Tip na restauraci: Tour De Hospoda – Restaurace Želivka

1

Přímo v srdci Českomoravské vrchoviny, nedaleko Humpolce, na břehu řeky Želivky leží stejnojmenná restaurace. Najdete ji na křižovatce několika cyklostezek v sousedství historické vodní elektrárny pod obcí Sedlice.


Do nově zrekonstruované hospůdky se vejde asi 60 hostů, menší skupiny naleznou azyl v salonku Konírna pro 25 osob. Pro hosty, kteří dávají přednost posezení na čerstvém vzduchu, jsou k dispozici dvě pergoly a zahrádka.

V těsné blízkosti najde milovník dobrého jídla několik grilů, pečicí kámen a obří pánev, na kterých se zvládne snad všechno – kuřaty počínaje, přes nadívané krůty, pstruhy a jehňátka, selátky konče.

Pípy nabízejí pět druhů točeného piva (Gambáč 10 a Bernard 11 za 20 Kč, Prazdroj 12 za 26 Kč, Bernard černá 13 a Bernard řezané za 22 Kč). Restaurace je opravdu vyhlášená grilovanými specialitami, bohatým jídelním lístkem a rozumnými cenami.

Venku je malý dětský koutek. U restaurace je parkoviště a lze se tu i ubytovat, což ocení ti, kteří zjistí, že pro personál je závěrečná hodina spíše jen na papíře.

Restaurace Želivka
Mezi obcemi Sedlice a Vřesník
Otevřeno denně: 9 až přes půlnoc

Pohlednice z restaurace

Čtěte dále:   Zlíňaci testují – Pivnice Na Štokách – restaurace pivovaru Bernard

Axl

One thought on “Tip na restauraci: Tour De Hospoda – Restaurace Želivka

  1. Velmi pěkný článek.Jen by možná některé občany ze vzálenějšího okolí zajímalo,zda je tato hospoda po rekonstrukci přispůsobená i pro návštěvu handicapovaných osob.Tedy pro vozíčkáře,starší a pod.nějak na to hospodští zapomínají,zvláště v okrese Pelhřimov. Honza KONZUL

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Humpolec dnes v televizi

St Srp 8 , 2007
Dnes ve 22:20 zavítá pan architekt Vávra v rámci svého pořadu Šumná města do šumného Pelhřimova a Humpolce. Bramborářským koutem Vysočiny projedeme tentokrát s panenm architektem na stařičkém traktoru s vyorávačem zapůjčeným od libomudruna Jakuba Hrona Metánovského. Uzříme unikátní kubistické variace Pavla Janáka, navštívíme Humpolec i Křemešník a navrch jednu […]

You May Like

Témata