Bernard zabodoval v sedmi kategoriích

4

Výsledky dvacátého ročníku ankety o nejlepší pivovar, pivo a pivovarskou osobnost včera vyhlásilo Sdružení přátel piva. Nejlepším pivovarem roku se stal Pivovar Herold Březnice následovaný Pivovarem Svijany a Rodinným pivovarem Bernard.

Na slavnostním vyhlášení cen Sdružení přátel piva pro nejlepší piva, pivovary a pivovarské osobnosti roku, konaném letos v Klášterním pivovaru Strahov dne 11.11.2009, byli všichni vítězové odtajněni a dekorováni. Sdružení přátel vyhlásilo vítěze hned v jedenácti kategoriích, neboť vedle standardních pivních kategorií se rozhodlo udělit i Pivní počin roku, jenž získal pivovar Chotěboř, který se stal po 33 letech nově postaveným a zprovozněným průmyslovým pivovarem v České republice. Cenu za titul sládka roku převzal z rukou loňského vítěze, ing.Josefa Tolara sládek pražského minipivovaru U medvíků, pan Ladislav Veselý.


 


Anketa Sdružení přátel piva o nejlepší piva, pivovary a pivovarské osobnosti je nejstarší novodobá soutěž na českém pivním trhu. První vyhlášení cen proběhlo již na konci roku 1990. Poté, co před rokem skončil známý časopis pivní kurýr, jde navíc o jedinou spotřebitelskou soutěž v zemi.


Ankety se v letošním roce zúčastnilo 41 procent z 1097 členů Sdružení přátel piva. V anketní části hlasovali celkem pro rekordních 198 různých značek.


Umístění Rodinného pivovaru Bernard v jednotlivých kategoriích :


 


Pivovar roku – Rodinný pivovar Bernard ……. 3.místo


 


10% pivo – Bernard, světlé pivo ….. 4.místo


 


11% pivo – Bernard, světlý ležák …. 4.místo


 


12% pivo – Bernard, sváteční ležák …. 3.místo


 


Tmavé pivo – Bernard, speciální černé pivo ….. 2.místo


 


Polotmavé pivo – Bernard, jantarový ležák …… 3.místo


 


Nealkoholické pivo – Bernard, Free Jantar …… 1.místo


                                 – Bernard Free …………… 2.místo


 


 


GRATULUJEME !!!


 


Kompletní výsledky: http://www.pratelepiva.cz/ke-stazeni/vitezove.pdf


 

myska

4 thoughts on “Bernard zabodoval v sedmi kategoriích

  1. Tak v kategorii nealko lze souhlasit. Jantarové free je opravdu dobré, to světlé je poněkud více hořčí než bývalo v počátcích výroby. Ale přehnaná hořkost je typickým znakem piv pana Bernarda.
    Proto se v kategorii desítek a jedenáctek musel spokojit jen v uvozovkách se 4.místem. Osobně bych hlasoval ještě o něco níže.

    Třetí místo v Pivovaru roku je možné, ještě se musí zkrátka víc snažit. Jak by řekl klasik ve filmu Postřižiny.Titul rozhodně patří do Chotěboře právem. Je to výrazný krok k oživení a konkurence tradičním pivovarům Vysočiny

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Po stopách Zdeňka Pohlreicha

Čt Lis 12 , 2009
Nedávno jsme měli cestu do Annína na Šumavě, a protože se v jeho blízkosti nachází dvě restaurace, které se v průběhu října objevily v televizním gastronomickém pořadu „Ano, šéfe!“, pocítili jsme nutkání ony podniky navštívit a na vlastní chuťové pohárky se přesvědčit, zda oba získaly Pohlreichovu nálepku kvality oprávněně.

You May Like

Témata