Pivovarem roku je podle Sdružení přátel piva pivovar Bernard z Humpolce

9

Pivovarem roku se letos stal podle Sdružení přátel piva Rodinný pivovar Bernard z Humpolce. Ocenění získal pošesté. Pivovar Bernard letos uspěl i ve třech kategoriích podle druhů piv. Minipivovarem roku je Pivovar Volt z Jablonce nad Nisou. Sládkem roku se stal Aleš Dvořák z pivovaru Budějovický Budvar. Výsledky ankety vyhlásili pořadatelé v Pivovaru Beránek ve Stěžerách na Hradecku.

Pivovarem roku se letos stal 4. listopadu 2021 podle Sdružení přátel piva Rodinný pivovar Bernard z Humpolce. Cenu převzal vrchní sládek Josef Vávra (vpravo). Výsledky ankety vyhlásili pořadatelé v Pivovaru Beránek ve Stěžerách na Královéhradecku.
Pivovarem roku se letos stal 4. listopadu 2021 podle Sdružení přátel piva Rodinný pivovar Bernard z Humpolce. Cenu převzal vrchní sládek Josef Vávra (vpravo). Výsledky ankety vyhlásili pořadatelé v Pivovaru Beránek ve Stěžerách na Královéhradecku.

Anketa Sdružení přátel piva o nejlepší piva, pivovary a pivovarské osobnosti roku se koná od roku 1990 a je nejstarší novodobou soutěží na českém pivním trhu. První část hodnocení je anketní mezi členy sdružení, nejlepší piva pak postoupí do anonymní finální degustace. Sdružení přátel piva má 1508 registrovaných členů.

V tuzemsku je nyní přibližně 500 minipivovarů a 50 průmyslových pivovarů. Čísla se podle sdružení průběžně mění. Některé pivovary zavírají a jiné otvírají, ale také přecházejí mezi kategoriemi. „Kategorie průmyslových pivovarů donedávna klesala. Aktuálně to již přestává platit, neboť některé minipivovary z hlediska ročního výstavu již překračují roční výstav 10.000 hektolitrů, a stávají se tak průmyslovými pivovary,“ uvedl předseda Sdružení přátel piva Tomáš Erlich.

Pivovar Bernard má podle sdružení nejlepší pivo v kategoriích světlé výčepní pivo, světlý ležák a v kategorii tmavé a polotmavé pivo. Pivovar Volt, který má ve svém portfoliu 28 piv, zvítězil v kategoriích světlé svrchně kvašené pivo a tmavé a polotmavé svrchně kvašené pivo.

První místo za nejlepší silné pivo si odnesl pivovar Krkonošský medvěd Vrchlabí a za pšeničné pivo Podřipský rodinný minipivovar. Kategorii kyselých piv vyhrál jihlavský minipivovar MadCat Craft Brewing.

   

Axl

9 thoughts on “Pivovarem roku je podle Sdružení přátel piva pivovar Bernard z Humpolce

 1. Pěknééé, moc pěkné a velká gratulace. Inu je zřejmé kdo ve městě hraje první housle a kdo nemá ani na vstupenku. Toto pár humpoleckých ratlīků opět hodně vytočī. Ale ať puknou 😎

  1. Ano pivovar si skutečně zaslouží velkou gratulaci, jelikož svůj byznys opravdu zvládá na jedničku.

   Zároveň to co se zde v Humpolci děje, není kdo má jak velkou, známou, či finančně úspěšnou firmu.

   Otázka zní, chceme klientelismus, rozkrádání veřejných financí, zneužívání pravomocí veřejných činitelů, opovrhování zákony, pošlapávání práv místních občanů, protekcionismus atd.?
   Nebo chceme slušnou společnost, kde pro tyto excesy není místo?

   To že jste to doposud neviděl a nevěděl, evidentně neznamená, že se to zde nedělo? Poděkujte aktivní opozici a jejím představitelům, že se zde snaží nastavit zrcadlo místních poměrů.
   Byť je zde skupinka individuí, která z této společensky odpovědné aktivity, může puknout vzteky.😉

    1. ODSku, že? Oni jsou opravdu neomalení
     Do všeho se montují a o všem chtějí rozhodovat a vše ovlivňovat. Třeba i věci, které má rozhodovat někdo úplně jiný

     1. Ale Odeska tady rozhodne vlakna neprzni. To ma na triku Troll hugni. Neco jako filcka, ale mensi inteligence a vic agresivni. Parazituje na kazdem vlakne bez respektu k tematu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Kamarád má mrtvici, nevím jeho adresu, volal muž na linku 155. Policie ho našla

Po Lis 8 , 2021
Velké nasazení policistů přineslo v noci na čtvrtek šťastný konec pro seniora na Pelhřimovsku. Na operační středisko záchranářů volal jeho kamarád z Teplic, že muž potřebuje pomoc kvůli možné mozkové příhodě. Nicméně nevěděl, kde senior přesně pobývá. Po důkladném pátrání seniora policisté vypátrali na chalupě, kde mu záchranáři pomohli a […]
Záchranáři na Vysočině budou k pacientům vyjíždět novými sanitkami s designovými světly na střeše

You May Like

Témata