Bernard – tři piva pro každého

3

Rodinný pivovar Bernard v roce 2007 dosáhl rekordního výstavu přesahujícího 156 tis. hektolitrů nepasterizovaného piva Bernard.


 „Meziročně stoupl výstav pivovaru o 12,9 procenta na 156 520 hektolitrů v roce 2007, což představuje 31 304 000 půllitrů piva. Počet obyvatel trvale žijících v České republice je 10 350 000,“ počítá spolumajitel pivovaru Stanislav Bernard a upřesňuje: „Každý obyvatel České republiky si tedy v loňském roce mohl pochutnat nejméně na třech nepasterizovaných pivech Bernard,  to je nejvíce v celé čtyřistadesetileté historii pivovaru.“


Přitom podíl desetistupňového světlého piva Bernard klesl z 49,2 procent na 45,0 procent a naopak na domácím trhu vzrostl prodej prémiových ležáků s přísadou jemných kulturních kvasinek v originálních lahvích s patentním uzávěrem celkem o 63,7 procent. Zároveň výrazně stoupl prodej nealkoholických piv „Bernard s čistou hlavou“ světlého i jantarového. Jejich podíl na výstavu byl v roce 2006  1,43 procenta, v roce 2007dosáhl 6,21 procenta. Celkový prodej lahvového piva po červnovém zavedení originální lahve Bernard vzrostl o 57,3 procenta.V roce 2006 činil výstav piva Bernard 138,6 tis. hl.


Pivovar v Humpolci byl založen v roce 1597 a v roce 1991 zprivatizován. Vaří celkem devět druhů nepasterizovaného piva Bernard, včetně nealkoholického piva Bernard Free a Bernard Free Jantar, a to z vlastního sladu z Rajhradu.


Pivovar získal několik ocenění, mezi nejvýznamnější patří první místo v degustační soutěži České pivo 2007, pořádané Českým svazem pivovarů a sladoven ve spolupráci s Výzkumným ústavem pivovarským a sladařským. V nově vzniklé kategorii nealko piv bylo Bernard Free  historicky prvním nealko pivem v České republice, které tento úspěch získalo.


Pivo se expeduje přibližně do 1500 restaurací v České a Slovenské republice, dále do Švédska, Velké Británie, Finska, Ruska, Dánska, Ukrajiny, Polska, Slovinska, Austrálie, Řecka a USA.  


 

Čtěte dále:   Bernard vstupuje do nové sezony zlehka

myska

3 thoughts on “Bernard – tři piva pro každého

  1. no a až bude mít Standa ten hotel na Orlíku, tak to půjde výstav ještě více nahoru. Gratuluji k úspěchu.

  2. i když se současnému vedení pivovaru daří firmu rozvíjet,vzpomenu si i na bývalo desítku státního pivovaru…nebyla tak odporně hořká jako ta dnešní….pivo hořké má být,ale to se jménem Bernard je zvláště u desítky hořké moc…
    podporuji tak pivovary z blízkých měst….

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Řidiče překvapili koně na silnici

Út Led 8 , 2008
Velké překvapení zažil v pondělí 7.ledna řidič, který projížděl ve směru od Pelhřimova na Humpolec. Čtěte dále:   Kuchařky z Vysočiny o titul BernardChef

You May Like

Témata