V KFC se zbláznili! Už nás fakt mají za blbce!

2

Populární fast-foodový řetězec KFC poprvé v historii zařadil do své nabídky v Česku vegetariánské sendviče. Nově si tak v rámci nabídky Vege Halloumi můžete objednat vegetariánský burger se sýrem halloumi či případně ochutnat halloumi variantu Twisteru. Řetězec tímto způsobem reaguje na rostoucí poptávku po vegetariánských alternativách.

Na tom nevidím nic špatného. Čtyři procenta Čechů jsou už dnes vegetariáni nebo vegani, mezi lidmi do 44 let maso nejí každý desátý. Takže to má zcela jistě své opodstatnění. Co mě ale vadí je, jakým způsobem to v KFC udělali, a jak si myslí, že jsme totálně blbý.

Porovnejme si novou nabídku tohoto veganského menu s některými burgery které KFC podává standartně. KFC nyní prodává například burger Barbecue Grander za 119 korun, obsahující kuřecí maso, slaninu, sýr čedar a cinulové kroužky. Ten váží cca kolem 300 gramů. Něco podobného je Kentucky Gold grander burger, za stejných 119 korun, obsahující navíc nakládané okurky a ledový salát.

A teď se oproti tomu podívejme na naše vegetariánské novinky. Halloumi burger, obsahuje sýr Halloumi a jinak jen rukolu, rajče, ledový salát a nějakou omáčku. Tento burger v průměru váží 250 gramů. A prodává se za 149 korun! Počkat, tady mi něco nesedí! O celých 30 kurun více než ty předchozí našlapané burgery?! Co na tom sakra může stát 149 korun?! Tady se někdo asi dočista zbláznil! Kdo to sakra vymyslel? Už úplně vdím, jak se zase fríkulínský kluci a holky sešli a sedli v kanceláři a řekli si „Hele, pojďme vymyslet cenovku. Jo, náklady jsou tady sice nejspíš menší než u toho Granderu, ale máme geniální nápad! Když tam nalepíme zelenou nálepku Vege, tak to můžeme prodávat dvakrát dráž, než by to mohlo teoreticky stát! A lidi na to skočí! Hurá! Rozdejme si prémie a jdeme se ožrat!“ Mám pravdu? Takhle fungujou KFC meetingy? Tohle je fakt vtip!

To si pánové a dámy v KFC myslí, že si toho nevšimneme? Já vím, že KFC si může prodávat co chce, za jakou cenu chce. A že chtějí využít trendu vegetariánství a pořádně nás podojit. Ale tohle je podle mého již legální zlodějina. A zdá se, že u nás v Čechách jsme prostě takto hloupí a necháme si to líbit. Jelikož pro porovnání, třeba v takovém Polsku si toto KFC nedovolilo. Tam zavedlo úplně stejnou novinku, ale ceny jsou nasazeny poněkud jinak. Tam stojí Kentucky Gold Grander 18,95 ZLT (113 Kc). Halloumi Burger oproti tomu stojí 16,45 ZLT (98 Kc)!! Opravdu se chceme nechat takto oje*ávat? Já tedy ne.

 

Axl

2 thoughts on “V KFC se zbláznili! Už nás fakt mají za blbce!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Next Post

Humpolec, Světlá a Ždírec získají peníze na vybavení zubařských ordinací

Po Srp 31 , 2020
Humpolec, Světlá nad Sázavou a Ždírec nad Doubravou získají od Kraje Vysočina dotace na vybavení zubařských ordinací. Cílem je zajištění zubařské péče i v menších obcích na Vysočině, a to minimálně po dobu pěti let.
Humpolec, Světlá a Ždírec získají peníze na vybavení zubařských ordinací

Témata