Bílé pivo z Humpolce na Bílou sobotu

Rodinný pivovar Bernard uvařil pro letošní Velikonoce bílé, svrchně kvašené pivo Bernard Pšenice. Pšeničné pivo je uvařeno v limitovaném množství. Bílá sobota letos připadá na 16. dubna.

„Je to světlé pivo s krásnou vůní, ve které jsou cítit tóny hřebíčku a banánu. Nižší hořkost vyvažuje vyšší říz a osvěžující lehká kyselost,“ představuje novinku vrchní sládek pivovaru Josef Vávra. Nový sezónní speciál je dvanáctka o obsahu 5,6 % alkoholu.

Část bude k dostání v lahvích ve značkových prodejnách Bernard, čepované bude v době Velikonoc v hospodách a restauracích především na tzv. Rotující pípě, na které hostinští vedle stálé nabídky představují některé z celkem šestnácti druhů piv z nabídky Rodinného pivovaru Bernard.

Bílé pivo z Humpolce

Toto pivo vzniklo ve spolupráci brněnským sládkem Petrem Hauskrechtem, spolumajitelem Parního pivovaru Hauskrecht, který pro výrobu piva dodal kvasnice a recepturu, vrchní sládek Josef Vávra ji dopracoval podle svých představ. S novým pivem se zatím počítá jako se sezónním speciálem. „Pokud bude naše nové pivo chutnat, rádi bychom ho nabízeli také na vánoční trh,“ dodává Josef Vávra.

Bílé pivo, v Německu nazývané weiss, weizen nebo také weiße, je původní název (nejen díky jasně bílé dece, kterou svrchní kvasnice na povrchu kvasné kádě vytvářejí), označující od 16. století piva pšeničná, rozšířená tehdy v Bavorsku, ale i v Čechách.

Axl

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Nenapravitelného zloděje v podmínce zlákal salám v humpolecké prodejně

Út Dub 12 , 2022
Zloděj v podmínce kradl zase. Policisté z obvodního oddělení Humpolec řešili případ krádeže v neděli 10. dubna krátce před devátou hodinou ranní v prodejně v Humpolci.
Prvosledové hlídky mají speciální výstroj i výzbroj. Policisté museli projít intenzivnějším výcvikem.

You May Like

Témata