Kamarád má mrtvici, nevím jeho adresu, volal muž na linku 155. Policie ho našla

Velké nasazení policistů přineslo v noci na čtvrtek šťastný konec pro seniora na Pelhřimovsku. Na operační středisko záchranářů volal jeho kamarád z Teplic, že muž potřebuje pomoc kvůli možné mozkové příhodě. Nicméně nevěděl, kde senior přesně pobývá. Po důkladném pátrání seniora policisté vypátrali na chalupě, kde mu záchranáři pomohli a převezli ho do nemocnice.

„Policistům integrovaného operačního střediska Krajského ředitelství policie kraje Vysočina se podařilo ve spolupráci s operačními středisky zdravotnické záchranné služby a hasičského záchranného sboru ve středu v noci vypátrat seniora, který sám nekomunikoval a u něhož bylo důvodné podezření, že ho postihla mozková příhoda,“ uvedla v nedělní tiskové zprávě mluvčí policie Dana Čírtková.

V noci na čtvrtek volal na linku záchranné služby muž z Teplic, uvedl, že jeho kamarád nemůže komunikovat a má pravděpodobně mozkovou příhodu a může být v ohrožení života. Uvedl pouze jméno a příjmení nemocného seniora a, že by se měl zdržovat v obci Křepiny na Pelhřimovsku. Nicméně přesnou adresu neznal.

Operátorka záchranné linky požádala o pomoc při pátrání složky integrovaného záchranného systému.

Policisté vytipovali muže, kterého se oznámení mělo týkat. Získali i jeho telefonický kontakt a zjistili místa jeho pobytu. Muž měl hlášený pobyt i v Teplicích a dříve i v Rozkoši u Humpolce.

„Policisté se pokusili využít dalších operativních možností a pro výjezd záchranářů na základě šetření vytipovali skutečně obec Křepiny, kam vyslali také k případné asistenci policejní hlídku z obvodního oddělení Humpolec. Bohužel na místě, kam záchranáři vyjeli, muž, který potřeboval pomoc, nebydlel,“ popsala Čírtková.

Policisté na operačním středisku pátrali dále, kde by senior mohl pobývat. Ve spolupráci s operačním střediskem hasičů začali procházet jednotlivá čísla popisná v katastru nemovitostí a tímto způsobem zjistili, že tento muž nedávno koupil chalupu v Malých Křepinách. Tuto informaci jim potvrdil starosta obce.

Na místo vyrazila policejní hlídka, která čtyřicet minut po půlnoci nalezla silně zmateného muže. Bylo jasné, že muž potřebuje lékařskou péči. Záchranáři ho převezli do zdravotnického zařízení.

„Díky vynikající spolupráci v rámci všech složek IZS, a také díky mimořádnému nasazení operačních důstojníků celé směny integrovaného operačního střediska se podařilo muže včas nalézt a zajistit mu potřebnou profesionální pomoc záchranářů,“ dodala Čírtková.

Zdroj: https://www.idnes.cz/jihlava/zpravy/patrani-senior-mrtvice-male-krepiny.A211107_091418_jihlava-zpravy_bse

Axl

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Next Post

Nemocnice Jihlava spojí Den zdraví s očkováním proti covidu-19 i proti chřipce

Po Lis 8 , 2021
Den zdraví se uskuteční 9. listopadu a nemocnice nabídne očkování proti covidu-19 i chřipce bez registrace. Dávek proti chřipce má 50 a bude je poskytovat zdarma, i když pro lidi mladší 65 let je očkování běžně zpoplatněné.
Praktici budou moci od března očkovat proti covidu. Dostanou přístup do objednávkového systému

Témata