Ženy poprvé volily své pivo

4

I když je pivo u křehčí části naší populace čím dál oblíbenější, stále převládá přesvědčení, že zlatavý mok je spíše „mužskou záležitostí“. Tomuto tvrzení se rozhodl postavit První dámský pivní klub, který pod záštitou Českého svazu pivovarů a sladoven uspořádal anketu Dámská pivní volba. Historicky prvním vítězem se stal Rodinný pivovar Bernard.

 

V rámci Svatováclavské slavnosti českého piva 2010, která se konala včera v Praze, byla vyhlášena cena Dámská pivní volba, iniciovaná Prvním dámským pivním klubem. Vítězem soutěže, jež podle Prvního dámského pivního klubu nemá ve světě obdoby, se stal Rodinný pivovar Bernard. „Z toho, že jsme v nově vzniklé anketě vyhráli, jsem nadšen,“ uvedl včera spolumajitel pivovaru Stanislav Bernard. „Jsem velice rád, že se nám daří pivo vařit a prezentovat jako ušlechtilý nápoj, který si vychutnává čím dál více žen,“ doplnil Bernard.

Podle víceprezidentky Prvního dámského pivního klubu Hany Černé-Šípkové si anketa klade za cíl prezentovat názor dámské části české populace na pivo, zkrátka zjistit, které je podle názoru účastnic ankety v České republice nejoblíbenější. Na hlasování se podíleli jak členky klubu, tak i sympatizantky českého piva.

Rodinný pivovar Bernard včera obdržel také stříbrné ocenění v novinářské soutěži Naše pivo. „Novinářská anketa Naše pivo je výjimečná. Hlasování redakcí vyjadřuje pozici značky a zároveň i to, jak lidé vnímají chuť piva. Že jsme v této anketě dlouhodobě druzí, považuji za skvělý výsledek,“ dodává Stanislav Bernard.

Co je První dámský klub?

I když se v posledních letech přece jenom změnil názor na ženu, která si v restauračním zařízení poručí pivo, nedej bože dokonce velké, je ještě hodně mužů, kterým je proti mysli, když žena zabloudí do jejich výsostných vod. Chtěli bychom se proto pokusit jednak změnit image žen, které pivo rády pijí a také poškádlit muže a proniknout na jejich dosud tak dobře hájené území. Svět se totiž opravdu zbláznil a baby už dneska nejen pijou pivo.“

Čtěte dále:   Pivovar Bernard v Humpolci loni vystavil rekordních 410 000 hektolitrů piva

www.prvni-damsky-pivni-klub.cz

Ženy poprvé volily své pivo
Na fotografie zleva:
Stanislav Bernard, spolumajitel pivovaru
Hana Černá – Šípková, místopředsedkyně Prvního dámského pivního klubu
Josef Vávra, spolumajitel pivovaru
Zdeněk Mikulášek, tiskový mluvčí

Axl

4 thoughts on “Ženy poprvé volily své pivo

  1. Na fotce jsou osobnosti kteří jsou dobří ve svém oboru ale chtělo by to příště trošku lépe obléknout.

    – Vedle zrzavého fešáka vypadají jak šedé myšky.-

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Koncert v Karambě: Gipsy Swing z 30. let z Jihlavy

Po Říj 4 , 2010
V sobotu 23.10.2010 od 20:00 zahrají v Karambě Gipsy Swing z Jihlavy. Plakát v článku. Čtěte dále:   Pivovarem roku vyhlásilo Sdružení přátel piva Rodinný pivovar Bernard

You May Like

Témata