Bernard rozšíření ani po odporu lidí nevzdal, ukázal omezenou variantu

117

Poté, co zastupitelstvo neodsouhlasilo změnu územního plánu, pivovar přichází s novou variantou.

Nyní už se změna územního plánu netýká plochy 1 700 metrů čtverečních jako předtím, ale už pouze 700 metrů. Svůj záměr představila společnost na veřejném setkání s občany města, které se konalo v Humpolci.

Již předminulý týden zastupitelé doporučili pivovaru v případě nové žádosti zohlednit mimo jiné studie Horního a Dolního náměstí či lokality Zichpil a ctít závěry komise pro architekturu a urbanismus, která původní změnu územního plánu rovněž nedoporučila.

Proti byla i část obyvatel, někteří sepsali dokonce petici. Obávali se mimo jiné zvýšení hluku, prašnosti, dopravy i zápachu.

 

Zdroj a více ZDE: https://www.idnes.cz/jihlava/zpravy/pivovar-bernard-humpolec-zastupitelstvo-uzemni-plan-petice-protest-vysocina-ekonomika-rozsireni.A191130_517738_jihlava-zpravy_mv

 

Čtěte dále:   Bernard Fest 2024 bude

Petr

117 thoughts on “Bernard rozšíření ani po odporu lidí nevzdal, ukázal omezenou variantu

 1. Přečtěte si diskusi po článkem idnes od jiných. Potom si člověk udělá názor o Humpolci. Škoda, že takových podnikavých lidí máme v Hu jako šafránu, ale lidí co mají s každou změnou problém je kvanta. Snad je to přežitek z doby komunismu, nebo je to tím, že Hu je dělnické město, ale už nemá továrníky…(USA, Kanada apod.)

 2. Aha. Prošlo by to v Rakouském, Německém či Švýcarském městečku jako je Humpolec ?
  Tady bych přežitek po komárech nehledal.

 3. V Bavorsku s tím problém nemají. Spíš naopak jsou rádi. Není to kovovýroba a pivovary mívají nějaký ten příběh a to se lidem líbí. Musíte se rozvoj na svých pozemcích dívat pozitivně a ne být jak zapšklej dědek.

  1. S tím se dá v podstatě souhlasit.
   Pokud je v Bavorsku neotravuje smrad, hluk a kamiony ucpaný centrum, tak proč ne.
   No a na rozvoj na svých pozemcích by se tady jistě řada lidí chtěla dívat pozitivně.
   Třeba na rovoj zdravého životního prostředí, klidu, a pohody.

 4. Žádná omezená varianta to není, předtím chtěl též stavět na 700 m2, zbytek mělo být parkoviště. Upustili jen od zbourání domu Siberových, kde mely parkovat auta. Rozsah výstavby kvašných tanků je pořád stejný. Pivovar z nás zkouší dělat blbce

  1. Pokud lže, tak je to moc smutný. Teď když na sebe upoutal pozornost a nechá z lidí ze sousedství dělat závistivý hyeny, co nemaj nic důležitější v životě než mu škodit…Ta pachuť zůstane ještě dlouho.

 5. Dlouho jsem Standu bral jako férovýho podnikatele, ale začíná se mi zdát, že nás pěkně tahá za fusekly.

 6. A co třeba koupit (zdá se že nevyužívané) pozemky s halami na okraji města. Místa dost, zasíťovano, možná i haly s kotelnou by po vhodných úpravách vyhovovaly.

 7. Mno, pivo fajn, pivovar také, ale podle mého je jeho prostorový fond v rámci města již nyní
  na maximu.
  Další rozšíření v této lokalitě by byly velká prsa v malé podprsence.

  1. Dobré pivo vaří dneska v mnohých jiných pivovarech, není důvod proč si myslet, že to u mí jen pivovar v Humpolci.

   1. Včera bylo kvůli pivovaru pracovní zastupitelstvo a nátlak na zastupitele od ODS a pivovaru byl obrovský….
    Hlasování na příštím zastupitelstvu určitě nebude demokratické a hlavně zřejmě někteří zastupitelé nebudou hlasovat dle slibu zastupitele, ale dle přání strany a vedení města…..

    1. Pak budou na místě předčasné volby. Samozvaná šlechta s oligarchou Standou je výsměch všemu co měl přinést rok 1989. Ani komunisti si tu nedovolili to, co tato parta!

     1. Přesně tak. Komunistům se vyčítalo kde co a dnes po 30 letech svobody tu máme toto! Zkratka nejsme jako oni. 🙂

     2. jasný střet zájmů a pokud dochází k nátlaku na zastupitele, tak jde bezprecedentní útok na demokracii ! My demokratické síly požadujeme demisi vedení města a předčasné volby!!!

     3. Vy asi máte hodně krátkou paměť co? Komunisti by si nedovolili, opravdu jste mě rozesmál.

   1. Nemáme sice v Humpolci Letnou, ale na Horním náměstí před úřadem by asi demonstrace byla vhodná. A pokud by se tam sešlo alespoň několik set občanů, tak by snad už vedení města pochopilo, že si zahrává s ohněm.!

    1. Na takhle malém městě je to bohužel zcela vyloučené, protože snad každý má v rodině někoho, kdo je zaměstnaný v JEJICH firmách, na JEJICH ÚŘADECH.. To by byla doslova sociální sebevražda, to nikomu nedoporučuji, ale takhle to mají ONI nastavené. Nezapomeňte, co zažila paní Štěrbová a to je proti nám obyčejným plebs s prominutím někdo. A stejně ji donutili mlčet.. 🙁

     1. Na tomto argumentu to urcite nevisi. Zvlast v dobe, kdy poptavka po dobrych zamestnancich hrube prevysuje nabidku.

     2. Je potřeba si připomenout, že zastupitelstvo jsme si zvolili my sami ve svobodných volbách. Prostě to nejsou samozvanci nebo marťani. Nejsou to ONI, jsou to naši zástupci a spoluobčané, tak počkejme, jak rozhodnou a pak případně konejme a volejme je k zodpovědnosti. Já věřím, že to nemůžou schválit, protože v zájmu města to podle mě asi moc není. Každé rozšíření zatím znamenalo nárůst hluku a všech možných dalších obtíží pro obyvatele centra města. Statistiky pivovaru mají asi stejnou relevanci jako tabulky a grafy našeho pana premiéra. Vše účelové a hlavně narůžovo.

    2. To tam chcete vykřikovat hesla např. Bernard do vězení jako ti pomatenci na Letné ? Nejdříve si nastudujte argumenty a podklady ke snaze o rozšíření pivovaru, pokud toho jste schopen, a pak teprve pište ty své výzvy k demonstracím. Už to tady někdo psal, jedná se o 700 m2 s provozem, který nikoho v okolí nezatíží. Věřím, že to zastupitelstvo schválí a nezvítězí závist nad rozvojem města.

     1. Nehlede na to, ze jestli zbouraj ten barak po Siberovych tak to bude pro mesto jenom uleva. Ten rozhodne krasou neoplyva a do cele rady tech domu ani trochu nezapadal. To at je tam radeji mezera.

     2. Dejte pokoj se závistí. To je obehraná písnička.Nikdo Bernardovi nezávidí, ale na zadek si před ním také obyvatelé nesednou.

     3. jací pomatenci? Váš starosta Karel Kratochvíl se těchto demonstrací zúčastňuje!!!

     4. Zdravím tě sousede. Na Letné bylo na poslední demonstraci bratru 300.000 lidí, podle tebe pomatených spoluobčanů. V reálu se tam sešli lidé s politickým smýšlením od leva do prava, kteří naprosto přesně vnímají současný tristní stav vlády estébáckého agenta a komunisty Bureše, který si dělá co chce, lže, krade a všude dosazuje své věrné, aby nešel do tepláků. To je situace „nahoře“, v Praze. V bledě modrém, jen v menším měřítku existuje něco podobného v Humpolci – volené vedení města se léta podřizuje soukromým zájmům velkých společností, z nichž zájmy pivovaru a pivovarníka Bernarda jsou hodně viditelné, protože se dotýkají nás všech. Bernardova marketingová svatozář stála určo hodně peněz, a už hodně dlouhou dobu mate hlavu řadě místních. Soudného člověka, který se trochu zajímá o dění a informace, musí do očí bít letitý střet zájmů tohoto podnikatele a zastupitele zároveň. Á propous sousede, přečtěte si petici Milionu chvilek pro demokracii, třeba se ti rozsvítí a budeš pak mluvit jinak. Tak pěkný den.

  1. Komise pro urbanismus a architekturu je pouze poradním orgánem, stejně jako další komise města. Její názor se může a nemusí akceptovat.

   frrrr

   1. Věřím v konzistentnost důvěry a názorů rady města v tuto komisi. Věřím, že pokud tato komise má mít přidanou hodnotu pro naše město, tak sama o sobě se bude vždy snažit zaujímat co nejobjektivnější a nejprofesionálnější stanovisko, které bude vždy zohledňovat zájmy rozvoje města, se všemi konsekvencemi. A proto nechme komisi jejich důležitý prostor, ať můžou v klidu připravit své stanovisko, beroucí v potaz všechny nové a relevantní informace, na základě kterých se budou rozhodovat nejen radní, ale i zastupitelé města.

 8. Celkem jednoduchá forma protestu, kterým může začít každý sám u sebe: NEKUPOVAT PIVO BERNARD. Já jsem s tím před nějaký časem začal a budu v tom pokračovat. Alternativ je spousta.

   1. To co tady zaznívá za vskutku debilní žvásty a lži o bezhlučném provozu, by mohli jiste doložit obyvatelé okolí pivovaru. Vnímavý i podprůměrně inteligentní jedinec, musí pochopit, že o bezhlučném provozu a nulové zátěži pro okolí nemůže být řeč. A o to tady jde.

     1. Hlavně si neplést rozvoj města, s rozvojem privátního subjektu.

     2. Panorama města s osvětleným nápisem Bernard ve stylu: jména hloupých ch na všech sloupích a pod ním ty příšerné nádrže, kterých má být ještě víc? Něco příšerného, co připomíná Lovosice, Kralupy, Litvínov či jakoukoli jinou chemičku. Fakt chlouba města a pomník lidem, kteří to umožnili. Dále pak rozkošný dáreček a poselství příštím generacím. Možná, že by to opravdu chtělo opačný přístup, t.j.odprodat pivovaru všechny domy v okolí a ve stylu po mě potopa, vybudovat celoměstský pivovar. Na zelenou louku pak vystěhovat všechny občany. Těch tam zas tak moc není, takže by stačil jeden rozkošný paneláček a bylo by hotovo. Jo a ještě přejmenovat Humpolec na Bernardec.

 9. Chudák Standa, jen chce v centru města rozšířit průmyslový pivovar a občany Humpolce obohatit o zvýšenou kamionovou dopravu, více z toho namáhaných silnic, kanalizace a ovzduší obohacené o cenné emise, centrální panorama vyzdobit průmyslovou halou a potravinářskými sily, která jsou jen 14-16 m vyskoká, což je výška 4-6 patrového paneláku.
  A těm Rýznerovým pomatencům to pořád vadí. Svět se na dobro zbláznil, pivovar nám nabízí v centru takové výhody, a tato umanutá skupinka křiklounů v čele se sousedy pivovaru, se tomu brání.
  Lide humpolecký, podpořte pivovar, jelikož takové chování, které zde pivovar předvádí nemá v současné době v celé republice srovnání.
  Kamion a kvasný tak do každé rodiny
  Ať žije průmysl! Pryč se zpátečníky, kteří chtějí průmysl v průmyslových zónách. Vivat Bernard. Bratři Rýznerové, sousedi pivovaru a všichni kdo sdílejí jejich myšlenky, do koše.
  Humpolec je hrdým městem pro byznys.
  A pevně věřím, že dalším místem pro expanzi bude Horní náměsti, doporučuji TESCO, rozhodně to tam bude žít víc než nyní.

 10. A ví někdo kolik podpisů má petice, kterou nedávno podepisovali u pošty? Pokud vyšumí do ztracena tak to dobré moc nebude. Myslím si, že by se měla více propagovat mezi obyvateli města.Ale asi je to pro drtivou část veřejnosti vedlejší zástupné téma. Podobně jako cílená likvidace autobusového nádraží a parkoviště u něj.
  Lidé už nevnímají nic a jsou unavení nekonečnými kauzami nejen v politice nahoře, ale i dole. Maximálně brblají tady na humpoláku a pak ve volbách volí zase ta stejná jména kantorů, velkopodnikatelů, rádoby celebrit, které „znají“. Jen když máme klídek a svoboděnku.

  1. A vy jste jí již podepsal? A kolik dalších podpisů jste sehnal?
   Jděte příkladem a nebrblejte jen na humpoláku!

   1. To se musí taky snažit autoři petice. Nesedět na jednom místě a být trochu vidět. A dát někde stálé místo k podpisu. Zatím moc na fcb. o protivnících Bernarda slyšet není. Stačila jedna beseda a lidé vyměkli. Bohužel

    1. Jestli se nepletu, tak vám jde o totéž o co autorům petice, přeberte aktivitu a ukažte jim jak se to má dělat!

     1. Ale, ale. Copak se nám to objevilo na křižovatce Na stupníku a Masarykova?
      Žlutá páska na obrubníku. Asi kvůli výjezdu kamionů z pivovaru, či co? Zbývá jen odhalit, kdo ji tam nalepil, protože to evidentně není oficiální dopravní značení. Nejspíš to bude ilegální akce pivovaru. Jestli pak o tom ví odbor dopravy a copak na to asi říká? Občan žasne, co si jeden dovolí. Žijeme ještě v právním státě? Neuvěřitelné pohrdání!

     2. Ano, ano. Lepšolidi dodržují i na první pohled neplatné dopravní značení a ani by je nenapadlo (fuj myšlenka) zaparkovat v okolí téhle křižovatky tak, aby překáželi ve výjezdu z pivovaru.

      Zato zlý pivovarník, poté co ukradl slunce, maluje po nocích žluté čáry kde ho napadne, aby výše zmíněné lidi šikanoval ještě více.

      Ona taková žlutá čára na obrubníku a především parkování s rozumem v místech, kde vyjíždějí 13m návěsy z brány je děsná šikana a každý jeden řidič kamionu je štěstím bez sebe, že si kvůli blbečkovi línému ujít pár metrů musí do křižovatky najíždět na vícekrát 🙁

 11. Chtělo by to tam dát kameru a pořádně ty co stojí málem v křižovatce pokutovat. Problém a stále jen marně diskutovaný je, že v Humpolci nejsou placená parkoviště !! Ale jinak moc hezky napsáno o tom zlém pivovarníku co ukradl slunce a po nocích maluje žluté čáry, tady už někteří lidé nevědí jak mu nasadit psí hlavu.

   1. Tak, tak, v Humpolci bylo zvykem, že cokoliv nekalého udělali lidé napojení na ODS nebo pivovar, tak automaticky prochází.
    Že přeci do nebe volající drzost, když si lidé najatí pivovarem, začnou upravovat silniční předpisy, jak se jim zlíbí. To jen ukazuje na opovrhování zákonů, určité skupinky privilegovaných. Pivovarský majitelé za tichého přihlížení města, si žlutou barvou značí co se jim zlíbí, bohužel Bernard neví co je to stud, ten je teflonovej.

  1. Placení na parkovištích měla loni před komunálními volbami 2018 v programu jediná ČSSD. ODS naopak jasně zdůraznila ve svém programu, že oni placení odmítají. Výsledek voleb ukázal, že se lépe líbil program ODS, neboť získali 5 mandátů a ČSSD klesla z pěti na dva. Takže nářek na parkování je nutné směřovat k modrým, nikoliv k oranžovým.

  2. On přece dobrovolně nosí hlavu šaška. A je evidentně splachovací, takže ztráta času apelovat na něj.
   To, co předvedl s Rýznerem před kamerou, ukázalo jeho pravé „já“. Další, koho moc a peníze změnily…, bohužel.

   1. Je hodně trapné, co se děje na pivovarské prodejně v Humpolci. Jdete si koupit pivo a hned vám vysvětlí, že by bylo vhodné podepsat petici. Když odvětíte, že pořádně nevíte o co jde, tak vám řeknou, že to nevadí, ale pokud je chcete podpořit, tak ať podepíšete. Ubohost, ubohost a jenom ubohost….

     1. Petice na podporu výstavby kvasných tanků v centru města, která bude mít za následek, zbourání rodného domu, dědečka Franze Kafky.
      To nemůže přeci projít ani pivovaru!

     2. A kdo to vytáhl právě teď jen zcela účelově, tak aby byla další zbraň proti Bernardovi. Víte kdy se ten děda F. K. narodil/cca 1850/ a jak ten barák v té době vypadal ? Úplně jinak nežli dnes, takže pokud by se mělo místo narození předka F. K. nějak připomínat, tak nějakou pamětní deskou a pod. Ale zachovávat kvůli tomu hnusný barák, který byl od té doby xkrát přestavěn je naprostý nesmysl !!

  3. V křižovatce se stát nemá, bez debat, od toho je Policie. Ale stříkat si žlutou čáru nemůže nikdo, kromě institucí k tomuto účelu zřízených. Žijeme snad v právním státě, to snad pochopí i p František, zde si nemůžete svévolně upravovat dopravní předpisy!!!!!!!!!!!!! To je vrchol totálního nepochopení právního státu.

   1. To nejdůležitější je, že máme v Humpolci nezpochybnitelně rodný dům Löwyho (dědeček), Franze Kafky.
    Takových významných budov s takovou historií, zde věru moc není. A co je takto unikátní je nutno chránit, v zájmu budoucích generací. To pochopí i každý občan Humpolce, který má Humpolec rád. To je přeci skvělá zpráva, pro všechny!

   1. Bohužel ne každý byl dědeček Franze Kafky. To je jméno světového významu, to je nezpochybnitelné i zde na humpolaku.

 12. Hezký den, petici proti změně územního plánu týkající se přeměny obytných ploch na průmyslové a následné stavby průmyslové haly pivovaru v centru města je možné podepsat v oční optice pana Mgr. Kratochvíla (na rohu vedle pivovaru).
  Libuše Čechová

  1. Já myslím, že je to moc hezký jak se humpolecké obyvatelstvo mobilizuje. Jen je jasný, že rodný dům dědečka Franze Kafky nesrovná se zemí ani pivovar. Jelikož nebude přeci v očích inteligentních lidí ( a těch je většina) napříč republikou (jelikož toto je nadregionální téma) za kulturního barbara. Nebude páchat marketingovou sebevraždu.

   1. Kde je dům dědečka Aleše Hrdličky? Kde je dům dědečka Čeňka Vosmíka? Kde je dům dědečka Hliníka?? Co tam dneska stojí? Nemělo by se to zbourat a domečky obnovit??

    1. Bohužel to už by nebylo autentické, zaplať pán bůh, dům dědečka Franze Kafky ještě stojí, stačí mu jen vdechnout život. Notabene Franz Kafka to je světový pojem, ostatní osobnosti jistě prominou. Kvasný tanky nechť si pivovar postaví v průmyslový zóně!

 13. Proboha lidi, Bernarda volite jako ovce uz tolik let, ani nevite proc, za vsechny ty roky neprijal odpovednost za nic jineho, nez za vlastni byznys, vsichni v rade mesta kolem nej se ho boji a kvokaji jak slepice. To bylo tristni, ty videozaznamy ze zasedani, ta spolecnost panaku, cpouci se chlebickama a hlasujici ani nevedi o cem. Jsem rozhodne proti rozsirovani pivovaru ve meste – neni to zavist, je to proste standardni pozadavek obcana tohoto mesta. Diskutuji o tom s kolegy, honim je podepsat petici a tak se musime chovat vsechno. Ti soucasni impotenti lide na radnici nam nesmi tvorit budoucnost. V cele s extremne slabym starostou bez autority. Kazda skupina je tak silna, jak je silny nejslabsi clen. Ze je nekdo hodnej doktor, fajnova ucitelka nebo kamos ze sportu – to nejsou predpoklady pro praci ve vedeni mesta. Bernardovi to nesmi projit – pripravil nas vsechny o pitnou prirodni vodu a to uz se nikdy nevrati. Vam to nevadi????

  1. No to je blábol, já jsem naopak přesvědčen, že S. Bernard udělal pro město spousty dobrých věcí a tak všem doporučuji podepsat petici za rozšíření pivovaru na 700 m2 co mu už nyní patří. A ten tzv. rodný dům dědy F. Kafky již dávno není v té podobě kdy se tam kolem roku 1840 narodil, byl xkrát přestavěn a je to prostě účelovka vytáhnout nyní informaci, která je známa již více jak 40 let.

   1. Ale sednout si na zadek jen z toho důvodu že tu máme česko belgický pivovar si občané také nemohou.

   2. nesouhlasím, také nechci dál rozšiřovat průmysl ve městě a nevím, co tak zásadního dělá Bernard pro lidi. Vždy jednal zištně. Vedení města mu šlo na ruku celé roky, ale lidi se najednou ozývají – jaké překvapení pro všechny!!! A oni teď musí třeba proti Bernardovi rozhodnout, říct nenene (jak by řekli kterékoliv jiné firmě) a jsou z toho celí nervózní a zmatení. Souhlasím s článkem výše, že sebral Humpolci pitnou přírodní vodu a nikdo to ani nevěděl, to už dopustili ti panáci z předchozího vedení. Naopak rozpadlý domek je mi lhostejný, nestarali jsme se o něj předtím, najednou s tím nezačnem. Teď jde o budoucnost, ale ne o tu pana Bernarda.

    1. Jojo, třeba se začnou lide sami aktivně starat o to, jak se nakladá s majetkem města, jaká se vydávají povolení a přijdou na to, že nejlépe v tom umí chodit pořád ti stejní lidi a Bernard je v čele těchto chytrolínů. Ale pozor, neobviňuji ho z ničeho, protože nepáchá žádné podrazy a trestnou činnost, vše má vždy ofiko přikryté od vedení města…. také jsem se díval na video ze zasedání, kde vystupoval Z.Ryzner – ale přátelé, na mně nejvíc zapůsobil kraťoučký výstup pana Jirků, když bylo po všem a tak se projevil, to bylo super, to přesně ukázalo, co nám tam sedí za nekompetentni exoty.

     1. Bernard se už úplně pomátl. On rozesílá dopisy se žádostí o podporu změny UP i do okolních obcí. Lidem např. v Želivě nebo Senožatech je vesměs jedno jak bude vypadat centrum Humpolce. A s jejich názory chce pak pivovar argumentovat ? To je fakt ubohost a výmysl chorého mozku….

 14. Protože tam dodává do hospod pivo a využívá toho. To je ale přirozené – pochopte, on se s tím setkal poprvé, že nedostal to co chtěl, tak nevi, jak s tim naložit- a já doufám, že už se lide nenechaji umlčet a aktivně rozhodnou o svem městě a ta rada, kterou si platíme, to bude respektovat. Libí se mi tyhle změny.

  1. Ani komunisti by si v dávných dobách nedovolili postavit v centru na kopci 14 m vysokou a 30 m dlouhou průmyslovou halu ( 5 patrový panelák)

   Pivovar nevratně a nevkusně mění panorama Humpolce

   A to nejhorší nás teprve čeká: kýčovitá rozhledna na komíně.

   Lidi proberte se, nebo to jste všichni tak lhostejný, co se děje ve vašem centru města?

   Nenechte se obalamutit!

   1. Pivovar tu byl nastesti driv nez komunisti. A byl tu driv nez Vy. A nikdy doted nehyzdil, nez zacal byt nekdo hystericky……Tak zacnete pouzivat vlastni hlavu a nenechte si vymyvat mozek.

    1. Hala o rozměru 14m výška, 30m délka, stojící na kopci je docela dost zásadní stavební prvek negativně ovlivňující panorama našeho města, je lepší, když se postaví v průmyslové zóně.

     Touto logikou, kterou používáte, Löwyho dům tu stojí od začátku 18 století, kdežto pivovar měl položen základní kámen až v roce 1856. Pevně věřím, že si v Humpolci do budoucna budeme užívat Löwyho dům (dědeček Franze Kafky), a průmyslové haly se budou stavět v průmyslovém parku za městem. Tak tomu velí logika nejen v Humpolci, ale v každém civilizovaném městě západní Evropy, ale i logika v mojí hlavě. Průmysl do průmyslových zón. A pivovar neni mini pivovar, není ani malý pivovar s výstavem do 20000hl, je to pivovar, který má výstav kolem 500000hl a chce se ve výstavu zdvojnásobit.

     Hlavně si nenechte vymejvat mozek pivovarskýma blábolama, těm o město nejde, těm jde jen o co největší ekonomický profit. Rozumný člověk, vždycky pošle takto expandující firmu si sbírat své podnikatelské úspěchy za město.

     V centru nechť si pivovar nechá navštěvnické centrum, muzeum pivovarnictví a teď má možnost zrekonstruovat Löwyho dům a nabídnout návštevníkům lecos o humpolecké nejen židovské historii.
     Buďme nároční a nenechme se zviklat pivovarskou masáží, které jsme všichni svědky

     Hezké svátky

     1. Tak zaprvé pivovar byl postaven v letech 1756 až 58 a za druhé o židovské historii našeho města nejvíce hovoří bývalá synagoga, kde jste zřejmě ještě vůbec nebyl. Nastudujte si nejdříve fakta a pak teprve něco pište !

   2. Jo, jo, hlavně ta panoramata a to centrum města, tam někde kde projde pět lidí za celý den, skvělý příspěvek.

    1. 1756
     Mate pravdu, jen jsem se překlepl.
     O historii Humpolce se velmi zajímám a právě proto jsem velice rád, že Löwyho dům nyní vlastní pivovar, který mu jistě vdechne nový život.
     Těším se jak se s tím kluci s pivovaru vypořádají

     Je super zde milt nejen synagogu, ale i rodný dům dědečka Franze Kafky, v Kalištích rodný dům G. Mahlera, úžasný židovský hřbitov, návštěvnické centrum, muzeum dr Hrdličky, 8smičku, divadlo Za komínem, hrad Orlík, Zajimavou architekturu od Gočára, Maršála, Kavalíra,Králíčka, Fuchse, Rýznera,osobnosti jako Hrdlička,Zábrana, Jirous, Ságl, Ságlová, z nedalekého okolí Zrzavý či snad Hašek s celou Lipnicí.

     Jednoduše čím více tím lépe.
     Löwyho dům má potenciál přes Kafkovo světové jméno být turistickou lahůdkou.

 15. Jediné řešení je bojkovat pivo značky Bernard. Nekupovat, netočit v hospodách. Jenže i zdejší kritici chystané změny UP si nad tím pivem pomlaskávají a kupují ho. Co vaří on, to vaří i desítky dalších pivovarů, jen nesmí být občan Humpolce tak zaprděný a zahleděný na jednu značku.

   1. není potřeba nic bojkotovat, když je produkt kvalitní, ať ho lidé kupují a pivovaru tento úspěch přejme.

    Důležité je trvat na principech: V centru města nebudovat průmyslové haly!

    Ať si tam mají co tam mají zbytek ať postaví na zelené louce, jelikož je pravda, že architektura pivovarských hal a průmyslových sil Jednoduše do centra města nepatří

    1. Já vás lidi vůbec nechápu, co vám vadí na potravinářských silech, vždyť jsou jen 15m vysoký a bude jich jen 14 ks a k tomu 16 m vysoká hala, prostě lahůdka pro každé oko.

     Nechtějte pořád nějaký zápaďácký standardy. Aby bylo vše hezké čisté, nadčasové a hlavně s ohledem na lidi.

     Buďme rádi za Bernarda, který nám ukazuje poctivou rusko-čínskou cestu, která z vysoka kálí na lidi, jelikož na prvním místě je zisk, radujme se a milujme svého pivovarníka, jak hezky to s námi myslí

     Ooohhmmm:-))

     1. Víte oni chudáčci vydělávají stovky miliónů korun ročně, ale nechce se jim riskovat stavba na zelené louce za městem, mějte pochopení vždyť tu halu v centru města budete vidět jen každý den následujících 100 let a to už si snad i zvyknete a když ne tak si budete moci stěžovat na oddělení pro kontakt s občany na mailu karel.kratochvil@bernard.cz
      On vám to vysvětlí podle jeho nejlepšího vědomí a svědomí

     2. máte pravdu, je to jen lokaj a to si hrál skoro na disidenta

     3. dle mnohých si ve volném čase na disidenta pořád hraje. Akorát, jak přijde do úřadu, tak kam se na něj hrabe jeho nepřítel Babiš – přehlížení střetu zájmů, blábolení z cesty, podpora místních kmotrů, naprostá ignorace opozice… a při kritice je to samozřejmě proti němu vedená tzv. účelovka… 😀 a samozřejmě placená 😀

 16. To je ten rozdíl mezi západní a východní občanskou společností. Toto by si na západě Bernard nedovolil, jelikož by se lidé z města mohutně ozvali, kór když by v tom byl rodný dům dedečka Franze Kafky.

  Zde na východě vypadá pár jedinců jako hysterický psychopati s vymytýma mozkama, když se ozýváte s nesouhlasným stanoviskem, nebo se velká skupina lídí klepe jako vánoční sulc, pokud by měli podepsat petici proti zájmům pivovaru a v neposlední řadě ta největší skupina lidí, těm je to naprosto ukradený

  Nedá se nic dělat 40 let komunismu si vybírá a ještě dlouho vybírat bude svou daň

  1. Proto je dobře, že nás vede ODS se svými prozápadními konzervativními hodnotami. Na tu halu bych ještě umístil pořádný betonový památník Vlasovcům jako pravým osvoboditelům Humpolce a starosta by po městě mohl pobíhat v kožených tangách a vykřikovat, že bude věšet lidi… Ať žije ODS a její morální prozápadní hodnoty!!! Jen ti nás mohou vyvést z područí komunismu!!!

   1. Pořád jsou ve hře předčasné volby a vykopání mafie z radnice.
    Pokud půjdou proti obyvatelům, tak jim to patří.

    KONEC VLÁDY JEDNÉ STRANY!

    1. Nejsem volič ODS, ale radil bych vám se probrat. ODS získala už třetí volby 5, slovy pět mandátů.. Asi to svědčí o podpoře ve městě. Je to divné, ale je to třeba brát za fakt. A podle síly mandátů se dělá politika. Takový tu máme systém..Určitě to není vláda jedné strany…

     1. já bych Vám taky poradil probrat se… ODS jsem ještě v minulých volbách volil a podporoval, ale z toho jací kostlivci tady vypadávají ze skříní (bezpečnost, kanalizace, střet zájmů zastupitelů ODS) požaduji předčasné volby. To jsou základní demokratické principy, že lidé mohou požadovat předčasné volby, pokud dojde k neřešenému střetu zájmů atd. . A já bych Vám radil neodporovat demokracii… tj. vládě lidu

     2. stejně tak doufám, že po pádu současného vedení budou některé věci (podepsané smlouvy, jednání jednotlivých, i bývalých, úředníků a námi zvolených radních) konečně vyneseny na světlo, prošetřeny kriminální policií a spravedlivě posouzeny.

   1. Víte vůbec vy věční nespokojenci za jakých podmínek mohou být nové komunální volby ? Dovozuji že nikoliv, protože píšete úplné nesmysly. Koho jsme si zvolili, tak s těmi tady v dobrém i horším budeme ještěještě tři roky žít. Používejte hlavu k přemýšlení!

    1. Bohužel, ještě tři roky…..
     Apropo, všimli jste si, že na středečním zastupitelstvu chyběl pan Bernard ? Situace, která se opakuje již po mnoho let. Na programu nebyl žádný bod, který by Standu zajímal a tak jak je u něho obvyklé, neměl čas ! Toto dělá stále a nechápu, proč takového zastupitele pořád někdo volí…….

    2. tak pokud můžeš, Karle, demonstrovat a požadovat odstoupení Babiše a předčasné volby v ČR, tak proč by to nemělo jít podle stejných demokratických principů zde? Jaký je v tom rozdíl? že tady vládnou ti správní a tím neodvolatelní (ODS) a nahoře ti nesprávní a proto odvolatelní (ANO)? 😀 mě se tohle uvažování nelíbí…

     1. A proč by měli odstupovat ? Že pár bláznů má k nim dle Vašich slov odpor, no to by museli být na hlavu padlí !

 17. I used to be recommended this website bby my cousin. I am now not positive
  whether or not this submit is wreitten by way off him as no one else understand such specific approximately
  my difficulty. You’re wonderful! Thanks!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Pojďte v zimě na ryby.

Út Pro 3 , 2019
MO ČRS Humpolec, nabízí možnost zimního rybolovu. Čtěte dále:   Bernard uvařil na svátky dvě speciální piva

You May Like

Témata