Firma z Tchaj-wanu řeší, zda podnikat na Vysočině. Má práci pro 1 500 lidí

4

Tchajwanský výrobce elektroniky hledá místo pro stavbu závodu v Evropě. Zajímá se také o Jihlavu, Třebíč či Pelhřimov, což je dobrá zpráva pro Vysočinu, protože v novém provozu by mohlo najít práci 1 500 lidí.

Prace.jpg

Tchajwanský výrobce elektroniky hledá místo pro stavbu závodu v Evropě a zajímá se také o Jihlavu, Třebíč či Pelhřimov. Ilustrační snímek | foto: Václav Nývlt, Technet.cz

Zájem tchajwanské společnosti, která se zabývá výrobou elektronických součástek, mimo jiné i součástek pro LCD obrazovky, potvrdil radní kraje a současně i jihlavský radní Martin Hyský, který jednání s investorem z pozice kraje zajišťoval.

Investor si nyní vybírá mezi několika lokalitami. "V tuto chvíli rozhoduje ústředí společnosti na Tchaj-wanu o umístění investice a rozhodnutí, které by mělo padnout do konce července, je na něm," sdělil Hyský.

V případě, že by se investor rozhodl umístit nový závod v Jihlavě, by pro jeho vybudování posloužila parcela o rozloze 7,5 hektaru v průmyslové zóně v Hruškových Dvorech nedaleko Moravských kováren.

Kromě jihlavské průmyslové zóny se investor zajímá i o průmyslovou zónu v Třebíči, ve Světlé nad Sázavou či v Pelhřimově. Zástupci těchto měst o tom jednali prostřednictvím krajského úřadu.

"Investorovi jsme předložili několik možností, předali jsme mu seznam průmyslových zón a ty, které si investor vytipoval, jsme společně navštívili," vysvětlil radní Hyský.

Investor je v utajení

Starostové zmíněných měst však zatím svorně mlčí. "Veškeré detaily by pro nás mohly znamenat ztrátu bodů v rozhodování investora," zdůvodnil starosta Třebíče Pavel Heřman.

"Čekáme na rozhodnutí s napětím, pro Třebíč by to byla zásadní věc," zmínil třebíčský starosta.

"Všechny vytipované lokality v našem kraji jsou na tom velice dobře a mají podobné šance, pokud se investor rozhodne pro Českou republiku," sdělil Hyský.

V Pelhřimově si zástupci investora prohlédli lokalitu asi před měsícem. "Od té doby nemám žádné nové informace," řekl starosta Leopold Bambula.

Podle něho však městu rekordů do karet nehraje poměrně nízká nezaměstnanost. O stejnou plochu v Pelhřimově už však podle něho projevily zájem i další, menší podniky ze semenářského a strojírenského oboru.

Také radní Hyský zatím zůstává dál tajemný. "Společnost pracuje pro více značek, investor se ale snaží z pochopitelných důvodů zatím své detailní plány tajit," nechtěl více sdělit Hyský.

Podrobnosti nesdělila ani vedoucí jihlavského odboru rozvoje města Alena Kottová. "O investorovi mohu v tuto chvíli mluvit pouze jako o anonymním zájemci," řekla Kottová.

Zdroj: http://jihlava.idnes.cz/firma-z-tchaj-wanu-resi-zda-podnikat-na-vysocine-ma-praci-pro-1-500-lidi-113-/jihlava-zpravy.aspx?c=A110719_1620805_jihlava-zpravy_dmk

Čtěte dále:   NEJLEPŠÍ MĚSTA PRO ŽIVOT V ČESKU: NA VYSOČINĚ PATŘÍME MEZI ŠŤASTLIVCE!

Petr

4 thoughts on “Firma z Tchaj-wanu řeší, zda podnikat na Vysočině. Má práci pro 1 500 lidí

  1. No jestli to zapíchnou tady, budou to mít klucí žlutý hooooodně těžký naučit Čecha pořádně makat.Hlídat aby nekrad,makal, neslejval se na neschopence a když to bude ksindl tak ho vyhodit bez tříměsíčního rance na cestu.

      1. No jo. Taky nevím proč s tím chtěji lézt sem, když u nich vedle v Číně mají mračna lidí co nebudou mít jednu ruku nataženou, druhou v kapse u věčně uřvanou držku. Leda že by tady angažovali svoje etnikum, které se rekvalifikovalo z trhovců na vařiče a pěstitele a nabídlo jim trochu legálnější živobytí.
        Ale pracovití a houževnatí jsou. O to asi v zaměstnání jde ?:-)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Attendite et Videte - koncert v Želivě

Út Čvc 26 , 2011
Pražský soubor Collegium Marianum se od svého založení v roce 1997 cíleně zaměřuje na znovuoživování hudby 17. a 18. století. Čtěte dále:   Krajské kolo Logické olympiády přivítalo nadané studenty i z Humpolce

You May Like

Témata