Doprava v Brodě je ochromena

8

Doslova katastrofálnímu dopravnímu kolapsu čelí v těchto dnech Havlíčkův Brod. Od pondělí je zde totiž zcela uzavřen důležitý most přes Sázavu a zejména ve špičkách zde auta čekají v dlouhých řadách.

Do města přitom stále jezdí i ti řidiči, kteří pouze projíždějí. Bez aut, která do města nepotřebují, by se dopravě velice ulevilo. „Jen Brodem projíždím a čekám tu v koloně asi deset minut, neuvědomil jsem si, že je to tu zavřené, zpátky pojedu raději jinudy,“ řekl cestující Radek Hanousek, který měl namířeno do Chotěboře. Několik měsíců předem přitom radnice informovala obyvatele nejen Havlíčkova Brodu, ale řidiče z celé Vysočiny a ostatních krajů o tom, jaká situace zde nastane a jak by bylo možné se městu v těchto měsících vyhnout.

„Spousta jich to ale vůbec nerespektuje, a zbytečně zatěžují už tak špatný průjezd městem,“ řekla mluvčí brodské radnice Světlana Pátková.

Objížďky jsou sice o něco delší, než průjezd městem, ale mnohem rychlejší je využít silnic druhé a třetí třídy v okolí města. Ve špičce totiž mohou řidiči projíždějící Brodem stát v několika set metrové koloně aut více než třičtvrtě hodiny. Policisté i radnice se shodují na tom, že nejhorší stav v dopravě zažili místní v pondělí.

„Je to doslova katastrofální situace. Myslím, že pro nás místní bude mnohem rychlejší se po městě pohybovat po svých,“ řekl Miroslav Krupička z Havlíčkova Brodu.

V koloně automobilů uvízla v pondělí i sanita rychlé záchranné pomoci, která jela k případu. Zde musela několik minut čekat, než byla silnice průjezdná. „Pravděpodobně si řidiči neuvědomili, že už je most uzavřen a nebo to nepokládali za důležité. Od té doby se to trochu zklidnilo, nebo si lidé uvědomili, že jsou i jiné cesty,“ dodala Pátková.

Už před uzávěrkou silnice se předpokládaly problémy i v autobusové dopravě. Autobusy se totiž musí dopravě přizpůsobit a tak jezdí s několika minutovým zpožděním.
„Od pondělka se situace poměrně stabilizovala a kolony aut už nejsou tak velké,“ řekl Libor Šemík, zástupce vedoucího dopravního inspektorátu Okresního ředitelství Policie v Havlíčkově Brodě. Na ulici Masarykově směrem k provizornímu mostu se dlouhé kolony netvoří a auta zde pomalu, ale plynule projíždějí.

Od Jihlavy a Humpolce byl provoz bez větších problémů a čekání, pomalejší a komplikovaný průjezd policisté zaznamenali u kruhového objezdu v Nádražní ulici a na křižovatce ulic Dolní a Žižkovy. Na kruhový objezd se napojují dvě vedlejší komunikace, a převážně v Nádražní ulici se tvoří dlouhé kolony aut. „Aby se zde doprava uvolnila, otevřeli jsme ještě jeden most přes řeku,“ řekl Libor Šemík. Jednosměrný most u Rica, který slouží pouze pro osobní automobily, spojuje ulici Bělohradskou a Žižkovu. Zprůjezdnění tohoto mostu by mělo odlehčit dopravě v Nádražní ulici, kde se s problémy nepočítalo. Na křižovatce pod náměstím zajišťují plynulost provozu dopravní nebo městští policisté.
Z ulice Dolní od Kamenného mostu je od osmi do sedmnácti hodin zákaz vjezdu na náměstí, aby zde řidiči čekající na průjezd nebrzdili plynulost provozu. „Jelikož mají řidiči snahu touto silnicí jet rovně na náměstí, musí zde být na dobu uzavření této komunikace policista,“ vysvětlil Šemík.
Na další dopravní problémy by se měli připravit i řidiči jedoucí z Havlíčkova Brodu na Humpolec. Na této silnici jsou hned dvě částečné uzavírky silnice. První je v obci Skála, kde se na zhruba šedesátimetrovém úseku provádějí výkopové práce v oblasti chodníku a jednoho jízdního pruhu. Doprava je tedy vedena pouze jedním pruhem a je řízena semafory. Druhá uzavírka je před obcí Rozkoš, kde se bude pokládat na vozovku nový povrch a tak je provoz opět sveden jen do jednoho pruhu a pravidelné intervaly pro průjezd automobilů zde rovněž zajišťují semafory. Hlavně ve směru od Havlíčkova Brodu se v dopravní špičce tvoří zhruba stometrová kolona vozidel, které zde musí čekat dvacet až třicet minut.

Čtěte dále:   Až třicet kilometrů navíc – sjet nebo najet na dálnici u Humpolce ve směru na Brno teď není možné

Axl

8 thoughts on “Doprava v Brodě je ochromena

          1. Oprava: KOŇSKÝHO (mám v sobě půl láhve jabkovice z Moravy – dobrý to je)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Začíná válka našich paparazziů ?

So Čvc 19 , 2003
Tak s uveřejněním tohoto příspěvku jsem opravdu váhal , protože všechno má své meze , i erotika na humpolákovi . Oč běží – do redakce nám přišel jeden pikantní obrázek s popisem – „Přítelkyně vašeho Mira“ . Našemu věrnému paparazzimu Mirovi mohu sdělit snad jen to , že vítr fouká […]

You May Like

Témata