Humpolecký pivovar čeká rekordní výstav

5

Rodinný pivovar Bernard Humpolec letos očekává zvýšení výstavu piva o 12 procent na 122 tisíc hektolitrů. „Přispěly k tomu investice do obchodního systému i úspěšný prodej exkluzivního svátečního ležáku,“ sdělil spolumajitel firmy Stanislav Bernard.

„Dnes je již jisté, že to bude nejlepší výsledek od roku 1994 a třetí nejlepší výsledek ve čtyřsetleté historii humpoleckého pivovaru,“ uvedl Bernard.
Produkci minulého roku, která činila 108 820 hektolitrů, pivovar překonal právě včera. „Již v loňském roce se nám podařilo hmatatelně zvýšit výstav piva,“podotkl Bernard. Letos se prodej zvýšil ve všech měsících, nejen v horkém létě.
Humpolecký pivovar byl založen v roce 1597 a v roce 1991 byl privatizován. Nyní vaří sedm druhů nepasterizovaného piva a dodává ho asi do 1 400 restaurací v celé republice.
Podle mluvčího pivovaru Zdeňka Mikuláška se podniku vyplácí právě orientace na nepasterizované pivo. „Chceme být štikou na českém trhu,“ řekl.
Společnost, která od roku 2000 vlastní i sladovnu v Rajhradě u Brna, zaměstnává 85 zaměstnanců. Za letošních prvních devět měsíců utržila za pivo 130 milionů korun, meziročně téměř o třetinu více.

Čtěte dále:   Píšou o pivovaru - Pivovar Bernard varuje vládu

Axl

5 thoughts on “Humpolecký pivovar čeká rekordní výstav

  1. hele nechci ti do toho kecat, ale presne tenhle clanek jsem daval na humpolaka nekdy pred tydnem, akorat, ze ja to mam jako tiskovou zpravu z pivovaru.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Přinášíme plán akcí na prosinec 2003

St Lis 26 , 2003
Plánované akce na měsíc prosinec 2003 Čtěte dále:   Bernardfest 2023

You May Like

Témata