Muž s průkazem tajné policie okrádal v Paříži studenty

10

Takových případů okradení na ulici je v policejních statistikách celá řada a nejen v České republice. Pětadvacetiletý Pavel Kameš z Humpolce má zážitek z výletu do Paříže, kde jej profesionální pouliční zloděj připravil o polovinu všech peněz, které měl s sebou na pobyt i cestu zpět.

Před časem se vydal s kamarády stopem na výlet do Paříže a hned první den pobytu vyrazili na večerní procházku do ulic někde poblíž Notre-Dame. V tom k nim přistoupil mladík a ptal se na cestu k Eiffelově věži. Jelikož to bylo přes půl Paříže, bylo nutné dost dlouhé vysvětlování.

„Okamžitě se objevil chlápek okolo čtyřicítky, prokázal se průkazem tajné policie a vyžadoval po nás všech cestovní doklady. Na požádání jsme mu ukázali i hotovost a on řekl mladíkovi, aby odešel, poté začal přímo křížový výslech,“ vzpomíná Pavel na nepříjemnou situaci.

Když chlapci všechny otázky lámanou angličtinou zodpověděli, muž se chvatně rozloučil s odůvodněním, že jej čeká další kontrola. Po jeho odchodu však Pavel začal mít z celé situace špatný pocit.

„Podezříval jsem ho z krádeže a tak jsme si prohlédli peněženky. U kamaráda vše v pořádku, já jsem měl místo čtyř dvousetfrankových bankovek jen dvě,“ říká dále Pavel a dnes už s úsměvem dodává: „Uvědomil jsem si, že kromě zaplaceného ubytování budu těch pět dnů už žvejkat jen suchou bagetu…“

Druhý den šli oba návštěvníci Paříže na policii, kde však pomoc nenašli. Dvouhodinový výslech se špatnou angličtinou jim způsobil pouze komplikace. Dostávali otázky typu: Co tady vlastně v té Paříži děláte, neříkejte nám, že tu budete chodit po galeriích …!

„Nastrčený mladík měl jenom upoutat naši pozornost a profesionální zloděj dokázal ukrást při manipulaci bankovky tak šikovně, že jsme my, vyplašený Čecháčci, nic nepoznali,“ dodal Pavel s tím, že na tento výlet určitě do smrti nezapomene.
Policisté nevylučují, že by se takový či podobný případ mohl stát i u nás.

Čtěte dále:   Chovatelská výstava zvířat

Axl

10 thoughts on “Muž s průkazem tajné policie okrádal v Paříži studenty

 1. Když někam pošleš pitomce, který se ještě svou pitomostí po návratu chlubí, a k tomu najdeš hladovce po informacích, který jeho nářky idiotsky poslouchá, a následně o nich napíše článek, tak…………………BUM!
  !!!

   1. To je jenom slepejma. Já se omlouvám. ten kluk si to opravdu nezaslouží. Dáme mu prachy, aby se ještě někam podíval, a uvidíme, co bude brečet potom. ……… (špatný nápad)……..

  1. To víš, my nezávislý internetový novináři jsme strašný svině a hieny a každý cizí neštěstí nám dělá radost a hned o ní píšeme a rozpatláváme to. CO bych tak napsal o Tobě??? 🙂

   1. (No. Moc si netroufej. Moje paměť sahá docela daleko)
    Já se nesměju.
    Napiš cokoli, co je pravda !!

    Tak, a teď máš problém.

    1. Ach jo. Zase ta čeština. Ze já se nenarodil v tý posraný Americe. Tam si může psát každej jak chce – gramatika a negramatika – a každýmu to je jedno. U nás do mně každej jenom štourá.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Doprava v Brodě je ochromena

Pá Čvc 18 , 2003
Doslova katastrofálnímu dopravnímu kolapsu čelí v těchto dnech Havlíčkův Brod. Od pondělí je zde totiž zcela uzavřen důležitý most přes Sázavu a zejména ve špičkách zde auta čekají v dlouhých řadách. Čtěte dále:   SDH Hněvkovice pořádá pálení čarodejnic

You May Like

Témata