Veřejná diskuze: Co tíží jednotlivé části Vysočiny?

Pozvánka na důležité setkání, kde můžete prezentovat našim voleným i nevoleným zástupcům, co nás jako občany města, podnikatele, zemědělce atd. tíží.


17. srpna 2005 (středa) od 16,00 hod. v sále Spolkového domu v Humpolci.

V průběhu srpna se v každé z patnácti obcí s rozšířenou působností na Vysočině uskuteční druhá setkání místních partnerství – skupin aktivních občanů, představitelů místních samospráv, podnikatelů a zástupců dalších sektorů z celého spádového území. Tématem otevřených veřejných diskuzí, na které jsou zváni všichni obyvatelé daných území, bude další rozvoj jednotlivých částí Vysočiny, zejména ve vazbě na evropské peníze.


Cílem setkání je v otevřené debatě říci a zaznamenat to, co jednotlivé lokality Vysočiny a subjekty zde působící potřebují pro svůj rozvoj a do čeho je třeba nejvíce investovat.


Účastníci v červnu proběhnuvších prvních setkání místních partnerství i další oslovené subjekty již poskytli organizátorům diskuze své názory na problémové oblasti i nápady, jak některé problémy v budoucnu řešit. Účastníci setkání se budou s odbornou pomocí snažit tyto prvotní nápady upřesňovat a propojovat tak, aby se co možná nejvíce zvýšila jejich šance na získání podpory z EU v následujících letech.


Setkání jsou součástí velkého krajského projektu „Partnerství pro Vysočinu“, jehož úkolem je připravit subjekty v kraji i kraj jako celek na čerpání podpory z evropských fondů v příštím programovacím období 2007-2013.


V tomto období bude mít Česká republika poslední možnost čerpat peníze z evropských fondů, a to v několikanásobně větším objemu než dosud. Na projekty, jejichž prostřednictvím se čerpání uskutečňuje, budou však kladeny větší nároky, než jsou ty současné. Proto se kraj prostřednictvím tohoto projektu snaží zjistit, jaké potřeby mají obyvatelé jednotlivých částí Vysočiny, a pomoci s přípravou kvalitních projektů, které by tyto potřeby naplňovaly.


Harmonogram setkání s daty a místy konání jednotlivých schůzek je k dispozici na www.partnerstvi-vysocina.cz.

Čtěte dále:   Záchranáři se budou stěhovat do nového. Stavět se bude i v Bystřici

Více informací: Dita Tesařová, Odbor regionálního rozvoje KrÚ kraje Vysočina, Žižkova 16, Jihlava, 564 602 538, 724 650 228, tesarova.d@kr-vysocina.cz

Zdroj: www.kr-vysocina.cz

olaf

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Máme za sebou další letní bouřku.

Po Srp 1 , 2005
Humpolec a okolí má za sebou další velkou letní bouřku doprovázenou silným vichrem, deštěm a místy i krupobitím. Nejvíce padaly stromy a větve. Dle očitých svědků bouře postupovala v pruzích, takže např. na jedné straně města v zahrádkářské kolonii napáchala velké škody a opačné se v podstatě nic nedělo. Čtěte […]

You May Like

Témata