené louce… ale pak se znásobí doprava v centru, protože bude muset veškeré pivo, které uvaří převést přes město do těchto sklepů a zase pak zpátky do pivovaru na nastáčení…

   1. takže stavba těchto sklepů na zelené louce by nejvíce uškodila právě sousedům pivovaru, kteří by museli čelit nárůstu převozů… (nesmyslně)…

 19. Ještě k tomu parkování. S tím doposud nebyl problém, ale nyní začíná.
  Co se udělaly jednosměrky v těch dvou ulicích, tak doprava ze Sluníčkové ulice více zatížila ulici Hradskou a teď navíc došlo k oplocení pozemku p. Kotyzy ( proč až nyní?), takže občas dochází ke špuntu při míjení. Je třeba pořešit.

  1. To je nutne potreba resit uz davno. Dopravni provoz se ve meste nasobi tim jak ridici jezdi dokola a marne hledaji misto k zaparkovani.

  2. Ptejte se bývalého starosty Kotna proč krátce po převratu povolil prodej tohoto pozemku, nyní Kotyzova. Ale to byla a je bohužel politika ODS, prodávat a prodávat

   1. Tenhle konkrétní pozemek Honzovi prodal kamarád Zdeněk Kadlec, tehdejší místostarosta. Honzovi tehdy stačilo, aby slíbil, že tam bude brzy stavět multifunkční dům……….

 20. A není třeba výstavba nového pivovaru na pozemcích, které má pivovar zakoupené, vázana na zdroj kvalitní vody pro výrobu piva a tato se tam nevyskytuje ?

  1. To není problém, hadici s vodou tam není problém dotáhnout. Ale pivovar taktně mlčí o tom, že s tím tvrdě nesouhlasí Povodí Vltavy, takže se tam vlastně nikdy stěhovat nemůže. I toto povodí ví, jak tato výroba ve zdejší kotlině není vhodná z hlediska odběru obrovského množství podzemní vody a vypouštění obrovského množství znečištěné vody. Vedení města toto moc dobře ví, ale mlčí a prosazuje rozšíření obytné zony na průmyslovou…..To je holt ODS v Humpolci…..

    1. Jo to ale se musíte dotázat v pivovaru, to bylo vyjádření pro ně. Ale vedení města o tom též ví.

     1. Pises o tom s naprostou jistotou, tj. urcite jsi ten dokument videl. Proc bych se dotazoval v pivovaru, tam mi to zamlci, kdyz to nejde pro jejich dobro. Vy ale urcite ten dokument muzete dat k dispozici, kdyz je to takova jistota, ze? Nebo ne? Nebo jste si to trochu vymyslel? Diky za zaslani.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Kurz kresby a malby / podzim–zima

Po Lis 25 , 2019
Středa 27.11.2019 18:00 – 21:00 Čtěte dále:   Pivovar Bernard v Humpolci loni vystavil rekordních 410 000 hektolitrů piva

You May Like

Témata