Kvůli obchvatu Chýnova čeká řidiče další omezení

Řidiče v Jihočeském kraji čeká další omezení na silnici I/19 v Chýnově na Táborsku. Ředitelství silnic a dálnic musí kvůli napojování nového úseku svést dopravu u železničního přejezdu do jednoho jízdního pruhu, provoz budou řídit semafory. Omezení začne příští týden v pondělí.

„Od pondělí 18. července dojde na silnici I/19 za Chýnovem směrem na Pelhřimov k dalšímu omezení provozu. Ve zhruba 400 metrů dlouhém úseku u železničního přejezdu bude doprava svedena pouze do jednoho jízdního pruhu a provoz bude v řešeném úseku veden kyvadlově pomocí semaforů,“ uvedl mluvčí Ředitelství silnic a dálnic pro Jihočeský kraj Adam Koloušek.

V daném úseku bude ŘSD připojovat nově vybudovanou část obchvatu k silnici I/19. „Na místě proběhne realizace konstrukčních vrstev vozovky a obrusné vrstvy,“ vysvětlil Koloušek. Omezení potrvá až do 1. srpna.

Necelé čtyři kilometry dlouhý obchvat začalo ŘSD stavět na podzim 2020. Kvůli sporu o jeden pozemek musely být práce během loňské zimy na dva měsíce přerušeny. Situaci se povedlo vyřešit, stoupnou kvůli tomu ale náklady na výstavbu. Podle dřívějšího vyjádření ředitele ŘSD Radka Mátla to bude maximálně v řádech milionů korun. Celkové náklady měly být 262 milionů korun bez DPH.

Obchvat odvede z města velkou část kamionů i osobních aut. Přes Chýnov, který leží na hlavním tahu z Tábora na Humpolec a k dálnici D1, projede denně 15 000 aut, z toho 2500 nákladních. První projekt na obchvat Chýnova je z roku 1940. Zůstal ale jen na papíře. V zimě, kdy je horší sjízdnost, jsou na silnici I/19 často kolony při stoupání z údolí Chýnovského potoka směrem na Pelhřimov.

Axl

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Drzý zloděj v Humpolci ukradl telefon poškozené přímo před jejíma očima

St Čvc 13 , 2022
Hodně velkou drzost prokázal zloděj, který ukradl telefon v jednom z humpoleckých obchodních domů.

You May Like

Témata