Zlaté srdce pro zachránce života, Marian Dvořák získal Bernardovu cenou

Pracovník vodárenské společnosti Marian Dvořák se při opravě vodovodního řádu v Kamenici nad Lipou stal svědkem kolapsu jednoho z přítomných řemeslníků. Muži zapadl jazyk a nedařilo se nahmatat tep.

Marian Dvořák bez váhání poskytl první pomoc a mladému muži zachránil život. Než na místo dorazila záchranná služba, mladík byl opět při vědomí. Rodinný pivovar Bernard záchranu života odměnil Bernardovou cenou.

„V Rodinném pivovaru Bernard si vážíme slušného a férového chování. Myslíme si, že pozitivní, příkladné a obdivuhodné činy kolem nás je dobré oceňovat a podporovat. Už několik let proto předáváme Bernardovu cenu, tato je už šedesátá. Jsme rádi, že tentokrát zůstala v našem městě,“ říká PR manažer humpoleckého pivovaru Zdeněk Mikulášek.

Ocenění má podobu velkého zlatého srdce. „Je to symbolické ztvárnění vlastností oceněných osob,“ dodává Zdeněk Mikulášek s tím, že k ceně patří ještě diplom a pivo na rok zdarma, což aktuálně představuje 130 litrů tohoto nápoje.

Pivovar Bernardovu cenu v minulosti udělil například za férovou hru ve sportu, za záchranu života nebo jinou nezištnou pomoc druhým, ale také například týmu programátorů, kteří v rekordním čase a zdarma vytvořili informační systém elektronických dálničních známek. Do širšího podvědomí vstoupil příběh oceněného vietnamského obchodníka, který nahlásil nález vysoké částky peněz. Pivo, které od pivovaru dostal za odměnu, prodal, a výtěžek předal organizaci pomáhající rodinám s předčasně narozenými dětmi.

Přehled oceněných a jejich příběhy na webu Rodinného pivovaru Bernard.

Čtěte dále:   Osm ocenění pro humpolecký pivovar z Londýna

Axl

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Kvůli obchvatu Chýnova čeká řidiče další omezení

Út Čvc 12 , 2022
Řidiče v Jihočeském kraji čeká další omezení na silnici I/19 v Chýnově na Táborsku. Ředitelství silnic a dálnic musí kvůli napojování nového úseku svést dopravu u železničního přejezdu do jednoho jízdního pruhu, provoz budou řídit semafory. Omezení začne příští týden v pondělí. Čtěte dále:   Osm ocenění pro humpolecký pivovar […]
Stavba obchvatu Chýnova se musí zastavit. Soud zrušil stavební povolení

You May Like

Témata